ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Tylko ja mam problem z odpaleniem steama ? Wyskakuje mi info o jakiejś aktualizacji i o potrzebie przejścia w tryb offline. Jednakże i ten się nie ładuje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W wyniku problemów z przejściem na polska wersję Fallouta (po udanym przejściu na angielską) musiałem wywalić grę z dysku. Próbuję instalacji, a tu "Żaden serwer zawartości Steam nie jest w tej chwili skonfigurowany dla tej gry Wkrótce zostanie to poprawione. Spróbuj za kilka minut"

Czy miał ktoś ten sam błąd przy instalacji jakiejkolwiek inne gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2013 o 13:17, Ecko09 napisał:

jeśli dodam gre spoza Steam (league of Legends) to będę mógł odpalić sobie steam in game?

Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2013 o 10:29, Janek_Izdebski napisał:

Bo "Fallout: NV" ma chyba tzw. global Steam ID - czyli DLC kupione w UK będą pasować
do wersji cenegowej. Natomiast "Dishonored" od Cenegi jest widziane przez Steam jako
odrębna gra.

Wprost przeciwnie. Mam F:NV kupionego na brytyjskim Amazonie i normalnie, będąc w Polsce, nie mogę np. kupić do niego żadnego DLC. Owszem, są wszystkie wymienione w zakładce DC, ale po dodaniu takiego do koszyka i próbie zakupu dostaję informację, że nie mam podstawowego produktu. Po prostu, dzięki Cenedze/1C (a być może Bethesdzie, ale w to mniej jestem skłonny uwierzyć), steamowe appID dla wersji na Europę Wschodnią jest inne niż dla reszty świata i DLCki nie działają bez gry o określonym ID. Żeby było śmieszniej, Steam w sklepie oferuje mi DLC tylko na bazie mojego regionu, a nie appID posiadanej gry. Support Steama mógł mi jedynie zaproponować, że podmienią mi appID na moim koncie na to dla mojego regionu, co spowoduje usunięcie np. liczby granych godzin. Podziękowałem i nie skorzystałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2013 o 13:47, Dermi napisał:

Wprost przeciwnie. Mam F:NV kupionego na brytyjskim Amazonie i normalnie, będąc
w Polsce, nie mogę np. kupić do niego żadnego DLC. Owszem, są wszystkie wymienione w
zakładce DC, ale po dodaniu takiego do koszyka i próbie zakupu dostaję informację, że nie
mam podstawowego produktu. Po prostu, dzięki Cenedze/1C (a być może Bethesdzie, ale w to
mniej jestem skłonny uwierzyć), steamowe appID dla wersji na Europę Wschodnią jest inne niż
dla reszty świata i DLCki nie działają bez gry o określonym ID. Żeby było śmieszniej, Steam w sklepie
oferuje mi DLC tylko na bazie mojego regionu, a nie appID posiadanej gry. Support Steama
mógł mi jedynie zaproponować, że podmienią mi appID na moim koncie na to dla mojego regionu,
co spowoduje usunięcie np. liczby granych godzin. Podziękowałem i nie skorzystałem.

To rzeczywiście pokręcona sytuacja. Cenega i Bethesda już dawno powinny rozwiązać ten problem. Widocznie inne rzeczy są ważniejsze dla nich... Szkoda. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2013 o 15:13, Redjevel napisał:

> Kupił ktoś TDU 2 na steamie i może mi powiedzieć czy jest polska wersja? :)

Języki: Angielski, Francuski, Niemiecki, Włoski, Hiszpański
Widać na stronie sklepu
http://store.steampowered.com/app/9930/

Jest parę gier w których mimo braku języka polskiego wymienionego na stronie sklepu to można ustawić język polski. Dlatego pyta, spojrzeć na stronkę steama to każdy potrafi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, po ostatniej aktualizacji (a właściwie chyba dwóch - wczorajszej i dzisiejszej, no chyba, że Steam wczoraj ją tylko ściągnął, a dziś dopiero zainstalował :)) znacząco u mnie spadło użycie RAMu przez klienta - z prawie 80MB do ~40 przy zmaksymalizowanym kliencie i 31-32 przy kliencie schowanym do tray''a. Ktoś coś podobnego u siebie zaobserwował ;)?

A poważnie, opis klienta w Menedżerze zadań mam jakiś dziwny - "Steam Client Bootstrapper (buildbot_winslave04_steam_steam_rel_client_win32@winslave04)", też taki macie?

PS Z cyklu "koniec świata" - pojawiło się archiwum czatu, wow :). Co prawda w dość szczątkowej formie (widać Steam zachowuje tylko ostatnią rozmowę z danym użytkownikiem), ale postęp jest :D. "This is one small step for man, one giant leap for me, MANKIND!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2013 o 14:41, Janek_Izdebski napisał:

To rzeczywiście pokręcona sytuacja. Cenega i Bethesda już dawno powinny rozwiązać ten
problem. Widocznie inne rzeczy są ważniejsze dla nich... Szkoda. :(


No cóż. Jednym wcale nie musi na tym zależeć, bo na tym zarabiają, a drugim pewnie nie zależy, bo na naszym rynku nie zarabiają tyle, żeby się zainteresować sprawą.
Inna sprawa, że te DLC to akurat nie są mi jakoś potrzebne (może poza tym, że wymaga ich mod Josha Sawyera), ale kiedyś była ładna promocja, z której nie mogłem skorzystać z powyższego względu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić kiedyś w promocji wersji GOTY, albo brytyjskiej, albo tej cenegowej? Z tego co wiem, na Muve.pl jest stała promocja na wersję GOTY dla tych, którzy mają legalną podstawkę (nieważne gdzie kupioną). Szczegóły tutaj:

http://muve.pl/pc/rpg/fallout-new-vegas-wydanie-kompletne-pc-pl-ang-kup-gre-50-taniej/4247

Pozdro.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2013 o 21:11, Janek_Izdebski napisał:

A nie lepiej kupić kiedyś w promocji wersji GOTY, albo brytyjskiej, albo tej cenegowej?
Z tego co wiem, na Muve.pl jest stała promocja na wersję GOTY dla tych, którzy mają legalną
podstawkę (nieważne gdzie kupioną). Szczegóły tutaj:

http://muve.pl/pc/rpg/fallout-new-vegas-wydanie-kompletne-pc-pl-ang-kup-gre-50-taniej/4247


Dzięki za cynk, ale tam piszą o zrobieniu zdjęcia/skanu kodu Kompanii Graczy z podstawki, co jest siłą rzeczy niewykonalne przy grze z UK :) Chociaż, może gdyby się z nimi skontaktować, nie robiliby problemów, nie wiem.
A że szczególnie mi na dodatkach nie zależy, to się nie interesowałem. Ale dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2013 o 22:10, Dermi napisał:

Dzięki za cynk, ale tam piszą o zrobieniu zdjęcia/skanu kodu Kompanii Graczy z
podstawki, co jest siłą rzeczy niewykonalne przy grze z UK :) Chociaż, może gdyby się z nimi
skontaktować, nie robiliby problemów, nie wiem.
A że szczególnie mi na dodatkach nie zależy, to się nie interesowałem. Ale dzięki za
pomoc :)

IMHO warto się z nimi skontaktować. Może pozytywnie rozpatrzyliby Twoją prośbę. Kto wie. Ja bym spróbował. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2013 o 12:52, FreemanPL napisał:

Chciałbym usunąć gre z biblioteki, czy jest szansa jak napisze do supportu to usunął?


Nie. Chyba, że któryś admin będzie miał naprawdę dobry dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2013 o 12:52, FreemanPL napisał:

Chciałbym usunąć gre z biblioteki, czy jest szansa jak napisze do supportu to usunął?


Gry, które kupisz będą tam już na stałe. Możesz co najwyżej zrobić sobie listę ulubionych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2013 o 18:46, FreemanPL napisał:

A jak gra nie działa? I to nie z mojego powodu?


Ale dlaczego miała by nie działać? Rozwiń swoją wypowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się