Zaloguj się, aby obserwować  
AssaxoN

Got Talent - Nowy świetny show czy następny bezsensowny program rozrywkowy?

972 postów w tym temacie

Dnia 30.11.2008 o 14:58, Todryk napisał:

Jak na razie odśpiewał trzy chwytliwe utwory, które mogłyby zostać podobnie wykonane przez kogokolwiek w
dowolnej Fabryce Gwiazd.


śledzę dyskusję tylko tak na szybko, ale pozwolicie, że się wtrącę... Akurat Queen to mój ulubiony zespół i słucham go odkąd pamiętam i wczorajsze wykonanie "Who Wants to Live Forever" było świetne... Nikt nie zbliży się do poziomu, jaki prezentował Mercury, ale to co wczoraj usłyszałem było najlepszą do tej pory próbą i nie sądzę by ktokolwiek z Fabryki Gwiazd dał radę tak zaśpiewać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2008 o 16:14, Mr X napisał:

Jej utwór to ,,Billy Jean" Majkela Dżeksona (srry for polish :D). Masz co chciałeś :)
tylko to od wujka google sie dowiedziałem :P


To akurat wiedziałem... czytaj: po występie a nie w trakcie... w finale....


PS http://pl.youtube.com/watch?v=sXVP1-tr2aI audiofeels... świetne wykonanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki tytuł nosi utwór, który Audiofeels wykonała w tej ostatniej części pokazu w finale ?
Według mnie to oni powinnni wygrać ten program albo przynajmniej zająć drugie miejsce, bo co taka Klaudia Kulawik zrobi ze 100k zł ? Może sobie porządnie zęby umyje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 16:48, Kolumb95 napisał:

Jaki tytuł nosi utwór, który Audiofeels wykonała w tej ostatniej części pokazu w finale
?

Po występie Pauliny Lendy, a przed reklamą...

Dnia 30.11.2008 o 16:48, Kolumb95 napisał:

Według mnie to oni powinnni wygrać ten program albo przynajmniej zająć drugie miejsce,
bo co taka Klaudia Kulawik zrobi ze 100k zł ? Może sobie porządnie zęby umyje...

I tu się zgadzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 15:51, Todryk napisał:

> Mało takich?

Sto razy mniej niż Ziółków.


Fakt, trzeba mieć talent do bycia niewidomym.

Dnia 30.11.2008 o 15:51, Todryk napisał:


> Dziwny wniosek wyciągasz z tego, że się z Tobą nie zgadzam: nie zgadzam się więc
nie
> przyjmuję do wiadomości, że ktoś ma inną opinię...

Nie ze mną się nie zgadzasz, bo nie przedstawiam własnego zdania, tylko tłumaczę jak
jest.


Prawda objawiona?

Dnia 30.11.2008 o 15:51, Todryk napisał:


> Ano właśnie- odnosząc się do programu i Twojego przykładu: nie oceniasz w tym momencie

> czy lepsza jest książka czy płyta bo nie sposób tego ocenić, wybierasz to co Ci
pasuje-
> nie bazujesz więc na pytaniu kto ma talent tylko co Ci się bardziej podoba. Bo nie
jesteś
> w stanie stwierdzić czy talent ma ten ktoś kto tańczy czy śpiewa.

Długo Ci zajęło dojście do konstatacji, że nie ma obiektywnej opinii... Zawsze wybieramy
to co naszym zdaniem i nam bardziej odpowiada. Przykład jest dobry, bo często idąc do
sklepu nie myślisz dziś chcę kupić książkę, dziś chcę kupić płytę. Często człowiek kluczy
między półkami i dokonuje wyboru przed samym zakupem.


Zgadzam się.

Dnia 30.11.2008 o 15:51, Todryk napisał:


> A jakie było podstawowe pytanie programu?
> "Kto ma talent?"

No właśnie. Wybrano osoby z talentami zdaniem jurorów i zdaniem telewidzów, a
potem zdecydowano, który najbardziej się podoba. Wciąż nie rozumiem Twojego problemu.


Bo nie porównywano talentów. Zebrano ludzi posiadających talenty a później oceniono ich według tego co się komu podoba- nikt w swoich typach nie stwierdzał: on gorzej śpiewa niż ona tańczy. Albo na odwrót...

Dnia 30.11.2008 o 15:51, Todryk napisał:


> Mając wybór między książką a książka decydujesz się na jedną bo według Ciebie jest
lepsza.
> Mając wybór między książką a płytą nie możesz stwierdzić, która jest lepsza ale
możesz
> za to stwierdzić, że w tym momencie masz raczej ochotę na płytę.

Oczywiście, że mogę. Jeśli mam do wyboru płytę Pink Floyd i romans doskonale wiem co
jest dla mnie lepsze w kategorii talentu autora, zaspokojenia mojego zapotrzebowania,
walorów artystycznych jednego z tych produktów. Twoja teza zakłada, że nie można stwierdzić
iż jakiś dzieło Szopena jest większym dziełem artystycznym od kryminału jakiegoś czwartorzędnego
pisarzyny.


No bo jak można granie na pianinie porównywać do pisania książek! Czysty kretynizm. To, że wybierasz Pink Floydów a nie romans to ocena talentu autora ale to nie jest ich porównanie.

Dnia 30.11.2008 o 15:51, Todryk napisał:


> Mając wybór między śpiewakiem a śpiewakiem wybierasz jednego bo jest według Ciebie
lepszy
> (ma talent).
> Mając wybór między śpiewakiem a akrobatą nie możesz stwierdzić, który ma talent
(ich
> talenty są nieporównywalne) ale możesz za to stwierdzić, że w tym momencie pasuje
Ci
> akrobata.

Ale mogę stwierdzić, że X jest dobrym akrobatą, Y słabym śpiewakiem. Jeśli usytuuję obu,
jednego w skali dotychczas znanych mi śpiewaków, drugiego w dotychczas znanych mi akrobatach
i zestawię obie pozycję to mogę podjąć dość racjonalny wybór. Druga sprawa to występy
akrobatów i piosenkarzy to nie są dysertacje naukowe. Nie służą mierzeniu linijką ich
umiejętności w sensie absolutnym. Oni występują dla poklasku i przyjemności widza. Mają
zadowolić ich potrzeby (wizualne, kulturalne, artystyczne, itd.) i na podstawie stopnia
zaspokojenia tychże można porównać ich sukces w programie telewizyjnym.


Jaki racjonalny wybór? Masz dwie skale z zupełnie innymi zmiennymi i je porównujesz? Talent śpiewaka w skali od 1 do 10 oceniasz na 7. Talent akrobaty w tej samej skali oceniasz na 6. I porównujesz te dwie skale: wychodzi na to, że śpiewak jest lepszy od akrobaty... Zadziwiające, ale okazuje się, że obie Twoje skale są znormalizowane według wspólnych cech określających jakość śpiewaka i jakość akrobaty.

Dnia 30.11.2008 o 15:51, Todryk napisał:


> Nie odpowiadasz na pytanie kto ma talent.

Mogę tylko wyrazić własną opinię. Sonda SMSowa była wypadkową tychże.


Okej, no. Nie odpowiadasz na pytanie kto ma talent, według Ciebie...

Dnia 30.11.2008 o 15:51, Todryk napisał:


> Więc co jest lepsze? Kościół, bo bardziej lubię architekturę sakralną? Ja na miejscu

> BMW czułbym się pokrzywdzony bo rywalizacja była nierówna;).

Zły przykład, bo oba pełnią inne funkcje podczas gdy "artyści" występujący w telewizyjnym
show te same, dysponując jedynie innymi środkami wyrazu. Musiałbyś zestawić BMW z innymi
środkami transportu i odpowiedzieć na pytanie co dla Ciebie jest w nich najważniejsze
i na podstawie tego kryterium dokonać wyboru.


Jaką inną funkcję? I kościół i BMW pełnią funkcję estetyczną: co mi się bardziej podoba. Widzisz, Ty twierdzisz, że niektóre, zupełnie rozłączne rzeczy można porównywać: jak akrobatę do śpiewaka- bo to artyści. Ale jak ja porównuję słonia do konia to okazuje się, że to już nie działa... Zaskakująca konsekwencja.

Dnia 30.11.2008 o 15:51, Todryk napisał:


> W takiej sytuacji nie ma również subiektywnej miary talentu.

Jest. Z samej definicji ta miara zależy od Ciebie.


No zależy ode mnie, ale nie mogę stwierdzić czy większy talent ma akrobata czy śpiewak. Mogę ocenić, że jeden podoba mi się bardziej od drugiego- ale to nie jest to samo, to nie jest porównanie ich talentów, tylko moich preferencji. I to jest niezależne od subiektywizmu czy obiektywizmu.

Dnia 30.11.2008 o 15:51, Todryk napisał:


> Cały program rozbijał się więc o to co się publiczności bardziej podoba: śpiewanie,

> tańczenie czy bliżej "kulturystyka artystyczna". To co Ci się bardziej podoba nie
daje
> nawet subiektywnej odpowiedzi na pytanie kto ma talent.

Przemyśl to raz jeszcze.


U2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że tym programem przebili się Melkart Ball w Polsce. W sumie to trochę mi przykro, że kolesie są naprawdę niesamowici a przed tym programem nikt o nich nie słyszał :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 17:29, Raito93 napisał:

Uważam, że tym programem przebili się Melkart Ball w Polsce. W sumie to trochę mi przykro,
że kolesie są naprawdę niesamowici a przed tym programem nikt o nich nie słyszał :(

Ja słyszałem. Byli kiedyś w Dzień Dobry TVN. Mówili że robią występy w USA i Kanadzie i że chcieli by w końcu wystąpić w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 17:00, zpawelz napisał:

Fakt, trzeba mieć talent do bycia niewidomym.


Talent choćby do przełamywania barier. Do całkiem sprawnego wykonywania określonej czynności mimo towarzyszącego ciężaru.

Dnia 30.11.2008 o 17:00, zpawelz napisał:

Bo nie porównywano talentów. Zebrano ludzi posiadających talenty a później oceniono ich
według tego co się komu podoba- nikt w swoich typach nie stwierdzał: on gorzej śpiewa
niż ona tańczy. Albo na odwrót...


Jeśli masz problem z porównaniem stopnia artyzmu, warsztatu, wykonanej pracy, walorów intelektualnych itp. prac, dzieł z różnych dziedzin to tylko Twój własny problem. Nie rzutuj go na ludzi, którzy to potrafią.

Dnia 30.11.2008 o 17:00, zpawelz napisał:

No bo jak można granie na pianinie porównywać do pisania książek! Czysty kretynizm. To,
że wybierasz Pink Floydów a nie romans to ocena talentu autora ale to nie jest ich porównanie.


Każde dzieło zawiera w sobie takie elementy jak oryginalność, walory artystyczne, warsztat, sposób w jaki nas oddziałuje, co nam przekazuje, jakie potrzeby wypełnia, jakąś tematykę. To jest książka, to jest płyta, suma tych elementów, a nie zadrukowane kartki papieru czy wypełniona płyta CD. Może u Ciebie jest inaczej, zatem nie traktuj własnej optyki jako prawdy objawionej.

Dnia 30.11.2008 o 17:00, zpawelz napisał:

Jaki racjonalny wybór? Masz dwie skale z zupełnie innymi zmiennymi i je porównujesz?
Talent śpiewaka w skali od 1 do 10 oceniasz na 7. Talent akrobaty w tej samej skali oceniasz
na 6. I porównujesz te dwie skale: wychodzi na to, że śpiewak jest lepszy od akrobaty...
Zadziwiające, ale okazuje się, że obie Twoje skale są znormalizowane według wspólnych
cech określających jakość śpiewaka i jakość akrobaty.


Rozbij to na wcześniej wymienione elementy (jest ich więcej oczywiście), zsumuj ich wartość i wagę. Masz odpowiedź. Zazwyczaj wszystko dzieje się podświadomie lub po krótkim namyśle.

>Okej, no. Nie odpowiadasz na pytanie kto ma talent, według Ciebie...

Ja odpowiadam na podstawie spełnienia wcześniej wymienionych czynników. Odpowiadam za siebie. Podobnie inne osoby.

Dnia 30.11.2008 o 17:00, zpawelz napisał:

No zależy ode mnie, ale nie mogę stwierdzić czy większy talent ma akrobata czy śpiewak.
Mogę ocenić, że jeden podoba mi się bardziej od drugiego- ale to nie jest to samo, to
nie jest porównanie ich talentów, tylko moich preferencji. I to jest niezależne od subiektywizmu
czy obiektywizmu.


Jeśli jeden szewc robi eleganckie buty, a krawiec obok szmaty w których nie da się chodzić to normalny człowiek stwierdzi, że szewc ma większy talent w tym co robi. Jeśli nie potrafisz tego ocenić - Twój problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 16:48, Kolumb95 napisał:

bo co taka Klaudia Kulawik zrobi ze 100k zł ? Może sobie porządnie zęby umyje...


:P aq ty jakbyś wyskoczył na drugie miejsce z pokazem jak podkręcić celerona z 2 na 4 GHz to też by ci cisnęli że byś se pewnie chłodzenie do niego dokupił :). Prawda jest taka, że chciałbyś zgarnąć 100 tys. w ten czy inny sposób. Tylko pokaz zazdrości (nie talenty, nie zębów x.x) tylko KASY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to dobrze , że nie oglądałem tego głupiego finału. Dwa pierwsze miejsca były banalnie proste do odgadnięcia... O ile jeszcze Melkart Ball w pełni zasłużyli na pierwsze miejsce , bo oni to naprawdę są niesamowici , to już drugie miejsce dla Klaudii Kulawik to IMO jakieś nieporozumienie... Jestem przekonany , że pewnie większość zaślepionego ludu (w postaci gospodyń domowych itp.) pomyślało sobie ''''ojej , jak ta mała dziewczynka ładnie śpiewa , wyśle na nią sms-a , albo od razu trzy''''... Wspaniali Melkart Ball wygrali chyba tylko cudem... całe szczęście , że znalazła się jeszcze spora grupa telewidzów którzy zdołali docenić prawdziwy talent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 23:21, Sebat1 napisał:

Jak to dobrze , że nie oglądałem tego głupiego finału. Dwa pierwsze miejsca były banalnie
proste do odgadnięcia

2 miejsce było do odgadnięcia, ale z pierwszym było ciężko.Zaskoczyło mnie to, że Melkart Ball wygrali.Ja z początku myślełem, że wygra Mateusz ziółko, a potem na końcu, że to będą Audiofeels.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.12.2008 o 14:57, KazMeister napisał:

2 miejsce było do odgadnięcia, ale z pierwszym było ciężko.Zaskoczyło mnie to, że Melkart
Ball wygrali.Ja z początku myślełem, że wygra Mateusz ziółko, a potem na końcu, że to
będą Audiofeels.


A mnie w ogóle to nie zaskoczyło. Już od ich występu w półfinale byłem więcej niż przekonany , że właśnie oni wygrają. Miałem tylko drobną obawę , że Klaudia Kulawik wygra , ale na szczęście tak się nie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Miałem tylko drobną obawę , że Klaudia Kulawik wygra , ale na szczęście tak się nie stało.
Kulawik? Co ty, nie było szans.W fianle słabo zaśpiewała, bardzo słabo.Właściwie to nie powinna dostac wogóle drugiego miejsca, ale to nieważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.12.2008 o 15:10, KazMeister napisał:

Kulawik? Co ty, nie było szans.W fianle słabo zaśpiewała, bardzo słabo.

IMO to ona tak ogólnie to słabiutko śpiewa , tylko jej ta piosenka Niemena nieźle wyszła. Tylko i tak nie ma to żadnego znaczenia , bo TVN kreuje ją na mega gwiazdę , a telewidzowie są nią wprost zachwyceni...

Dnia 02.12.2008 o 15:10, KazMeister napisał:

Właściwie to nie powinna dostac wogóle drugiego miejsca, ale to nieważne.

Właściwie to nie obraziłbym się jakby ona w ogóle nie pokazała się w półfinale , a co dopiero mówić o drugim miejscu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 15:47, Sebat1 napisał:

IMO to ona tak ogólnie to słabiutko śpiewa , tylko jej ta piosenka Niemena nieźle wyszła.

Niemena? To była ta ''''dziwny jest ten świat''''?

Dnia 02.12.2008 o 15:47, Sebat1 napisał:

Tylko i tak nie ma to żadnego znaczenia , bo TVN kreuje ją na mega gwiazdę , a telewidzowie
są nią wprost zachwyceni...

Ta druga piosenka wyła tylko łądnie zaśpiewana.Reszta to kit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.12.2008 o 19:43, KazMeister napisał:

Niemena? To była ta ''''dziwny jest ten świat''''?

Tak.

Dnia 02.12.2008 o 19:43, KazMeister napisał:

Ta druga piosenka wyła tylko łądnie zaśpiewana.Reszta to kit.

Mojej zdanie na temat jaj piosenek już znasz. Zresztą nawet nie pamiętam co ona śpiewała w tej drugiej piosence.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę już dni minęło, ale co tam... Jest teraz powtórka, więc można wszystko jeszcze raz dokładnie prześledzić.

No więc, ci zachwycający się Melkartami, powiedzcie mi, co takiego ci dwaj pokazali? Unikatowego dodajmy? Czy talentem jest to, że ci goście za każdym razem pokazywali dokładnie to samo? Z dokładnie tą samą muzyką? AudioFeels przynajmniej zmieniali piosenki. I wynonywali je naprawdę dobrze. Zresztą widać to było.
Pierwsze miejsce dla tych dwóch to naprawdę nieporozumienie. Coś tam pokazali, nawet się podobało, ale to nie są jakieś cuda. Ten, kto ich zapromował powinien zmienić zawód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 16:23, Zelgadis napisał:

Trochę już dni minęło, ale co tam... Jest teraz powtórka, więc można wszystko jeszcze
raz dokładnie prześledzić.

No więc, ci zachwycający się Melkartami, powiedzcie mi, co takiego ci dwaj pokazali?
Unikatowego dodajmy? Czy talentem jest to, że ci goście za każdym razem pokazywali dokładnie
to samo
? Z dokładnie tą samą muzyką? AudioFeels przynajmniej zmieniali piosenki.
I wynonywali je naprawdę dobrze. Zresztą widać to było.
Pierwsze miejsce dla tych dwóch to naprawdę nieporozumienie. Coś tam pokazali, nawet
się podobało, ale to nie są jakieś cuda. Ten, kto ich zapromował powinien zmienić zawód.


Hehe, zgadzam sie z Toba w 100%, mysle identycznie. Oni ciagle to samo robia i beda robic, i co tu wymyslic? Jak widac malo osob to dostrzega, moi rodzice np. byli nimi zachwyceni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować