Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Monday

Bojkotujemy SECUROMa

53 postów w tym temacie

Dnia 18.11.2008 o 14:51, Arclight napisał:

Nikt się nie przejmie. Ile osób może np. podpisać petycję - tysiąc? A ilu osobom zabezpieczenie
"lotto"?
Większość z tego tysiąca i tak grę kupi, kilkadziesiąt/kilkaset sprzedanych kopii mniej
nie zrobi na wydawcy żadnego wrażenia.


Może i tak, ale zawsze należy wierzyć w szczęście. Być może ktos będzie bardziej życzliwy?
Lepiej spróbować, niż się poddać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens w bojkotowaniu - szczerze mówiąc nie wiem. Ale bojkotuję - nie kupuję gier z jakimiś dziwnymi aktywacjami i limitami instalacji, nie te ze StarForce (każda instalacja tego syfu oznacza w moim wypadku nową instalację Windows) i nie te z TAGAN (to świństwo co kilka minut rozkręca napęd do maksymalnych obrotów - budzi ludzi w nocy) a wszystko to bo cenię sobie wygodę i nie lubię jak ktoś robi ze mnie idiotę. Zabezpieczenia nie są wycelowane w piractwo - nie teraz. Teraz idzie o pożyczanie gier i odsprzedawanie gier. Grupy łamiące zabezpieczenia pokazały, że nie straszne im jakieś Securomy i gry są na torrentach zanim trafią do sklepu. EA podjęło decyzję o ładowaniu limitu aktywacji do każdej gry na PC a ja podjąłem decyzję o nie kupowaniu jakiejkolwiek gry z logo EA (również na konsole) za traktowanie mnie jak debila ("No i nie zrezygnujemy z limitu aktywacji bo trzeba walczyć z piractwem"), który łyknie wszystko. N i e t e d r z w i.
Martwi mnie jednak to, że po pierwsze stracę kontakt z kilkoma niezłymi grami (King''s Bounty, zapewne Fantasy Wars, Dead Space) ale nie mam zamiaru się użerać z systemem, który bez szkodliwego oprogramowania i tak wymaga starań by stabilnie pracować przez dłuższy okres czasu.
Doszło już do tego, że pirat ma wygodniej, taniej, lepiej. Wszystko jest zrobione za niego - on tylko pobiera, instaluje i kopiuje odpowiednie pliki. Wcale mnie to nie bawi, że jestem traktowany gorzej niż złodziej bo on jest w praktyce nieuchwytny (podobno czasem kogoś tam chwycą ale jeszcze nie słyszałem o jakimś Jasiu czy Johnnym lat 13 ukaranym za posadanie dziesięciu pirackich piłek nożnych) a ja miałbym tracić czas za to, że postanowiłem komuś zapłacić za jego pracę? Gdzie tu logika?

Niestety. o ile wiem: gra, która wyszła z magazynów producenta to już sztuka sprzedana. Zatem tak naprawdę chodzi o to, że trzeba nagłaśniać sprawę bojkotów tak by docierało to do dystrybutorów, by unaocznić im, że takich gier środowisko graczy nie chce. Niestety tak zwane "głosowanie portfelem" w skali światowej nie istnieje. Ważniejszy jest rozgłos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kings Bounty możesz śmiało kupić mam viste 64 bit ultimate no i oryg. KBTL ... działa.. nie miałem zadnych problemów odpaliłem gre juz chyba z 40 razy i.. wszystko ok. no i całe szczęscie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 20:35, Chester001 napisał:

Kings Bounty możesz śmiało kupić mam viste 64 bit ultimate no i oryg. KBTL ... działa..

Fajnie ale u mnie są konsekwencje owego działania. Miesiącami nie mam czegoś co jest potocznie zwanie "blue screen". Zainstaluję coś ze Star Force i już - zaczyna się. Co mnie tam obchodzi, że większość nie zauważa StarForce - ja zauważam i to już wystarczy by gry nie kupować. Do tego o ile mnie pamięć nie myli jest taka fajna sytuacja - StarForce nie ma w zachodnich wersjach gier zza wschodniej granicy - na Polsce kończą się gracze drugiej kategorii.

Ale - chodzi o to, że w żaden sposób nie jestem informowany o tym, że gra zawiera szkodliwe oprogramowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ilu ludzi ma wszystkie programy oryginalne,system i w dodatku nie używa nielegalnych programów i nie ma zainstalowane. oraz posiada najnowsze uaktualnienia całego PC (wszystko) ciekawe czy oni mają jakies problemy ze starforcem myśle ze na 99% nie.///99,99%
co do gry tak masz racje inni nie mają.. no cóż..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwierdzę cię w takim postrzeganiu problemów z oprogramowaniem - procesor mam piracki i stąd te problemy - gdy tylko zainstaluję coś legalnego zaraz się system sypie.

Dla odmiany - nie zauważyłem by SecuRom (starsze wersje) nie sprawia problemów w systemie. Ot złośliwość rzeczy martwych - potrafią popsuć nawet najbardziej doskonałą teorię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 20:39, hallas napisał:

Do tego o ile mnie pamięć nie myli jest taka fajna sytuacja - StarForce
nie ma w zachodnich wersjach gier zza wschodniej granicy - na Polsce kończą się gracze
drugiej kategorii.


Wierz mi, StarForce to makabra także dla dystrybutora - koszty, upierdliwe zakładanie, przepracowana pomoc techniczna. Ale cóż poradzisz, rozkaz idzie z góry..

Dnia 18.11.2008 o 20:39, hallas napisał:

Ale - chodzi o to, że w żaden sposób nie jestem informowany o tym, że gra zawiera szkodliwe
oprogramowanie.


Z tego co pamiętam to SF informuje że coś tam dogra i restartnie kompa, a że jest szkodliwy akurat dla Twojego kompa, to już niestety nie problem wydawcy.

A SF jest upierdliwy - gdy miałem słabszego kompa przycinał mi wszystkie intra (a w skrajnych wypadkach wywalał grę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 14:51, Arclight napisał:

Nikt się nie przejmie. Ile osób może np. podpisać petycję - tysiąc? A ilu osobom zabezpieczenie
"lotto"?
Większość z tego tysiąca i tak grę kupi, kilkadziesiąt/kilkaset sprzedanych kopii mniej
nie zrobi na wydawcy żadnego wrażenia.

To może skonsultować sprawę z prawnikiem i skorzystać z inicjatywy ustawodawczej odpowiednio dużego grona obywateli? Chodzi o to, żeby takie malware''owe zabezpieczenia były niezgodne z naszym prawem. W innych krajach też pewnie na nie narzekają. Jeśli pomysł by wypalił, to producent nie mógłby zrealizować niemałej części zysków, a to już daje do myślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 22:28, plasot79 napisał:

Z tego co pamiętam to SF informuje że coś tam dogra i restartnie kompa,

"Biblioteki konieczne do uruchomienia aplikacji" a nie "rootkit w xx% PC wywołujący niestabilne zachowanie systemu, instaluj na własne ryzyko". Głównie mnie boli to, że o tym iż gra ma StarForce dowiaduję się dopiero po instalacji. Niby mogę zwrócić grę do sklepu (gram.pl - wysyłka, czekanie na zwrot kosztów... i to nie wszystkich oczywiście) ale wygodniej by było gdybym wiedział o tym z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 00:03, hallas napisał:

Głównie mnie boli to, że o tym iż gra ma StarForce dowiaduję się dopiero po instalacji.

Zatem wymagajmy od producenta, aby umieszczał takie informacje na opakowaniu gry obok wymagań systemowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wyjściem by było umówić się najlepiej całą Polską
Wielka akcja!
Umawiamy się tak. Nie kupujemy tej gry, niech wiedzą, że to przez zabezpieczenia.
Rozdmuchać sprawę wszędzie.
Wielka kampania.

Szkoda, że takie coś nie wypali nigdy. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować