Zaloguj się, aby obserwować  
AssaxoN

Got Talent - Nowy świetny show czy następny bezsensowny program rozrywkowy?

972 postów w tym temacie

Moim zdaniem powinni wygrać Audiofile ;P Na drugim miejscu Kris albo Ziółko, bo głos ma niesamowity.
Co do Klaudii - takie dziecko IMO nie powinno wykonywać takich trudnych piosenek. W kwalifikacjach zaśpiewała super, później już niezbyt. Nie wiem, kto jej kazał tak ''operować'' głosem (chodzi mi o to, że za pierwszym razem śpiewała ''czysto'' a później tak, jakby chciała tsunami wywołać, ''falująco'', że tak powiem poetycko ;), pewnie nowy nauczyciel, do którego poszła po pierwszym etapie, niepotrzebnie moim zdaniem.
Dziwna sprawa, wysłałem esa na Audiofeels, a doszedł dopiero po zakończeniu programu. Ciekawe ile głosów poszło się piep**yć w ten sposób i jaki byłby wynik, gdyby je wszystkie zliczono ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak Wam się podobał finał "Mam Talent"? Według mnie całkiem udany, lecz trochę się zawiodłem. Występy niektórych uczestników nie spełniły moich oczekiwań, a i do wyników mam "wąty"..
Ale po kolei:
Ssnake - lubię go, jednak jest on właśnie jedną z osób, na których się zawiodłem. Występ całkiem fajny, ale jakoś tak bez rewelacji. Dodatkowo całkowicie zmienił konwencję - brakowało mi wygibasów i fajnego hula hop...
Blady Kris - chłop ma talent, ale... w ogóle do mnie nie przemawia. Doceniam to co robi, ale mi się to nie podoba. Nie umiem się do niego przekonać :P
Paulina Lenda- całkiem fajny występ. Ani nie zachwycił, ani nie rozczarował.
Magda Staszewska - fajny występ, ale w sumie nic nowego. Brak jakiegoś zaskoczenia - w sumie wiadomo, że ona może dowolnie się wyginać, więc już nic nowego nie widzimy :P
Mateusz Ziółko - bardzo dobry występ. Lubię takie piosenki, w których trzeba długo jeden dźwięk podtrzymywać. Występ zaliczam na wielki plus.
Ziemowit Świtalski - fajny występ, ale nic poza tym. Jakby wygrał, to by było lekkie przegięcie, ale przyznam, że ładnie gra.
Ewa Lewandowska - świetny występ :P Gdy usłyszałem, że śpiewa piosenkę z "Upiora w operze" byłem w siódmym niebie. Dodatkowo fajna zmiana image''u ;) Chociaż "Ave Maria" na castingu było lepsze.
Audiofeels - fajny występ, choć w półfinałach lepszy.
Melkart Ball - fajny występ, ale bez żadnego zaskoczenia. Ale i tak dla mnie faworyci :P
Klaudia Kulawik - rozczarowanie. Śpiewała tak, jakby na siłę zniżała ton głosu, by zaśpiewać tak jak jej kazali :/ Na castingach i w półfinale mi się podobała, w finale nie.

Podsumowanie:
Chciałem, aby wygrało "Melkart Ball". Są naprawdę świetni, wyćwiczeni i chwytają za serce ;) Naprawdę wielki szacun dla nich za niektóre figury.
Drugie miejsce dałbym chyba Ewie Lewandowskiej - naprawdę ładnie śpiewa. "Ave Maria" było genialne na castingu, a piosenkę z "Upiora..." też ładnie wykonała.
Podobali mi się też szczególnie Audiofeels i Mateusz Ziółko.

Co do wygranych - dobrze, że wygrało Mellkart Ball. Źle, że drugie miejsce zajęła Klaudia Kulawik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 23:56, elTadziko napisał:

Jak Wam się podobał finał "Mam Talent"? Według mnie całkiem udany, lecz trochę się zawiodłem.
Występy niektórych uczestników nie spełniły moich oczekiwań, a i do wyników mam "wąty"..

Najlepsze były castingi, po pierwszym półfinale (a raczej jego połowie) przestałem to oglądac, nuda. Jednak chciałem zobaczyc finał, kto wygra, kto w ogóle się dostał.

Dnia 29.11.2008 o 23:56, elTadziko napisał:

Ale po kolei:
Ssnake - lubię go, jednak jest on właśnie jedną z osób, na których się zawiodłem. Występ
całkiem fajny, ale jakoś tak bez rewelacji. Dodatkowo całkowicie zmienił konwencję -
brakowało mi wygibasów i fajnego hula hop...

Widziałem tylko jeden jego występ (półfinał, finał zacząłem oglądac od Magdy). Może i dobry, ale nie przepadam z tego typu występami.

Dnia 29.11.2008 o 23:56, elTadziko napisał:

Blady Kris - chłop ma talent, ale... w ogóle do mnie nie przemawia. Doceniam to co robi,
ale mi się to nie podoba. Nie umiem się do niego przekonać :P

Niestety też nie widziałem i też tylko raz, na castingu.

Dnia 29.11.2008 o 23:56, elTadziko napisał:

Paulina Lenda- całkiem fajny występ. Ani nie zachwycił, ani nie rozczarował.

Wysłac ją trzeba do jakiejś wytwórni płytowej i niech już karierę robi. Jednak w naszym piknym kraju trudno takową zrobic jeśli nie jest się pokroju Dody...

Dnia 29.11.2008 o 23:56, elTadziko napisał:

Magda Staszewska - fajny występ, ale w sumie nic nowego. Brak jakiegoś zaskoczenia -
w sumie wiadomo, że ona może dowolnie się wyginać, więc już nic nowego nie widzimy :P

Może za pierwszym razem było to ciekawe, ale ile można się wyginac? Fakt, wielki talent, ale niezbyt ciekawy.

Dnia 29.11.2008 o 23:56, elTadziko napisał:

Mateusz Ziółko - bardzo dobry występ. Lubię takie piosenki, w których trzeba długo jeden
dźwięk podtrzymywać. Występ zaliczam na wielki plus.

Oj, dobry był. Nie wiem dlaczego Wojewódzki tak na niego wyskoczył. Chyba zazdrosny był xD

Dnia 29.11.2008 o 23:56, elTadziko napisał:

Ziemowit Świtalski - fajny występ, ale nic poza tym. Jakby wygrał, to by było lekkie
przegięcie, ale przyznam, że ładnie gra.

Najgorszy wg mnie występ. Pierwszy raz go widziałem i jakoś nie przypadł mi do gustu. W sumie żaden talent, grał wyuczoną linijkę. Fakt, że szybko i prawie bezbłędnie, ale grał jak taka mała maszynka. Trochę jestem w temacie jeśli chodzi o pianino/fortepian, więc widzę kto umie grac naprawdę, a kto się tego wyuczył na pamięc. Ale dobrze się wyuczył :)

Dnia 29.11.2008 o 23:56, elTadziko napisał:

Ewa Lewandowska - świetny występ :P Gdy usłyszałem, że śpiewa piosenkę z "Upiora w operze"
byłem w siódmym niebie. Dodatkowo fajna zmiana image''u ;) Chociaż "Ave Maria" na castingu
było lepsze.

Nic nie piszę, bo praktycznie mam takie samo zdanie ;]

Dnia 29.11.2008 o 23:56, elTadziko napisał:

Audiofeels - fajny występ, choć w półfinałach lepszy.

Pierwszy raz ich widziałem i od razu mi się spodobali. W sumie to właśnie oni stali się moimi faworytami.

Dnia 29.11.2008 o 23:56, elTadziko napisał:

Melkart Ball - fajny występ, ale bez żadnego zaskoczenia. Ale i tak dla mnie faworyci
:P

Występ bardzo widowiskowy, jednak nie przepadam za takim rodzajem rozrywki. Przynajmniej nikt nie napisze, że śpiewak jakiś wygrał :P

Dnia 29.11.2008 o 23:56, elTadziko napisał:

Klaudia Kulawik - rozczarowanie. Śpiewała tak, jakby na siłę zniżała ton głosu, by zaśpiewać
tak jak jej kazali :/ Na castingach i w półfinale mi się podobała, w finale nie.

Bardzo podobała mi się wypowiedź Wojewódzkiego na jej temat. Nie będę tego pisał, bo szczegółowo nie pamięta, a pomieszac nie chcę.

Dnia 29.11.2008 o 23:56, elTadziko napisał:

Podsumowanie:
Chciałem, aby wygrało "Melkart Ball". Są naprawdę świetni, wyćwiczeni i chwytają za serce
;) Naprawdę wielki szacun dla nich za niektóre figury.
Drugie miejsce dałbym chyba Ewie Lewandowskiej - naprawdę ładnie śpiewa. "Ave Maria"
było genialne na castingu, a piosenkę z "Upiora..." też ładnie wykonała.
Podobali mi się też szczególnie Audiofeels i Mateusz Ziółko.

Ja tylko mam nadzieję, że zmienią prowadzących (albo przynajmniej Pokopa). Dzisiaj (wczoraj) to mnie nawet ten drugi trochę wkurzał, mimo iż go lubiłem. Jak chcą sobie dogryzac, to niech idą do baru i tam przed kolegami robią docinki, a nie przed kamerami. W sumie to Prokop zaczął, ma jakąś dziwną manię bycia lepszym, zwłaszcza od tego drugiego. Cóż, żeby chociaż tego Prokopa wywalili. Jednak jury niech nie zmieniają ;]

Dnia 29.11.2008 o 23:56, elTadziko napisał:

Co do wygranych - dobrze, że wygrało Mellkart Ball. Źle, że drugie miejsce zajęła Klaudia
Kulawik.

Wolałbym, aby Adiofeels wygrali, ale i tak jest dobrze. Ci co głosowali na Klaudię to jakieś bezmózgi wg mnie. Nic do niej nie mam, jest skromna i talent ma, ale jest kwestia, którą poruszył Kuba W...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wiki pojawiła się pełna klasyfikacja miejsc:

Miejsce - Osoba/grupa - Talent
1- Mellkart Ball - akrobatyka
2- Klaudia Kulawik - śpiew
3- Audiofeels śpiew/beatbox
5- Piotr Wąsik „Ssnake” - gimnastyka
6- Krzysztof Kadela „Blady Kris”- beatbox
10- Paulina Lenda - śpiew
9- Ewa Lewandowska - śpiew
4- Magda Staszewska - gimnastyka
7- Ziemowit Świtalski - gra na fortepianie
8- Mateusz Ziółko- śpiew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się zdaje czy Paulina Lenda nie przypomina faceta czasem? Od razu odniosłem wrażenie że ma głos jak przeciętny nastolatek zaraz po mutacji, a nawet rysy twarzy! Serio mówie, ona przypomina mi jakiegoś transwestyte. Ma 15 lat, mam nadzieje że z czasem dorastania nabierze więcej kobiecych cech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po 11:00 dostałem SMS''a:
"MAM TALENT: Głosowanie zostało zakończone, ale ciągle masz szansę na 25.000 zł oraz zestaw kosmetyków NIVEA. Powodzenia!"
Ku**a, esa wysłałem po skrótach wszystkich występów, przed ostatnimi reklamami :| No, ale zawsze są kosmetyki do zgarnięcia ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 13:03, Kapizak1 napisał:

Dzisiaj po 11:00 dostałem SMS''a:
"MAM TALENT: Głosowanie zostało zakończone, ale ciągle masz szansę na 25.000 zł oraz
zestaw kosmetyków NIVEA. Powodzenia!"
Ku**a, esa wysłałem po skrótach wszystkich występów, przed ostatnimi reklamami :| No,
ale zawsze są kosmetyki do zgarnięcia ;P


oO ja też się zdziwiłem jak obrazu mi nic nie doszło bo wysłałem na Krisa pod koniec jego występu a es przyszedł 20 po północy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurrcze, ale ja się zdziwiłem jak to ci kolesie wygrali.A to że Ewa Lewandowska jest niewidoma to ściema.Ja zauważyłem jak waliła gałami na prawo i lewo.A przecież niewidomi nie ruszają oczami.Ale jej wykonanie było nawet dobre.A Ziółko nawet też nieźle zaśpiewał, ale szkoda, że nie grał na fortepianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie czaję czemu Ziółko ma ostatnie miejsce. Świetnie "wyciągnął" Freddiego w "Who wants to live forever". Co do pierwszego miejsca- to lepszy Mellkart Ball niż Klaudia Kulawik, która myślałem że zaraz puści pawia. Było widać, że śpiewanie "Jaskółki" sprawia jej ogromną trudność i, że to kres (jak narazie) jej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 13:08, KazMeister napisał:

Kurrcze, ale ja się zdziwiłem jak to ci kolesie wygrali.A to że Ewa Lewandowska jest
niewidoma to ściema.Ja zauważyłem jak waliła gałami na prawo i lewo.A przecież niewidomi
nie ruszają oczami.Ale jej wykonanie było nawet dobre.A Ziółko nawet też nieźle zaśpiewał,
ale szkoda, że nie grał na fortepianie.


Okulista się znalazł... Pewnie znasz dziesiątki, a może setki niewidomych ? W dodatku jesteś światowym ekspertem w tej kwestii. Różne rzeczy mogą wywołać ślepotę i zapewniam cię, że nie znasz nawet 1/10 z nich. Czy ona do końca życia będzie musiała wszystkim udowadniać, że jest niewidoma ? Przykro mi, że są ludzie o podobnych do twoich poglądach...

Btw: Z tego co widziałem jej oczy nie reagują na światło, co obala wasze teorie spiskowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 13:29, zpawelz napisał:

Nie czaję czemu Ziółko ma ostatnie miejsce.


Kiedyś się wyrasta z egocentrycznego podejścia do wyborów innych ludzi.

>Świetnie "wyciągnął" Freddiego w "Who wants

Dnia 30.11.2008 o 13:29, zpawelz napisał:

to live forever".


Twoje zdanie. Ja rzygam już armią takich bezbarwnych tandeciarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 13:37, Todryk napisał:

> Nie czaję czemu Ziółko ma ostatnie miejsce.

Kiedyś się wyrasta z egocentrycznego podejścia do wyborów innych ludzi.


?

Dnia 30.11.2008 o 13:37, Todryk napisał:


>Świetnie "wyciągnął" Freddiego w "Who wants
> to live forever".

Twoje zdanie. Ja rzygam już armią takich bezbarwnych tandeciarzy.


Ja oceniam jedynie to jak zaśpiewał. Nie wiem czy jest on szczery czy nie. Śpiewać umie. Czy to powinno było starczyć na wygranie takiego programu też nie wiem- bo w końcu nawet nie swój utwór śpiewał. Więc może nie. Ale w ogóle formuła tego programu była taka nijaka, bo jak ocenić kto ma talent- Mellkart Ball czy Ssnake czy Klaudia Kulawik? Wszyscy robią co innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 13:44, zpawelz napisał:

Ja oceniam jedynie to jak zaśpiewał. Nie wiem czy jest on szczery czy nie. Śpiewać umie.


Śpiewać na tym świecie potrafią miliony. A takich Ziółek to ja widziałem już setki i odróżniam ich najwyżej po nazwiskach. Widać inne osoby także chciały zobaczyć coś nowego zawierającego w sobie swój własny, rozpoznawalny i niepowtarzalny element.

>Ale w ogóle formuła tego programu była taka nijaka,

Dnia 30.11.2008 o 13:44, zpawelz napisał:

bo jak ocenić kto ma talent- Mellkart Ball czy Ssnake czy Klaudia Kulawik? Wszyscy robią
co innego...


A czy to jest komisja w jakiejś akademii czy trącący tandetą program rozrywkowy? Jeśli decydujesz czy bardziej podoba Ci się pani X czy pani Y to prowadzisz nad tym długie, niemal naukowe badania? To nie mówi o niczym poza tym kto się bardziej ludziom spodobał. Nie ma obiektywnej miary talentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2008 o 13:44, zpawelz napisał:

Ja oceniam jedynie to jak zaśpiewał. Nie wiem czy jest on szczery czy nie. Śpiewać umie.
Czy to powinno było starczyć na wygranie takiego programu też nie wiem- bo w końcu nawet
nie swój utwór śpiewał. Więc może nie. Ale w ogóle formuła tego programu była taka nijaka,
bo jak ocenić kto ma talent- Mellkart Ball czy Ssnake czy Klaudia Kulawik? Wszyscy robią
co innego...


Szkoda, ze nie zaśpiewał własnej piosenki... Wg mnie jego utwory są całkiem niezłe. Co do formuły programu, właśnie w tym jego piękno. Gdyby nie on trzeba by było stworzyć mnóstwo innych programów, typu: Mam talent-spiew, mam talent-akrobatyka, mam talent-iluzje- mam talent-beatbox... a i tak zawsze znaleźli by się ludzie majacy talent nie mieszczący się w sztucznych normach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 13:55, Todryk napisał:

> Ja oceniam jedynie to jak zaśpiewał. Nie wiem czy jest on szczery czy nie. Śpiewać
umie.

Śpiewać na tym świecie potrafią miliony. A takich Ziółek to ja widziałem już setki i
odróżniam ich najwyżej po nazwiskach. Widać inne osoby także chciały zobaczyć coś nowego
zawierającego w sobie swój własny, rozpoznawalny i niepowtarzalny element.


Ale zauważ, że ja pytałem się czemu zajął ostatnie miejsce, a nie czemu nie zajął pierwszego. Jeżeli inne osoby chciały zobaczyć coś "nowego zawierającego w sobie swój własny, rozpoznawalny i niepowtarzalny element." to czemu Ewa Lewandowska, Magda Staszewska, Ziemowit Świtalski, Blady Kris czy Paulina Lenda byli przed Ziółkiem- czy jak go tam odmienić...? A może poprostu były tylko dwie-trzy osoby, które miały taki "nowy" talent a ta reszta nie ma znaczenia.
I w ogóle to nie zgadzam się, że śpiewać potrafią miliony- miliony śpiewają i milionom wydaje się, że potrafią śpiewać.

Dnia 30.11.2008 o 13:55, Todryk napisał:


>Ale w ogóle formuła tego programu była taka nijaka,
> bo jak ocenić kto ma talent- Mellkart Ball czy Ssnake czy Klaudia Kulawik? Wszyscy
robią
> co innego...

A czy to jest komisja w jakiejś akademii czy trącący tandetą program rozrywkowy? Jeśli
decydujesz czy bardziej podoba Ci się pani X czy pani Y to prowadzisz nad tym długie,
niemal naukowe badania? To nie mówi o niczym poza tym kto się bardziej ludziom spodobał.
Nie ma obiektywnej miary talentu.


Ale tu nie było wyboru pan X czy pani Y z gatunku homosapiens. W "Idolu" kryteria były jasne: umiesz śpiewać przechodzisz dalej. A tu rozpiętość talentów jest na tyle duża, że to wszystko nie ma większego sensu...
Masz rację, że "Nie ma obiektywnej miary talentu" ale ocena czy komuś bardziej podobał się BMW czy Kościół Mariacki nie ma sensu. Jasne, że to program rozrywkowy i sensu mieć nie musi- ale fajnie kiedy ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 13:59, HunterO7 napisał:

Szkoda, ze nie zaśpiewał własnej piosenki... Wg mnie jego utwory są całkiem niezłe. Co
do formuły programu, właśnie w tym jego piękno. Gdyby nie on trzeba by było stworzyć
mnóstwo innych programów, typu: Mam talent-spiew, mam talent-akrobatyka, mam talent-iluzje-
mam talent-beatbox... a i tak zawsze znaleźli by się ludzie majacy talent nie mieszczący
się w sztucznych normach.


Znaleźli się tutaj tacy? Załóżmy, że podobają mi się trzy osoby: jedna umie śpiewać, druga tańczyć a trzecia jest iluzjonistą. Na kogo mam oddać głos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2008 o 14:13, zpawelz napisał:

Znaleźli się tutaj tacy? Załóżmy, że podobają mi się trzy osoby: jedna umie śpiewać,
druga tańczyć a trzecia jest iluzjonistą. Na kogo mam oddać głos?


No iluzjonistę. Nie ma jakiegoś programu, gdzie startują jacyś magicy, z fajnymi sztuczkami. Za to taniec i śpiew jest tak popularny... ilość programów mówi sama za siebie. "Gwiazdy tańczą na lodzie", "Szansa na sukces", "Idol" , "You Can Dance", "Taniec z Gwiazdami" ... od groma. A gdzie ci pojdzie taki iluzjonista? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2008 o 14:13, zpawelz napisał:

Znaleźli się tutaj tacy? Załóżmy, że podobają mi się trzy osoby: jedna umie śpiewać,
druga tańczyć a trzecia jest iluzjonistą. Na kogo mam oddać głos?


Tak, grający na liściu Jacenty, Starsza pani robiąca rzeczy z papieru, barmani... Na kogo masz głosować ? Na tego kto ma wg ciebie większy talent, bardziej go lubisz, bardziej ci imponuje, chcesz żeby wygrał, jest oryginalny... Mnóstwo jest pobudek do głosowania na tą, a nie inną osobę :) Wg mnie konkurencja w finale Mam talent jest większa, niż konkurencja w każdym innym show. Właśnie przez to, że wszyscy finaliści mają talent... tylko różny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować