Zaloguj się, aby obserwować  
Homo_sum

Podatki, PITy, itp

75 postów w tym temacie

Dnia 17.02.2014 o 22:43, Thalanthas napisał:

Jeśli wypełnia 37 to ma umowę o dzieło lub zlecenie.


Lub normalną umowę o pracę [na czas określony lub nie określony bo to tez idzie z pitu 11]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym co ci podesłałem program ci podpowiada wszystko łącznie z jakimiś artykułami i ustawami. Masz tam wszystko potrzebne do uzupełnienia pitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nie musisz tam nic wpisywać. No chyba, ze posiadasz lub jesteś uprawniony do jakiś papierów wartościowych znajdujących się na rachunku zbiorczym :)

Cyt.

Jak wyjaśniła nam rzeczniczka resortu finansów "przedmiotowe zagadnienie dotyczy tylko tych dochodów (przychodów) z tytułu należności, o których mowa w art. 30a ust. 1 pkt 2, 4 lub 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, które są przekazywane przez płatnika na rzecz podatników uprawnionych z papierów wartościowych zapisanych na rachunkach zbiorczych".

Co to oznacza w praktyce? Część H w PIT-37 dotyczy tylko osób, które trzymają papiery wartościowe na rachunkach zbiorczych, które pojawiły się w polskim prawodawstwie z początkiem 2012 roku. Ministerstwo Finansów musiało dodać to pole, gdyż zgodnie z definicją rachunków zbiorczych nie da się wyraźnie wskazać właścicieli papierów wartościowych trzymanych na tych rachunkach.



Btw w zeznaniu podatkowym u przeciętnego Kowalskiego zostaje całkiem sporo pustych rubryk których się nie wypełnia bo nie ma takiej potrzeby, Pit-37 nie musi być cały zawalony danymi co do ostatniego okienka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2014 o 22:53, Pietro87 napisał:

Cyt.


Dzięki wielkie. Tego mi było trzeba.

Dnia 17.02.2014 o 22:53, Pietro87 napisał:

Btw w zeznaniu podatkowym u przeciętnego Kowalskiego zostaje całkiem sporo pustych rubryk
których się nie wypełnia bo nie ma takiej potrzeby, Pit-37 nie musi być cały zawalony
danymi co do ostatniego okienka :)


To to wiem ;) Ogólnie to wypełniania mam niewiele, tylko 2 prace na zlecenie i tyle.

W takim razie, sprawdzam jeszcze raz i by mieć to już z głowy wysyłam pita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Wypaełniam pit online na stronie pit-format-online.pl. Chcę wybrać, gdzie przekazać mój 1% podatku. Problem polega na tym, że nie da się chyba wpisać innej organizacji niż te proponowane na stronie www. Można w jakiś sposób wpisać swój wybór, czy można tam tylko wybrać z tych dostępnych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja rozliczając się przez Internet korzystałem z oprogramowania dostarczonego przez Ministerstwo Finansów: e-Deklaracje. Masz normalnie pity do wyboru i sobie sam wpisujesz w pola, w które możesz, a reszta jest obliczana + wpisanie 1% podatku samemu wypełniasz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2014 o 22:10, SiDi napisał:

Ja rozliczając się przez Internet korzystałem z oprogramowania dostarczonego przez Ministerstwo
Finansów: e-Deklaracje. Masz normalnie pity do wyboru i sobie sam wpisujesz w pola, w
które możesz, a reszta jest obliczana + wpisanie 1% podatku samemu wypełniasz ;)


O! Wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po rozliczeniu m okazało się że muszę złodziejom oddać całe 2zł :D problem w tym, że nie mam czasu (no i ogólnie mi się nie chce) fatygować do US. Kumpel mówił, że można zrobić przelew i takie rozwiązanie było by mi na rękę. Z tym że nie orientuj się czy muszę zrobić to przez jakąś konkretną stronę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2014 o 11:45, ArkStorm napisał:

Po rozliczeniu m okazało się że muszę złodziejom oddać całe 2zł :D problem w tym, że
nie mam czasu (no i ogólnie mi się nie chce) fatygować do US. Kumpel mówił, że można
zrobić przelew i takie rozwiązanie było by mi na rękę. Z tym że nie orientuj się czy
muszę zrobić to przez jakąś konkretną stronę ?


Na stronie swojego US powinieneś mieć zakładki z numerami kont.
Przelew musisz zrobić ze swojego konta, jak pójdzie z konta taty, mamy, albo żony to Ci tego nie zaliczą.
Na pocztę nie polecam iść - prowizja jest większa niż Twój podatek.
Jak masz po drodze, idź do US - muszą tam gdzieś mieć kasę do dokonywania wpłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze takie pytanko.

Tak by się upewnić, wystarczy z tego e-deklaracje wypełnić i wysłać przez ten program i to wszystko, czy jest jeszcze jakaś rzecz do zrobienia?
I kiedy w ogóle Urząd skarbowy zwraca nadpłaty? I jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2014 o 15:34, Piotrbov napisał:

To jeszcze takie pytanko.

Tak by się upewnić, wystarczy z tego e-deklaracje wypełnić i wysłać przez ten program
i to wszystko, czy jest jeszcze jakaś rzecz do zrobienia?
I kiedy w ogóle Urząd skarbowy zwraca nadpłaty? I jak?

Nie wysyłałem prze e-coś tam, wię nie pomogę.
Ale zwrot podatku powinien nastąpić w terminie 3. miesięcy od dnia jej złożenia (co do zasady).
Do tych terminów nie wlicza się np. wezwań, jak musisz coś wyjaśnić.
Zwrot następuje na Twoje konto, jeżeli podałeś je w zgłoszeniu rejestracyjnym w urzędzie, albo przez przekaz pocztowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli robisz przez internet, to tak, to wszystko. Tylko chyba w programie musisz mieć wpisane swoje dane do konta bankowego, bo z tą e-deklaracją załączane jest konto na które zrobia przelew.
Sam wydrukowałem Pit, zaniosłem i po 2-3 tygodniach miałem już kasę na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.03.2014 o 14:24, Isil napisał:

Na stronie swojego US powinieneś mieć zakładki z numerami kont.
Przelew musisz zrobić ze swojego konta, jak pójdzie z konta taty, mamy, albo żony to
Ci tego nie zaliczą.
Na pocztę nie polecam iść - prowizja jest większa niż Twój podatek.
Jak masz po drodze, idź do US - muszą tam gdzieś mieć kasę do dokonywania wpłat.


aa czyli zwykły przelew na odpowiednie konto wystarczy :) dzięki wielkie, bo kumpel wczoraj mi tak potłumaczył, iż myślałem że kasę trzeba wysłać z konkretnej strony z wykorzystaniem jakiegoś kreatora :D jeszcze raz dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2014 o 16:04, ArkStorm napisał:


> Na stronie swojego US powinieneś mieć zakładki z numerami kont.
> Przelew musisz zrobić ze swojego konta, jak pójdzie z konta taty, mamy, albo żony
to
> Ci tego nie zaliczą.
> Na pocztę nie polecam iść - prowizja jest większa niż Twój podatek.
> Jak masz po drodze, idź do US - muszą tam gdzieś mieć kasę do dokonywania wpłat.


aa czyli zwykły przelew na odpowiednie konto wystarczy :) dzięki wielkie, bo kumpel wczoraj
mi tak potłumaczył, iż myślałem że kasę trzeba wysłać z konkretnej strony z wykorzystaniem
jakiegoś kreatora :D jeszcze raz dzięki ;)


Ja to robię tradycyjnie, tzn. PIT do druku i do koperty.
Jak robiłem płatności, to na konta, które podawali na stronach internetowych urzędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.03.2014 o 15:34, Piotrbov napisał:

I kiedy w ogóle Urząd skarbowy zwraca nadpłaty? I jak?


Mają 3 miesiące od daty złożenia zeznania [czyli jak złożysz np dziś to liczysz sobie od dziś 3 miesiące].
A natomiast jak - ano jeśli złożyłeś odpowiednią deklaracje w urzędzie, że chcesz otrzymywać zwrot na konto bankowe i podałeś owe konto, to przyjdzie ci to przelewem. Jeśli natomiast się nie określiłeś to przyjdzie na adres pocztowy podany w zeznaniu podatkowym.

Po odpowiedni świstek do wypełnienia danych z numerem konta i określeniem takiej właśnie formy zwrotu podatku idziesz do informacji w swoim skarbowy, tam cie już pokierują [bo już nie pamiętam, czy to można załatwić przy wejściu tam gdzie są ogólnodostępne wszelkie papiery tj pity 36, 37 ipt itd, czy pobierało się to od kogoś konkretnie tj informacja, okienko składania deklaracji etc]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2014 o 15:34, Piotrbov napisał:

To jeszcze takie pytanko.

Tak by się upewnić, wystarczy z tego e-deklaracje wypełnić i wysłać przez ten program
i to wszystko, czy jest jeszcze jakaś rzecz do zrobienia?

Tak. Już drugi raz rozliczam się w ten sposób.

Dnia 06.03.2014 o 15:34, Piotrbov napisał:

I kiedy w ogóle Urząd skarbowy zwraca nadpłaty? I jak?


Musisz wypełnić specjalny wniosek, w którym podasz wszystkie niezbędne dane włącznie z nazwą banku oraz nr konta. Inaczej jak zwrócą $$? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować