Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mistrzowie Kodu z licencją na wyścigi F1

23 postów w tym temacie

pepsi

Codemasters ujawniło, że wykupiło od Sony licencję, dzięki której będzie mogło tworzyć gry w oparciu o serię wyścigów F1. Na razie nie ujawniono planów wykorzystania nowo zawiązanej umowy. Mistrzowie Kodu wspominali jedynie, że swe kolejne projekty tworzone na podstawie omawianej licencji oprą na silniku EGO, wykorzystanym wcześniej w Race Driver: GRID.

Przeczytaj cały tekst "Mistrzowie Kodu z licencją na wyścigi F1" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Codemaster lubię i cieszę się że to oni mają licencję, bo jak by się do tego dorwało EA to byśmy byli tylko karmieni komerchą a nie grą o F1. O już się boję o grafikę i wymagania sprzętowe.... idę kupić konsole....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to są chyba tylko trzy w porywach do czterech tytułów. Większość to na PS 2. Mam nadzieję, że wyjdzie jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze nareszcie ukaze sie pozadny tytul F1 na Pc-ety :D A jezeli bedzie wygladac tak dobrze jak GRIND to naprawde bedzie swietnie. GRINDA gralem juz demko i mysle ze to tez bedzie swietny tytul :D bo demko jest naprawde dobre;) i dodam ze silnki jest dosc dobrze zoptymalizowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 08:54, Bratek196 napisał:

Codemaster lubię i cieszę się że to oni mają licencję, bo jak by się do tego dorwało
EA to byśmy byli tylko karmieni komerchą a nie grą o F1. O już się boję o grafikę i wymagania
sprzętowe.... idę kupić konsole....


Na bank wymagania nie przekroczą GF8800, w końcu musi ruszyć na złomowatym RSX, czy niewiele lepszym Xenosie ;). A Codemasters jako mocno związany z PCami developer dobrze optymalizuje swoje gry. Zresztą skoro ma działać na silniku GRIDa to nawet nie ma tematu, bo sam GRID jest bardzo dobrze zoptymalizowany.

Krótko mówiąc, odpada kolejny powód żeby kupić konsolę - koniec F1 tylko na PS3 ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jakiś dobry znak w tym temacie. Ostatnia gra pod szyldem F1 wyszła półtora roku temu i posiada dane z początku sezonu 2006. My, Polacy oczywiście czekamy na możliwość sterowania bolidem prowadzonym przez Kubicę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy kto czego oczekuję. Codemasters z licencją w ręku to dla mnie wcale nie taka świetna wiadomość. Wolałbym w tym miejscu zobaczyć SimBin albo ISI, a tak dostaniemy prostą zręcznościówkę nie mającą za wiele wspólnego z odwzorowaniem rzeczywistości. Takie gry mnie niestety nie bawią. Wracam do mojego rFactora ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kunek90: No oczywiście, że tylko symulatory się liczą! Na szczęście mam przeczucie, że tym razem gra na PC o F1 to będzie coś na prawdę dobrego. W końcu oprócz modów do rFactora nic nie ma....f1 challenge jest średnie. Ale ISI czy SimBin? Chyba jednak SimBin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 08:54, Bratek196 napisał:

Codemaster lubię i cieszę się że to oni mają licencję, bo jak by się do tego dorwało
EA to byśmy byli tylko karmieni komerchą a nie grą o F1. O już się boję o grafikę i wymagania
sprzętowe.... idę kupić konsole....

Akurat EA robiła bardzo dobre gry F1...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 10:35, Kunek90 napisał:

Zależy kto czego oczekuję. Codemasters z licencją w ręku to dla mnie wcale nie taka świetna
wiadomość. Wolałbym w tym miejscu zobaczyć SimBin albo ISI, a tak dostaniemy prostą zręcznościówkę
nie mającą za wiele wspólnego z odwzorowaniem rzeczywistości. Takie gry mnie niestety
nie bawią. Wracam do mojego rFactora ;p


Tyle, że takie gry jak rFactor, czy Live for Speed na konsoli nie mają racji bytu, nawet na PC są to tytuły dość niszowe ;), zbyt realistyczne ;P. Jeżeli chcą zrobić grę za sporą kasę, to musi się im zwrócić, więc pewnie ultrarealistyczne to to nie będzie, ale z drugiej strony takie gry też są bardzo fajne. Swoją drogą zawsze mogliby dodać jakiś realistyczny tryb do wyboru, żeby przetestować jak bardzo wysoki jest popyt na symulatory ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto jak kto, ale oni potrafią robić wyścigi. Nie ultra-hiper realistyczne, bardziej zręcznościowe. Ale bardzo dobre. Może zrobią pierwszą grę F1 która tak mnie skusi, że ją kupię. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a moze by tak ktos z ekipy gram łaskawie napisał ze pojawilo sie demko race driver grid a nie tylko pisza ze kolejna gre o wyscigach CM robi ... a co do tego silnika ego to calkiem spoko jest przy rozdziałce 1280x1024 na medium gierka smiga na 8600GT a wyglada bardzo ładnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 12:06, Azreix napisał:

Kto jak kto, ale oni potrafią robić wyścigi. Nie ultra-hiper realistyczne, bardziej zręcznościowe.
Ale bardzo dobre. Może zrobią pierwszą grę F1 która tak mnie skusi, że ją kupię. ;)


Z tego co widać, pojawiają się tu bardzo odmienne oczekiwaniw co do realizmu gry. I to zapewne będzie odzwierciedlać się na cały świat, nie tylo na społeczność użytkowników gram.pl. Miejmy nadzieje, że CodeMasters wyjdą nam naprzeciw i ten aspekt gry będzie miał rozbudowaną możliwość dostosowywania i konfiguracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że zrobią tak jak kiedyś EA chyba. Pamiętam jak jeszcze na PSX miałem F1 i przy wyłączonych wszystkich wspomaganiach na padzie nie dało się praktycznie grac, a w każdej chwili można było włączyc kontrolę trakcji, wspomaganie hamowania, utrzymywania idealnego toru jazdy czy nawet przyspieszania. Wystarczy więc, że zrobią symulator i dobrze zbalansują ułatwienia i będzie wilk syty i owca cała.
Z drugiej strony nie wyobrażam sobie grania w F1 "na easy". To nie nfs czy juiced żeby podejśc na 15 min objechac paru kolesi i wyjście z gry. Do F1 się siada na parę godzin i ciśnie w karierę. Samo poznanie toru to co najmniej pół godziny na treningach. Pozdrawiam maniaków samochodowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie koniec panowania F1 na PS3, wreszcie, czekałem i się doczekałem :D BTW, wyszło demo Race Driver: GRID. Jeśli ktoś nie grał to mówię, że jest świetne. Ma na pewno lepiej zoptymalizowany silnik niż Colin: DIRT. U mnie na 7600GT śmiga rewelacyjnie w 1024x768. Ustawienia sam sobie dostosowałem odpowiednio. Shadows ustawiłem na low, a reszta różnie, od low do ultra i śmiga elegancko. I wciąga :D, średnio 40FPSów mam. Codemasters to naprawdę dobra firma jeśli chodzi o wyścigi, więc wierzę w ich F1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszystko pieknie fajnie tylko moze jakis przyblizony czas kiedy bedzie F1 za rok za dwa?? chyba narazie musze kupic F1 06 na moje ps2. ale gra pewnie bedzie ładna. aha i fajnie ze bedzie na wiecej platworm niz poprzednie wersje. chyba sie szykuje kierownica:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie mówi się coś o tworzeniu nowych odsłon F1 :)

Niedawno były wzmianki o tym, że jakoby EA odkupiło od Sony, ale teraz okazuje się, że zrobiło to Codemasters. Jak dla mnie jest to dobra wiadomość, choć nie ukrywam, że mam pewne wątpliwości. Sam posiadam F1 Championship Edition i jest to według mnie świetna gra, która w pełni oddaje przyjemność jazdy bolidami. Masa bolidów i kierowców do wyboru, wręcz rewelacyjnie odwzorowane trasy plus piękna oprawa audio-wizualna (ahh te odgłosy silnika!) sprawiły, że jest to świetny tytuł. Mam nadzieję, że Codemasters popracuje nad systemem jazdy - jak będzie taki jak w GRID albo DIRT to niestety będzie kaszana. Model jazdy w F1 CE od Sony został wykonany bosko, oby Codemasters brało od Sony przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować