ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 14.10.2011 o 12:06, Dared00 napisał:

To już jest bardziej legalne,


Bardziej, ale nadal nie w pełni? Czytałem to SSA parę razy, ale to jest tak napisane, żeby nic się nie dało zrozumieć. :|

Dnia 14.10.2011 o 12:06, Dared00 napisał:

ale nadal się można naciąć, bo z tego co mi wiadomo, to
wystarczy, że sprzedający wyśle zdjęcie/skan instrukcji i dowodu zakupu, a Valve sprzątnie
ci grę z konta.


Hmm, a czy taki cdkey byłby legalny?

http://allegro.pl/total-war-shogun-2-pl-klucz-steam-firma-24-7-i1870321516.html

W aukcji jest napisane, że klucze pochodzą od dystrybutorów na Polskę, poza tym jest możliwość otrzymania jakieś e-faktury. Takie coś Steam traktuje jako dowód zakupu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2011 o 13:33, SpecShadow napisał:

Zainteresowałem się tym Steam Cloud (trochę późno ale co tam) i jedno mnie zastanawia.
Czy ten 1 megabajt wystarcza? Tyle właśnie wynosił limit na savy w chmurze.

Co to jest chmura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2011 o 14:58, lis_23 napisał:

Nie mogę uruchomić żadnej gry - " brak synchronizacji z usługą cloud " - co to może być?

Serwery się wykrzaczyły. Spróbuj przejść w tryb offline, a jak nie da rady, to po graniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2011 o 14:58, lis_23 napisał:

Nie mogę uruchomić żadnej gry - " brak synchronizacji z usługą cloud " - co to może być?


Eee... Może brak synchronizacji z usługą cloud?

Na pewno nie żaden globalny problem, mi gry działają. Zrestartuj Steama, komputer itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2011 o 14:58, lis_23 napisał:

Nie mogę uruchomić żadnej gry - " brak synchronizacji z usługą cloud " - co to może być?


Steam pokazał kółka. Musisz poczekać aż go postawią z powrotem.

@Moutywator

Takie białe albo szare, kłębiaste, co sunie po niebie ;)
A tak serio to w największym skrócie model przetwarzania i przechowywania danych bazujący na internecie i wielu komputerach a nie pojedynczej jednostce.
W przypadku Steam chodzi o to, że Twoje save''y nie są przechowywane na Twoim komputerze tylko na serwerach steamowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2011 o 13:33, SpecShadow napisał:

Czy ten 1 megabajt wystarcza? Tyle właśnie wynosił limit na savy w chmurze.

Akurat limit zależy od gry. Na przykład:
- Borderlands: 99.97MB (mój sejw z jednej postaci zajmuje 28.42KB)
- Braids: 323B/1KB
- Portal: 2,5MB/7,5MB
- Portal 2: 2MB/98MB
- Just Cause 2: 1,7MB/8,3MB

Jak widać, dostępne miejsce jest w zupełności wystarczające. Chyba żadna moja gra nie zajmuje więcej niż ~40% dostępnego miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2011 o 23:09, darkwind21 napisał:

Działa wam dobrze steam? U mnie podczas ściągania update''a do retribution cały steam
zawiesza się co jakieś 2%.
Nie wiecie co może mu odbijać?


Dziś głupiał mi z Team Fortress 2. Ni z tego ni z owego wyskoczyło okno "sprawdzanie integralności plików" czy coś takiego. Doszło do 100% i tak zostało, po tym anulowałem. Zapuściłem sprawdzanie plików jeszcze raz, tym razem ręcznie, i znów doszło do 100% i zostało. Wtedy zobaczyłem, że jak najadę na ikonkęSteama obok zegara, to wyświetla że coś ściąga. Tu po jakimś czasie cały Steam się zawiesił i musiałem go z menedżera zadań wyłączać. Po ponownym włączeniu nie ma żadnych problemów, TF2 nic nie ściągał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.
Mam pytanie, bo wchodzę dzisiaj na swoje konto i co widzę? Że na moim koncie znajduje się: Warhammer 40,000: Dawn of War II - Retribution, której nie kupowałem, czy to jakiś błąd czy steam mi sprezentował tę grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do Was. Ostatnio spotkałem się z taką sytuację, że znajomy zakupił sobie grę (aktywacja poprzez steam), jednak nie umiał tego zrobić, w ogóle nie widział, że takie coś trzeba zrobić (mało obeznany w sprawach PC) i przez spory czas nic z nią nie robił. Później pożyczył ją komuś i ta osoba zużyła mu klucz, przeszła grę i mu ją oddała. Wydaje mi się, że raczej nie istnieje możliwość odzyskania tego klucza, ale wolę zapytać jeszcze Was o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez szans.
Support nie da wiary na ładne oczy, że ten klucz należy do twojego kolegi a nie osoby która go użyła.
Aczkolwiek można spróbować napisać do nich, przedstawić zdjęcia gry, podać numery seryjne płyty, zużyty klucz i prosić o wydanie nowego i zablokowanie tamtego - jednak wielkiej szansy na sukces nie wróżę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2011 o 16:21, Pietro87 napisał:

Bez szans.
Support nie da wiary na ładne oczy, że ten klucz należy do twojego kolegi a nie osoby
która go użyła.
Aczkolwiek można spróbować napisać do nich, przedstawić zdjęcia gry, podać numery seryjne
płyty, zużyty klucz i prosić o wydanie nowego i zablokowanie tamtego - jednak wielkiej
szansy na sukces nie wróżę.


Czyli nic z tego.. Dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2011 o 18:23, Crew_900 napisał:

Niech odda konto na którym zarejestrował grę.


Zgadza się, jest to jakieś rozwiązanie, ale co wtedy, gdy ma tam (a na pewno ma) jakieś inne gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze spróbować pewnego rodzaju oszustwa.
Niech kolega napisze do pomocy steam, że kupił grę - tutaj należało by zamieścić zdjęcie gry na potwierdzenie jej posiadania, zdjęcie cd keya, zdjęcie numerów seryjnych płyty, kodu kreskowego okładki itp - a przy próbie aktywacji otrzymuje komunikat, że klucz jest już zużyty.

Być może STEAM wyda nowy klucz uznając, że u nich musiał przy wydawaniu gry nastąpić jakiś błąd i klucze były zduplikowane [takie wypadki rzadko - ale się zdarzają]

Inne pomysły mi do głowy nie przychodzą.


Chociaż jest jeszcze jedno wyjście - dać temu znajomemu co klucz zużył owa grę i zażądać zwrotu gotówki.
skoro zużył cudzy klucz i przypisał do swojego konta, niech odda pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się