Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

NPD - dane dotyczące amerykańskiego rynku gier MMO

24 postów w tym temacie

Ja zaczynajac grac w WoW''a nie żałuje żadnej zmarnowanej minuty gra ma super klimat. Inne gry tego typu poszły w zapomnienie bo za szybko sie nudziły... Więc nie dziwie sie jaki tytuł jest na pierwszym miejscu, ale taki RuneScape hmmm ciekawe. Jeszcze najchętniej chicałbym zobaczyc na własne oczy Final Fantasy XI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Runescape - nic dziwnego dzieci to lubią
A co macie do City of heroes ?
Przecież to jedno z największych światowych MMO jest -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W grach MMO najbardziej licza sie znajomi. Jak poodchodza nie ma sensu grac :D. Chociaz i czasami sie wyjatki zdazaja :D. Nie wiem jak Runescape moze byc na tak wysokiej pozycji ale od WoW-a daleko odstaje ;P. A WoW-owi zawdzieczam wiele znajmosci i ponad pol roku<na /played> spedzone w grze. To ma cos w sobie jednak :D Te nieograniczone przestrzenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Runescape? To było to przeglądarkowe coś ze śmieszną grafiką?
Włączyłem toto nawet kiedyś, ze 2-3 lata temu. Pograłem z godzinkę i mi się znudziło. Doprawdy nie wiem, jak można się w to zagrywać. Dziwni ci Amerykanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 00:42, lama123 napisał:

Runescape - nic dziwnego dzieci to lubią
A co macie do City of heroes ?
Przecież to jedno z największych światowych MMO jest -.-

Wydawało mi się, że CoH to raczej umierająca masówka, a tu proszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się premiera Age of Conan, który może nieźle zamieszać na rynku MMO. Sam prawdopodobnie będę grał w tą grę.Ciekawe czy Age of Conan będzie już niedługo na 2 pozycji w tym rankingu, bo na 1 chyba nie ma co liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 01:15, Zaitsev napisał:

> Runescape - nic dziwnego dzieci to lubią
> A co macie do City of heroes ?
> Przecież to jedno z największych światowych MMO jest -.-
Wydawało mi się, że CoH to raczej umierająca masówka, a tu proszę...


Od padnięcia jest jeszcze dalekie, szczególnie ze względu na swój wyjątkowy jak na MMO setting (super-hero, a nie fantasy), więc skupia wszystkich fanów takich klimatów w jednym miejscu. Zresztą niedawno był kolejny spory darmowy update, więc jak widać wciąż trzyma się dobrze i do czasów swojego następcy od NCSoftu nie zanosi się na drastyczną zmianę w tej niszy.

Runescape natomiast faktycznie jest cienkie i bynajmniej nie chodzi tu wyłącznie o grafikę, sama gra jest bardzo nudna, mało urozmaicona i rozbudowana (jak na MMO oczywiście). Wypada poczekać na AoC i WO; zobaczymy jak oba namieszają na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem, dlaczego RuneScape tak wysoko... co prawda nie grałem, tyle co chwilę popatrzyłem, ale odrzucił mnie niemal tak bardzo jak Tibia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaitsev jesteś żałosny w pisaniu newsów. Przecież City of Heroes (jak i dodatek City of Villains) to bardzo dobra i szanowana gra ..... (oprócz Polski). Tak więc zanim się zacznie pisać proponuję przebadać sytuację na rynku nie tylko polskiego ale i międzynarodowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

e tam jak dla mnie age of conan nie ma szans przebić wowa.
Jedyną grą którą będzie mu mogła dorównać jest Warhammer online

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 08:16, sferis napisał:

Zaitsev jesteś żałosny w pisaniu newsów. Przecież City of Heroes (jak i dodatek City
of Villains) to bardzo dobra i szanowana gra ..... (oprócz Polski). Tak więc zanim się
zacznie pisać proponuję przebadać sytuację na rynku nie tylko polskiego ale i międzynarodowego.

sferis, żyłka ci zaraz pęknie ;) A co do samej gry to dość silna pozycja NCSoftu. Podsumowanie dotyczy tylko rynku amerykańskiego, więc pewnie trochę się różni od globalnego (bez Korei i Chin wyniki wyglądają troszkę inaczej ;)) Trzeba też pamiętać, że oni tam mają niejako zakorzeniony kult herosów (Marvel etc.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Runescape na 2gim miejscu. Zawsze lubiłem tą grę ... pod względem ilości rzeczy do robienia wyprzedza cokolwiek co jest na rynku (może oprócz EVE Online). Choć po ostatnio wprowadzonych ograniczeniach handlu, to już nie to co kiedyś.
WoW na pierwszym nic dziwnego.
LotRO na 3cim - bardzo dobrze, mam nadzieję, że monopol WoW-a nieco zmaleje, kiedy wyjdą WAR i AoC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzy słowa - LOL... Wg. mnie niemożliwością jest postawienie takiej tandety jak RuneScape na miejscu drugim, zaraz za WoW (i przed LotRO)! No ale to w końcu Ameryka - widać są oni bardzo podatni na uzależnienia (vide Chińczyków/Japończyków/Koreańczyków)... Co do CoH - myślałem, że gierka już dawno padła - a tu taki "zonk" (sam pogrywałem ze znajomymi) ;>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 01:15, Zaitsev napisał:

Wydawało mi się, że CoH to raczej umierająca masówka, a tu proszę...

Gdyby była umierająca czy wypuszczailby wciąż nowe patche i dodatki ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować