Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Monday

Bojkotujemy SECUROMa

53 postów w tym temacie

Marzy mi się strona z prawdziwego zdarzenia która będzie lobbowała na wydawcach gier by zaniechali wydawania gier z Securomem .

Jak owy system wygląda w praktyce ?
Jest to jeden z najbardziej skutecznych sposobów zabezpieczeń płyty, i tu się zgadza, ale reszta nie.

*Instaluje ci sterowniki w systemie które tak śmiecą i spowalniają...

*Gdy masz bardziej porysowaną płytę (ja miałem tak z republic:the revolution) to sobie nie pograsz ponieważ nie odczyta ci

*W przypadku nowszych musisz mieć zawsze i wszędzie internet

*Jesteśmy traktowani jako potencjalni złodzieje (nie mówię że to źle, ale co najmniej przykre)

* A piraci i tak znajdą sposób na to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie heh każda gra jest do zcrackowania niestety więc jest to tylko kwestia dni/tygodni zanim skrakują :/
A tym którzy kupują orginały (np. ja) Ci piraci śmieją się w twarz :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bojkot?? O lol, taki los, duzo piractwa to i zabezpieczenia coraz bardziej uciazliwe.
zreszta to jest zapowiedziane tylko w 2 tytułach i nie kazdy gracz sie z nimi zetknie (patrz ja) wiec problemu duzego nie widze a dostep do internetu nie oszukujmy sie ma prawie kazdy kogo stac na zakup sprzetu ktory pociagnie takie gry jak Mass Efect oraz samej gry. Nie rób z igły widły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 11:39, Black Monday napisał:

/cut/


Wydawanie TAKICH gier z TAKIMI zabezpieczeniami, uważam za kompletny idiotyzm. Prędzej czy później piraci znajdą sposób na uruchomienie pirackiej wersji bez żadnych problemów, a gracze, którzy grają legalnie będą męczyć się z wpisywaniem kolejny raz CD-Key''a... Myślę, że producenci gry jak i dystrybutor wiedzą dokładnie co się stanie, więc po co kiego utrudniają życie nam PeCetowcom?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co utrudniać życie i tak nielicznej liczibe konsumentów ?
Masz rację utrudnić płacącym życie żeby piractwa było więcej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to tak jakby nie zakladac alarmu w samochodzie lub wogole go nie zamykoac bo po co jesli i tak ukradan
"okazja czyni zlodzieja" mniej okazji mniej kradzierzy
jesli nie ma zabezpiczenia to byle dziecko neostrady kupi gre i da kolegom do przegrania a tak chociaz te 10 egz. bedzie sprzedanych wiecej
chyba nic wiecej w tym temacie
aha moze tylko tyle ze czas na konsolke sie przesiasc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 12:26, ceSSar napisał:

to tak jakby nie zakladac alarmu w samochodzie lub wogole go nie zamykoac bo po co jesli
i tak ukradan
"okazja czyni zlodzieja" mniej okazji mniej kradzierzy
jesli nie ma zabezpiczenia to byle dziecko neostrady kupi gre i da kolegom do przegrania
a tak chociaz te 10 egz. bedzie sprzedanych wiecej
chyba nic wiecej w tym temacie
aha moze tylko tyle ze czas na konsolke sie przesiasc ;)

Tyle że są inne metody zabezpieczenia(i nie chodzi mi o kretyńskie pomysły - dajcie grę za 1zł to na pewno nikt nie ukradnie), a nie alarm który nie daje wsiąść nawet do własnego samochodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tak jakby założyć w domu bombę która wybucha gdy tylko do niego wejdziesz -.-
raczej mało ludzi wejdzie ale ty też będziesz miał problem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam, żeby bojkot Securoma był takim świetnym rozwiązaniem. Owszem, to dość trudny system i uciążliwy, ale... no właśnie, cały problem polega na tym że systemy zabezpieczające powstają jako odpowiedź na zagrożenia ze strony piratów. Co za tym idzie, są coraz bardziej wymyślne, coraz bardziej skomplikowane. Obecność dodatkowych sterowników czy dłuuugie mielenie płyty w napędzie to jeden z efektów rosnącego skomplikowania systemów zabezpieczających.


Zgadzam się, że niektóre systemy są trochę za bardzo uciążliwe - na szczęście niektórzy producenci to rozumieją.

Osobiście nawet lubię Steam z tego powodu - zainstalowałem grę raz, wysłałem kod, zarejestrowałem się i teraz mam spokój, nawet nie muszę trzymać płyty w napędzie :) a co ważne, gra wymaga połączenia z netem tylko przy instalacji, potem spokojnie można grać offline.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 13:10, Aken H Bosch napisał:

- zainstalowałem grę raz, wysłałem kod, zarejestrowałem
się i teraz mam spokój, nawet nie muszę trzymać płyty w napędzie :) a co ważne, gra wymaga
połączenia z netem tylko przy instalacji, potem spokojnie można grać offline.

To coś dla mnie - rozumiem racje producenta, ale nie lubię, nawet bardzo nie lubię jak traktuje się mnie jako potencjalnego albo i faktycznego złodzieja. Może by tak listę zrobić takich gier, które po jednokrotnym zarejestrowaniu dają posiadaczowi spokój (aż do reinstalacji systemu), nawet bez płyty w napędzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 13:10, Aken H Bosch napisał:

Nie uważam, żeby bojkot Securoma był takim świetnym rozwiązaniem. Owszem, to dość trudny
system i uciążliwy, ale... no właśnie, cały problem polega na tym że systemy zabezpieczające
powstają jako odpowiedź na zagrożenia ze strony piratów. Co za tym idzie, są coraz bardziej
wymyślne, coraz bardziej skomplikowane. Obecność dodatkowych sterowników czy dłuuugie
mielenie płyty w napędzie to jeden z efektów rosnącego skomplikowania systemów zabezpieczających.



Zgadzam się, że niektóre systemy są trochę za bardzo uciążliwe - na szczęście niektórzy
producenci to rozumieją.

Osobiście nawet lubię Steam z tego powodu - zainstalowałem grę raz, wysłałem kod, zarejestrowałem
się i teraz mam spokój, nawet nie muszę trzymać płyty w napędzie :) a co ważne, gra wymaga
połączenia z netem tylko przy instalacji, potem spokojnie można grać offline.

Naprawdę zdziwiłbym się gdybyś napisał że jest do d... Trochę nieetyczne wypowiadanie się przez konsuli w tym temacie, ale nie będę pouczał ponieważ sam nie jestem idealny .

Steama jeszcze zdzierżę, ale coraz mniej ponieważ nie wiem dlaczego obciąża mi kompa jak nie wiem co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również nie podoba mi się ten system zabezpieczeń akurat SECUROM ponieważ gra z tym zabezpieczeniem nie da się uruchomić na moim komputerze nie wiem czego to jest przyczyną, ale podejrzewam tutaj mój napęd DVD-ROM który koliduje z tym zabezpieczeniem. Niestety w Sacred i inne gry zabezpieczone tym zabezpieczeniem sobie nie pogram ;/ A specjalnie nie będę wymieniał napędu dla jednej czy kilku gier, które są zabezpieczone tym zabezpieczeniem.

Poza tym również nie podoba mi się mnie jako potencjalnego złodzieja. Nigdy nie byłem złodziejem i szanuję ludzi, którzy robią gry, programy czy inne rzeczy. To ich praca, za którą musimy zapłacić ale bez przesady, przecież nie wszyscy ludzie to złodzieje/piraci. Oczywiście nie bronię zabezpieczać gier/programów zabezpieczeniami przeciw kopiowaniu ale byleby nie był to SECUROM ;/

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 12:26, ceSSar napisał:

to tak jakby nie zakladac alarmu w samochodzie lub wogole go nie zamykoac bo po co jesli
i tak ukradan
"okazja czyni zlodzieja" mniej okazji mniej kradzierzy
jesli nie ma zabezpiczenia to byle dziecko neostrady kupi gre i da kolegom do przegrania
a tak chociaz te 10 egz. bedzie sprzedanych wiecej
chyba nic wiecej w tym temacie

Byle dziecko Neostrady zatrzyma najprostsze zabezpieczenie, nie trzeba jakichś cudów na kiju.

Dnia 07.05.2008 o 12:26, ceSSar napisał:

aha moze tylko tyle ze czas na konsolke sie przesiasc ;)

A broń boże. Jak tak dalej pójdzie, to w skutek migracji, na konsolach będzie większe piractwo niż na pecetach, i wtedy sytuacja się odwróci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co bojkotować coś co ma pomóc i najprawdopodobniej pomoże ? No chyba że mamy w tym temacie wielbicieli i fanatyków piractwa. Jeśli tak to gratulacje. Dalej ściągajcie gry, muzykę, filmy. Tak trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO steam jest rzeczą idealną ;0
nie trzeba chować płytek bo po wpisaniu CD-KEYA Można spokojnie gre zassać, gra chodzi bez płyty, można kupować gry, po prostu cudo ;)
Żadnych wkurzających zabezpieczeń co do reinstalki systemu itp.
Steam górą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że używanie uciążliwych zabezpieczeń przez producentów jest strzelaniem sobie w kolano.

Po pierwsze wiele osób które potencjalnie kupiły by grę zrezygnuje z zakupu zniechęcone trudnościami i perspektywą że gra i tak nie ruszy z nieznanego powodu, a kto miał ściągnąć z neta to i tak ściągnie więc większy zysk wydawcy jest mało prawdopodobny, wg. mnie będzie nawet mniejszy niż przy grze niezabezpieczonej.

Po drugie grupa która pierwsza złamie zabezpieczenie zyskuje rozgłos w świecie (portale o grach trąbią o złamaniu zabezpieczeń których się teoretycznie złamać nie da) i tym samym prestiż wśród piratów. Niezabezpieczonej gry nikt nie będzie łamał bo po co, a im silniejsze zabezpieczenia tym większy pęd aby je złamać. Tym samym podziemie tylko się rozwija.

Skuteczną bronią przeciwko piractwu jest tylko i wyłącznie cena oraz jakość wydania oryginalnych wersji.

W ostatecznym rozrachunku tracą tylko uczciwi gracze. Niedługo dojdzie do sytuacji że łatwiej będzie uruchomić pirata niż oryginał, ja w każdym bądź razie nie mam zamiaru kupować czegoś co tylko będzie utrudniało życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 11:39, Black Monday napisał:

Marzy mi się strona z prawdziwego zdarzenia która będzie lobbowała na wydawcach gier
by zaniechali wydawania gier z Securomem .

Sam możesz takową założyć, ale w skuteczność takiego apelu nie wierzę. Jedyny argument działający na wydawców to brak popytu na gry z uciążliwymi zabezpieczeniami. Tylko w taką akcję też nie wierzę, bo ludzie ponarzekają i dany tytuł w końcu kupią. Bo przecież wielu jest uzależnionych od gier, tak jak ja od książek. Te na szczęście nie mają żadnych uciążliwych zabezpieczeń..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie wydawanie gier bez zabezpieczeń jest bardziej opłacalne. Pokazał to przykład pewnej gry... Nie pamiętam jej tytułu - ale mimo, że została wydana bez żadnych (!) zabezpieczeń to sprzedała się nadzwyczaj dobrze.

Nie ma sensu dawać zabezpieczeń, bo piraci ZAWSZE znajdą sposób na ich obejście. Nowe systemy to tylko wyzwanie, zachęta dla crackerów.

Steam to cudo, ale niestety na razie tylko w Ameryce - 20 dolarów za ściągnięcie gry to u nich mało, a u nas to majątek. Poza tym mają tam lepszy net.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Apel jest dość ciekawy, tylko system zabezpieczeń nie jest taki uciążliwy. Mam z 5 gier zabezpieczonych SecuROMem i nie mam problemów. Najbardziej uciążliwy według mnie system to StarForce. Czemu?:
- uruchamianie gry trwa z 5 do 6 minut (tak długo skanuje płytę)
-potrafi uznać oryginał za pirata (mam Codename Panzers z Supersellera)
-skanuje ci system i miesza w Windowsie
Lamb3rt: była to gra Galactic Civilizations II (choć nie jestem w 100% pewien)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to te zabiezpieczenie Starforce? Jak tak to ono mnie tylko denerwuje. Mam Xpand Rally które jest tym zabezpieczone i nie dość że gra włącza sie długo bo zawsze sprawdza czy płyta oryginalna to jeszcze kiedy to robi to nic na kompie nie można zrobić(obciążenie procesora 100%) i co ztego że ten program jest skoro i tak widziałem jak bezproblemu można go ominąć 2 pliki raptem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować