Zaloguj się, aby obserwować  
Revanchist

Indiana Jones - Temat Ogólny

320 postów w tym temacie

Czekam na ten film w równej mierze z niepokojem co niecierpliwością, ale jak czytam, nie jestem w tych rozterkach odosobniony :)
Dla mnie Spielberg i Lucas to raczej pewniaki, żadnych gniotów ich produkcji nie widziałem. Jednak z nowym Indianą jest trochę jak z SC2 niby powinno być OK ale jakiś niepokój jest ;)
No i sam Indiana - oj dziadunio się z niego zrobił, dziadunio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie muszę się na nowego Jonesa wybrać :D Poprzednie części są wg. mnie jednymi z najlepszych trylogii na świecie, mam nadzieję, że ta część nie będzie ustępować poprzedniczkom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 07:58, GeoT napisał:

No i sam Indiana - oj dziadunio się z niego zrobił, dziadunio :)

Może i dziadziunio ale kondycyjnie daje radę - ponoć większość popisów kaskaderskich wykonywał dalej sam (no chyba że dla niego "popis kaskaderski" to przejść się ulicą bez laski ;) ). Ćwiczył przed filmem na siłce itp.
Ponadto oświadczył że zagrał by w kolejnych częściach Indiany jeśli na ich produkcję nie musiał by czekać kolejnych 20 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 07:59, Union Pacific napisał:

Koniecznie muszę się na nowego Jonesa wybrać :D Poprzednie części są wg. mnie jednymi
z najlepszych trylogii na świecie, mam nadzieję, że ta część nie będzie ustępować poprzedniczkom.


Trylogia Indiana Jones to najlepszy film przygodowy jaki widziałem:) Czekam na premierę z niecierpliwością. Mimo sędziwego wieku nie raz strzeli nam z bicza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 08:28, Evil Khan napisał:

Ponadto oświadczył że zagrał by w kolejnych częściach Indiany jeśli na ich produkcję
nie musiał by czekać kolejnych 20 lat :)


Hmm ... z tego, co czytałem, przez wiele lat Ford nie chciał się zgodzić na wzięcie udziału w kontynuacjach, a ponoć Lucas i Spielberg wielokrotnie go do tego namawiali. Ponoć Ford chciał zmienić swój wizerunek i wziąć udział w jakichś bardziej "ambitnych" projektach.
Następna część, gdyby nie to, mogła się pojawić już dawno temu. Z tego co pamiętam miał się ten film nazywać "Fate of Atlantis", scenariusz był już nawet gotowy, ale gdy Harrison się nie zgodził sprzedano go Lucas Arts i zrobiono z tego grę komputerową (jeśli tylko dobrze zapamiętałem tytuł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 08:58, GeoT napisał:

Hmm ... z tego, co czytałem, przez wiele lat Ford nie chciał się zgodzić na wzięcie udziału
w kontynuacjach, a ponoć Lucas i Spielberg wielokrotnie go do tego namawiali. Ponoć Ford
chciał zmienić swój wizerunek i wziąć udział w jakichś bardziej "ambitnych" projektach.
Następna część, gdyby nie to, mogła się pojawić już dawno temu. Z tego co pamiętam miał
się ten film nazywać "Fate of Atlantis", scenariusz był już nawet gotowy, ale gdy Harrison
się nie zgodził sprzedano go Lucas Arts i zrobiono z tego grę komputerową (jeśli tylko
dobrze zapamiętałem tytuł).

Możliwe ale nie jestem pewien czy to H.Ford odmówił...
http://www.theindyexperience.com/interviews/hal_barwood_interview.php
" ... I’ve forgotten the actual title, but Chris Columbus had written a screenplay for a 4th Jones movie, and it had been rejected."
http://www.imdb.com/name/nm0001060/otherworks
"In 1995, Columbus also wrote a draft of the fourth Indiana Jones film, Indiana Jones and the Lost Continent (2001)"
Tutaj jest więcej na temat tego odrzuconego projektu:
http://screenwriting.ugo.com/reviews/indianajonesiv_scriptreview.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 09:27, Evil Khan napisał:


Choć większość z opisanych sytuacji już znałem, niektóre fragmenty mnie zaskoczyły... Cóż, czwarty Indy przeszedł ogromną drogę i miejmy nadzieję, że końcowy rezultat zadowoli każdego fana. Osobiście planuję biec co sił w nogach do kina w dniu premiery, a że kino o rzut beretem, to dobiegnę szybko ;>

Co do scenariusza, cóż... Przynajmniej początek klimatyczny... Ehh, ten obecny zawsze i wszędzie kapelusz! Znak rozpoznawczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 10:22, lordfett napisał:

Ehh, ten obecny zawsze i wszędzie kapelusz! Znak rozpoznawczy :D


Wyobrażasz sobie Indy''ego bez kapelusza i bicza? To tak jakby Bondowi zabrać smoking...:)

Z tego co widzę patrząc w obsadę to pojawi się cała komapnija - Marion, Willie i Sallach... Mnie najbardziej chyba będzie brakować Marcusa Brody''ego...

Pomimo iż bilety już zakupione to mimo wszystko czuję pewien niepokój... Pamiętając hocki klocki ze scenariuszem (któż go nie pisał...) i to co główny pomysłodawca zrobił ze swoim sztandarowym dziełem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 08:58, GeoT napisał:

Ponoć Ford chciał zmienić swój wizerunek i wziąć udział w jakichś bardziej "ambitnych" projektach.

Ford w międzyczasie zmienił wizerunek, narobił wiele innych filmów no i po latach okazało się, że najbardziej go ludzie kochają za te niby proste Indiana Jones oraz Gwiezdne Wojny.
Kino klasy B stało się kinem klasy A, na dodatek z przydomkiem "kultowy". :)
Często tak się dzieje. Wielu twórców czy artystów (a nawet naukowców) często nie zdaje sobie bardzo długo sprawy czego dokonali w młodości i jak to było ważne.

Dnia 15.05.2008 o 08:58, GeoT napisał:

Z tego co pamiętam miał się ten film nazywać "Fate of Atlantis", scenariusz był już nawet
gotowy, ale gdy Harrison się nie zgodził sprzedano go Lucas Arts i zrobiono z tego grę komputerową (jeśli tylko dobrze zapamiętałem tytuł).

Dobrze zapamiętałeś. Grałem w nią, a nawet gdzieś ja mam. Szkoda, że nie powstał film bo fabuła była moim zdaniem niezła. Oczywiście poza badziewnym standardowym zakończeniem, że wszystko na końcu się wali i nic nie pozostaje dla potomności... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 10:40, Olamagato napisał:

Ford w międzyczasie zmienił wizerunek, narobił wiele innych filmów no i po latach okazało
się, że najbardziej go ludzie kochają za te niby proste Indiana Jones oraz Gwiezdne Wojny.


Otóż to! Owszem wystąpił w kilku niby to "ambitniejszych" filmach, ale trudno mi powiedzieć czy przysporzyły mu one sławy ...
W pamięć zapadł mi co najwyżej "Czas patriotów", "Frantic" no i może "What lies beneath" (za oryginalna jak na niego rolę czarnego charakteru).
Lepiej niechby się trzymał bicza i miecza świetlnego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 11:03, GeoT napisał:

> Ford w międzyczasie zmienił wizerunek, narobił wiele innych filmów no i po latach
okazało
> się, że najbardziej go ludzie kochają za te niby proste Indiana Jones oraz Gwiezdne
Wojny.

Otóż to! Owszem wystąpił w kilku niby to "ambitniejszych" filmach, ale trudno mi powiedzieć
czy przysporzyły mu one sławy ...
W pamięć zapadł mi co najwyżej "Czas patriotów", "Frantic" no i może "What lies beneath"
(za oryginalna jak na niego rolę czarnego charakteru).
Lepiej niechby się trzymał bicza i miecza świetlnego ;)



Zdrada i Ścigany :)) bardzo dobre filmy z Harrisonem, polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 11:02, Evil Khan napisał:

Nowy news o "nowym" Indianie:
http://www.zakazana.nazwa.pl/news.php?readmore=2142
..oczywiście z zakazanej planety, z którą gram.pl współpracuje ;)


Nie, nie obejrzę tych filmów! Nie będę robił sobie jeszcze większej chętki na film, przy okazji zdradzając sobie jego niektóre "smaczki"! Nie kuś! ;>

Dnia 15.05.2008 o 11:02, Evil Khan napisał:

PS: Dziwne że w tym temacie udzielają się głównie moderatorzy i konsule - czyżby jednak
Indiana był tylko dla age: 25+ ?


W takim razie nie powinienem na niego iść ;) Jako, że mam 20 i 1/4 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 11:14, marlen230 napisał:

Zdrada nie podobała mi się, za to ścigany jest the best. Mam pytanie: jak nazywa sie
najnowsza część Indiana Jones?


"Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull", u nas znane jako "Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki" (:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 11:02, Evil Khan napisał:

PS: Dziwne że w tym temacie udzielają się głównie moderatorzy i konsule - czyżby jednak Indiana był tylko dla age: 25+ ?


Jakby nie patrzeć to my, wówczas piękni i młodzi, byliśmy docelową widownią filmów spod znaku kapelusza i bicza...:)

GeoT -> dorzuciłbym Świadka, Wybrzeże moskitów i Pracującą dziewczynę - Ford bardzo starał się o zróżnicowane role... Co z tego, kiedy z czasem zaczął grywać w gniotach pokroju Air Force One...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 11:26, Wodzasty napisał:

GeoT -> dorzuciłbym Świadka, Wybrzeże moskitów i Pracującą dziewczynę - Ford
bardzo starał się o zróżnicowane role... Co z tego, kiedy z czasem zaczął grywać w gniotach
pokroju Air Force One...


A tak. Te filmy co podajecie też kojarzę. Ścigany, np. rzeczywiście był dobry. A do gniotów dorzucę jeszcze Hollywood Homicide :)

Jako, że mieszkam na peryferiach, i IJ dotrze tu "nie wiadomo kiedy", więc uprasza się o rzetelne recenzje w tym wątku. Z tym zastrzeżeniem, że za spoilery będziemy banować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować