Zaloguj się, aby obserwować  
moro100

Problem z danymi

12 postów w tym temacie

Wiec mam po feriach przynieś naszej dyrektorce dane o naszej szkole, lecz zajmują one 703MB a moja płytka ma 702MB czy moge jakoś zamieścić te dane na tej płytce bez kupowanie płyty 750MB ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 12:29, moro100 napisał:

Wiec mam po feriach przynieś naszej dyrektorce dane o naszej szkole, lecz zajmują one 703MB
a moja płytka ma 702MB czy moge jakoś zamieścić te dane na tej płytce bez kupowanie płyty 750MB
?

Archiwizacja :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 12:29, moro100 napisał:

Wiec mam po feriach przynieś naszej dyrektorce dane o naszej szkole, lecz zajmują one 703MB
a moja płytka ma 702MB czy moge jakoś zamieścić te dane na tej płytce bez kupowanie płyty 750MB
?

możesz je spakować rarem, winzipem albo poprostu utworzyć w windzie folder skompresowany

Ewentualnie kupić większą płytkę bo to nie jest duży wydatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 12:35, moro100 napisał:

Wiem może jestem debilowaty, ale co to archiwizacja bo jakoś nie bardzo rozumiem :D

Są specjalne programy do archiwizowania danych post powyrzej podaje ich nazwy ,są także inne .Inaczej można to nazwać pakowaniem danych .Polega to na zmniejszeniu objętości plików , ale przed użyciem należy je rozpakować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 12:35, moro100 napisał:

Wiem może jestem debilowaty, ale co to archiwizacja bo jakoś nie bardzo rozumiem :D


Musisz miec program archiwizujacy, jesli masz windows XP klikasz prawym klawiszem myszy na folder z danymi i potem wybierasz opcje dodaj do archiwum "nazwa folderu.zip" lub jesli masz inny sys. operacyjny niz XP sciagasz winzip lub winrar instalujesz i znowu klawiszem myszy prawym na folder i wybierasz opcje:) proste jak konstrukcja cepa, a jesli bedziesz mial problemy z winrarem polecam help-a, wszystko ladnie i sliczne opisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A możecie mi odpowiedzieć na drugie pytanie, czy wszystkie nagrywarki nagrywają dane na płytki 750MB, a czy wszystkie napędy je odtwarzają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś kazać zapisać te dane? Ja np. używam NERO i jak jakieś dane zajmują więcej miejsca niż jest na CD, to nero wywala komunikat, że jeżeli zamkniesz płytę to wsio się ładnie zmieści (oczywiście jeśli jest taka możliwość i tych danych nie jest zdecydowanie więcej niż pojemność płyty). Także spróbuj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mają 702 mb fabrycznie czy tak sie je da rozciągnąć? bo na płycie po nagraniu zawsze zostanie troche miejsca ze względu na zgodnośc z starymi napędami (których i tak już dzisiaj nikt niema) wiec można poszukać w opcjach programu do nagrywania i powiekszyć sobie płyte o ten dodatkowy megabajt (nero potrafi to napewno niewiem co z resztą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować