ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 08.08.2012 o 13:28, Mercuror napisał:

@Wojman - zgodnie z twoją logiką nabywając pierwszą część nabywasz prawa do wszystkich
kolejnych. Skąd w ogóle pomysł, że nabywając podstawkę masz prawa do DLC?


Przeczytaj definicję subskrypcji. To Ty twierdziłeś, że na steam mamy subskrypcję gier. Więc bądz konsekwetny. Płace za subskrypcję, więc skoro pojawia się nowa zawartość to w ramach subskrypcji mam ją otrzymać. Proste.

Dnia 08.08.2012 o 13:28, Mercuror napisał:

@Feallan - orzeczenie jak to orzeczenie, prawniczy bełkot, który może zostać zintepretowany
zupełnie inaczej przez dwóch różnych prawników. Z tekstu, który przeczytałem pod jego
koniec nie wynika nic konkretnego w sprawie odsprzedaży nabytych przez Steam licencji
na gry.


To przeczytaj jeszcze raz. A jak znówu nic nie znajdziesz to jeszcze raz. To orzeczenie zawiera jedną bardzo ważną rzecz: programy (a gry to także programy) kupione drogą cyfrową przez konsumenta mogą być później odsprzedane przez tego konsumenta innemu nabywcy. Kupując grę na steam masz ja przypisaną do konta, a jak chcesz ja sprzedać to ci support odpowiada, ze "nie, sorry akceptowałes umowę, nie możesz przenieść licencji na inne konto, a wogóle czterech liter nam nie zawracaj, bo ci konto usuniemy". I teraz okazuje się, że takie działanie steama jest bezprawne.

Dnia 08.08.2012 o 13:28, Mercuror napisał:

Zaś co do postawy względem Steam - klienci nie są tu na pozycji dominującej,
pogódź się z tym. Oni mogą w każdej chwili zamknąc budkę i żyć w luksusach do końca życia,
a ty zostaniesz bez gier. Ty i ta twoja fala hejtu z reddita.


Widać naprawdę próbujesz sprowokować i mnie i innych uczestników dyskusji do prowadzenia flame war. Ja się nie dam i kończę dyskusję z tobą. Argumenty do ciebie nie trafiaja, więc nie mamy o czym rozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2012 o 13:28, Mercuror napisał:

@Torquemada_Varenkorn - nabywając pudełko nie nabywasz gry, tylko konkretną licencję
na korzystanie z niej wraz z płytą, która ma ci ułatwić jej instalację. Nigdy nie kupowałeś
praw do całej gry wraz z jej kodem. I nawet Steam nie ma tu nic do rzeczy pod tym względem.

@Wojman - zgodnie z twoją logiką nabywając pierwszą część nabywasz prawa do wszystkich
kolejnych. Skąd w ogóle pomysł, że nabywając podstawkę masz prawa do DLC?

@Feallan - orzeczenie jak to orzeczenie, prawniczy bełkot, który może zostać zintepretowany
zupełnie inaczej przez dwóch różnych prawników. Z tekstu, który przeczytałem pod jego
koniec nie wynika nic konkretnego w sprawie odsprzedaży nabytych przez Steam licencji
na gry. Zaś co do postawy względem Steam - klienci nie są tu na pozycji dominującej,
pogódź się z tym. Oni mogą w każdej chwili zamknąc budkę i żyć w luksusach do końca życia,
a ty zostaniesz bez gier. Ty i ta twoja fala hejtu z reddita.


Tylko kupując grę nie wymagającą aktywacji przez internet masz tak naprawdę grę (czy tez licencję) do końca życia, a ze steam tak jak sam piszesz nigdy nic nie wiadomo:)

W tematach o tanich grach często ludzie poszukują pudełek/kluczy które można aktywować na steam, takie oferty cieszą się dużym zainteresowaniem. Teraz może się okazać ze część ludzi będzie wolało kupić wersję w którą da się grać bez aktywacji w serwisie steam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2012 o 01:04, Torquemada_Varenkorn napisał:

Na Steamie od zawsze były licencje i subskrypcje, żadnych "produktów cyfrowych" - a nawet jeśli tak to nazwano, to i tak główne nazewnictwo i wszelkie szczegółowe opisy mówiły o tych pierwszych.

Kolejny artykuł powielając bzdury z reddita, to się robi naprawdę nudne. Jak ktoś ma coś przeciwko polityce Valve, co mnie by nie zdziwiło, bo bez powodu obecnego krzyku też w sumie nie ma, to niech chociaż ma pretensje oparte na faktach, a nie wyssanych z palca bujdach. Chociażby odkąd pamiętam w dziale "Dane konta" jak wół mamy napisane "Licencje + subskrypcje", a nie żadne "Produkty cyfrowe". I tak było od lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doładowałem koledze konto Steam 5 €. Zalogowałem się na jego konto Steam i podałem dane mojej karty. Zaznaczyłem żeby nie zapisywało danych o karcie. Czy jest możliwość aby mógł on w jakiś sposób wyciągnąć dane mojej karty? Ot taki drobny robaczek strachu o własne pieniądze mnie gryzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to dokładnie wygląda, ale wydaje mi się że gdzieś tam w zakamarkach Steam, Twój numer karty może być gdzieś zapisany. Mogę się mylić, ale kto wie. Na pewno, gdy będziesz chciał ponownie użyć karty, będziesz musiał wpisywać wszystko od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda od strony technicznej, czy Steam sobie tego nie zapisał gdzieś u siebie na serwerach bez twojej wiedzy i zgody, ale na bank twój kolega nie ma do tego dostępu, jeśli tylko nie zapisałeś tego z własnej woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj sie jeszcze raz i sprawdz czy zapisal dane, ja kiedys kupowal, zaznaczalem zeby nie zapamietywal, a i tak zapamietal, irytowalo mnie to bo zapamietal dane nie mojej karty (troche podobna sytuacja do Twojej) i musialem przez jakis czas ciagle recznie poprawiac i moje dane wpisywac przy placeniu karta. Wiec sie upewnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Jak to jest z pre-orderami gier które są przywiązane do steama? Zamówiłem w pre-orderze Sleeping Dogs (Pudełkową) i ciekaw jestem czy jeśli dostanę grę powiedzmy dzień przed premierą to czy będę mógł ją normalnie zainstalować, aktywować i normalnie uruchomić? Czy trzeba czekać na premierę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 19:55, Arumantis napisał:

Mam pytanie: Jak to jest z pre-orderami gier które są przywiązane do steama? Zamówiłem
w pre-orderze Sleeping Dogs (Pudełkową) i ciekaw jestem czy jeśli dostanę grę powiedzmy
dzień przed premierą to czy będę mógł ją normalnie zainstalować, aktywować i normalnie
uruchomić? Czy trzeba czekać na premierę?


Prosta odpowiedź. NIE. Nawet nie zainstalujesz. Czekać trzeba aż odblokują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 20:00, sylwasss napisał:

Prosta odpowiedź. NIE. Nawet nie zainstalujesz. Czekać trzeba aż odblokują.


W takim razie po cholerę robią pre-order na takie gry, nie mają one sensu. Szkoda, no cóż poczekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 20:02, Arumantis napisał:

W takim razie po cholerę robią pre-order na takie gry, nie mają one sensu.

Po to, żeby nie dymać do sklepu;)

Dnia 10.08.2012 o 20:02, Arumantis napisał:

Szkoda, no cóż poczekam...

Podobno też można taką grę zainstalować na krótko przed premierą -kiedyś czytałem żale jednego klienta na to, że zainstalował grę ale i tak musi czekać do europejskiej premiery- więc teoretycznie szybciej w to zagrasz. Teoretycznie, bo w czasie premiery serwery mogą się nieźle zapchać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 20:31, Witcher1990 napisał:

Zacząłem pobierać TF2 ale nie widzę informacji ile tego jest. Kolega mówi, że 1.5gb ile
tak na prawdę i jak długo zajmie to na łączu 1mb?


U mnie na dysku TF2 zajmuje 10GB, na tym łączu to kilka-kilkanaście godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z czatem steamowskim, zauważyłem to grając Fallout NV UE. Mając odpaloną grę, na czacie mam zmieniony jezyk klawiatury(y za z) ale wystarczy ze zminimalizuję grę przy cały czas odpalonym czacie i wszystko wraca do normy, wracam do gry znowu złe ustawienie. Da sie to jakoś naprawić bo troszeczkę to rozprasza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 23:19, darkwind21 napisał:

Mam dziwny problem z czatem steamowskim, zauważyłem to grając Fallout NV UE. Mając odpaloną
grę, na czacie mam zmieniony jezyk klawiatury(y za z) ale wystarczy ze zminimalizuję
grę przy cały czas odpalonym czacie i wszystko wraca do normy, wracam do gry znowu złe
ustawienie. Da sie to jakoś naprawić bo troszeczkę to rozprasza?


Używasz pewnie kombinacji ctrl+shift co zmienia język klawiatury. Kliknij prawym w literki PL koło zegara -> Ustawienia -> zostaw jedynie Polski programisty (resztę języków wywal) zatwierdź i problemu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się