ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 06.11.2012 o 19:36, Kraju napisał:

O tym nie słyszałem. Bety nie używam, ale pierwsze słyszę o takiej możliwości.

Dzięki za odpowiedź. Mam 2 pytania:
1. Można zatem odinstalować pojedyńcze gry?
2. Można odinstalować całego steama i zainstalować na innym dysku? O ile dobrze pamiętam nie było możliwości wyboru dysku do instalacji steama oprócz domyślnej partycji c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2012 o 20:30, Werdon napisał:

1. Można zatem odinstalować pojedyńcze gry?


Można. Prawym na grę i tam jest usunięcie gry. Musisz poszukać, bo nie pamiętam jak dokładnie się to nazywa.

Dnia 06.11.2012 o 20:30, Werdon napisał:

2. Można odinstalować całego steama i zainstalować na innym dysku? O ile dobrze pamiętam
nie było możliwości wyboru dysku do instalacji steama oprócz domyślnej partycji c


Można. Odinstalowujesz normalnie jak każdy inny program. Podczas instalacji na pewno można wybrać lokalizację zainstalowania programu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do zmiany katalogu ze steamem: najpierw skopiuj sobie z katalogu steam cały folder steamapps (tam się instalują gry) na inna partycje, potem odinstaluj steam, sciagnij sobie nowa instalkę i w trakcie instalacji wybierz inny folder instalacyjny (zazwyczaj instalacja custom lub niestandardowa). Jak się zainstaluje na innej partycji czy gdzie tam chcesz to lokalizujesz sobie folder steamapps który wcześniej kopiowałeś i przenosisz go do katalogu ze steamem, nadpisując pliki. Odpalasz Steam i gry które miałeś jedynie się zaktualizują (jeżeli muszą) i już. Ja prywatnie trzymam Steam na osobnej partycji przeznaczonej tylko dla niego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2012 o 20:30, Werdon napisał:

1. Można zatem odinstalować pojedyńcze gry?

PPM na grę i Delete Local content lub przez Panel Sterowania i Dodaj Usuń programy/ Programy i funkcje.

Dnia 06.11.2012 o 20:30, Werdon napisał:

2. Można odinstalować całego steama i zainstalować na innym dysku?

Nie trzeba nic przeinstalowywać nawet. Po prostu przenosisz cały katalog i gotowe.

Dnia 06.11.2012 o 20:30, Werdon napisał:

O ile dobrze pamiętam
nie było możliwości wyboru dysku do instalacji steama oprócz domyślnej partycji c

Musiała być możliwość wybrania innej lokalizacji. Zazwyczaj instalatory mają dwa tryby instalacji softu. Ekspresowy, gdzie klika się tylko dalej i wszystko samo jest wybrane z automatu, albo "zaawansowany", gdzie można dokonać takich skomplikowanych czynności, jak dodanie skrótu do Menu Start lub na pulpit, a nawet wybranie lokalizacje, gdzie ma się wszystko zainstalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2012 o 21:02, Narmo napisał:

2. Można odinstalować całego steama i zainstalować na innym dysku?
Nie trzeba nic przeinstalowywać nawet. Po prostu przenosisz cały katalog i gotowe.


Lepiej niech zrobi to zwykłym sposobem bo taką techniką można sobie nabrudzić w plikach i steam bedzie się odpalał tak wolno ze szkoda gadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedź :-)
Ostatnie pytanie żeby się upewnić:
Kupiłem grę Król Artur na grze jest informacja, że do aktywacji potrzebny jest steam. Przyjąłem zatem, że po aktywacji instalacja odbywa się z płyty, a nie za pośrednictwem steama. Nie widzę jednak takiej opcji. Pytam bo mam internet bezprzewodowy z 8gb miesięcznego transferu i ściąganie za pośrednictwem steama ok 6 gb mocno uszczupla miesięczny transfer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Steam aktywuje grę przez internet i i tak pobiera pliki oprócz tych, które są na płycie. Więc do samej instalacji tytułu jest potrzebny internet, natomiast później można grać w Steamie włączonym w trybie Offline.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2012 o 15:26, Harrolfo napisał:

Steam aktywuje grę przez internet i i tak pobiera pliki oprócz tych, które
są na płycie. Więc do samej instalacji tytułu jest potrzebny internet, natomiast później
można grać w Steamie włączonym w trybie Offline.

To co zrobić w takiej hipotetycznej sytuacji:

Kupuję grę pudełkową z aktywacją Steam. Aktywuję klucz Steam, ale naciskam opcję "Anuluj" przy pytaniu o instalację z sieci. Grę poprzez klucz mam już przypisaną do konta. Po paru dniach chciałbym ją zainstalować z płyty, bo aktualnie korzystam z łącza mobilnego i nie chcę go nadwyrężać. Czy mogę wtedy włożyć płytkę i zainstalować z płytki, skoro klucz już jest przypisany do konta i najprościej byłoby pobrać grę z sieci? Ktoś wie? Nigdy tak nie robiłem, więc pytam. Dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2012 o 15:49, Harrolfo napisał:

Możesz główną część zainstalować z płyty, jak najbardziej. Pobiorą się tylko
brakujące fragmenty.

Mimo iż wcześniej grę przypisałem do konta (wraz z ewentualnymi DLC) i anulowałem pobieranie z sieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu, gdy zdecydujesz się na instalację wkładasz płytę do napędu i wybierasz, żeby gra się zainstalowała (nie w Steam. Po prostu przez "Mój komputer/Komputer"). Cała gra powinna się zainstalować, a Steam zajmie się aktualizacjami.

Często tak robię z grami dodawanymi do CDA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2012 o 22:31, wojcio102 napisał:

Po prostu, gdy zdecydujesz się na instalację wkładasz płytę do napędu i
wybierasz, żeby gra się zainstalowała (nie w Steam. Po prostu przez "Mój komputer/Komputer").
Cała gra powinna się zainstalować, a Steam zajmie się aktualizacjami.

Często tak robię z grami dodawanymi do CDA :)

Tylko jak instaluję standardowo nową gierkę (z aktywacją Steam), to najpierw wkładam płytkę do napędu, odpalam instalator, on pyta mnie o cd-key, klucz podaję i gra przypisuje się do konta Steam, a potem instaluje się z płytki, natomiast po instalacji pobiera dodatkowe dane. I jest ok.

Ja mówię o sytuacji, gdy grę przypisałem do konta Steam (także wraz z dodatkowymi DLC), ale jej nie zainstalowałem na dysku. Po paru dniach na przykład, chciałbym taką grę (już przypisaną do konta Steam) zainstalować z płytki - założmy, że używam internetu mobilnego i nie chce przeciążać łącza pobierając gigabajty danych. Czy w takim razie mogę zrobić instalację z płyty (już bez wpisywania cd-keya), a potem dociągnąć brakujące dane (patche, fixy etc.) korzystając z łącza ( np. mobilnego)? O to mi dokładnie chodzi. Czy tak można? :) Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Robisz dokładnie to samo, co przy pierwszym dodawaniu klucza. Płyta do napędu, odpalasz instalator, ale gra od razu się instaluje bez pytania o klucz (zakładając, że wcześniej go dodałeś). Trust me ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2012 o 22:52, wojcio102 napisał:

Tak. Robisz dokładnie to samo, co przy pierwszym dodawaniu klucza. Płyta do
napędu, odpalasz instalator, ale gra od razu się instaluje bez pytania o klucz (zakładając, że
wcześniej go dodałeś). Trust me ;]

Tak, właśnie o to mi chodzi. Czyli nie pyta już o klucz, grę instaluje z płyty, a resztę danych pobiera z serwerów Steam, tak? :) Dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2012 o 22:59, Janek_Izdebski napisał:

Tak, właśnie o to mi chodzi. Czyli nie pyta już o klucz, grę instaluje z płyty, a resztę
danych pobiera z serwerów Steam, tak? :) Dzięki. :)


Nie do końca tak, to skąd steam instaluje jest troche losowe, jak próbowałem zainstalować Empire TW z płyty to musiałem utworzyć skrót z dodatkowym parametrem (zdaje się -install G:) żeby wymusić na steam czytanie płyty najpierw, a i tak dopiero chyba za drugim razem zaskoczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2012 o 23:29, Nufiko napisał:

> Tak, właśnie o to mi chodzi. Czyli nie pyta już o klucz, grę instaluje z płyty,
> a resztę danych pobiera z serwerów Steam, tak? :) Dzięki. :)
>

Nie do końca tak, to skąd steam instaluje jest troche losowe, jak próbowałem zainstalować
Empire TW z płyty to musiałem utworzyć skrót z dodatkowym parametrem (zdaje się -install
G:) żeby wymusić na steam czytanie płyty najpierw, a i tak dopiero chyba za drugim razem
zaskoczyło.

Rozumiem, że grę przypisałeś do konta wcześniej, przed rozpoczęciem instalacji, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2012 o 23:33, Janek_Izdebski napisał:

Rozumiem, że grę przypisałeś do konta wcześniej, przed rozpoczęciem instalacji, tak?


Zgadza sie, ale to chyba nie ma znaczenia w tym wypadku, bo za pierwszym razem z tego co mi się wydaje też miałem problemy.

[Edit] A tu masz dokładnie opisane co trzeba zrobić: https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=5357-FSQM-0382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się