Zaloguj się, aby obserwować  
Revanchist

Indiana Jones - Temat Ogólny

320 postów w tym temacie

Temat poświęcony najnowszej części jednego z najbardziej kasowych filmów w historii kina i najlepszego filmu przygodowego ever, serii Indiana Jones. Czwórka, "Królestwo Kryształowej Czaszki" ma mieć premierę 22 maja 2008, więc już niedługo. Póki co niewiele o filmie wiadomo, wujek Spielberg starannie dba o to, by nie było przecieków i surowo karze tych, którzy jednak informacje zdradzają ;). Szkoda też, że tym razem adwersarzami są Ruskie, nie hitlerowcy (cóż, Rosjanie byli wrogami również w grze Indiana Jones and the Infernal Machine). A co sądzicie o Trylogii? Dla mnie to genialne filmy, może nie uwielbiam ich tak jak "Gwiezdne Wojny" czy "Jurassic Park", ale to klasyka kina przygodowego i filmy kultowe, do tego ze świetnym i dobrze wyważonym humorem. Po prostu kult.

I jeszcze kilka fotek z najnowszej części (notabene ma to być powrót do korzeni, ponoć nawet liczba efektów specjalnych jest minimalna):

20080513163534

20080513163552

20080513163557

20080513163603

20080513163613

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 16:39, Aragloin napisał:

Tak naprawde to obejrzałem 2 części trylogii, ale na premierę 4 części to z przyjemnością
pójdę.


Przyznam, że trochę się boję... ogólnego poziomu filmu i tego, czy wytrzyma starcie z legendą poprzednich części. Chociaż nie powinno być tak jak w przypadku Nowej Trylogii SW (chociaż poza paroma aspektami to były świetne filmy). Duet Spielberg & Lucas da radę! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 17:34, Pegee napisał:

niedawno w TVP emitowany był film Jonesa obejrzałem !! jest super


To zapewne akcja przed premierą Kryształowej Czaszki - co tydzień kolejny :D. A w tym będzie ostatnia część Trylogii, Ostatnia Krucjata z Seanem Connerym. Yeah!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie TVP 1 pewnie nigdy nie zainteresowałbym się Indym. NIgdy nie oglądałem żadnego filmu z trylogii, a teraz mamy możliwość obejrzenia całej trylogii w cztery tygodnie (trzy w TVP i jeden w kinie). Już nie mogę się doczekać premiery filmu jak i soboty. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 17:49, deif33 napisał:

Gdyby nie TVP 1 pewnie nigdy nie zainteresowałbym się Indym. NIgdy nie oglądałem żadnego
filmu z trylogii, a teraz mamy możliwość obejrzenia całej trylogii w cztery tygodnie
(trzy w TVP i jeden w kinie). Już nie mogę się doczekać premiery filmu jak i soboty.
:)

To coś jak ja:) Ale trochę zdziwiłem się, gdy w drugiej części nie była kontynuowana historia z pierwszej, a i czas akcji, był wcześniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 17:49, deif33 napisał:

Gdyby nie TVP 1 pewnie nigdy nie zainteresowałbym się Indym. NIgdy nie oglądałem żadnego
filmu z trylogii, a teraz mamy możliwość obejrzenia całej trylogii w cztery tygodnie
(trzy w TVP i jeden w kinie). Już nie mogę się doczekać premiery filmu jak i soboty.
:)


Plus dla ludzi dobierających repertuar filmów w TVP 1. Osobiście znam te filmy od dziecka, ale za każdym razem z przyjemnością je sobie powtarzam. I podobnie, jak wielu, zamierzam ruszyć do kina na premierę ;)

Ehh, jednak jest pewna obawa, czy film zachowa klimat trylogii ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiemy, bo przecież wykonawca głównej roli jest starszy niż w poprzednich częściach. Choć nawet nie oto chodzi, ale gdzieś czytałem, że autorzy nie będą przesadzali z efektami specjalnymi, aby film zachował swój klimat. Poczekamy zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówi się, że ich praktycznie nie ma ;). Są też kaskaderzy zamiast cyfrowych postaci. Nowy operator kamery, pan Kamiński otrzymał wytyczne, by nie bawić się różnymi efektami i ujęciami. Od strony wizualnej (chociaż przecież w poprzednich częściach efektów specjalnych było całkiem sporo) tak więc mamy powrót do korzeni. Szkoda tylko, że nie będzie Niemców tylko Rosjanie (jak we wspomnianej grze Indiana Jones and the Infernal Machine), bez hitlerowców to już nie to samo ;). Nie wiem jak film, ale LEGO Indiana Jones klimacik ma, to muszę przyznać, chociaż z filmów Lucasa i Spielberga najbardziej wyraziste atmosfery mają Gwiezdne Wojny i Jurassic Park, w Indiana Jonesie aż tak jej nie czuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz naszła moda na kontynuacje filmów sprzed wielu lat. Rocky, Rambo, Szklana Pułapka, Ryś, Jaś Fasola a teraz Indiana Jones

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 17:11, deif33 napisał:

No właśnie nie wiemy, bo przecież wykonawca głównej roli jest starszy niż w poprzednich
częściach. Choć nawet nie oto chodzi, ale gdzieś czytałem, że autorzy nie będą przesadzali
z efektami specjalnymi, aby film zachował swój klimat. Poczekamy zobaczymy :)


O Forda się nie boję... Starszy co prawda, ale swój niepowtarzalny styl zachował, co już w trailerach widać :) Gorzej o ogólną otoczkę filmu się martwię, bo jak widać różne dziwadła tam są (chociażby ganianie po zapadających się stopniach wieje mocno komputerami...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak idę do pracy to przechodzę koło wielkiego "plakatu" reklamującego nowego Indiane Jonesa i powiem szczerze, że ani mnie ziębi ani grzeje. Ale przed paroma minutami zobaczyłem w TV reklamę i ciut cieplej patrze na ten tytuł. To chyba magia ścieżki dźwiękowej:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bileciki już są w portfelu. Za tydzień u mnie recenzyjka :). Jeden z tych filmów, na które bilet mogę kupć nawet 10 lat wcześniej gdyby była możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ah, ze też tego samego dnia wylatuję :/ Na premierze mnie nie będzie. Mam nadzieję, że film utrzyma poziom poprzednich części. Aha, no i że Harrison da radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś się nie boję o nowego Indianę :) Myślę, że Spielberg i Lucas oraz Ford zdołają zrobić coś wspaniałego. Zresztą Spielberg wielkokrotnie podkreślał że robią ten film dla starych fanów i postarają się by wyszło coś rewelacyjnego w duchu poprzednich części. Eh Indiana Jones ... to jedne z moich ulubionych filmów ^^ oglądałem je wielkokrotnie i nigdy mi się nie nudzą :D

PS: taka sugestia - może by zmienić nazwę topiku ? Bo IJ + kryształowa czaszka + trylogia to nie brzmi najlepiej. Zupełnie jakby Królestwo Kryształowej Czaszki byłoby czymś niezwiązanym ze trylogią, ale IJ już trylogią nie jest.
Proponowałbym zmianę na Indiana Jones - temat ogólny o serii i bohaterze, albo temat ogólny o serii, czy po prostu temat ogólny. Po co wyróżniać Królestwo... skoro sporo ludzi wychowało się na starych filmach. Taka moja opinia mam nadzieję że twórca topiku sie ze mną zgodzi i poprosi modków o zmianę :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 20:30, Outlander-pro napisał:

Proponowałbym zmianę na Indiana Jones - temat ogólny o serii i bohaterze, albo temat
ogólny o serii, czy po prostu temat ogólny. Po co wyróżniać Królestwo... skoro sporo
ludzi wychowało się na starych filmach. Taka moja opinia mam nadzieję że twórca topiku
sie ze mną zgodzi i poprosi modków o zmianę :>


No bo co trylogia, to trylogia ;D., tak jak to jest z Alone In The Dark. Ale dobra, mogę zmienić, ew. dorzucić tutaj jeszcze gry oparte na Indym, bo było parę. Poproszę o zmianę, OK ;). Tyle tylko, że to sprawa dyskusyjna... A Królestwo było wyróżnione, bo to nowy film i chciałem tutaj opinie o najnowszej części, czego po niej oczekujecie w stosunku do starych filmów. Ale niech będzie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować