Zaloguj się, aby obserwować  
TYHE

Cytaty, motta, sentencje

1050 postów w tym temacie

Dnia 12.12.2006 o 14:08, Probos napisał:

Jeden z forumowiczów ma takie coś w podpisie :)
" Życie jest jak choroba, co byś nie zrobił i tak umrzesz "


Coś jak "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową"

Tytuł filmu fabularnego w reżyserii Krzysztofa Zanussiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 12:03, Probos napisał:

Ja nie wiem, czy jest to cytat z Kiepskich, moja babcia mi tak mówiła, jak byłem młodszy (
około 5 lat :P) więc jest to chyba bardziej powiedzonko :D


Aha. Być może. Ja ten txt usłyszałem w kiepskich. a moze twoja babcia telepatycznie ogladała sw.wg. kiepskich? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 12:07, Probos napisał:

Masz odpowiedz w wypowiedzi Ertona :) Zresztą, wątpie żeby była telepatką, za to świetnie gotuje
oraz jest kochana :P

PS: Gratki z okazji awansu na "robola".



Wielkie dzieki. Tez się cieszę. Jestem na forum krótko a już robol ze mnie. Fajnie.

"Lepiej późno niż później"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"If you limit your choices only to what seems possible or reasonable, you disconnect yourself from what you truly want, and all that is left is a compromise."

Robert Fritz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się czy dać tu czy do kwasów.


Jest rozprawa w sądzie i zeznaje Baca:
-Wysokiej Sprawiedliwości.
-Baco do sądu się mówi Wysoki Sądzie.
-No więc Wysokiej Sprawiedliwości.
Sytuacja się powtarza kilka razy i sędzia nie wytrzymał:
-Baco tu nie ma sprawiedliwości! Tu jest sąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sun Tzu, "Sztuka Wojny"


"Symulowany chaos bierze się z opanowania, złudzenie strachu -z odwagi, pozorna słabość -z siły. Porządek lub nieporządek to tylko kwestia liczb. Odwaga i strach to tylko kwestia rozmieszczenia wojsk.
Kto zatem zna posunięcia wroga, rozkazuje wojskom podejmowanie takich ruchów, na które przeciwnik musi zareagować. Oferuje coś, z czego przeciwnik zechce skorzystać. Propozycją zysków zmusza do wykonania ruchu i czeka z zasadzką"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 19:34, YahooPL napisał:

Wiecie co powiedział Hitler parę dni przed śmiercią ???
"Chciałem Dobrze"

Ależ oczywiście ze chciał dobrze.Dla narodu niemieckiego.Ale dobrymi chęciami to piekło jest wybrukowane. Mam nadzieję że jeszcze pamiętam cytat jakiegoś ruskiego polityka: "Chcieliśmy jak najlepiej, a wyszło jak zwykle";)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co do hitlera..fragment uzasadnienia napaści na Polskę.Adolf Hitler, Reichstag 1 września 1939 r.: "..Dziś w nocy polscy żołnierze,także formacji regularnych,po raz pierwszy strzelali na naszym terytorium.Od 5.45 odpowiadamy strzałem na strzał.Od tej godziny płacimy bombą za bombę.Kto walczy gazem trującym, ten zazna gazu trującego(...)Jednego słowa nie nauczyłem się nigdy.I tym słowej jest kapitulacja.."
Można sie nieżle usmiać z tego tekstu, wiedząc kto kogo naprawdę zaatakował.A co do końcówki tekstu ... rzeczywiście nie nauczył sie słowa kapitulacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Pierwszym prorokiem był pierwszy nikczemnik, który spotkał grupę frajerów." Voltaire

"Jedna śmierć to tragedia, milion – to statystyka" Stalin- pan dos niesympatyczny, ale tu dobrze powiedzial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nately od pierwszej chwili poczuł gwałtowną niechęć do tego niegodziwego, zepsutego do szpiku kości i pozbawionego patriotyzmu starca, który był w tym samym wieku co jego ojciec i pozwalał sobie na lekceważące uwagi pod adresem Ameryki.
— Ameryka — mówił — przegra wojnę. A Włochy wygrają.
— Ameryka jest najsilniejszym i najbogatszym krajem na świecie — poinformował go Nately ze świętym zapałem i godnością. —A jako żołnierze Amerykanie nie ustępują nikomu.
— To prawda — zgodził się staruch i przez jego twarz przemknęło jakby urągliwe rozbawienie. — Włochy natomiast są jednym z najbied­niejszych krajów na świecie. A jako żołnierze Włosi ustępują praw­dopodobnie każdemu. I właśnie dlatego mój kraj tak dobrze sobie radzi w tej wojnie, a wasz tak marnie.
Nately ryknął śmiechem, ale zaraz poczerwieniał zawstydzony swoim brakiem manier.
— Przepraszam, że się roześmiałem — powiedział szczerze — ale Włochy były okupowane przez Niemców, a teraz przez nas. Czy można to nazwać radzeniem sobie? — mówił tonem pełnej szacunku wyższo­ści.
— Ależ oczywiście — wykrzyknął stary wesoło. — Niemców się przepędza, a my zostajemy. Za parę lat wy też stąd pójdziecie, a my zostaniemy. Widzi pan, Włochy są naprawdę bardzo biednym i słabym krajem i dlatego właśnie jesteśmy tacy silni. Włoscy żołnierze już nie giną. Giną Amerykanie i Niemcy. Czyż nie radzimy sobie znakomicie? Tak, jestem pewien, że Włochy przetrwają tę wojnę i będą istnieć długo potem, jak wasz kraj rozpadnie się w proch i w pył.

Troch dlugie, ale fragment rozmowy natelego ze starcem jest jednym z moich ulubionych fragmentów ksiażki i każdego kto nie czytal gorąco zachetam do przeczytania ksiazki paragraf 22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Foresta Gumpa:

sierżant: Gump jaki jest twój jedyny cel w armii??!!
Forest: Słuchać rozkazów pana sierżanta!!
sierżant: Kurna Gump, iloraz inteligencj powyżej 160.

sierżant: Gump dlaczego złożyliście tak szybko bron?
Forest: Bo pan sierżant tak kazał.
sierżant: Gump nowy rekord kompanii, oddałbym cię do szkoły oficerskiej, ale szkoda mi cię stąd wyrzucać.* Mówię ci pewnego dnia zostaniesz generałem."

*Nie jestem pewien końcówki.

Antony de Saint Exuperry

"Czasem bowiem sumienność i lenistwo spotykają się w jednym człowieku."
"Gdybym nakazał - zwykł mawiać - gdybym nakazał któremuś generałowi zmienić się w morskiego ptaka i gdyby generał tego nie uczynił, ja byłbym winny, a nie generał.

"Łatwiej jest osądzić kogoś innego niż samego siebie. Jeśli potrafisz sprawiedliwie osądzić samego siebie, to
znaczy, że jesteś bardzo mądry"

"To co jest istotne jest niewidoczne zarazem."

"Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale nie wszyscy zachowali to w pamięci"

"Możesz być nikim dla całego świata, a dla kogoś być całym światem."

"Człowiekowi nigdy nie jest dobrze tam, gdzie jest"

"Nawet patrząc w oczy śmierci, dobrze jest pomyśleć że miało się przyjaciela."

"Bo oczy są ślepe. Trzeba korzystać z pomocy serca."

"Jeżeli ktoś miłuje kwiat, jedyny pośród galaktyk, to wystarczy mu że spojrzy na gwiazdy i już czuje radość. Może sobie wtedy powiedzieć: "Hen, tam, wysoko, daleko, jest gdzieś mój kwiat". Gdyby baranek zjadł ten jedyny, ukochany kwiat, stałoby się tak, jakby wszystkie gwiazdy przestały świecić swym cudownym blaskiem. I czy to nie jest poważny problem?"

"Między ludźmi także odczuwa się samotność."

"Słowa są źródłem nieporozumień."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować