ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

O, miło. Może uda się naprawić błąd z niekupieniem serii Half Life. Do dzisiaj nie wiem dlaczego nie kupiłem jak było -75%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Huh, dobrze, że nie popełniłem tego samego błędu jak w przypadku TDU2 i od razu kupiłem Terrarię, a nie czekałem do następnego dnia. Znowu cena wzrosła. Już kosztuje 5 euro. Ciekawe czy oni przez przypadek źle ceny podają, czy to specjalnie na parę pierwszych godzin jest taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2011 o 11:48, SpecShadow napisał:

To prawda, że nie ma już na Steamie Indigo Prophecy aka Fahrenheit? Podobnie jak z Preyem
- skończyły się klucze. Cyfrowa dystrybucja ftw?

Myślałem, że cyfrowe wersje są nie ograniczone. Rzeczywiście ww tytułów nie ma na Steamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy to kwestia kluczy. Mam pudełkowego Fahrenheita i z tego co pamiętam nie potrzebowałem do instalacji klucza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2011 o 13:03, Growin napisał:

Dead Space jest po angielsku, czy to jeden ze steamowych baboli?
Średnia znajomość j. ang wystarczy?


...

W tego typu grach brak angielskiego wystarczy nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2011 o 13:03, Growin napisał:

Dead Space jest po angielsku, czy to jeden ze steamowych baboli?

Ano, jest po angielsku.

Dnia 10.07.2011 o 13:03, Growin napisał:

Średnia znajomość j. ang wystarczy?

Teoretycznie można w to grać nawet bez znajomości języka, wystarczy iść za strzałka i ogarnąć klawiszologię. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Dead Space mogą wystąpić poważne problemy ze sterowaniem. U mnie nawet przy największej czułości myszy postać obracała się tak anemicznie, że granie nie miało sensu. Podłączyłem później pada i wszystko było o wiele lepiej, ale niestety nie pograłem i tak, gdyż miałem odwrócone osie na gałkach (i brak jakichkolwiek opcji zmiany tego). Mowa o części pierwszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli myślimy o tym samym to to nie były problemy ze sterowaniem tylko (chyba tak to się nazywało) latencja myszy. O! Celowy zabieg dla PCtowców, żeby utrudnić celowanie, żeby poczuć jeszcze większy strach. Bo nie myślisz o tym, że coś ci zaraz wyskoczy, tylko, ze jak już wyskoczy to nie będziesz mógł trafić. :>

BTW, wy się zastanawiacie czy w dead spce można grać bez znajomości angielskiego.... Oes. Kiedyś się grało w RPGi ze słownikiem na kolanach i było fajnie.

A i tutaj się zapytam, może akurat ktoś grał. Ten najnowszy Książę Persji to fajny jest? 20 zł to nie znowu takie pieniądze, a sobie akurat bym zrobił prezent na urodziny. Zawsze lubiłem tą serię, ale w najnowszą odsłonę jeszcze nie miałem okazji zagrać.

A i czemu Steam czasem nie podaje, ze gra jest po Polsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2011 o 11:48, SpecShadow napisał:

... Podobnie jak z Preyem
- skończyły się klucze. Cyfrowa dystrybucja ftw?


Ano nie ma :). Nie ma też żadnego oficjalnego wytłumaczenia, jedynie spekulacje, jak np. tu: http://www.tomshardware.com/news/Prey-Pc-Game-Steam-Digital,9334.html
W sumie wersja z wyczerpaną pulą kluczy ma nawet ręce i nogi - jak ostatnio kupiłem RFGuerrilla, to Steam sam mi wygenerował klucz i wpisał od razu tam, gdzie trzeba.
Pocieszające, że klucz z wersji pudełkowej można zarejestrować na Steam, jednym czasem można było po różnych marketach wersję ze "złotej" KK dostać za jakieś śmieszne pieniądze (6 czy 7 zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2011 o 15:34, Markush napisał:

Jeżeli myślimy o tym samym to to nie były problemy ze sterowaniem tylko (chyba tak to
się nazywało) latencja myszy. O! Celowy zabieg dla PCtowców, żeby utrudnić celowanie,
żeby poczuć jeszcze większy strach. Bo nie myślisz o tym, że coś ci zaraz wyskoczy, tylko,
ze jak już wyskoczy to nie będziesz mógł trafić. :>

Nie sądzę. Przy maksymalnym ustawieniu czułości myszy musiałem ze 3-4 razy przejechać po całej podkładce, aby postać w ogóle się obróciła (i to w trybie chodzenia - celowanie to w ogóle żółw). Znajomy mówił, że u niego gra działała dobrze, więc może to jakiś problem portu lub sprzętu/softu. Gdy podłączyłem pada to bohater poruszał się o wiele szybciej, tylko jak już wspomniałem, miałem problemy z osiami prawej gałki. Koniec końców grę sobie odłożyłem na inne czasy. W sumie może to i dobrze, bo to jeden z tych tytułów, którego kamera wywołuje u mnie mdłości (dosłownie) z niewiadomych powodów. 15min gry i ból głowy na resztę dnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupić PoPa, ale jak czytam recenzję to zrezygnowałem. Tak samo Terraria, zmienili na -50% wiec też sobie podaruję. Mam nadzieję, że za 7 minut znów będzie Half Life -75%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2011 o 15:34, Markush napisał:

Ten najnowszy Książę Persji to fajny jest?

Niektorzy uwazaja, ze jest ''gupi, niefajoski i ssie pauke''.

Ja uwazam, ze to wlasnie TA pozycja, a nie trylogia Piaskow Czasu (czy jak ona sie tam nazywa) stanowi esencje basni o Ksieciu z Persji: bajecznie klimatyczna oprawa graficzna, ciekawe walki oraz ZJAWISKOWA wrecz postac Eliki :).

I moze jest dla niektorzych ZA latwa, moze jest za malo walk, moze nie da sie w tej czesci zginac, a etapy platformowe moze i sa trudne dopiero w Prologu (ktory dla niektorych zostal chamsko wyciety z podstawki i trzeba dokupic), ale... to nie ma znaczenia! Bo jesli tylko dasz sie porwac historii opisanego swiata to zobaczysz, ze niczego w tej pozycji nie brakuje i jest dokladnie tym czym miala byc - nieskrepowana przygoda w swiecie ''Szecherezady'' ;).

Gre przeszedlem raz na lapku i dwa razy na PS3... I pewnie przejde jeszcze raz, bo wspomniana Trylogia mnie nie kreci ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ty mówisz o wersji z 2008 roku czy o tej najnowszej z 2010? Bo mu chyba chodzi o tą drugą, a z tego co pamiętam to w tej pierwszej nie dało się zginąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nosz fak... calkowicie zapomnialem o tej co wyszla "niedawno" :(.

My bad - prosze nie czytac mych wypocin ;). Ta ostatnia podobno strasznie slaba jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2011 o 19:04, Piotrek_K napisał:

My bad - prosze nie czytac mych wypocin ;). Ta ostatnia podobno strasznie slaba jest
:P

Też doszedłem do tego wniosku i ostatecznie nie zakupiłem.
A co do powtórek to nie ma HL :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2011 o 19:21, Mercuror napisał:

Battlefield: Bad Company 2 + Vietnam + DLC? Brzmi nieźle, biorę.

Też bym brał gdyby nie to, że przez tą promocję przybyło mi tyle gier, że sam nie wiem kiedy ja to wszystko ukończę. :P W sumie kupił bym na przyszłość, ale do multi starczy mi Black Ops.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam chętkę na Vietnam tylko, że podstawkę mam przypisaną do Origin (w momencie przypisania nazywało się to EA Download Manager). Chyba nie da się przypisać dodatku ze Steama do Origin?

Może jednak przekonam się do pierwszego H-L, prawie dekadę w niego nie grałem, teraz w wersjo Source jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się