Zaloguj się, aby obserwować  
coyotelive

CENY W GRAM.PL

56 postów w tym temacie

Dnia 10.10.2005 o 21:51, coyote16 napisał:

Co sadzicie o cenach cd-projekt? dla mnie sa one srednie! a w dziale uzywki spodziewalem sie nizszych cen:)

Ja tak samo,ceny są zbyt duze i powinni je obnizyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 20:17, pajson napisał:

Ja tak
samo,ceny są zbyt duze i powinni je obnizyc.

Ceny prawdopodobnie będą spadać, wraz z rozwojem serwisu ;) Nie zapominajcie że to dopiero początki, ale fakt faktem póki co z Wirtusem przegrywają o "całą długość" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moze by tak np. zrobic ze wystawienie czegos na aukcji kosztuje np. 2 wPLN i jak sie sprzeda przedmiot to pln''y wracaja na konto a jak nie np. w przecigu tam ilus to przepadaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 18:17, pawn77 napisał:

ja mam settlers III złota edycja. ale chce ją sprzedać za 16 zł

I to jest właśnie przykład, dlaczego dział "używki" nie będzie miał chętnych. Gra kosztuje 20zł w sklepie (i ma 5wPLN), jak w hurcie to 16zł, a ten za używaną chce 16 (+koszty wysyłki).
Może jednak warto wprowadzić płatność (oczywiście w wPLN, ale jednak) za wystawianie gier do używek. Bo inaczej zrobi się śmietnik z horrendalnymi cenami i nic poza tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że jak się pójdzie na giełdę (np na batorego) to można za NXK spokojnie 5 zł ztargować, a za droższe programy jeszcze więcej. Nigdzie nie widziałem NIS za 280 zł, a na giełdzie tyle po krótkiej (sprzredawca raczej sięnie stawiał) kupiłem właśnie za tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płatność za wPLN w dziale używki prawdopodbnie nigdy nie będzie dostępna, ponieważ CDP udostępnia jedynie "miejsce do umieszczania ogłoszeń", jednak nie pośredniczy w sprzedaży(jest to sprawa do dogadania między sprzedającym i zainteresowanym kupnem), nie uzyskuje z tego faktu żadnych profitów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 22:24, Cheed napisał:

Płatność za wPLN w dziale używki prawdopodbnie nigdy nie będzie dostępna, ponieważ CDP udostępnia jedynie "miejsce do umieszczania
ogłoszeń", jednak nie pośredniczy w sprzedaży(jest to sprawa do dogadania między sprzedającym i zainteresowanym kupnem),
nie uzyskuje z tego faktu żadnych profitów...

A co to ma do rzeczy? I nadal CDP by nie uczestniczył - po prostu wPLN przechodziłyby z jednego konta na drugie, a to mogłoby być możliwe. Niemożliwe byłoby jedynie, że jedna strona płaciłaby w wPLN a CDP wypłacałby sprzedającemu zwykłe PLN. Nadal byłaby to sprawa do dogadania się ile PLN i ile (ewentualnie) wPLN (zapewne sporo więcej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wrtualną kasę, to jej stan posiadania u każdego jest uzależniony od ilości gier kupionych wcześniej. Czyli de facto tak jakby tej kasy nie było, płaci się o tyle mniej za grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ceny są takie sobie. W porównaniu do innych sklepów średnio konkurencyjne. Trochę te koszty wysyłki za wysokie. 12,90 - co z tego, że mam np. trochę wPLN jak i tak wyjdzie praktycznie na zero różnicy w sklepie (a nawet nieco drożej i tak, zalezy od wartości). W wirtusie np. płacimy dużo mniej za przesyłkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrze, to ceny nie wydają sie przesadnie wygórowane. Własciwie to są takie same jak np.w ultimie czy sklepach w moim miescie. Tyle, że ta przesyłka strasznie droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywistym jest że ceny na Gram.pl nie są niskie. Przykładowo na Allegro MGS3 kosztuje 40-50, Codename Faza Druga 60, DS2 70, SWAT 4 40-50 (a wszystkie te gry są nowe w folii). Jeżeli przyjąć że przy wpłacie na konto wysyłka kosztuje 5-6zł to cenowo Allegro wygrywa w cuglach. Z kolei Wirtus oferuje Fallouta 1 i 2 za 10 zł sztuka, Saga Fallout DVD 30, Beyond Divinity 30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2005 o 21:18, Puszkin napisał:

Ja tam mam takie pytanie. Na stronie CDP cena W40k jest sugerowana 39.90 to czemu w sklepie nadal jest po 69zł??

Bo CDP chce byc dobry dla graczy i dlatego ma niskie ceny, a w sklepach jest po 69 zł bo w sklepach zazwyczaj jest drozej niz w necie :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te wirtualne pieniądze i "niskie" ceny "fundowane" przez CD-Project to bardzo dobry chwyt marketingowy, ale nie do końca prawda. Porównajcie sobie ceny sugerowane na gram.pl i ceny w innych sklepach (polecam skapiec.pl) - na stronie cdproject zawsze są one zawyżone, tak aby kupujący myślał, że faktycznie płaci mniej dzięki wirtualnym pieniążkom, a w rzeczywistości wychodzi na to samo... ale czy ganię za to prawie-prawie-monopolistę na polskim rynku gier? Trochę, bo to jest jednak zamydlanie ludziom oczu, ale z drugiej strony pomoc techniczna jest tutaj wręcz nieprawdopodobna, a pomysł z "dożywotnią" gwarancją pomimo tego, że przecież gra się kiedyś wyczerpie, jest niezwykle trafny. Pozdrawiam speców od marketingu! Odwalacie robotę na najwyższym poziomie światowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie jedyne co można powiedzieć to, to że ceny w gram.pl są niskie:D

Posiadam bardzo dużo bardzo fajnych gier z serii Nowa Extra Klasyka....
(np Gothic II; Gothic; Icewind Dale II; Neverwinter Nights; Świątynia Pierwotnego Zła - jestem fanem RPG)
każda z tych gier kosztowała mnie (AŻ 20zet) czyli bardzo mało...

Owszem, gdybym kupował gry super nowe to bym zapłacił sporo więcej (no coś koło setki pewnie) ale jak chce się w coś pograć koniecznie JUŻ to trzeba zapłacić....

Zgadzam się z opinią że ceny są O WIELE niższe w Polsce niż na świecie....

WNIOSKI
gram.pl:
- ma bardzo niskie ceny
- genialną obsługę
- wiele ciekawych opcji


SERIA NOWA EXTRA KLASYKA WYMIATA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować