ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Jak chwalimy, to chwalimy, ale od siebie dodam krótki komentarz:

Recettear: An Item Shop''s Tale (3,75€) - świetne połączenie gry typu sim z hack''n''slashem/jrpg. Coś w stylu serii Rune Factory, tyle, że zamiast farmy prowadzimy sklep. Bardzo sympatyczne, cukierkowe, lekkie i przyjemne. Za pełną cenę nie polecam, ale jak kiedyś ponownie trafi do promocji, to już owszem, brać.

Star Wars: Empire At War Gold (4,99€) - niby stare, ale wygląda zabawnie, a przede wszystkim efektownie. Jedyne co mnie jednak zraziło, to skrypty, które miejscami wręcz wymagały taktyki save->load, jeśli nie chcieliśmy tracić większości jednostek. Za taką cenę było warto, ale jednak cieszę się, że nie brałem tego za 50zł+ w wersji pudełkowej jakiś czas temu.

The Last Remnant (7,49€) - chyba najlepszy zakup w tej promocji. Jeden z nielicznych (jedyny?) nowszych jRPG wydany na PC. Co ciekawe, w przeciwieństwie do wersji X360 poprawione zostały pewne błędy, a także wprowadzone lekkie zmiany. Najważniejsze jednak, to że gra nie cierpi na tragiczny framerate, tak jak wersja konsolowa (po obejrzeniu filmików nie dowierzałem, że ludzie mogli tak grać). Fabularnie bez szału, aczkolwiek gra przynajmniej stara się być dorosła, bez zbędnego fanservice''u, irytujących jailbaitów, czy też skrzeczących idiotów o wyżelowanych fryzurkach i jeszcze głupszych wdziankach. System walki bardzo dobry, aczkolwiek nie zawsze równy (niekiedy walki przechodzą się same, a niekiedy naprawdę trzeba liczyć na szczęście). Ogólnie jednak pograłem kilkanaście godzin i jestem skłonny grę polecić każdemu miłośnikowi jRPG. Także warto wspomnieć o bardzo dobrej optymalizacji portu (w końcu to japońska gra tworzona wpierw na konsole...), który oferuje bardzo dużo ustawień grafiki, a także gigantyczną swobodę w ustawieniu kontrolera (podłączyłem pada od PS2 i nawet pomimo paru problemów z początku całość ustawiłem sobie perfekcyjnie). 30zł na Steam w promocji to prawie darmo, ale grę można też dostać na Amazon.co.uk za ~10 funtów - wersja pudełkowa też podobno rejestruje się na Steam.

Za tickety z summer camp wziąłem jeszcze Alien Breed 2. Nie wiem jednak czy grę kiedyś przejdę, gdyż miałem okazję zagrać w guest-passa jedynki i strasznie wiało nudą. Cała gra to latanie w kółko po monotonnych lokacjach od drzwi do konsol. Wygląda to mniej więcej tak: idź do drzwi -> drzwi zamknięte -> wróć do komputera je otworzyć -> potrzeba kodu dostępu -> idź gdzie indziej znaleźć kod -> walka z wrogiem -> dostajesz kod -> używasz komputera -> walka z wrogiem -> wracasz do drzwi -> operację powtórz w rozmaitych wariantach aż do zakończenia poziomu. I tak w kółko. Jeśli dwójka jest taka sama, to chyba sobie odpuszczę.

W sumie się nie liczy, ale dorwałem też DLC do Defense Grid - gierka dobra, a mapki warte parę €, więc się opłaciło. Do tego jakieś bzdety do Magicki i Portala 2 co były dostępne.

I to w sumie tyle. Promocje były dobre, ale nie chciałem przeginać - staram się walczyć z pokusami typu "wezmę bo tanio", po których i tak nigdy danej gry nie uruchamiam/przechodzę. Zawiodłem się jednak, że znowu nie przeceniono serii X-Com. Od dłuższego czasu czaję się na dwie pierwsze części, ale 5€ za sztukę to ja nie dam. W tej letniej promocji przeceniono je o 33%, ale to nadal dużo. Jakiś rok temu podobno były one w wyprzedaży za 1/4 ceny. Cóż, pozostaje czekać i liczyć, że może pojawią się w dailies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogliście wczoraj pisać o Alien Breed za tickety? :) Nie zauważyłem tej gry wcześniej, a dzisiaj nie przeglądałem tego tematu. No ale trudno, i tak bym w to nie zagrał. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja się skusiłem na worms reloaded i na bf: bad company 2, może niewiele, ale jak na razie mam jeszcze w co grać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość doładowania konta inną wartością, niż te podane na steamie? ;) Bo nie chcę wydawać 5€, aby kupić coś za 50 centów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2011 o 14:02, binerek napisał:

Czy jest możliwość doładowania konta inną wartością, niż te podane na steamie? ;) Bo
nie chcę wydawać 5€, aby kupić coś za 50 centów ;)

Przez Paypal. Przelej kasę na PP, a następnie w formie płatności wybierz PayPal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2011 o 14:13, Mercuror napisał:

@Growin, coś ci się pomyliło ;)

Czemu? Wczoraj kupiłem tak Toki Tori za ponad 1 euro. Przecież nie trzeba doładowywać portfela na steam, żeby coś kupić.
Edit: Wystarczy, że binerek przelałby na PP 2,02zł+kilka groszy jako opłata, dajmy na to razem 2,50, I przy zamawianiu produktu zaznaczył płatność przez PP. Transakcja trwa kilka minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i czegoś nie rozumiem, ale nie prościej by było po prostu dokonać zapłaty zwykłą kartą debetową, aniżeli bawić się jakimiś doładowaniami i paypalami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2011 o 15:01, SuavekS napisał:

Może i czegoś nie rozumiem, ale nie prościej by było po prostu dokonać zapłaty zwykłą
kartą debetową, aniżeli bawić się jakimiś doładowaniami i paypalami?

Przyzwyczajenie. A tak "wogle" to z zarobkami niektórych osób bezpieczniej jest nie mieć konta w banku, a przynajmniej nic tam nie wpłacać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2011 o 14:51, Growin napisał:

> @Growin, coś ci się pomyliło ;)
Czemu? Wczoraj kupiłem tak Toki Tori za ponad 1 euro. Przecież nie trzeba doładowywać
portfela na steam, żeby coś kupić.
Edit: Wystarczy, że binerek przelałby na PP 2,02zł+kilka groszy jako opłata, dajmy na
to razem 2,50, I przy zamawianiu produktu zaznaczył płatność przez PP. Transakcja trwa
kilka minut.

A można doładować konto, bez zakupu gry? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2011 o 15:24, binerek napisał:

A można doładować konto, bez zakupu gry? ;)

Konto steamowe i tymi 50centami? Nie. Najmniej to chyba 5 euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2011 o 15:06, Growin napisał:

Przyzwyczajenie. A tak "wogle" to z zarobkami niektórych osób bezpieczniej jest nie mieć
konta w banku, a przynajmniej nic tam nie wpłacać :-)

Chyba nie nadążam o co biega. Tak czy inaczej, zwykła karta debetowa i nawet nie trzeba jej na stałe przypisywać do konta, tylko przy zakupie wpisać dane, aby zrealizować transakcję. Grę mamy od razu, a określona kwota jest zamrażana na koncie i po paru dniach pobierana, bez żadnych dodatkowych opłat czy filozofii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam głupie pytanie. Gdzie wyłączyć automatyczne aktualizacje gier? Zainstalowałem spolszczenie do Borderlands, a nie chcę, żeby mi się coś schrzaniło po aktualizacji gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2011 o 18:23, Growin napisał:

Dobra, mam głupie pytanie. Gdzie wyłączyć automatyczne aktualizacje gier? Zainstalowałem
spolszczenie do Borderlands, a nie chcę, żeby mi się coś schrzaniło po aktualizacji gry.

Prawym na tytuł gry -> właściwości -> aktualizacje -> i wybierz aby nie aktualizował samemu.
Ja też mam pytanie. Jeśli odinstaluję grę to zostaną mi save-y?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się