Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Suzuka - czterordzeniowy procesor AMD z obsługą DDR3

19 postów w tym temacie

Harpen

Nieoficjalnie mówi się, że w drugim kwartale 2009 roku AMD planuje ujawnienie 45-nm procesora Suzuka - pierwszego, który będzie wspierał pamięć typu DDR3. Między innymi przygotowywany jest on z myślą o serwerach oraz platformach Catalunya (nazwa kodowa).

Przeczytaj cały tekst "Suzuka - czterordzeniowy procesor AMD z obsługą DDR3" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taaa, fajnie, że AMD tyle tego wypuszcza, ale zaczynam się zastanawiać, czy przez przypadek AMD chce zacząć wojnę ilościową, a nie jakościową, która jest dla nas dobra, bo trochę dużo tego wypuściło/wypuszcza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"AMD RS780 Northbridge i SB700S Southbridge to płyty główne, na których pracował będzie Suzuka." - do poprawki. To nie są płyty główne, a tak jak nazwa wskazuje mostki południowe i północne. Chyba powinno brzmieć to mniej więcej tak: Procesor ten będzie współpracował z płytami głównymi zbudowanymi w oparciu o...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tam wieze że Intel wymyśli coś lepszego za ten czas :)
(nie pozwoli na utrate swojej pozycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie wspierał pamięć DDR3? Nie rozumiem; czyli procesor MOŻE nie wspierać jakiejś pamięci? Myślałem, że zależy to tylko od płyty głównej ... Może mnie ktoś oświecić? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 18:40, hellguardian napisał:

intel nie może się pochwalić taką mnogością procesorów jak amd.


Bo Intel nie ma po co tyle kombinować. Odświeży raz na jakiś czas C2D i C2Q i we wszystkich benchmarkach kładzie AMD na łopatki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyżby AMD i na tym polu gonił Intela ? Dobrze dobrze , z tym że dużych szans nie mają. Moim zdaniem przynajmniej na razie w domowym użytku pamięć DDR3 nie jest opłacalna ( stosunek kosztów do osiąganych wyników). Ja sam mam płytę i procesor obsługujące również DDR3 , a nadal używam DDR2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AAA! nareszcie im więcej nowych sprzętów wydaje AMD to Intel robi wszystko żeby nie zostać z tyłu. A z tego wszystkiego wychodzi to im więcej nowych sprzętów wydają dwa giganty tym więcej trochę starszych procków tanieje na start nawet do 200 zł, a z czasem tanieją coraz bardziej. Mi się to nawet podoba teraz można kupić 2 rdzeniowego procka 1,8 Ghz za 190 ziko. Lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh nie raz chciałem kupić ADM ale jak popatrzyłem na pyty główne to zdecydowałem sie na INTELA. Jednak jak ktoś szuka high endowe platformy to chipsety Intela pozostawiają konkurencje w tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to niezły sprzęt się szykuje, który w sumie to już niedługo wyjdzie, tylko ile to cacko będzie kosztować? Raczej tego nie kupię bo jak na razie to ze swojego sprzętu jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować