Zaloguj się, aby obserwować  
HiSin

Koniec Ery i Plusa... ...Nadchodzi Vodafone i T-Mobile!

62 postów w tym temacie

Prezes Polkomtela Jarosław Bauc chciałby, żeby Vodafone stał się strategicznym akcjonariuszem Polkomtela. Dla klientów Plusa oznaczałoby to prawdopodobnie zmianę nazwy sieci na Vodafone. Takie operacje Brytyjczycy przeprowadzili niedawno np. w Czechach, czy w Rumunii.

Zmianę marki czeka też w niedalekiej przyszłości klientów Ery, gdzie udziały ma T-Mobile. Wszędzie bowiem, gdzie Niemcy uzyskują kontrolę nad spółką, przeprowadzają rebranding. Taką operację przeprowadził np. słowacki Eurotel, a wcześniej węgierski Westel. Według wyroku sądu arbitrażowego w Wiedniu, od 15. lutego 2005 roku T-Mobile ma 97% udziałów PTC.


Co o tym sądzicie?
Chcielibyście takiej zmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 09:39, HiSin napisał:

Co o tym sądzicie?
Chcielibyście takiej zmiany?


Zmienia sie tylko nazwa, tak? To w sumei nic do tego nie mam. Ciekawi mnie jak to teraz bedzie z romingiem jak pojade powiedzmy do niemiec majac Ere? Skoro jeden operator to powinienem placic tak samo jak w kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i bedziemy mieli juz 3 zagraniczne molochy w sferze telefonii komorkowej: Orange, T-Mobile i Vodafone...osobiscie podejrzewam, ze nic dobrego nam to nie przyniesie, ale kto wie?!:) boje sie, ze moga wygryzc pomniejszych operatorów takich jak Mbank Mobile...a zmniejszenie konkurencji na rynku nigdy nie oznacza poprawy warunkow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 10:03, Thor napisał:

i bedziemy mieli juz 3 zagraniczne molochy w sferze telefonii komorkowej: Orange, T-Mobile
i Vodafone...osobiscie podejrzewam, ze nic dobrego nam to nie przyniesie, ale kto wie?!:)
boje sie, ze moga wygryzc pomniejszych operatorów takich jak Mbank Mobile...a zmniejszenie
konkurencji na rynku nigdy nie oznacza poprawy warunkow!


Molochy to już mamy, bo firmy istnieją na naszym rynku, tyle że w sposób ukryty. Mają po prostu znaczne udziały w rodzimych sieciach, ale o marce nikt nic nie wie, bo póki co trzyma się stara nazwa polskiego operatora. Mniejszych, tzw. wirtualnych operatorów raczej nie wygryzą, co pokazuje sytuacja z zachodu. Chociażby w UK, gdzie wszystkie trzy sieci, o których mówimy (Orange, T-Mobile i Vodafone) istnieją, do tego mamy jeszcze O2, a tacy operatorzy jak Virigin Mobile czy Three mają się całkiem nieźle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 10:03, Thor napisał:

i bedziemy mieli juz 3 zagraniczne molochy w sferze telefonii komorkowej: Orange, T-Mobile
i Vodafone...osobiscie podejrzewam, ze nic dobrego nam to nie przyniesie, ale kto wie?!:)
boje sie, ze moga wygryzc pomniejszych operatorów takich jak Mbank Mobile...a zmniejszenie
konkurencji na rynku nigdy nie oznacza poprawy warunkow!


Ale mBank Mobile, tak jak i Carrefour, opiera się na infrastrukturze innych operatorów, więć oni nie ponosżą większych strat z tego powodu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 09:39, HiSin napisał:

Co o tym sądzicie?
Chcielibyście takiej zmiany?


Taka kolej rzeczy, a podobna akcja już była gdy Idea przemieniła się w Orange. Mnie osobiście te zmiany ani ziebią ani grzeją (mam telefon w Orange). Człowiek się przyzwyczaja do nazwy, ale przy okazji rebranding Idea -> Orange kampania była tak sprawna, że o Idei człowiek zapomniał.

Chociaż w Polsce zdarzały się o wiele mniej sprawne kampanie rebrangingowe np. PKN Orlen, który zmieniał nazwe parokrotnie i przez pewien czas można było mieć do czynienia z małym powrotem do przeszłości.
Bo można było spotkać stacje benzynową CPN (który został przejęte przez PKN Orlen), stacje Petrochemia Płock, stacje PKN, oraz PKN Orlen total misz-masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 10:12, Rzezim napisał:

Bo można było spotkać stacje benzynową CPN (który został przejęte przez PKN Orlen), stacje
Petrochemia Płock, stacje PKN, oraz PKN Orlen total misz-masz.


Ja do tej pory widuje jeszcze czasami stacje mające oznaczenia Petrochemii czy nawet CPNu. A o Idei już wszyscy dawno zapomnieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 10:14, Klimos napisał:

> Bo można było spotkać stacje benzynową CPN (który został przejęte przez PKN Orlen),
stacje
> Petrochemia Płock, stacje PKN, oraz PKN Orlen total misz-masz.

Ja do tej pory widuje jeszcze czasami stacje mające oznaczenia Petrochemii czy nawet
CPNu. A o Idei już wszyscy dawno zapomnieli...


Bo idea to teraz orange

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 10:34, hammerfall87 napisał:

> > Bo można było spotkać stacje benzynową CPN (który został przejęte przez PKN
Orlen),
> stacje
> > Petrochemia Płock, stacje PKN, oraz PKN Orlen total misz-masz.
>
> Ja do tej pory widuje jeszcze czasami stacje mające oznaczenia Petrochemii czy nawet

> CPNu. A o Idei już wszyscy dawno zapomnieli...

Bo idea to teraz orange

Mógłbyś czytać cały temat ?

A co sądzicie o Mkingu ? Dla mnie ich kampania reklamowa to porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 10:34, hammerfall87 napisał:

Bo idea to teraz orange


orly? Czytałeś post Rzezima, na który odpowiadałem?
Podejrzewam, że nie, dlatego w skrócie powiem Ci, że porównywał on proces rebrandingu dwóch firm Idea -> Orange, oraz CPN -> Petrochemia Płocka -> Orlen. W pierwszym przypadku poszło wszystko na tyle sprawnie, że nikt o niczym już nie pamięta. Zaś w drugim był total misz-masz"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rebranding IDEA na ORANGE wiązał się oczywiście nie tylko ze zmianą loga na pomarańczowe ale kompletną przebudową ofert abonamentowych (POP się ostał jedynie wtedy) z których ludzie nie byli zadowoleni. Zmiany były nieuniknione.
Podobny przewrót będzie w przypadku Ery i Plusa ale mam nadzieję że nie strzelą takiej gafy na początek nowej kampanii. Przecież nowa marka to również nowy prezes i dyrektorzy na odpowiednich szczeblach :)) którzy jak zwykle będą mieli nowe pomysły i wizje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.05.2008 o 10:45, Lost Paradise napisał:

Podobny przewrót będzie w przypadku Ery i Plusa ale mam nadzieję że nie strzelą takiej
gafy na początek nowej kampanii. Przecież nowa marka to również nowy prezes i dyrektorzy
na odpowiednich szczeblach :)) którzy jak zwykle będą mieli nowe pomysły i wizje....


Wszystko teraz zależy od rozsądku nowej władzy.. Bo równie dobrze, mogą nie tworzyć rewolucji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nawet fajnie, będą zmiany :) ale jestem jakoś tak przyzwyczjony do Plusa więc niezbyt będę mógł się z tym pogodzić, ale vodafone też jest fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam naprawdę jest wszystko jedno, czy będzie Plus czy Vodafone... niech tylko zrobią coś z zasięgiem i opłatami. Jak byłem w Heyah to doładowanie za dwie dychy starczało mi na miesiąc i jeszcze dużo zostawało, a teraz doładowuję za 30 złotych i nigdy mi kasy nie starcza do końca ważności konta, a o zasięgu nawet nie wspomnę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak jestem wiernym klientem Idei/Orange od kilku lat, ale jeśli rebranding tych dwóch spółek zmieni też coś w cenach czy zasięgu (tu Era musi duuużo poprawić) to zastanowię się nad zmianą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zasięgu (tu Era musi duuużo poprawić)

Era ma przecież bardzo dobry zasięg...

Wiem jedno - odkąd mój brat przeszedł na Orange to odtąd biega po mieszkaniu aby zasięg złapać.. (mieszkam w Gdańsku i to nie na obrzeżach.. A ja nie mam problemu z zasięgiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 11:59, Homo sum napisał:

zasięgu (tu Era musi duuużo poprawić)

Era ma przecież bardzo dobry zasięg...

Wiem jedno - odkąd mój brat przeszedł na Orange to odtąd biega po mieszkaniu aby zasięg
złapać.. (mieszkam w Gdańsku i to nie na obrzeżach.. A ja nie mam problemu z zasięgiem..



Testowałem :)
Era ma najlepszy zasięg - a historia z łapaniem zasięgu Orange jak najbardziej prawdziwa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować