ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 15.10.2012 o 22:04, Nufiko napisał:


Jeśli są z poprzedniego systemu (znaczy robiłeś format czy coś) to nie ma po tych rzeczach
śladu w rejestrze i jeśli nie ma ich w bibliotece to myślę że skasowanie tych folderów
z Common załatwi sprawę.


Rok temu wymieniłem płytę główną, procesor, pamięć, kartę graficzną i dysk twardy oraz system na 7
dema pozostały mi jeszcze z poprzedniego systemu / vista / na Steam, są tam też / w connon / katalogi z gier, które pobrały się na weekend, mam też foldery, katalogi z gier, których nie mam już na Steamie

zainstalowane obecnie gry na Steam:

F1 2012 demo
Deus EX HR
RAGE
Risen 2
Sleeping Dogs demo
Spec Ops The Line demo
The Amazing Spider Man
TES V Skyrim
Torchlight II demo
XCOM EU demo

Metro 2033 mam niezainstalowane a działa, to ciekawe ... proszę sobie teraz zerknąć na fotkę z moim Connon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2012 o 22:49, lis_23 napisał:


>
> Jeśli są z poprzedniego systemu (znaczy robiłeś format czy coś) to nie ma po tych
rzeczach
> śladu w rejestrze i jeśli nie ma ich w bibliotece to myślę że skasowanie tych folderów

> z Common załatwi sprawę.

Rok temu wymieniłem płytę główną, procesor, pamięć, kartę graficzną i dysk twardy oraz
system na 7
dema pozostały mi jeszcze z poprzedniego systemu / vista / na Steam, są tam też / w connon
/ katalogi z gier, które pobrały się na weekend, mam też foldery, katalogi z gier, których
nie mam już na Steamie

zainstalowane obecnie gry na Steam:

F1 2012 demo
Deus EX HR
RAGE
Risen 2
Sleeping Dogs demo
Spec Ops The Line demo
The Amazing Spider Man
TES V Skyrim
Torchlight II demo
XCOM EU demo

Metro 2033 mam niezainstalowane a działa, to ciekawe ... proszę sobie teraz zerknąć na
fotkę z moim Connon.


Ujmę to tak to co możesz wywal przez steam przez bibliotekę -> Usuń zawartość lokalną, pozostałe rzeczy pozbądź się z katalogu common i tyle. W systemie nie ma śmieci po grach których nie instalowałeś a tylko przeniosły się razem z całym katalogiem steam. Czasem w folderze zostają śmieci po grach które usunąłeś możesz to też skasować. W zasadzie tyle ode mnie a ty rób jak chcesz, ja mówię jak ja bym zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, jeśli coś przeoczyłem, ale usunięcie tych katalogów powinno w pełni wystarczyć, bo Steam nie przypina wersji demonstracyjnych na stałe do konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako , że wyszukiwanie na forum nie działa, a przewalenie prawie 10 000 postów trochę by zajęło, to spytam bez szukania czy może juz o tym było...
Czy istnieje jakiś sprawdzony sposób aby połączyć się ze Steamem z innym IP (z innego kraju/regionu) niż mam? Jak Steam na to reaguje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2012 o 15:35, Dared00 napisał:

Jeśli się dowie, to leci ban.


Ok, ale za samo połączenie ze Steam czy za granie w innym regionie, albo zakup, albo wysłanie gifta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2012 o 15:40, Phobos_s napisał:

> Jeśli się dowie, to leci ban.
Ok, ale za samo połączenie ze Steam czy za granie w innym regionie, albo zakup, albo
wysłanie gifta?

"You agree that you will not use IP proxying or other methods to disguise the place of your residence, whether to circumvent geographical restrictions on game content, to purchase at pricing not applicable to your geography, or for any other purpose. If you do this, we may terminate your access to your Account."

Z tego, co tu jest napisane, to MOGĄ za wszystko, ale jak na razie tylko słyszałem o banach za kupowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2012 o 15:45, Dared00 napisał:

Z tego, co tu jest napisane, to MOGĄ za wszystko, ale jak na razie tylko słyszałem o
banach za kupowanie.


Ok. Dzięki za odpowiedź.

A czy ktoś zna jakiś sprawdzony sposób na zmianę IP i nie dostał "nagrody"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2012 o 15:40, Phobos_s napisał:

Ok, ale za samo połączenie ze Steam czy za granie w innym regionie, albo zakup, albo
wysłanie gifta?

W praktyce banują głównie za zakupy, ale jeśli chcesz tylko przeglądać zawartość dostępną dla innych regionów to są lepsze i bezpieczne metody ("?cc=..." w przeglądarce), więc warto ryzykować. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2012 o 15:51, Kadaj napisał:

W praktyce banują głównie za zakupy, ale jeśli chcesz tylko przeglądać zawartość dostępną
dla innych regionów to są lepsze i bezpieczne metody ("?cc=..." w przeglądarce), więc
warto ryzykować. ;p


Nie chcę kupować nic, ale potrzebuję aby klient połączył się przez inne IP. Trick z przeglądarką jest mi znany ale w tym wypadku niestety niepomocny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2012 o 15:57, Phobos_s napisał:

Nie chcę kupować nic, ale potrzebuję aby klient połączył się przez inne IP.

Zawsze można założyć drugie, fikcyjne konto i próbować na nim wszystkiego. No chyba że połączenie musi być z Twojego. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2012 o 16:06, Kadaj napisał:

Zawsze można założyć drugie, fikcyjne konto i próbować na nim wszystkiego. No chyba że
połączenie musi być z Twojego. ;p


Nie, właśnie inne konto nie moje osobiste :) Ale próbowałem połączyć się przez VPN i nie mogłem utworzyć konta z poziomu klienta. Dlatego pytam czy ktoś ma sprawdzony sposób :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2012 o 18:48, Crew_900 napisał:

Taa oferta dla naiwniaków tylko. Kto kupi grę z 2004 roku tylko, że z paroma nowymi mapkami
za 30 € ?

Na amerykańskim Steamie wspominają o wersji upgrade dla posiadaczy Dooma 3, jak nadejdzie wyprzedaż to cena może być znośna.

Ja bym sobie chętnie zagrał w panoramicznej rozdzielczości. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2012 o 18:42, Henrar napisał:

http://store.steampowered.com/app/208200/?cc=pl

Zgadnijcie co to za gra :D

Anyway, jeszcze nie ma się czym martwić, bo ta pozycja jest na razie zablokowana dla
całej Europy, nie tylko dla Polski.

Spoiler

Chodzi o Doom: BFG Edition


Na GreenManGaming można kupić. :) Razem z voucherem na 20% zniżki, po przeliczeniu na złotówki, gra kosztuje 76,8 zł. Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, teraz pytanie z innej beczki. Czy jest możliwość wysłania komuś gifta na Steamie z gry boxowej? W sensie, odblokowanie klucza dla innego użytkownika Steam.
Wiem, że można po prostu wysłać klucz ale chodzi o wysłanie gifta własnie.
Ja takiej opcji nie mogę znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2012 o 20:17, Kadaj napisał:

Gry pudełkowe/zakupione w innych serwisach cyfrowej dystrybucji można przypisać tylko
do własnego konta.


Tak właśnie myślałem. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się