ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 25.08.2012 o 11:49, Feallan napisał:

Prawdopodobnie uszkodzony backup. Kiedyś próbowałem zrobić backup Bioshocka 2, ale za
nic nie chciało działać. Chyba z 5 razy próbowałem, i zawsze brakowało jakiś plików.
Nie wiem, czym jest to spowodowane.

Spróbuj zwyczajnie zrestartować kompa i zrobić backupa jeszcze raz. Jak to nie pomoże,
zmień nazwę clientregistry.blob (w katalogu Steama), włącz program i spróbuj wtedy. Więcej
nic nie przychodzi mi do głowy.


Wszystko jest w porządku ;) Już sobię poradziłem. Wystarczyło wejść w zakładkę Steam--->Utwórz lub przywróć kopię zapasową programów--->Przywróć kopię zapasową---> i podajemy ścieżkę do folderu, w którym jest kopia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Wyrok, a raczej orzeczenie było nie wiążące, a Valve okopało się "na zapas".
Sęk w tym, że jeśli Valve już w tej chwili otwarcie zagroziło że albo zgodzisz sie na wszystko, albo utracisz wszystkie swoje gry, to co będzie dalej ?
W trakcie grania żadnych zmian nie odczujesz, ale ta zmiana regulaminu to pewna oznaka by mieć się na baczności.
IMO ładowanie sporej kasy w gry na steamie jest w tej chwili średnio rozsądne, bo skąd wiesz czy następna zmiana regulaminu przypadnie ci do gustu ?
Może popadam w lekką paranoję, ale zawsze lepiej trzymać rękę na pulsie niż obudzić się z nią w nocniku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<ciach>
Zgadzam się i przyznam, że Steama od samego początku (w moim wypadku jakiś miesiąc po premierze nowego Deusa) traktowałem jak zło konieczne. Aktualnie na Steamie posiadam 2 gry i chodzi mi o to, żeby móc sobie w nie spokojnie pograć. Bo nie ma opcji, żeby w (np.) Shoguna 2 grać bez Steama?

BTW. Czy jeśli posiadam oryginalną, kupioną w sklepie grę, to ściągnięcie do niej cracka pozwalającego grać bez Steama (czy jakiegokolwiek cracka) jest legalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2012 o 22:36, czapol napisał:

Nie do końca. Wyrok, a raczej orzeczenie było nie wiążące, a Valve okopało się "na zapas".
Sęk w tym, że jeśli Valve już w tej chwili otwarcie zagroziło że albo zgodzisz sie na
wszystko, albo utracisz wszystkie swoje gry, to co będzie dalej ?

Ehhh... sęk raczej w tym, że taka sytuacja istniała od początku istnienia Steama. Tak więc jeżeli przez 8 lat nic się nie stało i nikt nie miał problemów z grami na Steamie, to dlaczego teraz miałby mieć? Subskrypcje zawsze były subskrypcjami, regulamin zawsze musiał być zaakceptowany pod groźbą utraty konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2012 o 22:36, czapol napisał:

IMO ładowanie sporej kasy w gry na steamie jest w tej chwili średnio rozsądne, bo skąd
wiesz czy następna zmiana regulaminu przypadnie ci do gustu ?

Tylko, że ładowanie kasy na steamie polega na kupowaniu w promocjach albo HB gier w cenie od 1-5 euro, które z reguły przechodzi się raz. Oczywiście steam jest bardziej ryzykowny niż płytka w domu (chyba, że płytka ma DRMa i np. nie możesz po raz trzeci gry zainstalować, już mnie to raz z securomem spotkało). Choć z drugiej strony tak bardzo wygodniejszy. Zresztą Valve ma raczej historię otwartego i przyjaznego podejścia do graczy, bądźmy więc dobrej myśli (a teraz musieli sobie po prostu zamontować dupochron) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś o co chodzi a mianowicie próbuje instalować MAGICA a tu wywala żadne serwery nie są przygotowane dla tej gry może później .Dodam że instaluje gre z backupa, i jescze na drugim kompie gra zainstalowana i można grać jak iw sigla tak i multi.(oczywiści wszystko robie na tym samym koncie steam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem, bo znikneła mi gra w pre-orderze konkretniej Borderlands 2 nie dostałem nawet przyczyny ani powodu, po prostu wyparowała. Nie ma nawet śladu w informacji o koncie. Co mam zrobić? Grę kupiłem za itemy w grze. Jednak nikogo nie oscamowałem, nie oszukałem kupiłem za fair stawkę. Jest szansa na odzyskanie gry albo chociaż itemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2012 o 03:00, astradamus napisał:

Witam mam problem, bo znikneła mi gra w pre-orderze konkretniej Borderlands 2 nie dostałem
nawet przyczyny ani powodu, po prostu wyparowała. Nie ma nawet śladu w informacji o koncie.
Co mam zrobić? Grę kupiłem za itemy w grze. Jednak nikogo nie oscamowałem, nie oszukałem
kupiłem za fair stawkę. Jest szansa na odzyskanie gry albo chociaż itemów?


Pewnie z tym kim trejdowałeś po prostu cofnął płatność, i steam usunął grę, napisz do stema ze zostałeś oszukany i może oddadzą ci itemy a tamtemu dadzą trada bana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2012 o 03:00, astradamus napisał:

Witam mam problem, bo znikneła mi gra w pre-orderze konkretniej Borderlands 2 nie dostałem
nawet przyczyny ani powodu, po prostu wyparowała. Nie ma nawet śladu w informacji o koncie.
Co mam zrobić? Grę kupiłem za itemy w grze. Jednak nikogo nie oscamowałem, nie oszukałem
kupiłem za fair stawkę. Jest szansa na odzyskanie gry albo chociaż itemów?

Na 100% nie ma szans na odzyskanie itemów, być może jest szansa na odzyskanie gry. Pisz do supportu, nic innego nie pozostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2012 o 08:53, Pampereczek napisał:

> Witam mam problem, bo znikneła mi gra w pre-orderze konkretniej Borderlands 2 nie
dostałem
> nawet przyczyny ani powodu, po prostu wyparowała. Nie ma nawet śladu w informacji
o koncie.
> Co mam zrobić? Grę kupiłem za itemy w grze. Jednak nikogo nie oscamowałem, nie oszukałem

> kupiłem za fair stawkę. Jest szansa na odzyskanie gry albo chociaż itemów?
Na 100% nie ma szans na odzyskanie itemów, być może jest szansa na odzyskanie gry. Pisz
do supportu, nic innego nie pozostało.


No tak tylko że nie mam żadnego dowodu na to ze się z nim wymieniałem po za historią tradu. Przejdzie to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2012 o 14:01, astradamus napisał:

No tak tylko że nie mam żadnego dowodu na to ze się z nim wymieniałem po za historią
tradu. Przejdzie to?


Moim zdaniem tak. Napisz i zobacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2012 o 14:01, astradamus napisał:

> > Witam mam problem, bo znikneła mi gra w pre-orderze konkretniej Borderlands

tylko że nie mam żadnego dowodu na to ze się z nim wymieniałem po za historią

Dnia 30.08.2012 o 14:01, astradamus napisał:

tradu. Przejdzie to?


Oni mają każdą historie treadów, nie bój się. Chodziaż nie wiem od czego zależy czy ci zwróca gre albo rzeczy...Ja tak miałem z Portal 2, nawet screeny miałem,a odpisali tylko że nic z tym nie moga zrobić.
I nie myśl że odpiszą ci za dzień czy dwa :D bedziesz musiał sobie poczekać troszeczke ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś wybrać w jakim języku chce zainstalować grę? Chciałbym wgrać MW2 i MW3 w wersji angielskiej, a instaluje mi po polsku. Natomiast nie chce mi sie obu gier ściagać całych po angielsku, bo cały dzien mi to na to zejdzie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wejść we Właściwości danej gry (w kliencie Stama), w zakładkę Język. U mnie na np. All Zombies Must Die! da się tam swobodnie zmieniać ustawienia mimo, że gry nie mam zainstalowanej, podejrzewam, że raczej by się ściągnęła w takiej wersji językowej, jaką tam ustawię :). A jak tak się nie da - cóż, trzeba będzie ściągnąć wersję polską, a później zmienić (w sumie zawsze jest nadzieja, że nie będzie dużo ściągania - zależy od gry - w takim OMD! gra po zmianie języka ściąga "ważącą" tylko kilkadziesiąt MB paczkę językową, nie trzeba ściągać od nowa całej gry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2012 o 16:35, Blackhand napisał:

Spróbuj wejść we Właściwości danej gry (w kliencie Stama), w zakładkę Język. U mnie na
np. All Zombies Must Die! da się tam swobodnie zmieniać ustawienia mimo, że gry nie mam
zainstalowanej, podejrzewam, że raczej by się ściągnęła w takiej wersji językowej, jaką
tam ustawię :). A jak tak się nie da - cóż, trzeba będzie ściągnąć wersję polską, a później
zmienić (w sumie zawsze jest nadzieja, że nie będzie dużo ściągania - zależy od gry -
w takim OMD! gra po zmianie języka ściąga "ważącą" tylko kilkadziesiąt MB paczkę językową,
nie trzeba ściągać od nowa całej gry).

Taką opcje już próbowałem i niestety, ale ściąga całą grę od nowa. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz grę już pobraną? No to ciężka sprawa, chyba, że masz znajomego, który miałby te gry u siebie zainstalowane w wersji angielskiej. Wówczas on robi backup, Ty usuwasz gry u siebie, zmieniasz wersję językową na angielską i przywracasz gry z backupu znajomego. Innego wyjścia chyba nie ma :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2012 o 16:41, Pernia napisał:

Taką opcje już próbowałem i niestety, ale ściąga całą grę od nowa. :P

Nigdy nie instalowałem na Steamie gry płyty (wiec to tylko teoria i może nie działać), ale przy zakupach cyfrowych klient Valve domyślnie pobiera pobiera taką samą wersję językową w jakiej działa on sam. Próbowałeś przed instalacją zmienić język samego Steama na angielski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się