Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Square ma pomysł na remake'a FFVII, ale nie ma czasu

41 postów w tym temacie

Renor Mirshann

Yoshinori Kitase z firmy Square Enix zapewnił, że wie ona, jak zabrać się za remake'a gry Final Fantasy VII, ale obecnie wszyscy ludzie, którzy mogliby nad nim pracować są bardzo zajęci innymi projektami. Czy po ich ukończeniu powstanie zespół, który rozpocznie tworzenie nowej wersji tego legendarnego RPG-a? To nic pewnego, ale fani i tak wiedzą swoje.

Przeczytaj cały tekst "Square ma pomysł na remake'a FFVII, ale nie ma czasu" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm..stworzenie remake''a 7ki napewno ułatwiłoby mi przejście tej gry. Choć i tak oryginał też będę musiał kiedyś ukończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla tej gry byłbym gotów kupić PS3 :) super by było, gdyby zrobo;o tego remake''a, nie uśmiercali Aeris, albo dali możliwość jej ożywienia, jak było pierwotnie planowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że zrobią też remake wersji na PC. Przydałoby się aby wydali jakiegoś finala na PC to może zobaczyliby że dawna porażka przy wypuszczeniu FF7 i FF8 to wspomnienie i teraz będzie kilkakrotnie lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale chyba nawet trailer na youtubie widziałem FF7 w wersji na ps3. Hmmm może jednak coś planują.... No, ale z drugiej strony nigdy niewiadomo czy to nie był jakiś żart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to chętniej zobaczyłbym... coś nowego i świeżego od Square Enix, a nie kolejnego remake''a. Goście nadal mają świeże pomysły, czego dowiódł The World Ends With You na NDS (zwłaszcza genialny system walki, gdzie jednocześnie sterowało się bohaterem na dolnym ekranie stylusem i pomocnikiem na górnym d-padem). Szkoda czasu i energii na coś, co już było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 10:42, SłaVio napisał:

Nie jestem pewien, ale chyba nawet trailer na youtubie widziałem FF7 w wersji na ps3.
Hmmm może jednak coś planują.... No, ale z drugiej strony nigdy niewiadomo czy to nie
był jakiś żart.


http://www.gametrailers.com/player/5846.html
To stare demko techniczne pokazujące możliwości PS3.

Ja na remake''a czekam odkąd pojawiło się PS2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chrono Trigger w grafice jak FF7:CC ?
W sumie raz juz go odswiezali, ale czemu by nie po raz drugi:)

FF7 na PS3 bedzie hitem, to pewne.
Dlatego narazie raczej nie wyjdzie, przeciez trzeba miec jakiegos asa w rękawie, na gorsze czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że nie chodzi tutaj o wydania na GBA czy DS-a, a ambitny projekt na PS3

Ciekawe kto powiedział, że chodzi o PS3?
Jestem przekonany, że jeżeli w ogóle mają takie plany, remake FFVII powstanie na Wii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 12:16, 1602 napisał:

Ciekawe kto powiedział, że chodzi o PS3?
Jestem przekonany, że jeżeli w ogóle mają takie plany, remake FFVII powstanie na Wii...


Nikt nie powiedział, dlatego takiego stwierdzenia nie ma w samym newsie, a jest w rubryczce "moim zdaniem", gdzie mogę sobie pisać o sprawach związanych z tą informacja w ten czy inny sposób i wyrażać swoje poglądy na dany temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już w tych wszystkich tandetnych FF się gubię... Czekam na jakiegoś godnego uwagi cRPG''a (jRPG to wg. mnie żart...) - chętnie ujrzałbym remake pierwszego Baldur''s Gate albo Planescape: Torment ;>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc nawet nie zaczęli robić, a w dodatku nie wiedzą czy lub ewentualnie kiedy zaczną... Jeżeli miałby powstać remake FF VII wykorzystujący potencjał obecnego sprzętu (kto wie może i na PC by zrobili, bo w końcu oryginalna VII była), to stworzenie gry zajęłoby jakieś 3-4 lata (w końcu musieliby to mocno dopracować, żeby nie zniszczyć marki i nie zawieść oczekiwań, które już nieźle narosły przez kilka lat), więc gdyby zaczęli teraz to wydaliby w 2012, ale skoro twierdzą że nie mają wolnych rąk do pracy, to zapewne trzeba poczekać przynajmniej na skończenie prac nad FF XIII, czyli najwcześniej do 2009 roku; wtedy mogliby zacząć robić remake, więc data przesunęłaby się najwcześniej na 2013, a do tego roku na bank będzie już nowa generacja konsol (chociaż może do tego czasu w ogóle padną i PC wygra :P, wiem wiem marzenia ;)), więc możliwe że w ogóle obecne konsole nie dostałyby remake''a, a dopiero te następnej generacji.

Tak czy inaczej nie ma co się nakręcać na ten remake, bo jaki by nie był nawet nie wiadomo czy/kiedy zaczną go robić, ale wiadomo że skoro nie zaczęli, to bardzo długo przyjdzie jeszcze na niego czekać.

Bifur

Ja tam wolałbym godną kontynuację, albo coś w tych klimatach, bo te remake'i mnie jakoś specjalnie nie kręcą. W końcu gramy w RPG dla fabuły (a ta była w P:T genialna), czy dla grafiki? A chyba fabuły znacząco w tych finalach (w ewentualnym P:T pewnie byłoby podobnie) nie zmienią, bo się by na nich fanatycy rzucili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahh, chciałbym by wreszcie wzięli się za tworzenie remake''a Final Fantasy VII.

"Siódemka" była chyba jedną z najlepszych części gry, przez którą masa graczy została wciągnięta przed ekrany telewizora na bardzo długie godziny :) Plan o tworzeniu tego remake''a jest już jakiś czas, szkoda tylko że jak na razie brak rąk do pracy. Oby po premierze nowego FF zabrali się za tworzenie tego rimejka ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 12:27, Renor Mirshann napisał:

Nikt nie powiedział, dlatego takiego stwierdzenia nie ma w samym newsie, a jest w
"moim zdaniem", gdzie mogę sobie pisać o sprawach związanych z tą informacja w ten czy
inny sposób i wyrażać swoje poglądy na dany temat.

Ale ja nie twierdzę, że news jest nierzetelny, po prostu byłem zaciekawiony skąd takie przekonanie, że może chodzić o wersję na PS3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 13:03, 1602 napisał:

Ale ja nie twierdzę, że news jest nierzetelny, po prostu byłem zaciekawiony skąd takie
przekonanie, że może chodzić o wersję na PS3...


Spoko. Przeprowadzka PS1 -> PS3 jest dla mnie dużo bardziej prawdopodobna chociażby z powodu wszystkich "pełnoprawnych" Finali na maszynkach Sony od części VII właśnie, również części trzynastej i Versus. No i jest jeszcze to tech-demo, o którym ktoś już tutaj wspominał wcześniej ;)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować