ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Jak wyżej. Co sądzicie o steamie ? Pomaga ? Niszczy ? Przeszkadza ? Czy opłaca się mieć go na komputerze ? Przecież istnieją już pliki nonsteam pozwalajace grać bez steama , czy warto ? Swoje opinie zamieszczajcie tutaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie kapitalna rzecz.
- Nie musze meczyc sie z plytkami (mozna instalowac przez siec nawet jak sie kupilo gre na plytkach).
- Nie ma zadnych problemow z patchami (to mnie czesto dobija w innych grach).
- Mozna podpatrzec liste serwerow nie wlanczajac gry

i jeszcze wiele innych spraw. Oby wiecej takich rzeczy to granie bedzie milsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Steam jest wymagany do gry w cs''a i hl (wszystkie części) i niby w czym ma przeszkadźać? pomaga w pobieraniu uaktualnień i pokazuje informacje o nich. MOżna ściągnąć także danągre jeśli ma się ją już zainstalowaną. Programiki no steam są dedykowane dla oszustów i złodziejów.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście przeraża mnie wizja zawieszenia się kompa w ciekawym momencie gry bo serwery znowu nawaliły na tydzień.
Ten cały durnowaty system zabezpieczeń to udręka.Jedyna jego zaleto to to że na piracie nie pograsz przez neta.Tyle tylko że tutaj sprawdza się zasada klucza (cd keya) ktory już od dawna uniemożliwia granie w multi.

Ja uważam że ten cały steam to jeszcze jedna kłoda rzucana pod nogi graczy.

P.S żeby grać w takiego na przykład Half-Life 2(oryginał,pirat,nie ma roźnicy) bez konieczności łaczenia ze steamem wystarczy wpisać jedno krotkie zdanie do lni komend...

I po cholere ten cały cyrk z zabezpieczeniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadna udręka, odświeżanie możesz wyłączyć tak samo jak i liste serwerów. Steam jeszcze nigdy mi ne zawiesił niczego chociarz mam windowsa :P Zabiera bardźo mało ramu więc pod tym względem też nie jest zły. A czy kłodą nazwiesz auto update?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 22:05, Volvox napisał:

Jak dla mnie kapitalna rzecz.


Czy ja wiem...

Dnia 16.01.2006 o 22:05, Volvox napisał:

- Nie musze meczyc sie z plytkami (mozna instalowac przez siec nawet jak sie kupilo gre na
plytkach).


Tak, ale ile to trwa(ło)...

Dnia 16.01.2006 o 22:05, Volvox napisał:

- Nie ma zadnych problemow z patchami (to mnie czesto dobija w innych grach).


Kiedyś żałowałem, że nie mogę zassać patcha manualnie i zainstalować, aktualizacja przez Steam trwała wieki, nieraz włączało się kompa na noc. Inna bajka że wtedy przesadzałem z CS, teraz mi trochę przeszło (Battlefield 2 rulezuje).

Dnia 16.01.2006 o 22:05, Volvox napisał:

- Mozna podpatrzec liste serwerow nie wlanczajac gry


Eee... Jest taki program, nazywa się All Seeing Eye, wiesz? :))

Dnia 16.01.2006 o 22:05, Volvox napisał:

i jeszcze wiele innych spraw. Oby wiecej takich rzeczy to granie bedzie milsze ;)


I tak i nie, oczywiście imho. Początki steama były ciężkie, pamiętasz pewnie to fanowskie przerobione logo Steama gdzie pracował w rzyci kolesia? ;)) Jest to dobre rozwiązanie dla graczy leniwych, dla których znalezienie patcha i instalacja go przewyższa ich możliwości intelektualne (vide to forum). Jednak początkowe problemy ze Steamem były straszne. Teraz chodzi to lepiej, ale wydaje mi się że jakość polskich łącz nie spełnia wymagań Steama. W cywilizowanych krajach Steam się sprawdza i działa dużo lepiej, szybciej i sprawniej. Po prostu Steam jest kompatybilny z przyzwoitym łączem, a z tym z Polsce bywa róznie. No i nareszczie zrobili z nim porządek, że działa jak trzeba. Bo na początku było niezbyt fajosko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbujecie znaleźć dziure w całym? :P
"Tak, ale ile to trwa(ło)..."
HL2 pobierałem z transferem ~140kbs :P szło jak burza

"Eee... Jest taki program, nazywa się All Seeing Eye, wiesz? :))"
Tylko że w steamie można to zrobić szybciej i łatwiej :P a także podczas gry po co wyłąnczać skoro jest "w środku"? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o auto updateach, a ja mam takowe do większości gier. Auto update mam też na gry nie tylko objęte Steamem. Jak ? Wystarczy XFire :) Dla tych co nie znają jest to komunkatorek, który nie laguje w czasie grania i liczy ile się gra :) Sorry, że o XFire, a nie o Steam, ale teoretycznie piszę na temat. Co do Steam`a to jakoś mi się nie widzi granie przy włączonym necie. Do tego jak ktoś nie ma netu to jak ma zagrać w HL2 bez grzebania z linią komend i nosteamami. Jakoś mi sie ten pomysł nie podoba, bo niby przeciw piratom itp. Tyle, że bodajże w dzień premiery HL2 była już wersja do gry bez steama :) To tak samo jak z NFSami i multiplayem - chciało by się mieć dwa konta ( ja i bat oddzielnie ), a nie jedno i kilka "Persona" :/ Nie rozumiem po co producenci ułatwiają na siłę graczom życie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 22:20, Vramin napisał:

Tak, ale ile to trwa(ło)...


Jak komus dlugo to zawsze ma plytki.. To przeciez tylko opcja

Dnia 16.01.2006 o 22:20, Vramin napisał:

Kiedyś żałowałem, że nie mogę zassać patcha manualnie i zainstalować, aktualizacja przez Steam
trwała wieki, nieraz włączało się kompa na noc. Inna bajka że wtedy przesadzałem z CS, teraz
mi trochę przeszło (Battlefield 2 rulezuje).


A mnie takie cos odpowiada. Dzis wlasnie zainstalowalem BF2 (z BF1942 zrezygnowalem bo szopki z patchami zaczely sie robic) no i pokazuje ze brakuje mu miejsca (mimo ze ma 3gb). U mnie 1:0 dla CS
(Nigdy nie miaelm problemu z patchami z Steam)

Dnia 16.01.2006 o 22:20, Vramin napisał:

Eee... Jest taki program, nazywa się All Seeing Eye, wiesz? :))


Jest wiele roznych programow... Tylko po co zawracac sobie nimi glowe jak wszystko jest w standardzie.

Dnia 16.01.2006 o 22:20, Vramin napisał:

to dobre rozwiązanie dla graczy leniwych, dla których znalezienie patcha i instalacja go przewyższa ich możliwości intelektualne (vide to forum)


Ja tego lenistwem nie nazywam. Po co mam sie bawic w szukanie jak nie musze? To sie nazywa udogodnieniem.

Kiedys w czasach gier DOSowych trzeba bylo ustawiac dzwiek w grach recznie(juz nie wspominajac o grach sieciowych). Czy uwazasz ze obecny system DirectXa ustawiajacy wszystko automatycznie to rzecz dla leniwych ktorych mozliwosci intelektualne przewyzsza konfiguracja dzwieku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 22:28, WoWmen napisał:

Próbujecie znaleźć dziure w całym? :P


Jestesmy jeden, My Vramin itp ;)) I jeszcze mnie ochrzań, że na forum dyskusyjnym angażuję się w dyskusję, poskarż się modom i załatw mi bana :D

Dnia 16.01.2006 o 22:28, WoWmen napisał:

"Tak, ale ile to trwa(ło)..."
HL2 pobierałem z transferem ~140kbs :P szło jak burza


Kiedy to, przepraszam, miało szczęście być? Zwróć uwagę, że pisałem o początkach Steama, o czasach początków 1.6. Wiele bluzg na Steama poszło, zaprawdę powiadam ci. Teraz jest lepiej i uwaktualnienia ściągają się szybciej, to fakt.

Dnia 16.01.2006 o 22:28, WoWmen napisał:

"Eee... Jest taki program, nazywa się All Seeing Eye, wiesz? :))"
Tylko że w steamie można to zrobić szybciej i łatwiej :P a także podczas gry po co wyłąnczać
skoro jest "w środku"? :P


Plączesz się w zeznaniach :) To była odpowiedź na posta Volvoxa, który napisał ''Mozna podpatrzec liste serwerow nie wlanczajac gry''. ASE umożliwia dokładnie to samo i o to mi chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, nie umieszczać postów jeden pod drugim. Wiem i mam świadomość tego czynu. To co, Panie Władzo? Ostrzeżenie? ;D

Dnia 16.01.2006 o 22:32, Volvox napisał:

Jak komus dlugo to zawsze ma plytki.. To przeciez tylko opcja


Ale szybsza niż instalacja z sieci.

Dnia 16.01.2006 o 22:32, Volvox napisał:

A mnie takie cos odpowiada. Dzis wlasnie zainstalowalem BF2 (z BF1942 zrezygnowalem bo szopki
z patchami zaczely sie robic) no i pokazuje ze brakuje mu miejsca (mimo ze ma 3gb). U mnie
1:0 dla CS
(Nigdy nie miaelm problemu z patchami z Steam)


Ja też, tylko że kiedyś trwało to wieki. A z BF2 nie mam żadnych problemów. Spróbuj może zwolnić więcej na C:\

Dnia 16.01.2006 o 22:32, Volvox napisał:

Jest wiele roznych programow... Tylko po co zawracac sobie nimi glowe jak wszystko jest w standardzie.


Czy ja wiem? W sumie, na potrzeby tej dyskusji można Steama (ale w kwestii wyszukiwania serwerów i kontaktu z ''buddies'') porównać z ASE - w tych kwestiach oferują to samo.

Dnia 16.01.2006 o 22:32, Volvox napisał:

Ja tego lenistwem nie nazywam. Po co mam sie bawic w szukanie jak nie musze? To sie nazywa
udogodnieniem.


Racja. Ale nie jeśli patch zasysał się via Steam powiedzmy godzinę, a ręczne ściągnięcie i instalacja zajęłyby 15 minut. Czasu szkoda.

Dnia 16.01.2006 o 22:32, Volvox napisał:

Kiedys w czasach gier DOSowych trzeba bylo ustawiac dzwiek w grach recznie(juz nie wspominajac
o grach sieciowych). Czy uwazasz ze obecny system DirectXa ustawiajacy wszystko automatycznie
to rzecz dla leniwych ktorych mozliwosci intelektualne przewyzsza konfiguracja dzwieku?


Faktycznie, DirectX jest sporym udogodnieniem, zgoda. Ale patrz wyżej, mimo wszystko uważam, że ręcznie załatwię to szybciej. No i tak po wypuszczeniu HL2 Steam zaczął nareszcie działać jak należy. Szkoda że tak długo były z nim problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Demo HL2 wymaga Steama. Ten zas chyba przez pol godziny robil rozne dziwne rzeczy i ostatecznie nie udalo mu sie z czyms tam polaczyc, wobec czego sobie nie pogralem. Bogu dzieki, ze nie kupilem pelnej wersji. W kazdym razie zadnej gry opartej na Steamie nie kupie, bo nie ma to z mojego widzenia zadnych zalet, a same wady.
Guild Wars smiga az milo, wiec to nie kwestia mojego polaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O Rly? ^^
Raczej wina po Twojej stronie bo mi działało bez zarzutu a mam słaby net...nie używałeś steama i nażekasz :P tak samo jakbyś mówił coś o jakiejś grze że jest słąba nie grając w nią ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2006 o 00:26, WoWmen napisał:

Raczej wina po Twojej stronie bo mi działało bez zarzutu a mam słaby net...nie używałeś steama
i narzekasz :P

Jesli producent nie jest w stanie przygotowac dema tak, by chodzilo na mojej maszynie (a inne gierki jakos chodza), to ja mam go gdzies i mojej kasy nie dostanie.

Dnia 17.01.2006 o 00:26, WoWmen napisał:

tak samo jakbyś mówił coś o jakiejś grze że jest słąba nie grając w nią ;P

Nie: mowie o Steamie, ktorego uzywalem i nie spelnial moich wymagan (czyli: nie pozwolil mi zagrac w demo HL2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram codziennie w CS 1.6 i chwała za STEAM dla Valve się należy. On ma głównie swoje podłoże w kupnie gier, lecz w Polsce, raczej nikt tego nie robi, ze względu na amerykańskie ceny gier. Teorytecznie pozwala on na obniżenie cen gier na zachodzie, w rzeczywistości pozwala Valve zarabiać więcej pieniędzy. A demo HL2? Kiedy pierwszy raz wyszło to pamiętam jak z kumplem ściągaliśmy całą noc, a potem jeszcze nie poszliśmy do szkoły, tylko zostaliśmy w domu by grać!!!! W Steamie dobre jest to, że na piracie nie pograsz - szybki ban. Niestety ostatnią bolączką Steama jest cheatowanie niektórych osób grających multi. Ostatnio coraz więcej ich widuje, na serwerach z VAC!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2006 o 08:21, Harmegidon napisał:

A za bardzo się nie orientuję, cóż to takiego dokładnie i czy to jest darmowe ? ? ?

Steam jest to program zabezpieczający, darmowy, dzięki któremu możesz grać w ( płatne , musisz je kupić ) gry valve ( potem dojda inni producenci ), m.in. Half-Life 1/2, Counter-Strike 1.6/Czero/Source, Darwinia,Half-Life Blue Shift itp. www.steampowered.com , tu odsyłam po więcej info .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2006 o 08:21, Harmegidon napisał:

A za bardzo się nie orientuję, cóż to takiego dokładnie i czy to jest darmowe ? ? ?

Sam Steam darmowy jest, jednak gry w które możesz przez niego grać- nie. Steam jest to twoje wirtualne konto poprzez które możesz kupywać (niestety za dolary) i ściągać wszystkie produkty firmy Valve lub tak jak w moim przypadku dostajesz kupon na którym jest klucz który wpisujesz w Steam''ie i możesz ściągać wszystko za friko ;](ja kupon dostałem razem z kartą graficzną firmy ASUS).
VAC- Valve Anti Cheat
wielu fragów, pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2006 o 08:21, Harmegidon napisał:

A za bardzo się nie orientuję, cóż to takiego dokładnie i czy to jest darmowe ? ? ?

Skwarek nie dopowiedział i ja też :P Oczywiście jeżeli chcesz grać w hl2 kupionego za PLN jest to możliwe, idziesz do sklepu, kupujesz grę valve ( podane tytuły wyżej ) , instalujesz grę ( na płycie jest instalka steama, odrazu się zainstaluje z grą ) , następnie bodajże uruchamiasz ponownie kompa, robi się auto update ( i tu mała uwaga : z 1 dzień to potrwa tyle patchy wyszło ;) możesz kliknąć CANCEL co jest równoznaczne z pauza, wylacz se np. kompa na noc włączasz dalej i updatu ciąg DALSZY .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się