Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Red Faction

103 postów w tym temacie

Dnia 06.10.2008 o 07:16, Sebat1 napisał:

Oglądając filmiki z Guerrilli , bardzo wyraźnie
widać , że nie będzie to już stary dobry Red Faction , tylko już zupełnie inna gra ,
jedyne podobieństwo jakie można zauważyć to tytuł i demolka otoczenia , wszystko inne
jest po prostu... inne , a szkoda.


To fakt, trzecia część oferuje zupełnie inny feeling, niż jedynka. Ale jeśli autorzy się przyłożą, to być może
wyjdzie z tego całkiem strawny tytuł.

Dnia 06.10.2008 o 07:16, Sebat1 napisał:

A poza tym nie wspomniałeś nic o całym tym cudownym
uzbrojeniu (ale możliwe , że zawarłeś to w bardzo ogólnym stwierdzaniu ''''gra miażdżyła
innowacyjnymi rozwiązaniami'''') jakie można napotkać w grze i ogromnej frajdy ze strzelania
z tych broni.


Rzeczywiście arsenał środków perswazji był genialny - giwery były doskonale zbalansowane, każda miała swoje charakterystyczne wady i zalety, a na dodatek ich wygląd urywał łeb. Na tym polu Red Faction powinno stanowić wzór dla innych shooterów.

Dnia 06.10.2008 o 07:16, Sebat1 napisał:

Co ja bym dał żeby w dzisiejszych czasach w grach były tak różnorodne i
dające takiego kopa uzbrojenie.


Niestety - obawiam się, że twórcom gier powoli kończą się świeże pomysły i zaczynają bazować tylko na sprawdzonych schematach. RF było swego rodzaju przełomem, który otworzył furtkę dla shooterów kładących nacisk na interakcję z otoczeniem. Jednak od tamtej pory zdążyliśmy się już przyzwyczaić do wyrywania dziur w ścianach, przydałby się jakiś nowy, innowacyjny shooter, wprowadzający gatunek strzelanin FPP w zupełnie nową generację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.10.2008 o 11:40, des1og napisał:

przydałby się jakiś nowy, innowacyjny shooter, wprowadzający gatunek strzelanin FPP
w zupełnie nową generację.

Jak dotąd były takie dwie gry , czyli Prey oraz Portal które wprowadziły do świata gier jeden , ale za to bardzo innowacyjny pomysł , obie te gry dzięki temu bardzo mi się podobały. A na horyzoncie widać Mirror''s Edge , który zapowiada się rewelacyjnie.

PS. Tym razem z całym Twoim postem w pełni się zgadzam , dlatego też nawet nie mam pomysłu co odpisać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2008 o 12:29, Sebat1 napisał:

Jak dotąd były takie dwie gry , czyli Prey oraz Portal które wprowadziły do świata gier
jeden , ale za to bardzo innowacyjny pomysł , obie te gry dzięki temu bardzo mi się podobały.


Tu się zgodzę, ale tylko połowicznie. Wymienione tytuły faktycznie oferowały coś nowego, ale szkopuł w tym, że praktycznie cała zabawa opierała się na wykorzystywaniu portali, bez których rozgrywka nie byłaby już taka wciągająca. Prawdziwie next-genowy shooter powinien wyróżniać się co najmniej kilkoma świeżymi pomysłami, z których pojedyncze bądź wszystkie razem mogłyby zostać sukcesywnie wykorzystane w innych produkcjach z tego gatunku.

Dnia 06.10.2008 o 12:29, Sebat1 napisał:

A na horyzoncie widać Mirror''s Edge , który zapowiada się rewelacyjnie.


Również nie mogę doczekać się tej gry - dla mnie ME jawi się jako zaczątek nowej ery FPS-ów; mam nadzieję, że tytuł ten da do myślenia twórcom gier i w niedługim czasie doświadczymy wysypu produkcji bazujących na pomysłach studia DICE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować