Zaloguj się, aby obserwować  
Homo_sum

Podatki, PITy, itp

75 postów w tym temacie

Ale co ci nie działa? Program nie chce się uruchomić?
Na pewno ściągnąłeś go stąd http://www.finanse.mf.gov.pl/systemy-informatyczne/e-deklaracje/do-pobrania (2 link)? Tam w okienku klikasz Zainstaluj i stronka sama poprzez Adobe Air wszystko instaluje. Dla mnie zabawa nieoficjalnym oprogramowaniem do rozliczenia się ze skarbówką jest niepoważna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, jednego okienka nie mogłem zaznaczyć, ale ściągnąłem drugi raz zresetowałem pc i poszło.

Szkoda że tego ZAP-3 nie można złożyć przez ten program, jestem na l4 i nie za bardzo mogę się wycieczkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2015 o 14:49, zerohunter napisał:

Szkoda że tego ZAP-3 nie można złożyć przez ten program, jestem na l4 i nie za bardzo
mogę się wycieczkować.



Pocztą wyślij;) Zawsze bliżej na pocztę niż do US (zazwyczaj)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2015 o 18:07, Citkowsky napisał:

/.../ > Pocztą wyślij;) Zawsze bliżej na pocztę niż do US (zazwyczaj)

Może i bliżej. Ale ja kiedyś podatek zapłaciłem przelewem za żonę, i dostałem wezwanie do US w celu wyjaśnienia, dlaczego tak zrobiłem. Swoją drogą ciekawe, czy gdybym wygrał w Lotto dwa miliony złotych i połowę przelał na konto żony, to czy jakiś nadgorliwy urzędnik nie uznałby tego za darowiznę i nie wlepił podatku, który to podatek zwróciliby w dwa lata po procesie sądowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten ZAP-3 muszę wysłać w jakimś terminie od złożenia PIT-u, czy mogę kiedykolwiek? Bo obecnie przez 2 tygodnie nie będę miał dostępu do takich atrakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2015 o 14:38, zerohunter napisał:

Ten ZAP-3 muszę wysłać w jakimś terminie od złożenia PIT-u, czy mogę kiedykolwiek? Bo
obecnie przez 2 tygodnie nie będę miał dostępu do takich atrakcji.



Zależy co aktualizujesz poprzez ten ZAP-3.
Jeżeli podajesz konto bankowe to im szybciej tym lepiej bo jak się nie wyrobisz to dostaniesz zwrot pocztą;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za prywate, ale mam krotkie pytanie. Rozumiem, ze majac juz to:


URZĘDOWE POŚWIADCZENIE ODBIORU
DOKUMENTU ELEKTRONICZNEGO
A. NAZWA PEŁNA PODMIOTU, KTÓREMU DORĘCZONO DOKUMENT ELEKTRONICZNY
Ministerstwo Finansów
[...]

Podatki na ten rok mam z glowy ;)? Oczywiscie korzystalem z https://pfr.mf.gov.pl/_/#20, wiec dane powinny byc ok ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W programie e-deklaracje od ministerstwa finansów przepisujesz wszystkie dane z kartki, którą dostajesz od pracodawcy, a reszta jest wyliczana sama. Nie ma szans, by się pogubić ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wam tez zmarła strona skarbówki ? Ani na stronę lokalna mojego regionu nie mogę wbić, ani na oficjalną główną państwówki...
Zwis totalny. Jakiś atak hakerów był a ja przegapiłem wiadomości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba mam pecha. Chcąc skorzystać z deklaracji zaczynam podawać niezbędne dane (podane wszystko prawidłowo) wyskoczył błąd uwierzytelniania, po czym kieruje mnie do wypełnienia interaktywnego PIT 37 (który przy okazji się nie wczytuje, bo i po co) Dafuq?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2015 o 20:16, Marcin08 napisał:

, po czym kieruje mnie do wypełnienia interaktywnego PIT 37 (który przy okazji się nie wczytuje, bo i po co)


dunno,
e-Deklaracje Desktop nie znam ani ich bledu uwierzytelniania, a interaktywne pdfy wymagaja zainstalowania wtyczki do pobrania z ich strony oraz przegladarka nie moze skorzystac z wbudowanej przegladarki pdf, a musi je otwierac uzywajac Adobe Reader 9.0.0 - czyli krocej zapisac na dysk i otworzyc pdf przez AR wg. mnie .(patrz pytania i odpowiedzi nr 40.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować