Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

O SecuROM-ie w grze Mass Effect

196 postów w tym temacie

Dnia 07.05.2008 o 17:24, Zebius napisał:

A ja nie znam żadnego bandyty. Czy to znaczy, że w Polsce nie ma bandytów?

Nie, ale też nie możesz powiedzieć że 30% społeczeństwa + bandyci = prawie wszyscy. ;)

Dnia 07.05.2008 o 17:24, Zebius napisał:

I specjalnie dla Ciebie odszukałem bardziej szczegółowe dane:
Jak czytamy w raporcie, liczba gospodarstw domowych posiadających dostęp do internetu
w miejscu zamieszkania przekroczyła 5 mln (41% ogółu), w tym aż 3,7 mln korzysta z połączeń
szerokopasmowych (30% ogółu).

Hmm, szok. :P

A co do znajomości - ja mam masę znajomych, którzy stałego dostępu do internetu nie mają, bo im niepotrzebny. Bo jak mają jakąś sprawę to albo mogą wpaść z laptopem na uczelnię, albo do znajomego z pokoju obok. A grają sporo...
Zresztą to chyba nie dostęp do internetu jest w tym zabezpieczeniu największym problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to będzie wyglądało w praktyce ale imho znów utrudnią życie normalnemu uczciwemu klientowi a spiracona wersja będzie na sieci tuż po premierze a może się zdarzyć że nawet przed premierą. I niech ktoś mi nie mówi, że takie działania nie nakręcają piractwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To bezsensowne zagranie EA..ja osobiście preferuje granie w gry przy wyłonczonym necie..Czemu? Ano temu że moge wyłonczyć niepotrzebne programy...Po co EA to robi?Jeśi myślą że uda im się "powstrzymać" piratów to sie mylą[niestety] oni zawsze cos znajdą aby minac zabezpieczenia...Jedyne komu to zaszkodzi to ucziwym ludziom [takim jak ja] któzy gre kupią....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kupić gierkę, a tu takie jaja...Mam radiówkę, która często płata figle.Ehh, nie tędy droga do walki z piractwem! Utrudniacie fun uczciwym graczom ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 19:18, NyGgA MiLy napisał:

Chcesz kupić gierkę, a tu takie jaja...Mam radiówkę, która często płata figle.Ehh, nie
tędy droga do walki z piractwem! Utrudniacie fun uczciwym graczom ;/.



Hmm...masz racje choc możliwe jest to że edziesz mógł zadzwonić[nie wiem do kogo jeszcze:D] aby "potwierdzić" autentycznoćś...tak przynajmniej przeczytałem....Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/me spogląda na konsolę
SecuROM? Gdzie..?
Wiem, jestem niemalże perfidny, ale ten pstryczek w nos musiałem dać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.05.2008 o 19:20, rafekx 12 napisał:

Hmm...masz racje choc możliwe jest to że edziesz mógł zadzwonić[nie wiem do kogo jeszcze:D]
aby "potwierdzić" autentycznoćś...tak przynajmniej przeczytałem....Pozdro



Heh, grę oczywiścię kupię i mam nadzieję, że będę mógł bezproblemowo grać i nie musieć do nikogo dzwonić xD. Do czego to doszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest beznadziejne. Piraci pozbędą się zabezpieczeń w dwa dni i ludzi, którzy grę ściągną będą mogli spokojnie grać a ci, co wydadzą kasę znowu się będą za przeproszeniem pie***lić z jakimś syfem. Tak było z Bioshock-iem i twórcy w końcu wydali patch usuwający te zabezpieczenie, ponieważ się nie sprawdziło, więc, po co EA powtarza ten sam błąd i ładuje je ponownie…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każde społeczeństwo, także społeczeństwo graczy trzeba wychować, aby nie kradło. Argumenty wydawców są różne. Argumentem EA jest aktywacja gry przez sieć. Czy to wypali, zobaczymy. Ja chcę w przyszłości mieć co kupić na mojego PC, bo przesiadka na konsolę mi nie na rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 16:45, Klimos napisał:

> /.../

Nie rozumiem w czym rzecz. Na podanej przez Ciebie stronie wyraźnie napisano:
- Czy oprogramowanie typu crack lub key generator są nielegalne?
- Niestety tak.

Chodzi mi o to, że powoływanie się na umowę licencyjną nie ma sensu. W polskim prawie jest tak, że jest ona ważna tylko wtedy jeśli jest zgodna z obowiązującym w Polsce prawem. Dlatego lepiej jest się powoływać na KK który zacytowałem. Swego czasu cracki były legalne. Zakaz ich użytkowania był sprzeczny z prawem więc zapis z licencji był nieobowiązujący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co piratów odrzucić ? znowu to się będzie PROPER wywyższać bo zrobią lepszego cracka od RELOADED ... ehh zero oporu ... jak zrobią jakąś rewolucje w zabezpieczeniach to wtedy będzie o czym gadać ... hmm włączenie gry poprzez pogłaskanie oryginalnego pudełka ... hahaha xdDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że gracze zza oceanu też się buntują przeciwko temu zabezpieczeniu, bo uważają, że bynajmniej nie ograniczy ono piractwa, a tylko zniechęci do kupna gry oryginalnej. Na wyżej podanym forum znalazłem nawet petycję do EA w tej sprawie. Na razie nie ma pod nią zbyt wielu podpisów, ale może warto byłoby wspomóc tę ideę, żeby produceni widzieli, że jest to raczej chybiona decyzja nie popierana przez graczy.
Dla zainteresowanych podaję link do petycji:
http://www.petitiononline.com/copyprot/petition.html

Do niczego nie namawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 23:25, logray napisał:

Chodzi mi o to, że powoływanie się na umowę licencyjną nie ma sensu. W polskim prawie
jest tak, że jest ona ważna tylko wtedy jeśli jest zgodna z obowiązującym w Polsce prawem.
Dlatego lepiej jest się powoływać na KK który zacytowałem. Swego czasu cracki były legalne.
Zakaz ich użytkowania był sprzeczny z prawem więc zapis z licencji był nieobowiązujący.


Dobra, ale w tym przypadku i tak różnicy nie ma. Użycie cracków jest w chwili obecnej nielegalne i raczej się to nie zmieni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 10:03, Klimos napisał:

Dobra, ale w tym przypadku i tak różnicy nie ma. Użycie cracków jest w chwili obecnej
nielegalne i raczej się to nie zmieni ;)


Legalne czy tez nie... Zamówiłem Mass effect i jeżeli sprawi mi jakiekolwiek problemy z procesem potwierdzenia klucza, nie zawaham się użyć cracka, by taki stan rzeczy naprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 13:49, yosharas napisał:

Legalne czy tez nie... Zamówiłem Mass effect i jeżeli sprawi mi jakiekolwiek problemy
z procesem potwierdzenia klucza, nie zawaham się użyć cracka, by taki stan rzeczy naprawić.


Nie wiem, nie interesuje mnie to już od jakiegoś czasu...
A Mass Effect kupię w wersji na X360 jak tylko przejdę GTA IV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i taki ssytem mi się bardzo podoba...nie trzeba ciągle przekładać płyt.
Gorzej jeżeli ktoś nie będzie miał akurat neta :D

ps. na Spore pre-order pójdzie jak tylko będzie można go złożyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja również jestem za ,ale oczywiście pod warunkiem, że będzie to rozsądnie rozwiązane i nie będzie przeszkadzać to graczom posiadającym oryginalną kopię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować