Zaloguj się, aby obserwować  
TYHE

Cytaty, motta, sentencje

1050 postów w tym temacie

W każdym gatunku jest miejsce na dobro- Andromeda I odc. 5

Pogódźmy się z Prawdą.
to Miłość łączy Wszechświat Andromeda I odc.8

Jedna głowa nie może
zawierać wszystkich mądrości. Andromeda I odc.14

Wysłać polityków na Marsa! Elizabeth Duda (Europa da się lubić odc.82 Na Emigracji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tja, gorzej tu niż w historyjce ;P Niedługo niektórzy zaczną kopiowa całe książki...

"Kap kap płyną łzy... w łez kałuży ja i ty..."

"Ech życie życie, co z tego masz, że dwoje ludzi w dwie drogi pchasz..?"

A gdy serce twe przytłoczy
Myśl, że żyć nie warto,
Z łez ocieraj cudze oczy,
Chociaż twoich nie otarto.

"Samotna róża na półce czeka,przywołuje me wspomnienia z bardzo daleka."

Złota jesień z zieloną wiosną się plączą
wiosna w sercu, jesień w naturze
dwa serca w jedno się łączą...
Wiosna czy jesień zostanie na dłużej...?

Taste the blood
Taste your fate
Swallow your pride
With your hate
Your last breathe
Your last stance
The last of all
In your command

"Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy."

Maleńkie słówko
Doznań kropelka
Rzecz tak niewielka
A jednak wielka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie się przypomniała wymiana SMS''ów ze znajomą przed mautrą z matematyki (achh jak to dawno było... :P ). Otóż leciało to tak:
Ja: Memento mori
Ona: Sapere aude
Ja: Est modus in rebus
I na tym się skończyło. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 22:42, nekromanta7 napisał:

siema siema ćwiary nie ma?


Dobre :D
O wiele bardziej wolę takie posty, niż te kopiowane czort wie skąd wdowiakma, których nikt nie czyta, włącznie z nim samym pewnie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Śmierć jest bardziej uniwersalna niż życie, bo każdy umiera, choć nie każdy żyje" - A. Sachs
"Na wojnie nie ma substytutu zwycięstwa" - Gen. Douglas MacArthur
"Dzielni ludzie są odmieńcami, są słabi na zewnątrz, a twardzi w środku" - L. Carroll
"Najszybszym posobem na zakończenie wojny jest jej przegranie" - G. Orwell
"Jest wreszcie najstarsze i najgłębsze marzenie, wielka ucieczka, czyli ucieczka przed śmiercią" - J.R.R. Tolkien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Każde narzędzie gdy upadnie, potoczy się w najtrudniej dostępne miejsce. Uzupełnienie: po drodze do owego miejsca upadające narzędzie najpierw uderzy cię w nogę." - Prawa Anthony''ego
;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A''propo zbliżających się wyborów, zobaczymy ile prawdy w: "Polak mądry po szkodzie: lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie, nową przypowieść Polak sobie kupi, że i przed szkodą, i po szkodzie głupi." :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam troche z cytatów z książki, która ostatnio czytałam. I nie przeszkadza mi że są to zdania przepisane. Ważne, że mają sens. Przynajmniej dla mnie.

,,Śmierć jest demokratą. Wszyscy są równi w jej oczach''''

,,Jeśli chcecie wojny, przygotujcie się na pokój, jeśli chcecie pokoju przygotujcie się na wojne''''

,,Człowiek zawsze poszukuje przyjemności i kiedy tylko może, unika bólu.''''

,,Ambicja.Rak nazywamy nasze pragnienie panowania nad innymi.''''

Jeśli Bóg jest taki dobry, to czemu świat jest taki zły?''''

,, To co nieoczekiwane, jest twoim największym wrogiem.''''

,,Podróże poszerzają horyzonty, pogłębiają duchowość i odchudzają sakiewkę.''''

,,Nie powinniśmy być zaskoczeni tchórzostwem ani bohaterstwem w walce.Stanowią dwie strony tej samej monety.''''

Anioły Śmierci. William King

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie wiem czy to odpowiedni temat, ale cóż.

Prosiłbym o wyjaśnienie paradoksu kłamcy.

tekst z wiki


Paradoks skazanego (paradoks nieoczekiwanej egzekucji) jest to logiczny paradoks podobny nieco do paradoksu kłamcy.

Jedna z jego wersji brzmi następująco:

Sąd mówi więźniowi: zostaniesz powieszony w następnym tygodniu, ale dokładny dzień egzekucji będzie dla Ciebie zaskoczeniem.

Więzień odpowiada: nie możecie mnie w takim razie powiesić w niedzielę, gdyż skoro mam być powieszony do końca następnego tygodnia, w niedzielę nie byłbym zaskoczony, że mnie wieszacie. Skoro tak, to nie możecie mnie powiesić również w sobotę. W sobotę wiedziałbym bowiem, że nie możecie mnie powiesić w niedzielę, tak więc egzekucja w ogóle by mnie nie zaskoczyła. Ale jeśli nie możecie mnie powiesić ani w sobotę ani w niedzielę, to nie możecie mnie powiesić również w piątek. Kontynuując to rozumowanie - nie możecie mnie w ogóle powiesić, gdyż egzekucja w żaden dzień nie będzie dla mnie zaskoczeniem.

Więzień zostaje powieszony w środę, ku swojemu ogromnemu zdumieniu.

Sąd miał zupełną rację, pomimo że więzień wytknął mu sprzeczność.

Paradoks ten można wyrazić (zachowując jego esencję) znacznie prościej: sąd mówi więźniowi - więzień nie może wiedzieć, że to zdanie jest prawdziwe.

Więzień zastanawia się: Przypuśćmy, że mogę logicznie dojść do tego, że zdanie to jest prawdziwe. Wtedy będę wiedział, że jest prawdziwe, a więc będzie fałszywe. Załóżmy więc, że mogę udowodnić, że zdanie to jest fałszywe. W takim razie nie mogę wiedzieć, że jest prawdziwe, więc zdanie staje się prawdziwe. W takim razie dostrzegam tu wewnętrzną sprzeczność.

Zebrani słuchają mowy więźnia i nie mają wątpliwości, że więzień, nie wie, że to zdanie jest prawdziwe. Sąd ma wobec tego zupełną rację, pomimo że więzień twierdzi, że znalazł w tym zdaniu sprzeczność.

Paradoks ten (podobnie jak i wiele innych) jest w istocie podobny do paradoksu kłamcy. Sąd wygłasza tezy, które wszyscy poza więźniem potrafią udowodnić. Więzień zaś nie potrafi, gdyż odnoszą się one do niego samego, a ściślej do możliwości przeprowadzenia przez niego rozumowania na temat owych tez.


Dokładniej chodzi mi od pogrubionego fragmentu, po prostu nie mogę do tego dojść, a bardzo mnie to "korci".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


"44 magnum - the most powerful handgun in the
world and will blow your head clean off. You''ve
got to ask yourself one question - "Do I feel
lucky?". Well do you...?" - Cool Kids of Death.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Pewnie słyszeliście, że z rachunku prawdopodobieństwa wynika, że gdyby milion małp przez miliony lat pisało na milionach maszyn do pisania, to w końcu stworzyłyby dzieła Szekspira. Dzięki internetowi wiemy, że to nieprawda"

anonim

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą w to, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu. Ale przestępca nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują tylko ci, którzy uważają się za dobrych. Ludzie pokroju Robespierre''a nie wywodzą się spośród przestępców, ale właśnie spośród dobrych i humanitarnych. I gilotyny też nie wymyślili przestępcy, ale humaniści. Najstraszliwsze zbrodnie w dziejach cywilizacji są dziełem ludzi, którzy nie pili, nie palili, nie zdradzali żon i karmili wiewiórki z ręki."

Wiktor Suworow, fragment "Akwarium".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"trzymam w rece pudelko zapalek. to jest pi******e 10 groszy, to jest paredziesiat malych patyczkow, ktorymi mozesz rozpalic ogien. a teraz cofjnijcie sie w czasie. zobaczcie jaskinie, a w niej swiety ogien, ktorego pilnuje szaman. i te inne jaskinie, gdzie czlowiek pierwotny siedzi i pociera krzesiwa.

za takie male pi******e pudelko oddali by cale mieso z zubrow, caly tluszcz z losiow i kly mamuta nawet, wiekszosc pi******h kobiet, skory z dzikich zwierzat, narzedzia, wszystko. za ch****e 10 groszy. za pudelko zapalek."

autor Gunwitch Guide

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować