Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nvidia narzeka na pecetowych piratów

153 postów w tym temacie

Renor Mirshann

Roy Taylor z firmy Nvidia dodał swoje trzy grosze do tematu wysokiego poziomu piractwa wśród graczy pecetowych. Uważa on, że walka z tym zjawiskiem będzie wymagać wykorzystania rozszerzonych systemów cyfrowej autoryzacji (Mass Effect, anyone?) i zmiany podejścia do tej gałęzi branży - gry na PC ewoluują według niego z gotowych produktów w rozwijane przez sieć usługi.

Przeczytaj cały tekst "Nvidia narzeka na pecetowych piratów" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Roy''em Taylo''rem. Również mam nadzieję, że pójdzie to w tą stronę by piractwo przestało mieć rację bytu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł bardzo dobry, raz na zawsze załatwiło by to <może> kwestię piractwa, cóż wystarczy popatrzeć na byle torrenta by przerazić się ogromem gier na PC-ta, jeśli piractwo dalej będzie ewoluowało w taki sposób w jaki się rozwija, coraz więcej producentów gier zacznie się od tej platformy odwracać, po co robić coś, co i tak ktoś potem ukradnie..?
Bez sensu.
Mówię tępić piratów tak jak tępi się szczury ...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinni wypuszczac gry na steama badz w podobny sposob. Piractwo jest straszne, gracze sami sie dobijaja sciagajac pirackie gry. Niczym gwozdz do trumny :/ Jezeli szybko czegos nie wymysla gry na pc umra smiercia wolna i bolesna.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok pod warunkiem, że te dodatki etc będą darmowe, bo osobiście nie podzielam hurraoptymizmu właścicieli x360 cieszących się z tego że mogą zakupić 4 mapy za 10 Euro do swojego CoD''a4 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 11:00, dark master napisał:

Wszystko ok pod warunkiem, że te dodatki etc będą darmowe, bo osobiście nie podzielam
hurraoptymizmu właścicieli x360 cieszących się z tego że mogą zakupić 4 mapy za 10 Euro
do swojego CoD''a4 :/

Zobaczymy jak będzie, nie da się zaprzeczyć temu, że pewnie twórcy wyniuchają szansę na zarobienie większej kasy, ale jeśli gra będzie zrobiona tak, że na nośniku wypuszczona będzie goła wersja bez żadnych updateów, resztę zaś ściągasz z internetu - to jestem za, nie da się jednak ukryć, że Polacy są w internetowym ogonie Europy więc nie wszystkim się może ten pomysł spodobać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No juz to widze.... szczegolnie biorac pod uwage fakt ze jednak w dobie powszechnego internetu duza osob go nie ma. To co nie beda mogli grac bo nie maja internetu?? czysty bezsens. Te slowa kierowane sa ale do graczy na zachodzi gdzie prawie kazdy ma internet a nie do nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 11:00, dark master napisał:

Wszystko ok pod warunkiem, że te dodatki etc będą darmowe, bo osobiście nie podzielam
hurraoptymizmu właścicieli x360 cieszących się z tego że mogą zakupić 4 mapy za 10 Euro
do swojego CoD''a4 :/


Wtedy to by jeszcze powiększyło piractwo, anie zmniejszyło(bo wyeliminować się raczej tego nie da). Jak najbardziej jestem za w zmianie produktów na usługi i jakieś autoryzacji oryginalnych kopii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 11:13, MLODY2K6 napisał:

No juz to widze.... szczegolnie biorac pod uwage fakt ze jednak w dobie powszechnego
internetu duza osob go nie ma. To co nie beda mogli grac bo nie maja internetu?? czysty
bezsens. Te slowa kierowane sa ale do graczy na zachodzi gdzie prawie kazdy ma internet
a nie do nas.

No dobrze, w tym co napisałeś jest dużo prawdy tylko to, że jesteśmy tym ogonem Europy to nasza wina..?? poniekąd tak, no i naszego kochanego rządu, świat idzie do przodu i nic na to nie da się zrobić, tzreba płynąć z tym postępem, ja jestem za wprowadzeniem takiej metody udostępniania gier o której napisałem wyżej, wiedział bym przynajmniej, ze na mojego Blaszaczka nikt nie będzie sie bał wydawać gier... wydasz grę a tutaj tłum sliniących sie piratów już tylko czeka by tą grę spiracić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak niech wypuszczaja coraz wiecej nowych kart graficznych procesorow w tych cenach to teraz albo jeszcze drozej bo to nowe i gry niech tez zrobia jako uslugi z patchami i dodatkami dla zarejestrowanych uzytkownikow za wszystko oczywiscie trzeba bedzie za kazdym razem placic bo jakze by inaczej i w koncu pojda z torbami tworcy gier i sprzetu bo ludzie nie beda mieli kasy zeby to kupowac i sie skapna ze to nie piractwo jest ich najwieksza bolaczka tylko ich pazernosc na pieniadze bo ja jakos nie widze zeby opni tak strasznie cierpieli na tym piractwie gry jak robili tak robia i sprzedaja sprzet tez kase maja wiec o co im wogle chodzi widac za malo siana chca wiecej i beda teraz wymyslac! no ale mam nadzieje ze sie w koncu skapna ze kij ma dwa konce i to im bokiem wyjdzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram ogólnie całą wypowiedz.
Jednak nie popieram jednego. Cen sprzętu komputerowego.
Ceny powinny być znacznie niższe, żeby ktoś mógł spokojnie pograc sobie w Crysis na max detalach, już w dniu premiery, a nie 2 lata po premierze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawe podejście niemniej jednak nie ma się w niczym do tematu, nie wiem gdzie kolega widzi spójność developerów z producentami sprzętu, prawdą jest, to, że i owszem czasami wychodzi kobyła której nie uciągnie jakiś komputer, lecz poniekąd jest to wina twórców gier, po co optymalizować kod skoro zawsze jak komuś zależy kupi mocniejszą grafę, ja mam kompa już rok, w środku zwykły athlon 64 3200+ do tego GeForce 8600 i giga ramu i gram sobie bez problemu w gry które mi się podobają, FPS-ów nie ruszam nie mój klimat, nie narzekam.
Próba zaś podejścia do tego na zasadzie teorii w której to będzie trzeba za wszystko płacić, hmmm szczerze takie coś może przejść przy konsolach ale PeCeTowcy na takie coś się nie nabiorą, zwłaszcza co się tyczy takiego Obliviona wszyscy kwestię płatnych dodatków wyśmiali kto będzie płacił za bodajże konia 2 dolce... tylko śmiech na sali i nic więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ameryki gościu nie odkrył, a niech sobie będą autoryzacje, rejestracje ale za darmo, a piractwo i tak będzie,
co do małych developerów to wykańczają je wielkie studia, które mają ogromne fundusze na wszystkie przedsięwzięcia
zamiast narzekać niech się wezmą za robienie nowej karty a nie zmienianie cyferek i literek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to nic nie zmieni, jak beda utrudnienia dla piratow na PC to piraci przeniosa sie na konsole i rozgryza je w ciagu kilku miesiecy... i wtedy bedzie narzekanie ze znowu piraci itp... ja bym szukal rozwiazania u zrodla problemu (dlaczego piracimy) a nie wypinal sie na konkretna platforme :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 11:13, MLODY2K6 napisał:

No juz to widze.... szczegolnie biorac pod uwage fakt ze jednak w dobie powszechnego
internetu duza osob go nie ma. To co nie beda mogli grac bo nie maja internetu?? czysty
bezsens. Te slowa kierowane sa ale do graczy na zachodzi gdzie prawie kazdy ma internet
a nie do nas.

Powtórzę dane z GUS-u z 2007r., które dawałem wczoraj:
Jak czytamy w raporcie, liczba gospodarstw domowych posiadających dostęp do internetu w miejscu zamieszkania przekroczyła 5 mln (41% ogółu), w tym aż 3,7 mln korzysta z połączeń szerokopasmowych (30% ogółu).
Komputery są według tych samych danych w 54% gospodarstw domowych.


Czyli wcale nie jest tak źle w Polsce, zwłaszcza że ilość ludzi z internetem w domu wciąż szybko rośnie, a nie maleje, a ceny spadają. Poza tym nie wyobrażam sobie w dzisiejszych czasach hardcorowego gracza bez internetu - multi, ściąganie patchy, dyskusje na forach o grach, kupowanie gier, sprzętu przez internet itp.
Myślisz, że producentów gier zainteresuje ta garstka ludzi, która ma wypasiony sprzęt zdolny udźwignąć najnowsze produkcje, a nie posiadających internetu? Wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kaligula ma sporo racji. Najważniejsze jest pytanie dlaczego piractwo w ogóle istnieje? Co jest jego powodem? Jeśli studia odpowiedziałyby sobie uczcicwie na to pytanie i obniżyły ceny swych produktów, to problem mógłby się zacząć zmniejszać, bo ludzie chętniej kupowaliby pewne oryginalne wersje, niż kombinowali z piractwem. Oczywiście nie rozwiązałoby to w pełni problemu piractwa, ale byłoby juz jakimś punktem wyjścia na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 11:58, Black Monday napisał:

Podoba mi się narzekanie na skalę piractwa na PC przysłaniając to że po prostu nie
chce się nikomu robić gier na PC.


.... bo przecież gry na konsole są o wiele droższe, przez co bardziej opłacalne dla producentów. Jednym słowem zabijmy gry na PC i zmuśmy graczy do przeniesienia się na konsole.
Oczywiście nie twierdzę, że to tak jest do końca, ale chyba nikt nie zaprzeczy, że nie kryje się w tym ziarno prawdy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować