Zaloguj się, aby obserwować  
Homo_sum

Podatki, PITy, itp

75 postów w tym temacie

Dnia 06.03.2014 o 17:56, SiDi napisał:

Musisz wypełnić specjalny wniosek, w którym podasz wszystkie niezbędne dane włącznie
z nazwą banku oraz nr konta. Inaczej jak zwrócą $$? ;)


Pocztą mi nie wyślą? Czy ten wniosek też można przez internet? No bo, do mojego Urzędu Skarbowego w ogóle nie jest po drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.03.2014 o 21:28, Piotrbov napisał:

Pocztą mi nie wyślą? Czy ten wniosek też można przez internet? No bo, do mojego Urzędu
Skarbowego w ogóle nie jest po drodze.


Kasa zostanie dostarczona zapewne przekazem pocztowym. Nigdy w takie cudawianki się nie bawiłem. Na pewno koszt pokryjesz ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2014 o 17:56, SiDi napisał:

Musisz wypełnić specjalny wniosek, w którym podasz wszystkie niezbędne dane włącznie
z nazwą banku oraz nr konta. Inaczej jak zwrócą $$? ;)



Ten ,,specjalny wniosek" to druk ZAP3 który należy złożyć osobiście w odpowiednim US.
Możliwości wysłania go poprzez elektroniczny system e-deklaracje niestety nie ma.

W przeciwnym razie zwrot zostanie dostarczony pocztą co przeciąga termin otrzymania należności ,,do ręki".

W razie pytań piszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2014 o 10:05, Citkowsky napisał:

W przeciwnym razie zwrot zostanie dostarczony pocztą co przeciąga termin otrzymania należności
,,do ręki".


Zwroty pocztą robią rzadziej niż na konto?

Jak złożyłem przez internet pitaw drugiej połowie lutego to kiedy można się tak średnio spodziewać nadpłaty?

Tak się tylko z ciekawości pytam. Jak mówiłem pierwszy raz rozliczam się z pita ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2014 o 10:08, Piotrbov napisał:

Zwroty pocztą robią rzadziej niż na konto?


Po prostu dochodzi tu czas dostarczenia należności przez pocztę a to już kolejnych kilka dni plus zlecaniem zwrotu podatku poprzez przekaz odpowiada osobny dział a więc cała procedura się wydłuża.
Dlatego też ja polecałbym przelew.

Dnia 07.03.2014 o 10:08, Piotrbov napisał:

Jak złożyłem przez internet pitaw drugiej połowie lutego to kiedy można się tak średnio
spodziewać nadpłaty?


Do 3 miesięcy- nic więcej określić się nie da. W szczegóły wdawać się nie będę;)

Dnia 07.03.2014 o 10:08, Piotrbov napisał:

Tak się tylko z ciekawości pytam. Jak mówiłem pierwszy raz rozliczam się z pita ;)


Nie taki diabeł straszny jak go malują:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2014 o 12:18, Thalanthas napisał:

A ten wniosek o zwrot na konto można złożyć od razu z pitem jeśli już wiem że będę miał
zwrot, czy trzeba czekać na coś?



Jasne, możesz złożyć przy okazji składania zeznania. Po co dwa razy latać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktos mniej wiecej, jakiej wysokosci jest zwrot podatku jesli osoba byla caly poprzedni rok bezrobotna, bez prawa do zasilku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2014 o 22:24, TigerXP napisał:

Orientuje sie ktos mniej wiecej, jakiej wysokosci jest zwrot podatku jesli osoba byla
caly poprzedni rok bezrobotna, bez prawa do zasilku?


Wydaje mi sie, że jak dochód wyniósł 0 PLN to podatek wynosi także 0 PLN, a więc zwrot podatku będzie wynosił 0 PLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2014 o 22:44, Wojman napisał:

Wydaje mi sie, że jak dochód wyniósł 0 PLN to podatek wynosi także 0 PLN, a więc zwrot
podatku będzie wynosił 0 PLN.


No ja tez tak mysle, ale ze znam sie na tym jak swinia na gwiazdach to wolalem spytac kogos madrzejszego.
Dzieki za odpowiedz i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
W zeszłym roku pracowałem dla 3 firm. Jedna z nich miała ze mną umowę o pracę, po zakończeniu współpracy dostałem wypełniony PIT-11. Druga praca była na zasadzie umowy-zlecenia; dostawałem rachunki na koniec miesiąca oraz kartki, którą przykładową zamieszczam jako załącznik do tego posta. Czy na jej podstawie mogę rozliczyć PIT? Jeśli nie, to do kiedy mam czekać na dostarczenie mi przez pracodawcę PITu-11?

20150115234438

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2015 o 18:30, zerohunter napisał:

https://podatki-pit.pl/pobieranie-programu

Tym programem można legalnie itd. rozliczyć sobie pit i złożyć formularz o zwrot na konto?
Rok temu chyba czegoś innego używałem.


Tylko i wyłącznie e-deklaracje z oficjalnej strony ministerstwa.
Ludzie nie wiedzieć czemu korzystają z jakichś nieoficjalnych programów a potem ja siedzę w pracy i odbieram telefony z pytaniami czy doszło/dlaczego nie doszło itp itd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2015 o 18:30, zerohunter napisał:

https://podatki-pit.pl/pobieranie-programu

Tym programem można legalnie itd. rozliczyć sobie pit i złożyć formularz o zwrot na konto?
Rok temu chyba czegoś innego używałem.


Tylko i wyłącznie e-deklaracje z oficjalnej strony ministerstwa.
Ludzie nie wiedzieć czemu korzystają z jakichś nieoficjalnych programów a potem ja siedzę w pracy i odbieram telefony z pytaniami czy doszło/dlaczego nie doszło itp itd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę nieintuicyjne że trzeba pobrać aż 4 różne rzeczy żeby się rozliczyć, ale ok.

Btw w rubryce B samo mi zaznaczło płatnik nie będący osobą fizyczną i nie mogę tam wpisać swojej firmy, co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a potem ja siedzę w pracy

Dnia 09.02.2015 o 19:22, Citkowsky napisał:


To z tego co kumam kolega w US robi to mam takie pytanko jak z tym odliczeniem za net jest? Odliczałem go potem weszło ,że tylko nowi a potem ,że co dwa lata ,to jak rok temu nie odliczyłem to teraz mogę?
ps. I potwierdzam też od 3 lat używam programu edeklaracje po wysłaniu dostaje pokwitowanie i maksymalnie 1miesiąc i zwrot na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować