ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Spokojnie, twoje konto zostanie odblokowane, widać support miał dobry humor. Nicku także możesz używać na innych kontach, Valve na to nie patrzy. Jednak w przyszłości zastanów się przed zakupem... bo drugiej szansy nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2010 o 14:53, meJKu napisał:

Spokojnie, twoje konto zostanie odblokowane, widać support miał dobry humor. Nicku także
możesz używać na innych kontach, Valve na to nie patrzy. Jednak w przyszłości zastanów
się przed zakupem... bo drugiej szansy nie będzie.


Tak wiem, nie wiedziałem że keye zakupione na aukcjach są nie dozwolone. Teraz już to wiem i rozumiem że to niszczy gospodarkę w zakresie cyfrowej dystrybucji gier i w ogóle, Ograniczę się do zakupu bezpośredniego z platformy steam bądź wersji retailowych. Jestem użytkownikiem steam od naprawdę wielu lat, teraz będę się pilnował by nigdy nie złamać praw subskrybenta steam. Właściwie to już mi raczej nie grozi bo nigdy nie miałem z tym problemów w jedynie ów key był niedopatrzeniem w tym temacie. Mam nadzieję że moje konto zostanie niedługo włączone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LOL, widzę że nieźle Cię nastraszyli. ;)

Z tekstu jasno wynika, że jeśli ZNOWU kupisz jakiegoś keya, to wtedy zablokują NA STAŁE.

Czyli że pewnie po prostu dostaniesz po łapkach na parę dni.

Napisz później, czy gry, których cd keya kupiłeś, będą na koncie, czy Ci je zdejmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2010 o 18:10, Crew_900 napisał:

Napisz, że ciebie to nie interesuje, jak coś im nie pasuje niech piszą do producenta
że wypuszcza jakieś do sprzedaży duplikaty kluczy.


A świstak siedzi i zawija.

Boże Crew_900 im częściej czytam twoje posty tym bardziej mi się wydaje że piszesz z oddziału jakiegoś szpitala dysfunkcyjnych.

A co do sprawy Alehora to wszystko się wyjaśniło, gier kupionych na aukcji raczej nie odzyska resztę tak więc nie ma problemu. Jeśli kupowałeś na allegro pisz do sprzedawcy o zwrot kasy jako dowód przedstaw mejle od Vale, może się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jeśli kupowałeś na allegro pisz do sprzedawcy o zwrot kasy jako dowód przedstaw mejle od Vale, może się uda.

I Ty w to wierzysz... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kombinować zawsze można. No ale widzę, że ty byś od razu spasował , no bo co tam nie ? Wydane parę stówek na gry , nic się nie stało przecież pieniądze rosną na drzewach się kupi nowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2010 o 20:02, Crew_900 napisał:

Kombinować zawsze można. No ale widzę, że ty byś od razu spasował , no bo co tam nie
? Wydane parę stówek na gry , nic się nie stało przecież pieniądze rosną na drzewach
się kupi nowe .


Tylko że akurat jeżeli chodzi o oryginały to mieć będzie (nie wierzę w to że Valve trwale zbanuje konto na którym jest tylko oryginalnych kluczy... chociaż...). Jeżeli chodzi o fake-keye to pewnie dostępu do tych gier nie będzie. To zależy ile te klucze kosztowały na "pewnym_portalu", nie znam się na cenach więc nie wiem czy to dużo było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca sprzedaje key`a jednej osobie, a drugie pudełko z grą z tym właśnie key`em
No i w tym drugim przypadku ta druga osoba pisze do Valve, że klucz nie chce się aktywować i oni już wiedzą o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to teraz taka akcja: mojemu koledze w Empiku (celowo powiedziałem żeby nie było że z...) kupiliśmy na święta CS: Antologię. No super ekstra, otworzył i co... key nie działa... sprawdzał milion razy i i tak nie działał. Napisał do Valve i powiedzieli mu że to zły key. O.o

A tym bardziej to co mówisz nie przeszło by, bo raz aktywowany key by wyczytało jako użyty. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2010 o 20:48, Crew_900 napisał:

Ja mam większość gier na steamie ze steam kluczy i żadnego problemu nie mam.
A na dodatek to jeszcze jak kupowałem to dawali zdjęcia płytek z tym kluczem


No to trafiłeś na kogoś "uczciwego"... akurat kolega Alehor widocznie tego szczęścia nie miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2010 o 20:50, Muradin_07 napisał:

No to trafiłeś na kogoś "uczciwego"... akurat kolega Alehor widocznie tego szczęścia
nie miał.


Dokładnie dlatego gifty i klucze to śliski biznes, można się łatwo przejechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2010 o 12:36, Alehor napisał:

Hello Piotrek,
We have found evidence that this CD Key has been resold. This is against the Steam Subscriber
Agreement.
If we find evidence of this type of behavior again, we will disable your account permanently.

Hej, a jednak można wczytać save:)
Świetnie, znaczy, że niedługo ci to konto odblokują.

Dnia 15.10.2010 o 12:36, Alehor napisał:

- Na przyszłość dla wszystkich którzy zamierzają dokupywać gry do steamu poprzez CD-keye
z aukcji, mimo iż sprzedawca zapewnia że jest to w pełni legalne i "pozwala cieszyć się
grą przez wiele lat, bez ograniczeń" - ostrzegam,powstrzymajcie sie od zakupu i zaopatrzcie
się w pudełkową wersję retailową chyba że chcecie by wasze konto w które wpompowaliscie
kupę kasy zostało bezodwrotnie utracone. Zakupywanie kluczy na aukcjach jest nie zgodne
z zasadami steam.

Ja bym tego allegrowicza "rozreklamował".

Dnia 15.10.2010 o 12:36, Alehor napisał:

Zastanawia mnie tylko czy na nowym koncie będę mógł używać tego samego nicku bez obaw
o kolejnego bana...

Zdublowany nick? To też jest w regulaminie? Ale czy da się założyć drugie konto o identycznej nazwie? Chyba nawet nie da się użyć tego samego maila.

BTW O co chodzi z tymi grami w plecy? W wiadomości nie ma nic o tym, że odbiorą ci resztę gier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2010 o 22:28, zadymek napisał:

Zdublowany nick? To też jest w regulaminie? Ale czy da się założyć drugie konto o identycznej
nazwie? Chyba nawet nie da się użyć tego samego maila.


Chodzi o to że korzystanie z tego samego nicku może być odebrane jako phishing a to jest już niedozwolone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2010 o 20:50, Muradin_07 napisał:

> Ja mam większość gier na steamie ze steam kluczy i żadnego problemu nie mam.
> A na dodatek to jeszcze jak kupowałem to dawali zdjęcia płytek z tym kluczem

No to trafiłeś na kogoś "uczciwego"... akurat kolega Alehor widocznie tego szczęścia
nie miał.


Właściwie to kontaktowałem się ze sprzedawcą i chcę współpracować, jednak:

Gdyby poprosił pan o skany keya zaraz po zakupie nie było by problemu, tymczasem mówimy tu o zakupie z przed trzech tygodni a stare klucze już dawno wyrzuciłem, gdybyśmy przechowywali wszystkie to ja nie miał bym miejsca do pracy, sprzedajemy setki kluczy dziennie, wyobraża pan sobie jaką powierzchnie zajmowały by zachowane klucze?


I tu pojawił się problem. Szukamy rozsądnego rozwiązania jednak do ostatecznego słowa od supportu w tej sprawie wole się z niczym nie wychylać. W końcu zapowiada się na to że odzyskam konto, tak czy inaczej pociągnę go do odpowiedzialności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się