Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

59% brytyjskich nauczycieli za grami

29 postów w tym temacie

Domek

Przeprowadzone w Wielkiej Brytanii badania wykazały, że aż 59% tamtejszych nauczycieli wspiera ideę wykorzystywania gier w pracy z podopiecznymi. Wprawdzie te deklaracje nie we wszystkich przypadkach przekładają się na faktyczne działania, ale i tak wygląda to całkiem korzystnie.

Przeczytaj cały tekst "59% brytyjskich nauczycieli za grami" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj, ze byłyby to takie gry w których uczyłbyś się między innymi wzorów z fizyki, albo przynajmniej przy ich pomocy czegoś byś sie uczył, a nie tylko rozrywka :)
Sam jestem nauczycielem i muszę przyznać, że też byłbym za wprowadzeniem czegoś takiego u nas. Szczególnie że uczę języka a tego to akurat najłatwiej się uczyć z gier :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś udało im się z Neverwinter Nights. Myślę jednak, że jeśli chlopak sie nie chce nauczyc to i tak sie nie nauczy,ale gdyby w kazdej sali byly pc i specjalne gry zwiazane z tematem lekcji itd. to mysle ze byloby to dobre poniewaz odrazy by bylo zastosowane w praktyce, a nie np. patrzysz na obrazki z fizy itd. tak smao z chemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że nauka przy pomocy takiej, przychodzi łatwiej, łatwiej jest opanować niektóre rzeczy. Tak samo jak Ty zauważyłeś, nauka języka jest o wiele prostsza, jeśli jest na żywo, poprzez ingerencję i wymuszenie tej znajomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry bardzo pomagają w nauce angielskiego, do fizyki też by fajnie się nadawały ale takie rozwiązania są bardzo przyszłościowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to w każdej pracowni angielskiego powinny być kompy z zainstalowanymi jakimiś grami (w stylu Baldursów, Morrowind, Gothic itp.) w języku angielskim. I za zadanie lekcyjne wykonanie jakiegoś questu na ocenę. To by się młodzież wtedy zaczęła uczyć jezyków obcych !!! :P Hehehe ale mam bujną wyobraźnię :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 10:38, Velociraptor napisał:

Dokładnie to w każdej pracowni angielskiego powinny być kompy z zainstalowanymi jakimiś grami
(w stylu Baldursów, Morrowind, Gothic itp.) w języku angielskim. I za zadanie lekcyjne wykonanie
jakiegoś questu na ocenę. To by się młodzież wtedy zaczęła uczyć jezyków obcych !!! :P Hehehe
ale mam bujną wyobraźnię :P

No ale pamiętajmy że te 59% brytyjskich nauczycieli, jakby przeprowadzili takie badanie w Polsce to może by 5% było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję żeby w szkołach zaczęli uczyć fizyki z Half-Life''a, geografii z WoWa, angielskiego z GTA:SA (nigga do nauczyciela;), polskiego z polonizacji Far Cry''a, biologii z Larry''ego, historii z AoE no i religii z Bloodrayne:D Żyć nie umierać poprostu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 11:04, 88rocky88 napisał:

Ja proponuję żeby w szkołach zaczęli uczyć fizyki z Half-Life''a, geografii z WoWa, angielskiego
z GTA:SA (nigga do nauczyciela;), polskiego z polonizacji Far Cry''a, biologii z Larry''ego,
historii z AoE no i religii z Bloodrayne:D Żyć nie umierać poprostu...


Z religią to trafiłeś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pan od anglika zapuścił nam Diablo 2 na swoim laptopie i kazał na zaliczenie przeczytać i przetłumaczyć jakieś dialogi i narzędzia ;] Dostałem 6, bo jeszcze przetłumaczyłem pieśń (nie wiem czy to była pieśń, czy nie) starożytnych ;] Nauczyciel to fan Diablo no to czemu nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehehe :P Mirtul ale oczywiście nie na multiplayerze bo tam fizyka kuleje ;) A na lekcji PO będziemy grać w f.e.a.r.a żeby pokonać strach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoła ma to do siebie, że potrafi wypaczyć i obrzydzić wszystko co nam serwuje, nawet jeśli przypadkiem było to wcześniej nasze hobby. Np. jednym z moich hobby jest historia, ale lekcje w szkole to dla mnie katorga. Podobnie pewnie będzię z grami. Jeśli do czegokolwiek z grami dojdzie oczywiscie... bo 59% nauczucieli z wyspy to max 5,9% polskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 11:11, tytusgit napisał:

> Ja proponuję żeby w szkołach zaczęli uczyć fizyki z Half-Life''a, geografii z WoWa, angielskiego z GTA:SA (nigga do nauczyciela;), polskiego z polonizacji Far Cry''a, biologii z Larry''ego, historii z AoE no i religii z Bloodrayne:D Żyć nie umierać poprostu...
Z religią to trafiłeś :P


Raligia religią, ale z angielskim to pojechał ;) Nie wiem czy by ci tak przyjemnie było gdyby się nauczyciel do ciebie per ''czarnuchu'' zwracał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować