Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sześć i dwanaście rdzeni od AMD

29 postów w tym temacie

Dnia 08.05.2008 o 20:14, flavee napisał:

2010? To oni jeszcze planują utrzymać się na rynku do tego roku? Ciekawe... Sądząc po
ich obecnym porfolio, może się to nie udać.


gdybyś się interesował byś wiedział, że amd nie upadnie, żeby było śmieszniej intel by ich wcześniej zaczął dofinansowywać niż by mieli upaść, byłoby to dla niego bardziej opłacalne ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja rok temu cieszyłem się z mojego jednordzeniowego Semprona...

Dnia 08.05.2008 o 20:29, Damian14BO napisał:

> Jak dla mnie conajmniej dziwny kierunek rozwoju...
Lepiej rozwijac sie "w dziwnym kierunku" niz nie rozwijac sie wcale...


Rozwój wpisany jest w technologię, więc jego kierunek ma spore znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy takim tempie za ca. 10 lat byle prosta gra (nowa) będzie wymagała ... 100 rdzeniowego procesora lub jakiś Combo rdzeniowe?
Nie mogli by tak raz skupić się i wydać od razu 1000 rdzeniowy procesor lub jakieś Combo rdzeniowe?:))
Nie stać mnie co 2 lata wymieniać kompa:)
A może o to chodzi aby "zmuszać" ludzi do częstej wymiany sprzętu?

Naukowcy powinni wymyślić jaki biologiczny procesor który sam się dokształca (w miarę użytkowania) zwiększając swoją moc... samodzielnie z roku na rok i im częściej używany - miałbym raz a porządny zakup a nie kupuję kompa (nowy procesor) za duże pieniądze i już... w dniu zakupu jest... przestarzały:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 22:08, kondixes napisał:

Toż do tego czasu Intel da z 14 rdzeni więc nie wiem czym tu się zachwycać, równie dobrze
teraz Intel mógłby napisać, że w 2010 roku wyda 14 rdzeniowy procesor o nazwie XXX



I tak widać jak wiecie co kupujecie ;s tyle że Intel nie ma 4 rdzeni tylko hybrydę 2 w 1 procku ;s a amd to realne 4rdzenie wiec jak amd wypości 12 rdzeni to będę to realne 12 rdzeni a intel pewnie wyda kolejna hybryde ;s i to jest różnica miedzy amd i intelem

A czytając resztę wypowiedzi widać jak mało kto tu myśli ;s bo jak można pisać że te procki amd będą gorsze od intela ? znacie przyszłość czy jak ? nie można porównywać to co jest teraz do tego co będzie za 2 lata bo tak kiedyś robili jak amd miał lepsze procki a intel gorsze i wszyscy zgodnie mówili że intela przyszłe procki będę cienkie a co wyszło ?? ;s to jest technika która jest zmienna jak kobieta xD i trzeba sie do tego przyzwyczaić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 00:00, TTBoS napisał:

I tak widać jak wiecie co kupujecie ;s tyle że Intel nie ma 4 rdzeni tylko hybrydę 2
w 1 procku ;s a amd to realne 4rdzenie wiec jak amd wypości 12 rdzeni to będę to realne
12 rdzeni a intel pewnie wyda kolejna hybryde ;s i to jest różnica miedzy amd i intelem

Właśnie widać jakie świetne są te "realne" 4 rdzenie... które nie potrafią przebić nawet 2 rdzeni konkurencji.

Dnia 09.05.2008 o 00:00, TTBoS napisał:

A czytając resztę wypowiedzi widać jak mało kto tu myśli ;s bo jak można pisać że te
procki amd będą gorsze od intela ? znacie przyszłość czy jak ? nie można porównywać to
co jest teraz do tego co będzie za 2 lata bo tak kiedyś robili jak amd miał lepsze procki
a intel gorsze i wszyscy zgodnie mówili że intela przyszłe procki będę cienkie a co wyszło
?? ;s to jest technika która jest zmienna jak kobieta xD i trzeba sie do tego przyzwyczaić

Tu się zgodzę ;).

Co do hex-core: dokładają tych rdzeni i dokładają, jak większość aplikacji nie potrafi obsłużyć nawet 4. I nie mówię tu tylko o grach, ale np. także o kodeku XviD (DivX potrafi spożytkować 4 rdzenie) i WinRARze bodajże. Myślę, że jeszcze kilka aplikacji by się znalazło.

PS. Ciągle zastanawia mnie, dlaczego AMD jest zawsze jeden proces technologiczny za Intelem? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak po co ci tyle rdzeni ?:> A duzo w winrara gram. I tak wiekszosc z nas nie uzywa tylu rdzeni. Wazniejszy jest ram. A wogle procek stal sie precedensowo najmniej waznym elementem Pc-ta. Nawet zasilacz wieksza role gra niz procek nie mowiac o plycie glownej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować