Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

O SecuROM-ie w grze Mass Effect

196 postów w tym temacie

Dnia 07.05.2008 o 15:03, master matrox napisał:

No tak, Microsoft co raz bardziej chyba chce uszczęśliwiać graczy...


Hahaha, dobre, naprawdę XD. Najlepsze jest to, że SecuROM stworzyło Sony, a w tym przypadku wykorzystało go EA do gry stworzonej przez BioWare ;). Gdzie tu Microsoft? Naprawdę żeś się teraz popisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapominacie o jednym : jesli kupie gre i nawet ja aktywuje to skad mam pewnosc ze gra podczas grania, nie zbiera jakichs informacji o moim komputerze lub jego zawartosci ? Przeciez plik exe trzeba bedzie dodac do zaufanych dla firewalla przez co bedzie mogl sie laczyc w kazdej sekundzie do serwerow. Przeciez podczas grania rownie dobrze moze byc zbierana kazda doslownie informacja o komputerze nie?
wezcie Hellgate: London - przeciez ten badziew to bylo nic innego jak spyware- skad wiem ze ME bedzie pod tym wzlgedem "uczciwy" i tylko sprawdzal cdkeja?
Naprawde chce kupic ta gre i moge ja aktywowac rpzez neta ale przy kazdym uruchomieniu? O nie.

Pytanie do kogos kto sie na tym zna: jesli ktos kupi gre legalnie, zaplaci ciezkie pieniadze (99 zł to NIE sa male pieniadze) i wgra "ulepszacz" zeby nie moc aktywowac non stop to jest legalne czy nielegalne ?
Kupujac gre chce byc LEGALNYM a jesli wgranie "ulepszacza" bedzie nielegalne to gry nie kupie bo nie bede sie martwil o aktywacje non stop i swoja prywatnosc. Zna sie ktos na prawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no byłem taki chętny na tą grę, a tu lipa, bo mi bardzo często rozłącza internet, czasami na bardzo długo, więc wole nie ryzykować. Według mnie taki system zabezpieczeń jest kompletnie bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie zabezpieczenie? No to sorry, ale jeden z najgłośniejszych i najlepszych RPGów ostatnich czasów nie zagości na moim dysku. A przynajmniej nie zaraz po premierze, a już się nastawiałem. Podobnie jak Spore. Panowie, rozumiem, że was okradają, ale ja płacę za rozrywkę i oczekuję, że nikt nie będzie mi rzucał kłód pod nogi skoro wykładam ciężko zarobione pieniądze. Zawsze może się zdarzyć, że wyłączą mi net czy będę musiał z niego na jakiś czas zrezygnować. Mam wtedy zawiesić możliwość zabawy, bo gra nie połączy się z Internetem, żeby potwierdzić moją uczciwość? Muszę potwierdzać uczciwość za każdym razem, kiedy chcę użyć produktu, za który zapłaciłem?

Nie tędy droga.

Tym samym dwa tytuły, na które czekałem póki co lądują w koszyku "odroczone do odwołania".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 15:33, Centauris napisał:

Zapominacie o jednym : jesli kupie gre i nawet ja aktywuje to skad mam pewnosc ze gra
podczas grania, nie zbiera jakichs informacji o moim komputerze lub jego zawartosci ?

Dnia 07.05.2008 o 15:33, Centauris napisał:

Pytanie do kogos kto sie na tym zna: jesli ktos kupi gre legalnie, zaplaci ciezkie pieniadze
(99 zł to NIE sa male pieniadze) i wgra "ulepszacz" zeby nie moc aktywowac non stop to
jest legalne czy nielegalne ?


Rozumowanie po prostu śmieszne. Boisz się, że producent gry będzie z Twojego kompa wyciągał jakieś supertajne dane (taa, na pewno hasła do konta bankowego :) ) a pytasz się o cracka? LOL
To przecież na pirackich stronach najprościej się zarazić trojanem, keyloggerem czy innym syfem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 13:04, Klimos napisał:

> A dlaczego ban za wzmiankę o cracku? Być może miałby on zostać wwalony do folderu
z oryginalną kopią gry...

Czytałeś kiedykolwiek choć jedną umowę licencyjną, na którą musisz się zgodzić instalując
grę?
Jeśli nie, polecam lekturę, a będziesz wiedział czemu dzielą tu banami za coś takiego.


Zapisy w umowie licencyjnej sa wazne tylko jesli nie sa sprzeczne z polskim prawem. Lepiej sie powolywac na KK.

Art. 269b KK. § 1. Kto wytwarza, pozyskuje, zbywa lub udostępnia innym osobom urządzenia lub programy komputerowe przystosowane do popełnienia przestępstwa określonego w art. 165 § 1 pkt 4, art. 267 § 2, art. 268a § 1 albo § 2 w związku z § 1, art. 269 § 2 albo art. 269a, a także hasła komputerowe, kody dostępu lub inne dane umożliwiające dostęp do informacji przechowywanych w systemie komputerowym lub sieci teleinformatycznej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Google mi cos takiego znalazlo na stronie partii piratow:)
http://www.partiapiratow.org.pl/wiki/index.php/Piratopedia:prawne_FAQ#Czy _oprogramowanie_typu_crack_lub_key_generator_s.C4.85_nielegalne.3F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koniecznosci rejestracji przy instalacji - TAK
Sprawdzaniu klucza do max 10 dni - Jestem za 15dniowym ograniczeniem jak juz (czesto wyjezdza sie na 2tyg.).
Hmm bedzie mozna uruchomic gre na kilku stanowskach (3) w tym samym momoncie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 16:30, logray napisał:

/.../


Nie rozumiem w czym rzecz. Na podanej przez Ciebie stronie wyraźnie napisano:
- Czy oprogramowanie typu crack lub key generator są nielegalne?
- Niestety tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to polskie prawo pozwala na posiadanie jednej kopii zapasowej do oryginalnego oprogramowania, w tym wypadku programy takie jak cracki są niezastąpione. Poza tym jakiś rok temu w CDA był artykuł, w którym wyraźnie było napisane, że jeżeli mam oryginała to mogę śmigać na cracku. Nawet gdzieś ten numer mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 15:14, rob006 napisał:

Ja osobiście nie znam nikogo, kto miałby takie łącze, a i znaleźć dostawcę z jakąś atrakcyjną
ofertą to też niełatwe zadanie, tym bardziej, że często podwojenie tej prędkości to kwestia
dosłownie paru złotych.

A ja nie znam żadnego bandyty. Czy to znaczy, że w Polsce nie ma bandytów?
I specjalnie dla Ciebie odszukałem bardziej szczegółowe dane:

Jak czytamy w raporcie, liczba gospodarstw domowych posiadających dostęp do internetu w miejscu zamieszkania przekroczyła 5 mln (41% ogółu), w tym aż 3,7 mln korzysta z połączeń szerokopasmowych (30% ogółu).

Przypominam, ze komputery są według tych samych danych w 54% gospodarstw domowych. Znam parę osób, które kompa mają, ale internetu nie, bo albo nie mają takiej potrzeby/umiejętności, albo to dla nich za drogo (ale z takiego samego powodu nie kupują też gier, no chyba że taniochę z kiosków).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 17:13, tomas92 napisał:

Trochę uciążliwe zabezpieczenie, ale jeżeli ma to odrzucić piratów to warto i to przecierpieć
;)



Taaaa a kamery w banku powodują, że nie ma na nich napadów. Takie myślenie jest cokolwiek naiwne. nie ma gry której by nie dało sie spiracić tak jak samochodu, którego nie da się ukraść. Jedynie uczciwy nabywca będzie zgrzytał zębami ze złości z powodu takiej "genialnej" innowacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem za! Piratów należy tępić przez nich PC staje się nieopłacalną platformą dla developerów nowych gierek :(!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wraz z upływem czasu gra np. przechodząc do jakichś tańszych serii nie zgubi tego "syfa" to, ani MS, ani Spore nie kupię - ot tak dla zasady, nawet jeżeli odbywa się to kompletnie "po cichu" bez jakiejkolwiek ingerencji ze stony gracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A piraty będą miały jakiegoś cracka co nie będzie wymagał łączenia się z netem. I to ma być zapobieganie piractwu? Ja sam się wkurzam jak w niektórych grach mi się włącza przy uruchamianiu sprawdzanie oryginalności płyty. Musze czekać dodatkowe 15 sekund.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech tępią prasę z której to najczęściej są wycieki do neta przed premierą, sory ale na ps''a czy xboxa nie ma zabezpieczeń jako takich więc producenci mają więcej kasy dla siebie, co wy myślicie że zabezpieczenie to jak mana z nieba? Duża kasa idzie dla zespołu który je tworzył, już lepiej ją wydać na betatesterów jak nie mają co z funduszami robić. Nie powinni zastanawiać się jak zabezpieczyć, bo się skutecznie nie da, tylko jak nakłonić gracza do wersji oryginalnej - pokłony w stronę Wiedźmina. Piractwo jest złe, owszem, ale zabezpieczanie za wszelką cenę jest chore. Wiele osób już chyba zapomniało jak ładnie ekipa innego zabezpieczenia StarFoce zachowała się gdy jedna z firm odmówiła zastosowania ich zabezpieczeń.
Pozwolę sobie zacytować pewnego newsa

"Twórcom StarForce''a nie spodobało się, że gra Galactic Civilizations II ukazała się bez ŻADNEGO zabezpieczenia (nawet numeru seryjnego nie trzeba podawać). Twierdzą oni, że to kopanie pod sobą dołków (czyt. "nie daliście nam zarobić stosując naszego StarCrapa"). Oczywiście racji nie mają - gra sprzedaje się znakomicie i w tej chwili tłoczone są dodatkowe egzemplarze. Jeden z pracowników firmy, aby potwierdzić ich tezę, podał na oficjalnym forum StarForce''a link do nielegalnego pliku torrent z grą GC II twierdząc, że właśnie stamtąd wszyscy sobie ściągają piracką wersję... Do czego to doszło?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować