Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

O SecuROM-ie w grze Mass Effect

196 postów w tym temacie

Renor Mirshann

EA ujawniło, że gra Mass Effect w wersji na PC będzie zabezpieczona programem SecuROM. Bardzo konrowersyjnie, trzeba dodać. Poprawność klucza instalacyjnego będzie sprawdzana przy każdym jej uruchomieniu, a jeśli nie uda się to przez dziesięć dni z rzędu - np. w związku z brakiem połączenia z Internetem - to nowy RPG studia BioWare zwyczajnie odmówi współpracy.

Przeczytaj cały tekst "O SecuROM-ie w grze Mass Effect" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to prawda, to rezygnuje z mojego pre-ordera.
Mam dość bycia traktowanym jak potencjalny złodziej (niedługo pewno trzeba będzie wysyłać podanie z próbka krwi aby dostał łaskawe pozwolenie na zapłacenie i pogranie).
Złodzieje "niepotencjalni" mają takie zabezpieczenia głęboko w rzyci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a mnie pomysł się nawet podoba - wkurza mnie ze zawsze musze mieć pod ręką płytę z gry zeby tę odpalic, mimo ze cala jest zainstalowana na dysku twardym. Czasem gram w 3-4 gry i przez to po biurku walają mi sie pudelka, plyty i takie tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

omg -.-
tzn jak mi net odłączą albo mi coś się z kablem/sieciówką sie stanie to ja mam przewalone ?
dziękuje za takie coś, z pewnością zmniejszy to ilość piratów !
Good choice !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wymyślili!!! Producent sam zniechęca graczy do kupowania oryginalnej wersji. A co mają powiedzieć ludzie bez dostępu do netu? Oni się już nawet nie zawahają przed użyciem pirackiej wersji z crackiem. Moim zdaniem to całkiem chybiona, niepraktyczna i nieżyciowa idea, która wręcz zmieniejszy sprzedaż gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może niech program od razu robi formata w przypadku niepoprawności klucza? To będzie lepszy straszak na piratów.

A tak na serio, to te wszystkie zabezpieczenia zazwyczaj bardziej utrudniają grę posiadaczom oryginalnych kopii niż piratom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie tu jest ten problem... tyle gier w pudełkach na półce a praktyczne każda gra wymaga płyty :/ Zabezpieczenie w sumie jest ok ale to że bedzie wymagało dostępu do internetu jest głupotą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rotfl

a tak na marginesie, to ten nowy interfejs dla pc to jakieś nieporozumienie :/ oryginalne rozwiązanie było mega proste i banalne w obsłudze, a tutaj widzę, że trzeba będzie się nieźle gryzoniem namachać żeby cokolwiek zdziałać. ciekawe czy zostawią opcję gry na padzie ze starym interfejsem? a zresztą, co mnie to obchodzi - w weekend wracam do tego tytułu i zasysam bring down the sky :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Debilizm i tyle!
Piraci i tak zapewne w jakiś sposób znajdą sposób na obejście zabezpieczeń. W związku z czym jedynymi, którzy ucierpią na zaimplementowaniu tyh zabezpieczeń będą legalni nabywcy gry. Kolejna przewaga konsoli nad PC. Tutaj nikt mnie z góry nie traktuje jak przestępcę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 10:51, Skie napisał:

a mnie pomysł się nawet podoba - wkurza mnie ze zawsze musze mieć pod ręką płytę z gry
zeby tę odpalic, mimo ze cala jest zainstalowana na dysku twardym. Czasem gram w 3-4
gry i przez to po biurku walają mi sie pudelka, plyty i takie tam.


Co ma piernik do wiatraka? Przez takie numery nie przyznaję się do posiadania oryginałów bo takiemu piratowi zwisa taki "problem". On ściągnie odpowiedni pliczek i gra a my nie możemy ściągnąć plików "bo to nielegalne". żal.m$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet do oryginalnych gier stosuje ulepszacz z dwoch powodów, nie chrzanie się ciagle z płytą w napedzie, płyta cd\dvd jest mniej porysowana.

Mogą nawet wymyslec czytanik siatkówki oka do gier mnie to i tak nie rusza. A dla tych którym zabezpieczenia przeszkadzają, to jakos nie wierze, ze kupuja oryginały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lol co wy piszecie w tych komentach?? Jak ktoś nie ma neta to od razu po pirata sięgnie?? A kto dzisiaj nie ma neta? A nawet jeśli ktoś nie ma to jak dla mnie w większości przypadków nie ma ponieważ go nie stac, a więc na oryginalne gry też. Raczej mało już jest miejsc na mapie polski gdzie nie ma zasięgu jakiś dostawca netu.
A jeśli chodzi o brak konieczności płyty w napędzie do grania to jestem na tak. Sam crackuję wszystkie swoje gry bo mnie szlag trafia jak mam żonglowac płytami. Nie wspomnę już o fakcie że się rysują. Tylko dwie gry są których nie "paczowałem" Wiedźmin i Splinter Cell:CT bo za dużo zabawy.
Widzę, że EA faktycznie rozwija się w dobrym kierunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 11:08, Spector 109948 napisał:

Co ma piernik do wiatraka?
/.../
żal.m$


No właśnie, co ma piernik do wiatraka? Już nie zwalajmy wszystkiego co złe na M$. Ani gra nie jest przez nich wydwana ani też nie oni wymyślili i stworzyli ten sposób zabezpieczenia. Tak na marginesie, za SecuROMem stoi Sony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 11:05, Klimos napisał:

Debilizm i tyle!
Piraci i tak zapewne w jakiś sposób znajdą sposób na obejście zabezpieczeń. W związku
z czym jedynymi, którzy ucierpią na zaimplementowaniu tyh zabezpieczeń będą legalni nabywcy
gry. Kolejna przewaga konsoli nad PC. Tutaj nikt mnie z góry nie traktuje jak przestępcę
:P


Gdzie ty tu widzisz przewagę konsoli nad PC pisać takie głupoty... masakra. No nie wiem czy piracie sobie poradza z tym problemem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też macie problem, w Bioshocku też było podobne zabezpieczenie, a gra tak czy siak się dobrze sprzedała, mi tam takie zabezpieczenia nie przeszkadzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było gdyby zrobili, tak jak jest w nowszych wersjach Company of Heroes: grasz łącząc się z netem, a płyta leży na półce, albo wkładasz płytę i grasz niezależnie od neta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz, bo nie wiem, czy dobrze rozumiem:
Znaczy gram sobie w ME i jestem podłączony do interka. Wszystko w porządku, sprawdza mi klucz i jest ok. Potem mam powiedzmy 2tygodniową przerwę w grze (a bo cośtam) i po raz kolejny uruchamiam ME, tym razem powiedzmy zapominając podłączyć się modemowo z neo (bo u nas to dość powszechne jest). Gra jest od razu blokowana? Bo przecież od ostatniego sprawdzenia minęło już ponad 10 dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piraci i tak będą mieli cracka, a ludzie z oryginalem będą się bujać z idiotycznym zabezpieczeniem. I po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować