Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Fatal1ty narzeka na brak dobrych FPS-ów na PC

127 postów w tym temacie

Dnia 16.05.2008 o 22:16, Cmq napisał:

> No dobra, z tymi 40 godzinami to trochę przesadziłem.:) Ale przyznasz mi rację,
że gry
> FPS są teraz nieco za krótkie. 6 godzin Call of Duty to zdecydowanie za mało. A
żądają
> za niego gdzieś... 90zł. W 2005 roku F.E.A.R. kosztował 100zł, ale trwał 3x dłużej.

No rację przyznać muszę, ale akurat długość FPS się najmniej zmniejszyła w porównaniu
z dawnymi latami, bardziej ucierpiały RPG, RTS i gry akcji. ;)


20:6=3 1/3
Przepraszam, ale czy 3 1/3 raza to mało? Bo mi się wydaje, że nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No proszę - szczerze mówiąc, to nie spodziewałbym się takich słów Fatal1ty.

Ma on jednak po części racje, albowiem na PC dość długo nie wyszedł FPS, w którego przez sieć gra bardzo dużo ludzi. No, jest pewien wyjątek, mianowicie Call of Duty 4, ale jakoś nie słyszałem, by było ono w różnych turniejach. Ja przesiadając się z PC na PS3 myślałem, że raczej w shootery będę grał sporadycznie, bo jest ich mało, a okazało się co innego - jest ich tam bardzo dużo :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie ze 50% piszacych tu posty jest jakas ulomna i nie potrafi czytac ze zrozumieniem. Koleś nie mowi o FPSach ogolnie tylko o grach turniejowych, nastawionych na mutliplayer na dodatek takich 1on1. I MA RACJE, bo oprocz UT3 nie ma zadnych nowych, dobrych gier tego typu. A wszyscy po kolei wymieniaja Crysisa i CoD4 i sie burzą. Wezcie sie ogarnijcie i przeczytajcie jego wypowiedz i zacytujcie w ktorym momencie mowi ze nie ma dobrych gier single player?! Ehhhh....

mglu
A Ty taki pewien nie bądź. :P Może gdzieś na gram.pl czai się jakiś nowy, młody geniusz e-sportów, który kiedyś wyciśnie ostatnie poty z Fatal1ty.

Nie kiedyś wycisnie, tylko juz wycisnal. A był to avek (15 letni Polak) który zbil Fatala w Quake4 na ktoryms z wiekszych turniei w zeszlym roku. I moim zdaniem to ze Faltality juz nie dawal sobie rady z nowym pokoleniem bardzo utalentowanych graczy bylo jednym z powodow jego odejscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Fatal1ty''m w 100%!
My, pecetowcy potrzebujemy rewolucji,
Rewolucji, która udźwignie ten gatunek znowu.........
I po raz kolejny PC-ty zatryumfują (ciężkie słowo XD) na tronie najlepszej maszyny do grania.
Ale potrzebne są przede wszystkim zabezpieczenia........jak najlepsze......
Myślę, że kontrowersyjny sposób BioWare popchnąłby coś w tym kierunku.....
Fakt rewolucja w tamtym roku była niesamowita.......potwory grywalne niesamowicie (UT3, GOW, COD4)
i killery jeżeli chodzi o grafikę [dosłownie XD (Crysis, Unreal Engine 3 gameZ )]
POTrzebujemy tego!
Rewolucyjnego FPSa.....takiego, który zmiecie wszystkie inne........i jeszcze będzie polski XDD
Nabijałem się (przed ostatnie zdanie) Ale naprawdę koniec żartów!
Każdy pożądny gracz z dobrym sprzętem marzy o super grach..........
no cóż......wszystko przez piratów :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety caly psikus w tym ze ciezko cos rewolucyjnego stowrzyc bo juz tyle tego bylo za kazda nowosc jest w mniejszym lub wiekszym stopniu miksem jakichs wczesniejszych tytulow. Dlatego nastala moda na graficzne fajerwerki i jak najbardziej realistyczna grafe.. w sumie to i dobrze tylko tak jak pisali przedmocy... dlaczego gry musza byc tak krotkie? mamy blu raya... niech ceny nosnikow i odtwarzaczy spadna, zaczna gierki robic na to to i miejsca na super tekstury bedzie i na odpowiednia dlugosc grania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oo bym zapomnial... moim skromnym zdaniem duza rola w innowacyjnosci komputerowej rozrywki drzemie w kontrolerachi tego typu akcesoriach... czyli gadzety typu kamizelki pozwalajace odczuc strzal, czy kreatory zapachow ( hehe.. chyba bym nie chcial grac z tym w jakiegos rpga, ktorego akcja rozgrywa sie w jakichs stechlych kanalach ;)) i inne tego rodzaju zabawki... najlepszy przyklad - Wii, graficznie srednia ale za to zabawy dzieki sterowaniu jest co niemiara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeżeli kiedykolwiek chcecie powiedzieć o kimś- noob, cienias, słabiak, najpierw zobaczcie, jak gra lub po prostu zmierzcie się z nim. :) Takie wyzywki są nie na miejscu.

Cóż, w kwestii tej jestem neutralny- nie gram multi, nie jestem e-sportowcem. Gram single i to w FPSach mi wystarcza. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[Cytat]Fatal1ty narzeka na brak dobrych FPS-ów na PC[Cytat]

Zgadzam się z Jonathanem Wendelem ostatnio brak dobrych gier które by wciągały na baaaardzoooo... długie lata, np. UT99 był hitem i jest już pare ładnych lat ;) ale jak wychodziły nowsze wersje to nie miały tego samego dobrego i wciągającego klimatu, tyczy to się też innych dobrych tytułów gier jak CS, Quake itp. im nowsze części tym lepsza grafika, a fabuła? w nowych seriach dobrych tytułów, może wciągać tylko na kilka tygodni... :/ (wiem z swojego przykładu np. odpaliłem demko UT 3 wciągneło mnie za pierwszym razem ale po kilku razach grania zaczeło mi się szybciej nudzić niż UT99, tak samo jest z Quake 4 i CS:S znudziły mi się szybciej niż CS:CZ i Quake 3 arena w którego wciąż gram ;P), tak że autorzy Multiplay''erowych swoich starych serii którzy chcą je przycągnąć na nowsze nie udaje im się zbytnio, a o grach Single to już wogólę szkoda gadać, bo ostatnio robią gry 3, 2 dniowe które można przejść z łatwością -_- żal.pl, co raz gorzej z tymi grami jest nowymi :/, jedynie tylko GTA bije rekordy swoimi nowościami ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, ten koleś nie tylko z twarzy wydaje się być wybitnie rozwiniętą małpą z podwójnym zmysłem refleksu.

"W filmie nie tylko wizja się liczy, lecz dźwięk as well" - ta sama zasada. Proch odkrył :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 19:35, Kraju92 napisał:

W tym roku nie wyszedł jeszcze żaden świetny FPS, CoD 4 mógł się już znudzić, tak samo
jak UT 3, a grać w już "stare" gry jest po prostu nudne.

Paulie Nord
Pajac?? Ty wiesz kim on jest? To najlepszy gracz który nosi ten świat, on wygrał więcej
turniejów niż mógłbyś pomyśleć, a ma tyle kasy że to masakra.

Dlaczego najlepszy gracz, bo wygrywa turnieje w fpsy? Szkoda tylko, że jest jeszcze multum innych gatunków, w nich też jest zajebisty? Nie? Niech wystartuje w Iron Man of Gaming i wygra, wtedy przyznam Ci rację.

ROTFL
Też tak uważam, forma już nie ta co kiedyś, to trzeba ponarzekać, że nie ma w co grać... Pomijając już fakt, że FPSów akurat nie brakuje, to trzeba dodać że przecież e-sport nigdy nie wyglądał tak, że jak tylko po 3 miesiącach wyjdzie nowa gra, to ona staje się główną platformą do rywalizacji... W e-sporcie trenuje się w jedną grę długi czas i gra na poziomie.

Ano nie brakuje, w końcu fpsy, to (niestety) aktualnie najpopularniejszy gatunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 21:32, Jakubu napisał:

fatality juz nie jest taki dobry a w Starcrafta by przegral

Małysz nie jest taki dobry - w sprincie na 100 metrów by przegrał...
Nie przyszło Ci do głowy, że Starcraft (rts) i fpsy to zupełnie różne rodzaje gier, a więc logiczne jest, że Fatality by przegrał w SC z kimś, kto go trenuje.

Wracając do meritum - Fatality narzeka, że gier dobrych nie ma, bo pewnie próbował w nie grać i mu nie szło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ma troche racji... CoD4 cos tam oferowal, UT3 tez jest nie zle i na tym dobre fpsy sie koncza. Bioshocka ktos by mogl wymienic ale mi i nie tylko mi mimo iz otrzymal nie zle oceny w prasie sie poprostu nie spodobal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 21:26, Azuredragon napisał:

> (PS. Pisałem tu o klanach starających się ZARABIAĆ, a nie o graczach
> grających sobie dla przyjemności).

Dnia 16.05.2008 o 21:26, Azuredragon napisał:

Ciut chyba przesadziłeś z tym stwierdzeniem, aczkolwiek coś jest
w tym na rzeczy. Nie każdy człowiek, który bierze udział w e-ligach
ma taki pogląd na gry single.


Oczywiście, że nie każdy. Chodzi mi o stosunek tych, którzy trenują i których hasłem jest "play hard, go pro". Im dłużej sie trenuje, tym bardziej się odzwyczajasz od singla. Grasz w multi, rozmawiasz z graczami multi, czytasz o multi. W momencie gdy zaczynają się zwycięstwa, albo chociaż podium, zaczyna się tworzyć studnia artezyjska z tryskającą wodą sodową. Oczywiście uogólniam, ale widziałem to na własne oczy.

Dnia 16.05.2008 o 21:26, Azuredragon napisał:

Aczkolwiek coś jest nie tak, jeżeli człowiek zaczyna grać
w gry komputerowe tylko po to, aby strzelać jak najcelniej, jak
najszybciej i jak najrzadziej obrywać z headshota. To już trochę
przesada. Gry to przecież przede wszystkim rozrywka.


No właśnie. Zamiast się rozrywać w przenośni, oni się rozrywają granatami - tak to jest, jak masz nadmiar hormonu stresu w żyłach. :D No ale... co kto lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 19:35, Kraju92 napisał:

Pajac?? Ty wiesz kim on jest? To najlepszy gracz który nosi ten świat, on wygrał więcej
turniejów niż mógłbyś pomyśleć, a ma tyle kasy że to masakra.



ehehe no i co z tego? ;) Gdyby założył nowy odłam chrześcijaństwa, pewnie wielu takich jak Ty bez oporu by się do niego przyłączyło ;) Normalny koleś tylko dobrze gra. I nawet ON może być pajacem.

BTW jeżeli żadne gry mu już nie odpowiadają to znaczy że sie chłopina wypalił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przegrywa już na turniejach albo było o nim cicho i szuka wymówki oraz żeby zrobiło się głośniej wokół niego.
Jakoś nigdy nie lubiłem tego buraka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co dziwić gościowi. Jakby ktokolwiek inny tak dobrze poznał tyle gier FPS 1vs.1 to też by był znudzony powtarzaniem ciągle tego samego tylko w innej oprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja uważam inaczej - według mnie ostatnio pojawiło się kilka dobrch FPSów. No ale pan Fatality jest wielkim sławnym gościem a jak tacy coś mówią to od razu 80% populacji uważa jak on. Obudzcie się i miejcie własne zdanie.

Gość mówi, że nie będzie gral tylko dla współzawodnictwa - jak zabraknie kasy to pogra we wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zero pojęcia macie o e-sporcie i fpp. Fatal1ty nigdy mi nie imponował, wolałem CSa od kwaga... Myśle, że akurat w tego fpp dostałby on po karku od każdego członka mYm. ;)

Btw, PGS - shame on you!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ja powiedziałem, że kest kiepskim graczem? Nie. I to po pierwsze.
PO drugie - jasne, kiedys był swietny, ale powiedz mi, kiedy ostatnio wygrał jakiś porządny turniej?
I co do marketingowej dziwki... słyszałeś o czymś takim jak Camp Fatal1ty ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem jest dużo FPS''ów w które można grać...
Chociaż ja nie gram w FPS''y tylko w RTS''y i nie wiem dlaczego nazywają go najlepszym graczem świata.... -.-
Ten koleś nie potrafi grać w RTS''y.
Czyli nie może być najlepszy ponieważ musiałby wymiatać w każde gry...
Można powiedzieć, że on jest "Dobry" w FPS''y a nie, że to raptem najlepszy gracz świata....
Sam stwierdził kiedyś w wywiadzie, że nie potrafi grać w RTS''y..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować