ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 02.04.2012 o 14:55, Hartus napisał:

Dzięki za pomoc, ale ostatecznie nie udało się dokonać zakupu. Dzięki temu linkowi mogę
przejść o krok dalej, do etapu podawania danych osobistych, ale już na ostatniej prostej
wyskakuje błąd.

Na wszelki wypadek zapytaj Steam. Jak miałem podobny problem to mi napisali coś w stylu: dziękujemy za kontakt, bla, bla, bla, wyłączyliśmy locka na zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć, dlaczego ten cholerny Steam, podczas gdy go uruchamiam, nigdy nie odpowiada, a jeśli już, to włącza się dopiero po godzinie czy dwóch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja nie moge ide do sklepu kupuje oryginal mysle sobie pojade na swieta do wujka to sie nowa gierka przyda latam po empikach caly dzien bo nigdzie nie ma i w koncu znajduje w saturnie instaluje wszystko pieknie a tu nagle brak odpowiedzi kurde !! i nic nie dziela jak uruchomi mie sie okno startowe tak staje az w koncu brak odpowiedzi i nic a jutro o 19 jade do berlina i nie bede mial neta super. prosilbym o szybka pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie robienia kopii zapasowej gry w przypadku, gdy gra miała kilka patchy. Czy Steam robi kopię "gołej" gry czy wersji ostatniej, juz spatchowanej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2012 o 18:18, HumanGhost napisał:

Mam pytanko odnośnie robienia kopii zapasowej gry w przypadku, gdy gra miała kilka patchy.
Czy Steam robi kopię "gołej" gry czy wersji ostatniej, juz spatchowanej?

Obstawiam, że spatchowanej, bo patche na Steamie zachowują się w ten sposób, że już po stronie serwera integrują się z plikami gry i takie ściąganie łatki to tak naprawdę ściąganie brakujących/zmienionych przez patch plików. Podobnie przy instalowaniu gry od nowa pobierają się automatycznie wszystkie łatki, bo system traktuje całość jako jedność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2012 o 18:18, HumanGhost napisał:

Mam pytanko odnośnie robienia kopii zapasowej gry w przypadku, gdy gra miała kilka patchy.
Czy Steam robi kopię "gołej" gry czy wersji ostatniej, juz spatchowanej?

Steam tworzy kopie zapasową aktualnej wersji gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jakiś problem ze Steamem ...
najpierw nie działały mi wszystkie gry ( brak synchronizacji z " chmurą " ), wyszedłem ze Steam, uruchomiłem ponownie i już było ok ale teraz nie działa mi Deus Ex - sprawdziłem spójność plików i coś się teraz pobiera, zobaczymy co będzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze ktos powiedziec w ogole po co te cale steam? dopiero zetknalem sie z tym przy Skyrim a po formacie lapka wlaczenie gry zajelo mi "tylko" ok 5 godz :/
steam = tragedia

blad - teraz wcale nie moge wlaczyc bo jakies problemy z logowaniem - po wpisaniu loginu i hasla nie podswietla sie pole "zaloguj" i nic nie moge zrobic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2012 o 10:56, Lykenos napisał:

moze ktos powiedziec w ogole po co te cale steam?


Teraz to już tylko do robienia grubych milionów, jednak z mojej strony powiem ci, że Steam używam 5 lat i nie miałem z nim nigdy większych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2012 o 10:56, Lykenos napisał:

moze ktos powiedziec w ogole po co te cale steam?

Genialne promocje, gdzie gry kosztujące u nas kilkadziesiąt (czy niekiedy nawet jeszcze tą stówę) złotych możesz kupić za 10-20 zł. Brak konieczności zawracania sobie głowy save''ami pod każdym względem - czy to ile zajmują miejsca na dysku, czy kopiowaniem ich w razie reinstalacji - bo dla wielu gier save''y przechowywane są w steamowej chmurze. Wszystkie gry masz pod ręką, a przy odpowiednio szybkim internecie (nawet 8 Mbit/s, co dzisiaj zakrawa już na standard) kwestia ich ściągnięcia jest tak błaha, że można nawet dla rozrywki usuwać i od nowa je pobierać :P Łatwość zakupu, nie musisz łazić po Empikach czy innych Media Marktach. Całkiem fajny komunikator i system społecznościowy. Ciągle rozwijane wsparcie dla społeczności właśnie, jak chociażby Steam Workshop, w którym ludzie publikują i oceniają mody do gier. Steam Translation Server, gdzie zwykli ludzi mogą szlifować swoje zdolności językowe tłumacząc gry Valve i nowości w Steam - czasem za darmo, czasem nie ;) Wsparcie dla producentów małych gier, które nie miałyby szansy ukazać się w wersji pudełkowej. I pewnie mógłbym tak jeszcze wymieniać i wymieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2012 o 14:04, Mercuror napisał:

> moze ktos powiedziec w ogole po co te cale steam?
Genialne promocje, gdzie gry kosztujące u nas kilkadziesiąt (czy niekiedy nawet jeszcze
tą stówę) złotych możesz kupić za 10-20 zł. Brak konieczności zawracania sobie głowy
save''ami pod każdym względem - czy to ile zajmują miejsca na dysku, czy kopiowaniem
ich w razie reinstalacji - bo dla wielu gier save''y przechowywane są w steamowej chmurze.
Wszystkie gry masz pod ręką, a przy odpowiednio szybkim internecie (nawet 8 Mbit/s, co
dzisiaj zakrawa już na standard) kwestia ich ściągnięcia jest tak błaha, że można nawet
dla rozrywki usuwać i od nowa je pobierać :P Łatwość zakupu, nie musisz łazić po Empikach
czy innych Media Marktach. Całkiem fajny komunikator i system społecznościowy. Ciągle
rozwijane wsparcie dla społeczności właśnie, jak chociażby Steam Workshop, w którym ludzie
publikują i oceniają mody do gier. Steam Translation Server, gdzie zwykli ludzi mogą
szlifować swoje zdolności językowe tłumacząc gry Valve i nowości w Steam - czasem za
darmo, czasem nie ;) Wsparcie dla producentów małych gier, które nie miałyby szansy ukazać
się w wersji pudełkowej. I pewnie mógłbym tak jeszcze wymieniać i wymieniać.



yhym i co z tego wszystkiego skoro nie moge zagrac w gre za ktora zaplacilem 150zł w empiku?
pisalem do nich o pomoc ale jak narazie cisza oczywiscie poza tym powinni chociaz dac wybor czy chce sie z tego korzystac czy nie. ja np. chce po prostu zagrac nie obchodza mnie jakas wymiana plotek nt jakie zadanie jak zrobiles albo mody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Steam jest wzorem cyfrowej dystrybucji. Używam go niecałe dwa lata, ale tak mi się spodobał, że ja, wielki przeciwnik wszystkiego co niewydane w pudełku, zmieniłem całkowicie swoje zdanie na ten temat. Doszło nawet do tego, że kupuję w promocji gry, które wielokrotnie przeszedłem, i które można obecnie dostać za grosze (serie Fallout, Hitman itp), byle tylko mieć je zgromadzone w jednym, cyfrowym miejscu. Z niechęcią nabywam wersje gier wymagające innych platform (Origin i GfWL, obydwie można o kant pupy rozbić), a na wyprzedażach szaleję jak głupi. :)
Zgromadziłem już prawie 100 tytułów i czuję, że dopiero się rozkręcam. Nurtuje mnie tylko jedna sprawa. Kiedyś obiło mi się o uszy, że w przypadku bankructwa platformy Vlave (brzmi śmiesznie, wiem) nasza biblioteka nie przepadnie, lecz znajdą jakiś sposób aby pozwolić nam zatrzymać nasze gry. To prawda? Jest jakaś wzmianka o tym w faq/regulaminie?
Strona Origina głosi, że bankructwo EA jest niemożliwe i nie ma co się o to martwić. A jak jest w przypadku Steama? Nie chciałbym żeby masa kasy, którą regularnie tam marnuję kiedyś przepadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2012 o 14:41, Hartus napisał:

Steam jest wzorem cyfrowej dystrybucji. Używam go niecałe dwa lata, ale tak mi się spodobał,
że ja, wielki przeciwnik wszystkiego co niewydane w pudełku, zmieniłem całkowicie swoje
zdanie na ten temat. Doszło nawet do tego, że kupuję w promocji gry, które wielokrotnie
przeszedłem, i które można obecnie dostać za grosze (serie Fallout, Hitman itp), byle
tylko mieć je zgromadzone w jednym, cyfrowym miejscu. Z niechęcią nabywam wersje gier
wymagające innych platform (Origin i GfWL, obydwie można o kant pupy rozbić), a na wyprzedażach
szaleję jak głupi. :)
Zgromadziłem już prawie 100 tytułów i czuję, że dopiero się rozkręcam. Nurtuje mnie tylko
jedna sprawa. Kiedyś obiło mi się o uszy, że w przypadku bankructwa platformy Vlave (brzmi
śmiesznie, wiem) nasza biblioteka nie przepadnie, lecz znajdą jakiś sposób aby pozwolić
nam zatrzymać nasze gry. To prawda? Jest jakaś wzmianka o tym w faq/regulaminie?
Strona Origina głosi, że bankructwo EA jest niemożliwe i nie ma co się o to martwić.
A jak jest w przypadku Steama? Nie chciałbym żeby masa kasy, którą regularnie tam marnuję
kiedyś przepadła.



jesli ktos ma ochote sie w to bawic to napewno jest wzorem itp - ja chcialem po prostu zagrac i chcialem zeby ktos pomogl jak to zrobic...
skoro wiecie tyle o steam to powiedzcie jak mam poprzez steam zagrac skoro nawet zalogowac sie nie moge?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EA mogło by się zdziwić jak szybko niemożliwe staje się możliwe. Ich marka źle się kojarzy, masa śmieciowych, ale drogich DLC, partaczenie świetnych marek itd. itp, więc mało kto będzie chętny do podniesienia jej z kolan w razie porażki. Co innego Valve, marka ciągle rosnąca w siłę, z dobrymi, niezepsutymi seriami gier, a miejscami wręcz legendarnymi, jak CS czy HL. Dlatego jakby Steam miał jakimś niewytłumaczalnym sposobem zbankrutować wraz z Valve to na pewno znajdzie się ktoś, kto go odkupi, bo to kura znosząca złote jaja.

Wracając do pytania - tak, Gabe kiedyś stwierdził w jednym z wywiadów, że gdyby Steam miał paść, to Valve zapewni graczom dostęp do ich gier w innej formie.

@Lykenos - może po prostu czytaj komunikaty i się do nich stosuj? A jak coś nie działa w aplikacji to ją najpierw przeinstaluj? Piszesz do nas z "hej, mam problem" i każesz nam się domyślać o co może chodzić, nie zadbawszy nawet o wykonanie standardowego zestawu zadań przy "aplikacja mi nie działa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


myslalem ze jak tak sie znacie na steam''ie to bedziecie wiedziec a co do podstawowych czynnosci to robilem wszystko i powinno byc ok a nie jest :/

Dnia 04.04.2012 o 16:27, Mercuror napisał:

@Lykenos - może po prostu czytaj komunikaty i się do nich stosuj? A jak coś nie działa
w aplikacji to ją najpierw przeinstaluj? Piszesz do nas z "hej, mam problem" i każesz
nam się domyślać o co może chodzić, nie zadbawszy nawet o wykonanie standardowego zestawu
zadań przy "aplikacja mi nie działa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2012 o 21:52, bujakasza88 napisał:

Ostatnio po wyłączeniu steam''a wyskakuje taki błąd. Wie ktoś o co chodzi?


Wejdź do katalogu steama i usuń ClientRegistry.blob . Pomaga na cała masę różniastych błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się