Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Hideo Kojima się tłumaczy

20 postów w tym temacie

Renor Mirshann

Hideo Kojima niezadowolony z grafiki w grze Metal Gear Solid 4... Pamiętacie? Słynny japoński twórca odniósł się do wspomnianego wywiadu z magazynu Edge i twierdzi, że prawdziwy sens jego wypowiedzi zagubił się gdzieś pomiędzy kulturowymi niuansami Wschodu i Zachodu. Jego słowa wywołały małe zamieszanie, które postanowił wyjaśnić.

Przeczytaj cały tekst "Hideo Kojima się tłumaczy" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo .Kojima ma swoje wizje ,które nie są możliwe do spełnienia na obecnej i pewnei jeszcze przyszłej generacji konsol .Marzeń tego "skromnego w swej skromności" Japończyka nie da się urzeczywistnić ,niemniej jego pomysły ocierają się o geniusz i spełnia je jak tylko może ,a że jego "auto" jakim jest MGS4 nie poleci w kosmos nie jest najważniejsze .Ważne ,że miliony i tak będą wierzyły ,że ten samochód lata po kosmosie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tja... Ale ja z jego wcześniejszej wypowiedzi zrozumiałem dokładnie to co powiedział w sprostowaniu... Ale głupi ci Amerykanie...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stara się być "skromny", a jedzie po amerykanach za brak skromności no i szpanuje tą swoją skromnością ( zresztą skromność to coś chyba takiego no nie wiem... bezinteresownego? a nie tradycyjnego, bo to wygląda już bardziej na wymuszone zachowanie ). Więc jakby się wywyższa. Ciekawe. Zresztą skoro chciał to przekazać, to czemu tego nie powiedział, nie rozbudował? Albo nie powiedział tego, co teraz w rozmowie z tamtym dziennikarzem?
Skoro jest wywiad to raczej polega on na poprowadzeniu rozmowy tak, aby nie było żadnych niedomówień jak w tym przypadku. Zresztą powinien był liczyć się z tym, że skoro będzie to tłumaczone to i może wkraść się taki błąd ( mimo że facet tekst przetłumaczył dobrze, jak sam Hideo powiedział).

Wiecie, nie mam nic do faceta, ale ludzi, którzy "chwalą się", że mają taką samą chorobę jak on albo że mają podobne ciuchy i się tym jarają jak nie wiadomo czym, to już wg. mnie obsesja i głupota i pokazuje, jakimi ci goście są zerami, skoro chcą komuś zaimponować czymś tak głupim.

Chopin_l
nie masz prawa nazywać kogoś głupim tylko dlatego, że zrozumiał wypowiedź inaczej niż ty - weź pod uwagę, że każdy ma inny tok rozumowania. Ty zrozumiałeś, fajne, ale nie tylko ludzie z USA mogli tak to odebrać - Polacy też tak mogli, i co, też ich głupkami nazwiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie jestem jakimś wielkim fanem Japonii czy kultury tego kraju ale jednak trochę się o to otarłem, na tyle ile poł połki filmów japońskich i parę spotkań pierwszego stopnia z tymi "ufokami" jest jakimś otarciem się. I faktycznie to są dla nas Obcy ( i vice versa :D ).
Niedomówienia i potknięcia w tłumaczeniu plus olbrzymie rożnice w kulturze przekazu, kulturze wartości daje swoje.

Ale tak na prawdę to mi pachnie tym , że oczywiście z uszanowaniem wszystkich -san, pokłonów i uśmiechów ktoś z Sony jednak pogadał z Kojimą żeby sobie w kulki nie leciał i "wyprostował" babola, że niby z PS3 nie da się więcej wycisnąć bo to zwala nie tylko sprzedaż konsolki ale również może wpłynąć na "skromne" dochody Kojimy jeśli chodzi o ilość kopii gierki jaka może zejść na rynku.

Kultura kulturą ale tam jak i tutaj pieniądz rządzi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sony się wściekło i za słowa prawdy biedny Kojima musiał mieć spore nieprzyjemności...

Jeden człowiek nawet tak znany jak Kojima nie może sobie pozwolić na walkę z całym koncernem, tym bardziej, że jakby nie było na razie jest na jego garnuszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1602:

och jak zwykle musisz przywalić , tak jakbys nic jeno się szwędał po ulicy z bejzbolem i czatował na każdą czarnulkę szwędającą się po mieście wbrew twoim marzeniom o zielonych łąkach bez czarnego akcentu :D

A tak bardziej na serio, to Kojima powiedział co myślał, to jego opinia i zapewne prawdziwa w sensie, że im się więcej przy tym czasie, nakladzie i planie wycisnąć nie udało.

Ale może jestem jeno naiwniakiem jakimś głupim, a może za bardzo wierzę w doświadczenia z poprzednią platformą ale pomimo tego że prawdziwe było to co Kojima powiedział ale nie uważam tego za prawdziwe patrząc na oś czasu :D

Reasumując, więcej na razie nie wycisnęli ale tylko dlatego że jeszcze nie sięgnęli po drugą połowkę tej smakowitej pomarańczy jaką jest ps3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 14:24, 1602 napisał:

Jeden człowiek nawet tak znany jak Kojima nie może sobie pozwolić na walkę z całym koncernem,
tym bardziej, że jakby nie było na razie jest na jego garnuszku.


To raczej oni muszą się przed nim kłaniać, co by nie przeszedł do konkurencji ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 14:24, 1602 napisał:

Sony się wściekło i za słowa prawdy biedny Kojima musiał mieć spore nieprzyjemności...


Tak tak, na pewno. Kojima przecież sam, dobrowolnie się tłumaczy - Sony na pewno mu tego nie kazało, przecież ma on swój rozum i jest bardzo doświadczony w te "klocki".

No cóż, ja od początku mówiłem, że to co zostało napisane, jakoby Kojima był niezadowolony było jakieś dziwne - grałem w Metal Gear Online, całkowicie opartym na Metal Gear Solid 4 i grafika była bardzo ładna, stąd też było moje zdziwienie. Jak widać jakiś tłusty Amerykanin źle to przełożył po prostu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że ktoś z Sony powiedział Panu Kojimie, że trochę przegina; to nie czasy PS2 sielanka Sony bez konkurencji. Najpierw przecież pojechał po Sony i BR, później po samej grze. "Poprawkę" dostajemy dopiero teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Dlatego, chociaż moje słowa zostały przetłumaczone poprawnie, to ich znaczenie jest zupełnie inne"

Krótko mówiąc prawdą było to, że wycisnęli PS3, ale nie było prawdą że MGS4 mu się nie podoba - proste. Zrobił tyle na ile maszynka pozwoliła, wygląda to bardzo dobrze, ale jednocześnie już więcej z Cella i RSXa się nie wyciśnie (oczywiście można robić mniejsze obszary, mniej obiektów i wtedy grafika może być lepsza, ale to już jest coś za coś, no i jeszcze zostaje optymalizacja, ale to także na znaczną poprawę wielkich nadziei nie daje, bo wiele dobrych teamów zna się na tym bardzo dobrze i to co w większości mieli zoptymalizować, to zoptymalizowali; nie da się w nieskończoność poprawiać czegoś co już na starcie jest świetnie zrobione i ma bardzo mało błędów.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO głupoty ciśnie. Szanuję pana Kojimę, jednak brednie o "wyciśnięciu wszystkiego z PS3" mnie nie przekonują. Tak a sama gadka była przy MGS2, następnie wyszedł MGS3. Nie muszą mówić jak wielka przepaść jest między obydwoma tytułami. Btw, Killzone 2 - drugi argument, który kontruje tezę pana Hideo. Poczekamy i w końcu zobaczymy God of War 3. Jeśli historia się powtórzy, ta gra przebije (wizualnie) wszystko na obecną generację konsol PlayStation. Dodając - moim zdaniem Uncharted: Drake''s Fortune wygląda lepiej niż MGS4. Opieram swoje zdanie na słowach jednego z reprezentantów Konami (nie mam pojęcia jak zwie się owy pan), który podał informacje jakoby beta MGO miałaby wyglądać identycznie jak pełna wersja MGS4. Syndrom Halo? Nie byłem zawiedziony grafiką w trzeciej części FPP od Bungie - jednak po tak ważnym, flagowym wręcz tytule spodziewałem się czegoś lepszego, zwłaszcza, że były gry graficznie lepsze. Hmm...

"Jak widać jakiś tłusty Amerykanin źle to przełożył po prostu ;-)"
Akurat pojęcie wartości świata między Ameryką a Japonią jest całkiem inna, nie udawaj proszę kogoś, kto pozjadał wszystkie rozumy. Nie patrzysz obiektywnie na ową sytuację.

Jako że wygląd, styl oraz obecny gameplay jest bardzo MGS-owy - gra jest dla mnie must-buyem. Przed nami także starcie MGS4 z GTA4 - zobaczymy, która zdobędzie miano GOTY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wi0or=> Więcej sie nie wiciśnie? :P A co z Killzone 2? Niedawno nowy trailer ( którki niestety ) wypuszczono. KZ 2 ma wiele bajerów, które były dostępne w Crysis''ie tylko na Dx 10! Osobiście uważam, ze PS 3 jeszcze dużo pociągnie, :P Nie zapominajcie, ze to samo mówił Kojima o PS 2 w czasie robienia MGS 2, a przy MGS 3 jeszcze więcej wycisnął ;] Japońce są cwani jeszcze oni coś wymyślą by wycisnąć konsolke... :P Po za tym nie tylko grafika się liczy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mrocz, o tym właśnie mówię. ;)

Zgodzę się co do grafiki, jednak to jest "kompromitujące" mówiąc, że wycisnęli wszystko z PS3 oraz wiedząc, że wizualnie są lepsze tytuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się zdaje, że kompromitujesz się takim gadaniem.
Co z tego, że bezmyślna strzelanina ma lepszą grafikę od gry która jest bardziej złożona? Czy to, ze Burnout najnowszy na PS2 miał lepszą grafikę od GTA San Andreas to znaczy, że tam też można było uzyskać taką grafikę?
Ja wiem, że dla was liczą się tylko tekstury ale bez jaj. Ruszcie głowami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować