Zaloguj się, aby obserwować  
TYHE

Cytaty, motta, sentencje

1050 postów w tym temacie

"Słychać było dwanaście wściekłych głosów, a wszystkie brzmiały jednakowo. Nie było już żadnych wątpliwości, co się zmieniło w ryjach świń. Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim."

Folwark Zwierzęcy, George Orwell.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

''''Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i ludzka głupota, ale co do tego pierwszego nie jestem pewien'''' - A. Einstein


PROSZĘ !

Sama prawda....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi odpowiadają takie motta:

"Rodzisz się oryginalny, więc nie umieraj jak czyjaś kopia"

"Amor vincit omnia" - miłość wszystko zwycięża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Życie jest wspaniałe, należy tylko spoglądać na nie przez właściwe okulary" - Alexandre Dumas

"Pochylamy się przed inteligencją, klękamy zaś przed dobrocią"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Jeżeli wiesz, że się przewrócisz... Połóż się... Jeżeli wiesz, że umrzesz... Napisz testament..." - n/n

"Miłość ma dwa oblicza - pieniądze i zdrada..." - n/n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Wierzcie mi: nic bardziej pożądanego, a nic trudniejszego na ziemi jak prawdziwa rozmowa."

Adam Mickiewicz

"Topisz swe kłopoty w alkoholu? Nic z tego, one umieją świetnie pływac" ;)

Yves Mirande

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłbym wszystko, aby odzyskać swoją młodość, z wyjątkiem gimnastyki, wczesnego wstawania i bycia użytecznym członkiem społeczeństwa. (Oscar Wilde)

Gratulacje: najuprzejmiejsza forma zawiści. (Julian Tuwim)

Pesymista twierdzi, że wszystkie kobiety to nierządnice. Optymista nie jest tego zdania, ale ma nadzieję. (Julian Tuwim)

Bądź altruistą. Szanuj egoizm drugich. (Stanisław Jerzy Lec)

Rzuć kamieniem w tłum a zawsze trafisz w głupca. (Mark Twain)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba tego nie było jeszcze wcześniej:

Nikt nam nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne! - by Lechu albo Jaru, nie rozpoznaję ich :D

oraz moje ulubione, naprawdę do przemyślenia:

Shit. - anonim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam jeden cytat, a właściwie dość spory fragment z książki Josepha Hellera - Paragraf 22. Naprawdę polecam przeczytanie jej całej, a tego fragmentu szczególnie :D

Był więc tylko jeden kruczek - paragraf 22 - który stwierdzał, że troska o własne życie w obliczu realnego i bezpośredniego zagrożenia jest dowodem zdrowia psychicznego. Orr był wariatem i mógł być zwolniony z lotów. Wystarczyło, żeby o to poprosił, ale gdyby to zrobił, nie byłby wariatem i musiałby latać nadal. Orr byłby wariatem, gdyby chciał dalej latać, i byłby normalny, gdyby nie chciał, ale będąc normalny musiałby latać. Skoro latał, był wariatem i nie mógł latać; ale gdyby nie chciał latać, byłby normalny i musiałby latać.
Yossarian był wstrząśnięty absolutną prostotą działania paragrafu 22, czemu dał wyraz pełnym podziwu gwizdnięciem.


Ja też gwizdnąłem ;) W całej książce jest wiele tego typu smaczków, ale nie chce mi się teraz wynajdywać. Jutro wrzucę też moje "best of..." z Discworlda. A może dam na GSa, reklamę sobie zrobię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kilka moich ulubionych:
Być człowiekiem, to czuć, kładąc swoją cegłę, że bierze się udział w budowaniu świata." Antoine de Saint - Exupéry

Czy nie lepiej byłoby, zamiast tępić zło, szerzyć dobro?" Antoine de Saint - Exupéry

"Dlaczego mamy się nienawidzić? Zespala nas solidarność, niesie ta sama planeta, jesteśmy załogą tego samego statku." Antoine de Saint - Exupéry

"Jesteśmy jedni dla drugich pielgrzymami, którzy różnymi drogami zdążają w trudzie na to samo spotkanie." Antoine de Saint - Exupéry

"Zmuś ich, aby wspólnie budowali wieżę, a uczynisz ich braćmi. Ale jeśli chcesz, aby się znienawidzili, rzuć im ziarno." Antoine de Saint - Exupéry

"Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam?" List do Rzymian, rozdz. 8, w. 31

"Trzeba wielu lat by znaleźć przyjaciela, wystarczy chwila by go stracić." Stanisław Jerzy Lec

"Anioł nigdy nie upada. Diabeł upada tak nisko, że nigdy się nie podniesie. Człowiek upada i powstaje." Fiodor Dostojewski

"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz." Julian Tuwim

"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą." Alighieri Dante

"Miej czas na to, aby pomyśleć - to źródło mocy. Miej czas na modlitwę - to największa siła na ziemi. Miej czas na uśmiech - to muzyka duszy." Matka Teresa z Kalkuty

"Nie ten godzien pamięci, kto gnębił, kto zdzierał, Nie ten, kto łzy wyciskał, lecz kto je ucierał." Ignacy Krasicki

"Bije zegar godziny, my wtedy mawiamy: "Jak ten czas szybko mija" - a to my mijamy." Stanisław Jachowicz

"Biblia nakazuje nam kochać zarówno naszych bliźnich jak i naszych wrogów. Prawdopodobnie dlatego, ponieważ z reguły są to ci sami ludzie." Gilbert Keith Chesterton

"Nie sztuka powiedzieć: „Jestem!” Trzeba jeszcze być." Stanisław Lec

"Lwy wielką mają siłę, ale na cóż by im się ona zdała, gdyby natura nie dała im oczu." Monteskiusz

"Być radosnym, dobrze czynić i wróblom pozwolić ćwierkać - to najlepsza filozofia." Jan Bosko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i jeszcze te:
"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią, jaką przeczytają." W. J. Toms

"Każde dziecko jest dowodem, Bóg nie znudził się człowiekiem, że nie uprzykrzyli mu się jeszcze ludzie." Rabindranath Tagore

"Mądrość ludzi jest szaleństwem w oczach Boga. Jeśli posłuchamy głosu dziecka, które mieszka w naszej duszy, oczy nasze znowu nabiorą blasku. A jeśli nie utracimy więzi z tym dzieckiem, to nigdy nie utracimy więzi z życiem." Paulo Coelho

"Gdy mówisz prawdę, nie potrzebujesz sobie niczego przypominać." Mark Twain

"Każdy ma prawo marzyć inaczej." Paulo Coelho

"Kłamstwo zdąży obiec pół świata, zanim prawda włoży buty." James Callaghan

"Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki." Paul Michael Zulehner

"Jeżeli widzisz tylko tyle, co objawia światło i słyszysz tylko tyle, co obwieszcza głos - to nigdy nie zobaczysz i nie usłyszysz prawdy." Khalil Gibran

"A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto, z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto." Maria Konopnicka

"(...)po prostu usiądę przy panu i zwierzę mój sekret że ja, ksiądz wierzę Panu Bogu jak dziecko" ks. Jan Twardowski

"Po skończonej grze król i pionek wracają do tego samego pudełka" Przysłowie włoskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bóg nie stworzył pośpiechu, Bóg stworzył czas i zawsze jest go wystarczająco. (W oryginale było Allach, bo to arabskie przysłowie ale pozwoliłem sobie je trochę zmodyfikować)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować