ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

O kurde. Kolejne gry doszły z kartami. Między innymi The Walking Dead i Chivalry. Fajnie, parę gier znowu się kupi za karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież tak jest podczas każdej wyprzedaży,wchodzą nowe tytuły i najpierw mają -33/-50 %,a dopiero po kilkudziesięciu minutach zmienia się na -66/-75 %.Wygląda to jakby Steam robił sobie łapankę frajerów,a dopiero później prawdziwą wyprzedaż.Błąd to na pewno nie jest,bo już dawno by się go pozbyli :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy można przeniesc grę ze steam na pendrivie? Zakupiłem dzis Football Manager 2013 i chciałbym sobie sciagnac (niedługo odnowi mi sie limit mobilnego internetu i GB które jeszcze mi zostały przepadną). Niestety mojego laptopa zostawiłem w 2 domu i przez jakies 2 tygodnie nie bede go widzial :/ Wiec postanowilem ze sciagne FM 2013 na sluzbowego laptopa a pozniej przeniosę przez pendrive na mój laptop. Czy jest to możliwe? Jaki dokładnie folder mam przeniesc?

sorki za brak niektórych polskich znaków ale mam nagrany jakis głupi program i nie mogę pisać wszystkich znaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2013 o 22:02, jarekao napisał:

Czy jest to możliwe? Jaki dokładnie folder mam przeniesc?

Bez problemu można przenosić gry.

Folder: ...\Steam\steamapps\common\NAZWA_GRY

Czasami Steam automatycznie nie wykrywa, że gra jest zainstalowana, więc trzeba znowu w nim zainstalować. Wtedy automatycznie wykryje pliki i nie trzeba będzie nic (ewentualnie parę MB) ściągać.

A, i w razie czego warto sprawdzić spójność plików, w programie: prawym na grę > Właściwości > Pliki lokalne > Sprawdź spójność plików gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Jest możliwe utworzenie kopii zapasowej aczkolwiek do jej uruchomienia i tak będziesz potrzebował steama.
Klikasz w lewym górnym roku zakładkę "steam" i wybierasz "Utwórz lub przywróć kopię zapasową".
Tworzysz kopię wybranego tytułu, wrzucasz to na pendrive''a. Następnie logujesz się na swoim koncie na innym komputerze i korzystając z tej samej opcji instalujesz utworzoną kopię zapasową :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, być może głupie, ale dobrze byłoby wiedzieć.

Czy da się przypisać do steama grę, która nie była na steamie kupiona? Nie chodzi mi o opcję "dodaj grę spoza steam" ale o dodanie jej na listę gier steamowych, tak żeby kiedyś mógł ją pobrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze zrozumiałem, to kupiłeś grę w innym sklepie z cyfrową dystrybucją. I nie wiesz czy da się ją przypisać? Jeżeli na karcie produktu w dowolnym sklepie napisane jest, że gra korzysta lub wymaga Steama, to nawet trzeba ją przypisać. Jeżeli nie ma takiej informacji, to gry na Steamie nie aktywujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2013 o 22:34, ray757 napisał:

Mam pytanie, być może głupie, ale dobrze byłoby wiedzieć.

Masz rację...głupie;)

Dnia 12.07.2013 o 22:34, ray757 napisał:

Czy da się przypisać do steama grę, która nie była na steamie kupiona? Nie chodzi mi

Steam to teraz bardzo popularny DRM, tak popularny, że nawet niektóre retaile wymagają rejestracji na Steam''ie.
Tak więc tak jak pisze Kraju, jeśli gra ma ten DRM to nawet trzeba ją przypisać.
Są też ewenementy w typie Dark Souls gdzie gra nie dość, że wymaga konkurencyjnego upierdliwca to jeszcze "łaskawie" pozwala się przypisać do drugiego- po co nie mam pojęcia. W każdym, razie mając to na uwadze nie trać nadziei na taką możliwość nawet jesli gra na karcie produktu nie ma Steam''a bo może to akurat któraś z tych. Najlepiej poszukaj szczegółów w sieci.
A jeśli gra to nie jakaś nowość to radził bym poszperać u konkrencji np na GoG albo GMG, tam zasady są podobne -np w GoG moża ściągnąć grę kiedy ci się spodoba, tylko DRM''u nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2013 o 23:09, FreemanPL napisał:

Myslicie że CoD (te starsze) będzią w -75%?


Nie licz na to. Activison to chciwe świnie i nigdy nie dali promocji na swoje produkcji więcej niż -50%

Zobacz na MW3 prawie 3 lata po premierze i nadal cena 59,99 €

A innych cena spada o połowę po paru miesiącach ale nie u nich.

Warte jest zakupu te DLC do Sniper GW2 Siberian Strike ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera, na Steamie sie walneli i dali Tropico z 89% znizki zamiast 75. Wrzucilem do koszyka, chcialem jeszcze Batmana wziac, jak wrocilem do koszyka, juz cena wzrosla :( za dwa euracze bym wzial, za 5 raczej nie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te letnie promocje nie są zbyt bezpieczne dla mojego portfela. Jak przez 7 lat użytkowania steama nic nie kupowałem przez tę platformę, tak teraz sobie trochę nadrobiłem.
Za około 150zł udało mi się nabyć sporo fajnych gierek w które nie miałem przyjemności zagrać:
GTA IV - niecałe 5EU
Fallout NV Wydanie kompletne - tu cena normalna ale chorowałem na tytuł od jakiegoś czasu
L4D 2 - niecałę 4EU
ponoć srakowaty Afetrfall InSanity
Wiedźmin 2 - też za jakieś w miarę śmieszne pieniądze
Plus parę dni wstecz nowy Mortal Kombat
Grania mam chyba na całą wieczność :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2013 o 11:19, ArkStorm napisał:

Te letnie promocje nie są zbyt bezpieczne dla mojego portfela. Jak przez 7 lat użytkowania
steama nic nie kupowałem przez tę platformę, tak teraz sobie trochę nadrobiłem.


A to dopiero drugi dzien :) ja tez juz pare zlociszy na gry wydalem, ale staram sie raczej kupowac gry za jednocyfrowe kwoty :) Wyjatkiem tu byl Season Pass do Borderlands 2, ktory kupilem wczoraj za 10 euro. A i tak jak na razie najbardziej sie ciesze z Sid Meier''s Pirates. Mialem gdzies wydanie pemierowe, ale szlag mi trafil plytki, a piratow (nomen omen) nie uznaje. Teraz bedzie mozna znowu pozeglowac po Karaibach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się