ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 03.06.2012 o 10:33, Llordus napisał:

Szczerze? Ja bym się jednak bał. 7 pln to równowartość 2USD. Z czego sprzedający musi
mieć dla siebie jakiś zysk.


Groszowy zysk. No ale jak dużo sztuk się sprzeda...

Dnia 03.06.2012 o 10:33, Llordus napisał:

Pytanie więc, skąd on nabrał tyle kluczy, płacąc za nie 1-1,5USD, skoro na steam stoi
cena ~10€? (jak było jakieś promo to pewnie zeszło w okolicę 3,5-5€).
Nie wydaje Ci się to dziwne? :)


Nawet w Biedronce ta gra była po 10 zł, poza tym była w CD-Action. Pewnie kupił gdzieś hurtowo po 5 zł i sprzedaje.

Dnia 03.06.2012 o 10:33, Llordus napisał:

Znając życie - albo nakupowali kluczy kradzioną kartą - i za ~3 miechy zbanują Ci konto,
z grubsza po tym jak zakończy się proces reklamacji w banku obsługującym kartę. Albo
nakupowali tych kluczy w jakimś kraiku 3 świata (tudzież skorzystali z promo u sowietów)
- i steam Ci może odpalić bana za naruszenie blokad regionalnych.


Zawsze jest ryzyko, że sprzedający używał kradzionej karty, chociaż często to się nie zdarza.

Steam banuje tylko, jak aktywujesz sobie jakiś ruski klucz przez VPN, czy inne proxy. Jeśli gra dodała się do konta, to znaczy że wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Max Payne 3 - 49.99€ - 159.99 [139.99]
DiRT Showdown - 39.99€ - 139.99 [99.99]
Resident Evil: Operation Raccon City - 39.99€ - 99.99 [89.99]
Street Fighter X Tekken - 39.99€ - 99.99 [79.99]
Sniper Elite V2 - 34.99€ - 99.90 [84.90]
Risen 2: Dark Waters - 49.99€ - 139.99 [109.99]
Wiedźmin 2 - 39.99€ - 119.90 [99.90]
Men of War: Dondemned Heroes - 26.99€ - 79.99 [69.99]
Ridge Racer Unbounded - 49.99€ - 119.99 [99.99]
Alan Wake - 27.99€ - 49.99 [44.99]
CoD MW 3 - 59.99€ - 149.90 [129.90]
CoD BO - 59.99€ - 94.90

Na Steam wcale nie jest tako kolorowo, ale przecież cyfrowa dystrybucja miała być tańsza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie patrząc na sam Steam, gdzie mają wygodny przelicznik walutowy ($1 -> 1€), to nawet nasze rodzime muve.pl w wersji digital rzadko ma niższe ceny niż te pudełkowe (ale tutaj przynajmniej jest taka sama cena i nie trzeba czekać na kuriera/pocztę)

~~
Btw, odnośnie mojego wcześniejszego posta:
Nazwa gry - cena na Steam - sugerowana cena gry w Polsce [cena za którą jest gra sprzedawana]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2012 o 15:00, Sigu napisał:

Max Payne 3 - 49.99€ - 159.99 [139.99]
DiRT Showdown - 39.99€ - 139.99 [99.99]
Resident Evil: Operation Raccon City - 39.99€ - 99.99 [89.99]
Street Fighter X Tekken - 39.99€ - 99.99 [79.99]
Sniper Elite V2 - 34.99€ - 99.90 [84.90]
Risen 2: Dark Waters - 49.99€ - 139.99 [109.99]
Wiedźmin 2 - 39.99€ - 119.90 [99.90]
Men of War: Dondemned Heroes - 26.99€ - 79.99 [69.99]
Ridge Racer Unbounded - 49.99€ - 119.99 [99.99]
Alan Wake - 27.99€ - 49.99 [44.99]
CoD MW 3 - 59.99€ - 149.90 [129.90]
CoD BO - 59.99€ - 94.90

Na Steam wcale nie jest tako kolorowo, ale przecież cyfrowa dystrybucja miała być tańsza!


Jakoś tak brakuje mi kilku znanych (i mniej znanych ale ciekawych) premier ostatnich miesięcy. Pozwoliłem sobie skompilować listę dodatkowch ośmiu tytułów, tak żeby dobić do tej równej dwudziestki:

Diablo III 39,99 GBP (Game.co.uk) 199,90 zł 179,90 zł
Wargame: Zimna Wojna 39,90 € 69,90 zł 59,90 zł
Mass Effect 3 22,99 GBP (Game.co.uk) 149,90 zł 129,90 zł
Kingdoms of Amalur: Reckoning 49,99 € 149,90 zł 129,90 zł
Star Wars: The Old Republic 32,99 GBP (Game.co.uk) 139,90 zł 119,90 zł
Cities XL 2012 39,99 € 99,90 zł 69,90 zł
Anno 2070 49,99 € 119,90 zł 99,90 zł
The Elder Scrolls V: Skyrim 24,99 GBP (Game.co.uk) 159,90 zł 139,90 zł

Ceny zachodnie ze Steama lub sklepu brytyjskiego (tu są niestety ceny aktualne, a nie z dnia premiery), a polskie z kilku sklepów wysyłkowych (niestety nie mam MM pod ręką ;) ).

Jak widać nawet średnia cen "okazyjnych" (do których część z nas musi np. doliczyć koszty przesyłki) przekracza 100 zł. Średnia cen proponowanych jest znacznie wyższa. Oczywiście częsć z tych tytułów to nie są produkcje klasy AAA, ale w końcu gry można znaleźć i za 20 zł (np. Symulator Farmy) - tyle że właśnie są to produkcje niższej klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Gra AAA" to pojęcie mega płynne...

Co tu dużo mówić. Cyfrowa dystrybucja jest za droga, żeby była opłacalna.

Fajne ceny natomiast ma Microsoft i Arcade. "Gra AAA" jest do dostania za 1200MSP (~3zł/100pkt)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2012 o 15:30, Sigu napisał:

Fajne ceny natomiast ma Microsoft i Arcade. "Gra AAA" jest do dostania za 1200MSP (~3zł/100pkt)

Na Arcade nie ma gier AAA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2012 o 15:30, Sigu napisał:

"Gra AAA" to pojęcie mega płynne...


Fakt, jest to pojęcie które z punktu widzenia gracza nie zawsze oznacza to samo (czyli podobną jakość i ilość zawartości gry). Funkcjonuje jednak w przemysle i jest wykorzystywane do usprawiedliwiania wysokich cen gier. Niestety często okazuje się że słowem kluczem jest "wykorzystywane" ...
Są też oczywiście wyjątki np. Wiedźmin 2 jest bez wątpienia produkcją klasy AAA (mimo problemów na starcie ;) ) a cena była niewygórowana.

Dnia 05.06.2012 o 15:30, Sigu napisał:

Co tu dużo mówić. Cyfrowa dystrybucja jest za droga, żeby była opłacalna.


Niestety dystrybucja cyfrowa nie uwzględnia różnic w średniej dochodów pomiędzy różnymi regionami świata. I to się raczej nie zmieni. Pozostaje mieć nadzieję że to nasze płace kiedyś dogonią ten poziom ;)
Żeby nie było wątpliwości - nie mam wielkich nadzieji na szybkie zrównanie tego poziomu.

Dnia 05.06.2012 o 15:30, Sigu napisał:

Fajne ceny natomiast ma Microsoft i Arcade. "Gra AAA" jest do dostania za 1200MSP (~3zł/100pkt)


Nie posiadam Xboxa, a z innych źródeł nie zdarzyło mi się do tej pory kupować za MSP, więc nie wiem. Słyszałem jednak że wraz z otwarciem sklepu aplikacji do Windows 8 MSP mają zniknąć / zostać czymś zastąpione.


Osobiście nie kupuję gier zaraz po premierze (poza nielicznymi wyjątkami, a te zdarzają się raz do roku lub i to nie). Powodem jest nie tylko cena, ale też stan w jakim gry są wydawane - z problemami które zaraz po premierze się łata i dodatkową zawartością która coraz częściej jest zapowiadana już przed premierą. Wolę poczekać i kupić później wydanie "complete", albo skorzystać z promocji. I tu dystrybucja cyfrowa jest jak znalazł - Steam czy GameStop (który wchłonął Impulse) mają sporo promocji, którymi przebijają cenowo ofertę nie tylko Empiku (gdzie gry są taniej online niż w sklepie, sic!) ale również Tesco i z tego co wiem MM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tą średnią dochodów jest tak: Europejczyk zarabia 1000€, Polak zarabia 1500zł, a Amerykanin Zarabia $1200. Ceny gier są mniej więcej dopasowane do zarobków, a za wszystko możemy dziękować CD-Projektowi, twórcy "Polskich Cen".

Steam to trochę złodzieje, bo przeliczają $1 na 1€, ale to nie aż taki problem. Problemem cyfrowej dystrybucji jest to, że Max Payne 3 na muve.pl kosztuje 139.99 w pudełku jak i w cyfrówce.

Z tymi cenami na Steam nie przesadzałbym. Ceny dla Polaka są absurdalne. Nie uśmiecha mi się kupować za 20€ DiRT2, podczas gdy mogę kupić w XK/KK za 25zł. Tak jest z wieloma grami. Steam zarabia głównie na grach, które są nie do kupienia w innych źródłach, czyli grach indie. W tym przypadku jednak ceny gier nie są adekwatne do jakości, bo płacisz po 10-15€ za gry, de facto, który mogłyby być wydane 20-15 lat temu.

A MSP niech nie usuwają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość sprawdzenia kiedy dany klucz został aktywowany?
Czy jeśli napisałbym do supportu podając ten klucz i prosząc o podanie daty jego aktywacji to by mi podali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2012 o 11:10, Sigu napisał:

Ceny dla Polaka są absurdalne.

A potem przychodzi wyprzedaż i Polak robi zapasy na cały rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2012 o 11:10, Sigu napisał:

Z tą średnią dochodów jest tak: Europejczyk zarabia 1000€, Polak zarabia 1500zł,
a Amerykanin Zarabia $1200. Ceny gier są mniej więcej dopasowane do zarobków, a za wszystko
możemy dziękować CD-Projektowi, twórcy "Polskich Cen".


Z mojej perspektywy wygląda to nieco inaczej (wiem jakie są zarobki na tych samych stanowiskach w kraju i na kontrakcie za granicą), ale nie będę się kłócił.

Dnia 06.06.2012 o 11:10, Sigu napisał:

Steam to trochę złodzieje, bo przeliczają $1 na 1€, ale to nie aż taki problem.
Problemem cyfrowej dystrybucji jest to, że Max Payne 3 na muve.pl kosztuje 139.99 w pudełku
jak i w cyfrówce.


To nie zawsze jest na Steamie 1:1. Polecam http://www.steamprices.com/eu2/ (i zakładkę fair-priced) lub http://store.steampowered.com/?cc=US, ale zgadzam się że niestety tak zdarza się często.

Zgadzam się jednak że cena dystrybucji cyfrowej powinna być zawsze niższa niż tej samej wersji gry w pudełku.

Dnia 06.06.2012 o 11:10, Sigu napisał:

Z tymi cenami na Steam nie przesadzałbym. Ceny dla Polaka są absurdalne. Nie uśmiecha
mi się kupować za 20€ DiRT2, podczas gdy mogę kupić w XK/KK za 25zł. Tak jest z
wieloma grami. Steam zarabia głównie na grach, które są nie do kupienia w innych źródłach,
czyli grach indie. W tym przypadku jednak ceny gier nie są adekwatne do jakości, bo płacisz
po 10-15€ za gry, de facto, który mogłyby być wydane 20-15 lat temu.


Nie twierdzę ze Steam zawsze ma w promocji niższe ceny, ale że to się zdarza. Ja np. Cywilizację V kupiłem w promocji pod koniec ubiegłego roku, która zbiła cenę poniżej wszystkich innych ofert jakie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wejdziesz w Account Details/ Dane Konta, a potem w "Transakcje w sklepie", to wyświetli się

<DATA AKTYWACJI> <NAZWA GRY> "Zakup" <CENA>

, lub jeśli aktywowałeś retailową wersję, to wyświetli się:

<DATA AKTYWACJI> <NAZWA GRY> "Retail"/"Retail (Pol)" "Zakup" "Bezpłatne"

~~

Jeśli napiszesz do supportu, to mogą, acz nie muszę, udzielać tobie informacji. Zazwyczaj jednak to robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Nie chodzi mi o to kiedy ja aktywowałem dany klucz tylko kiedy ogólnie został on aktywowany (ten który bym im podał)
Ponieważ wygrałem klucz do pewnej gry, która zupełnie mnie nie interesowała. Sprzedałem go (o czym oczywiście nie muszę im wspominać) a nabywca pisze że klucz został już aktywowany.
Mam jednak pewne wątpliwości czy to właśnie on nie aktywował go na innym koncie a wysłał mi screeny z jego drugiej próby aktywacji gdzie oczywiście wyświetliło mu się że to duplikat.
Jeśli wiedziałbym kiedy ten klucz był aktywowany pozwoliłoby mi to ocenić czy rzeczywiście chce mnie wykiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2012 o 16:30, DarkWolf_PL napisał:

Z tego co mi wiadomo nie ma możliwości wglądu do cudzych transakcji, są to poufne informacje
i zapewne klienci by sobie tego nie życzyli.

Z tą różnicą że ja tak na prawdę nie wiem na czyim koncie został aktywowany ten kod więc nie pytam o konkretnego użytkownika. Nic mi nie szkodzi spróbować, napisałem do supportu, może akurat uda się czegoś dowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Stawiam wlasnie pierwsze kroki z ta platforma i mam takie pytanie. Czy istnieje mozliwosc instalowania gier w innej lokalizacji niz dysk c?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się