Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Kącik Muzyczny

172 postów w tym temacie

Dnia 04.05.2006 o 10:28, Vaxinar napisał:

Słuchaj a lepiej stroić na urządzeniu czy jakiś programik do strojenia ?
I czy dany akord ma daną "pozycję" palca ? Że trzeba tak a nie inaczej ? Jak to z tym jest
?


ogolnie oczywiscie lepiej poznac gitare i nauczyc sie stroic samemu, ale ja uzywam programu do strojenia ktory mam w efekcie do gitary i stroje sie na najnizsze B,C kiedy tylko mi sie podoba;) no masz wyznaczone jak lapaac dany chwyt ktorymi palcami, bo tak jest najlatwiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 14:29, Widek napisał:

ogolnie oczywiscie lepiej poznac gitare i nauczyc sie stroic samemu, ale ja uzywam programu
do strojenia ktory mam w efekcie do gitary i stroje sie na najnizsze B,C kiedy tylko mi sie
podoba;) no masz wyznaczone jak lapaac dany chwyt ktorymi palcami, bo tak jest najlatwiej :)


1. Co to jest efekt ? Słabo się znam na sprzęcie.
2. Jak chcesz grać, musisz mieć tzw pies, czy można np do wiezy podpiąć ?
3. Ale jak po swojemu chwyce to i tak będzie ok mimo iż trudniej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widzę,że dla grających(oczywiście nie w gry...) znalazł się kawałek forum....
Więc ja może coś o sobie....
Gram już kilkanaście lat.Na czym?Oczywiście, że na gitarze tylko, że basowej....Miałem sobie kiedyś zespół z siedem lat to trwało aż się posypało...A szkoda bo zapowiadało się to całkiem całkiem, zagraliśmy kilka mini tras z zespołami z (polskiej) metalowej czołówki...Branża muzyczna niewiele się rózni od innych dlatego żeby cokolwiek wydać trzeba znać kogo trzeba...
Jednak mimo wszystko życzę młodym grającym przede wszystkim wytwałości!!!Nie poddawajcie się
Jeżeli chodzi o model gitary to od kilku lat gram na gitarach Flame CS(4 i 5 strunowa) ponieważ na MusicMana nigdy mnie nie będzie stać.....
wzmacniacz Warwick Profet 5.1
Aha moi basowi guru:
Sean Malone
Steve DiGiorgio
Tony Levin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 15:37, Vaxinar napisał:

1. Co to jest efekt ? Słabo się znam na sprzęcie.
2. Jak chcesz grać, musisz mieć tzw pies, czy można np do wiezy podpiąć ?
3. Ale jak po swojemu chwyce to i tak będzie ok mimo iż trudniej ?


1.efekt - brzmieie, symulujące dany jakis piec itp. wplywa na brzmienie roznego rodzaju, przester - distorition czyli ciezkje zespoly, clean - czysty, zreszta przeczytaj sobie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_gitarowy

2.nie pies, tylko piec:) ale wiem pomylka;) albo inaczej mowiac wzmacniacz gitarowy, oczywiscie ze jest to potrzebne jak grasz z zespolem bo inaczej jak gitare bedzie slyszec? a do kompa tez mozesz podpiąc i sobie cwiczyc tworzyc muze itp.

3. radze ci naucz sie tak jak jest w ksiazce, bo potem mozesz miec problemy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I taki efekt jest niezbędny do grania ? Czy też coś się da na "surowo" zagrać ? I niektórzy robią to palcem a niektórzy wibratorem.... do czego służy wibrator ? Taki wiesz od gitary. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 15:55, Vaxinar napisał:

I taki efekt jest niezbędny do grania ? Czy też coś się da na "surowo" zagrać ? I niektórzy
robią to palcem a niektórzy wibratorem.... do czego służy wibrator ? Taki wiesz od gitary.
:)


jaki wibrator ?:D to jest waicha : D powoduje vibrato czyli struna wibruje i fajny efekt wychodzi:) CO do efektu oczywiscie mozesz na surowo grac, jak masz piec - bo w piecu jest przester i czysty sygnał;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 16:17, Widek napisał:

jaki wibrator ?:D to jest waicha : D powoduje vibrato czyli struna wibruje i fajny efekt wychodzi:)
CO do efektu oczywiscie mozesz na surowo grac, jak masz piec - bo w piecu jest przester i czysty
sygnał;)


Ale niektórzy wolą palcem. :P Zauważyłem, że nie każda giatarą ma taką waichę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 17:16, Vaxinar napisał:

Ale niektórzy wolą palcem. :P Zauważyłem, że nie każda giatarą ma taką waichę.


pewnie bo po co ci to?;] Jezeli grasz solowki to sie przydaje, pozza tym to zalezy czy chjcesz mocno powibratowac ;] czy lzej to palcem do wyboru do koloru... cwicz czesc praktyczna a z biegiem czasu sam wiele sie nauczysz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 12:20, Widek napisał:

hej ludzie, ciekawa gratka dla gitarzystów jest nowe ciekawe czasopismo

www.magazyngitarzysta.pl ktos czytał?:]


-->Widek
Nie chciałem ci zawracać głowy, bo wiem, że walczysz z maturą, ale natknąłem się w czasopiśmie Audio z kwietnia
na płytę z Gitarzysty, stwierdziłem, że fajna gratka. Dla mnie posłuży jako płytka z wzorcowymi dźwiękami gitary, osobiscie nie gram na gitarze, ale powiem, że takie czasopismo (sadząc po samej płycie) to bardzo przydatna sprawa dla chcących pobawić się w granie na tym instrumencie.


Wciskam ten temat tutaj, bo wydaje mi się, że pasuje. Kupiłem ostatnio (właściwie to żona kupiła)
płytę Piotra Rubika zatytuowaną RUBIKON trochę kierowała się reklamą, wrzuciliśmy płytę w odtwarzacz:
i ...., słuchamy, utwory nawet ciekawe, niektóre nawet dobrze znane, ale wciąż pogłębiało się wrażenie
odsłuchowe, że ta muzyka nie ma żadnej dynamiki, nie wiem czy to uroda akurat mojego sprzętu,
czy też przy kompilacji tej płyty dźwięk był nagrany z urzadzeń elektronicznych, brzmiało to dla mnie jak średniej
jakości MP3 totalnie beznamiętnie, a zatem uważam, że sprzedawanie takich płyt to ździebko naciagactwo.
Całość brzmi jakby źródłem dźwięku był jeden instrument, płyta po prostu niebrzmi. Czy ktoś z was również nabył tą płytę i ma takie wrażenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 15:55, Vaxinar napisał:

I niektórzy
robią to palcem a niektórzy wibratorem.... do czego służy wibrator ?


Oj, ostro się zabierasz do rzeczy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 20:36, Yarr napisał:

Oj, ostro się zabierasz do rzeczy ;P


No prosze mnie tu nie łapać z słówka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wajchę, to wydaje mi się (a nawet nie), że wydaje ona inny dzwięk niż "vibrato" (nie mylić z wibratorem :P) palcem. Przykład? Yngwie Malmsteen - gra bodajże na Stratocasterze z piękną wajcheczką, a i tak jedzie po vibratach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 22:19, Rohamos napisał:

Jeżeli chodzi o wajchę, to wydaje mi się (a nawet nie), że wydaje ona inny dzwięk niż "vibrato"
(nie mylić z wibratorem :P) palcem. Przykład? Yngwie Malmsteen - gra bodajże na Stratocasterze
z piękną wajcheczką, a i tak jedzie po vibratach :D


racja ale ciężko jest to wyjasnic komus kto dopiero zaczyna harce na gitarce;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 22:24, Widek napisał:

racja ale ciężko jest to wyjasnic komus kto dopiero zaczyna harce na gitarce;)


O mnie mówisz ? :] Ja tylko tego nie wiedziałem. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 22:25, Vaxinar napisał:

> racja ale ciężko jest to wyjasnic komus kto dopiero zaczyna harce na gitarce;)

O mnie mówisz ? :] Ja tylko tego nie wiedziałem. :]


to uczysz się grac czy nie ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 22:58, Widek napisał:

to uczysz się grac czy nie ? :D


Powiem Ci tak.
Na gitarze grałem, ale nie swojej bo swojej nie ma - trochę na kumpla.
Myślę już tak od paru miechów czy by sobie nie kupić, ale sam nie wiem w sumie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 23:01, Vaxinar napisał:

> to uczysz się grac czy nie ? :D

Powiem Ci tak.
Na gitarze grałem, ale nie swojej bo swojej nie ma - trochę na kumpla.
Myślę już tak od paru miechów czy by sobie nie kupić, ale sam nie wiem w sumie. :)


pamiętaj że jak już sobie ją kupisz - musisz byc przekonany ze chcesz sie na niej uczyc grac;) Czyli masz 2 opcje:

a) o kurde ale te struny mi się wbijają w palce! Odkladam ją jutro pocwicze! Oczywiscie z tym jutrem mija jakies 20 dni, az znajdujesz zakurzoną gitarę i myslisz sobie: ooo jest co sprzedac na allegro!

b) kupujesz gitare, cwiczysz regularnie, wytrzymujesz cierpienia- wzynanie sie strun, początkowe cierpienia - nie umiem tego zagrac!, czy inne : nie chce mi się dzisiaj grac itp. wtedy juz do czegos się zoobowiązujesz ze jednak cos chcesz robic i jakby nie patrzec rozwijac siebie i dążyć do systematycznosci i coraz lepszego udoskonalania swoich zdolnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po jakim czasie mija (jezeli wogole) bol palcow lewj ręki?
Jak uczyłem się kiedyś grac to po godzinie dziennie miałem już dośc ale dalej chęci mam do nauki. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 23:39, roctez napisał:

A po jakim czasie mija (jezeli wogole) bol palcow lewj ręki?
Jak uczyłem się kiedyś grac to po godzinie dziennie miałem już dośc ale dalej chęci mam do
nauki. :D


jak napisalem początki są cięzke, naskorek musi stwardniec, po jakims czasie 0,6 miesiaca przestajesz juz odczucwac jakikolwiek bol a jaka satysfakcja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2006 o 00:29, Widek napisał:

jak napisalem początki są cięzke, naskorek musi stwardniec, po jakims czasie 0,6 miesiaca przestajesz
juz odczucwac jakikolwiek bol a jaka satysfakcja :D


A spoko, dzisiaj zacząłem ciwici i po pol godziny już polcow nieczułem wiec git XD

A możed znacie jakieś dobre książki, najlepiej ilustrowane do nauki gry, gdyż w miejscu w którym teraz mieszkam niemam możliwości chodzi do szkoły musycznej :( strony internetowe też wchodzą w gre :)

Najwiecej problemu sprawia mi dobre ustawienie lewej reki tak aby jeden plec nie dotykał struny niżej i niezagłuszał jej. Niewie mczy dobrze to ująłem ale chyba wiecie o co chodzi.

Na d moll, czy jak sie to nazywa, tak jak na rysunku. To 2 palec zawadza mi o H, jest to conajmnie uciążliwe..

A co twojego kawałka co umieściłeś tutaj Widek to bardzo mi się podoba (chcialbym kiedys tak grac :)
Dobrze mi siętego słucha, jakby było dłurzsze to bym pewnie wiecej dał ;) 7+/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować