ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 16.07.2013 o 21:31, Blackhand napisał:

Miliony much...


Dokladnie tak :/ Czasem nie ogarniam tej kuwety. Takie fajne tytuly mozna kupic, a ludzie mimo to wola jakies FPSy... Ile czasu mozna tluc w to samo?! Jakas odmiana naprawde czasem jest potrzebna. Gralem w demo Gunpointa i naprawde mnie ten tytul wciagnal. Jesli nie pojawi sie juz w zadnej ofercie na wyprzedazy bede mocno zawiedziony. Na razie licze na to, ze na koniec dadza jeszcze "powtorke z rozrywki", czyli maksymalne znizki na konkretne tytuly...

Dnia 16.07.2013 o 21:31, Blackhand napisał:

A tak serio, wkurzyłem się dzisiaj...


Dziwne. Ja mialem czasem karty znikajace z Marketu, ale zwykle po jakims czasie pojawialy mi sie w Inventory... :/ Aczkolwiek Steam naprawde ostatnio wariuje. Np. wczoraj o 19, przy zmianie ofert, wyswietlilo mi normalna wersje sklepu Steama zamiast wyprzedazowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu podczas wizyty w Polsce skusiłem się na Alana Wake z biedy za 20 zł. Dodałem go sobie do biblioteki steama, wróciłem do Niemiec i... prawie o nim zapomniałem ;) Ostatnio naszła mnie chęć sprawdzenia tej gierki, a tu zonk. Blokada regionalna. Mimo że w międzyczasie wyrwałem ponownie Alana (ale z dodatkiem) na Humble Bundle, drugiej wersji podstawki oczywiście nie mogę dodać do biblioteki. Czy w takiej sytuacji nie obejdzie się bez kontaktu z supportem steama gdzie na odpowiedź (i to w tak gorącym dla nich okresie) pewnie trochę przyjdzie mi poczekać? A może ktoś z Was był kiedyś w podobnej sytuacji? No i czy mogę spodziewać się jakiś konsekwencji (vide bany) za tak podstępny i perfidny uczynek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prośbe do kogoś, mógłby ktoś poratować i pożyczyć 0,02 euro? Bo brakuje mi w portfelu steam tyle do zakupu. Moglibyśmy to załatwić przez rynek na steam, ktoś by kupił ode mnie jakiś przedmiot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2013 o 22:07, Ring5 napisał:

Dokladnie tak :/ Czasem nie ogarniam tej kuwety.


Co w tym zaskakującego? Gry indie są indie, dlatego że są bardzo często skierowane do bardzo wąskiego grona odbiorcy i nie mają olbrzymiego maszyny marketingowej za sobą. To nie jest dziwne w żadnym wypadku, że ludzie głosują na najgłośniejsze tytuły a nie najciekawsze promocje.

A do tego ludzie przyzwyczaili się, że mało znane gry kupuje się w bundlach za kilka dolarów i nie opłaca się płacić za nie 5$, skoro za miesiąc czy kilka za tyle dostaną w pakiecie tą i jeszcze z 8 innych.

Poza tym umówmy się, sporo osób głosuje tylko dla kart. I może nawet klikają losowo, bo i tak nie mają zamiaru nic kupić żadnej, a chcą mieć kilka centów ze sprzedaży kart. Więc guzik ich obchodzi co wygra. Jak tak teraz myślę, to sam chyba też nie kupiłem podczas tej wyprzedaży nic z Community Choice Deal. Bo albo już mam, albo cena jeszcze nie ta (z portfelem się umówiliśmy że nie wydamy podczas tej wyprzedaży jednorazowo więcej niż 7.5€), albo mnie nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2013 o 23:44, bVarador napisał:

Co w tym zaskakującego?


Chociazby to, ze w tym konkretnym przypadku nie mowimy o grach indie vs np. Call of Duty, ale o Natural Selection. Ok, w kwestiach FPSow moze nie jestem na biezaco, ale pierwszy raz o tym tytule uslyszalem wlasnie przy okazji CC, tymczasem wygral on glosowanie z miazdzaca przewaga. I to wlasnie mnie troche dziwi.

Kolejna niezrozumiala dla mnie rzecz to system dobierania gier do CC. Czasem mam wrazeni, ze robia wszystko, by niektore gry nie mialy szans. Troche tak na zasadzie "ej, chcecie 99% znizki na Cywilizacje, czy moze 10% na Gunpointa?".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2013 o 20:20, Abi_Dalzim napisał:

Jak radzicie? Trzymać karty z letniej wyprzedaży i sprzedać za 3-4 miesiące czy tez sklejać
odznakę (w sumie nie bardzo wiem po co :D)?


Ja sobie jeden poziom odznaki zrobię, a resztę kart planuję trzymać. Jeśli tylko nie znikną po wyprzedaży (a nie powinny, karty z bety nie znikły), powinny drożeć w miarę zmniejszania się ich zapasu, na co mocno liczę. Jeśli tak będzie, to za jakiś czas powinny być warte po kilka euraczy (tak, jak karty z bety pod koniec, gdzie za Axtona z Borderlands 2 chcieli w okolicach 8-10 euro, gdy jego zapas zszedł do dwucyfrowej liczby), wtedy je opylę i przynajmniej częściowo odrobię "straty" z letniej wyprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, doczekałeś się, masz Gunpointa na Flash Sale :). Ja się niestety w międzyczasie rozmyśliłem (czyt. kupiłem Serious Sam 3 Gold na -90%), więc Gunpointowi za 5,99 Euro mówię "pas". Jak Incredipede wyskoczy na FS z -85%, jak to było w głosowaniu, to wezmę i to będzie na tyle :D.

A Support pewnie mi odpowie dopiero po SSS :/.

Dropi ktoś karty w OMD!2? Mi w przeciągu 3 godzin wypadły tylko 3... Zawsze wcześniej (w innych grach) "wypadały" co ok 30 minut...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2013 o 23:43, Archi155 napisał:

Mam wielką prośbe do kogoś, mógłby ktoś poratować i pożyczyć 0,02 euro? Bo brakuje mi
w portfelu steam tyle do zakupu. Moglibyśmy to załatwić przez rynek na steam, ktoś by
kupił ode mnie jakiś przedmiot.

0,02to tyle ille akurat mamnakonciewięc pisz =[[H]]=Carter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2013 o 20:34, Carter napisał:

> Mam wielką prośbe do kogoś, mógłby ktoś poratować i pożyczyć 0,02 euro? Bo brakuje
mi
> w portfelu steam tyle do zakupu. Moglibyśmy to załatwić przez rynek na steam, ktoś
by
> kupił ode mnie jakiś przedmiot.
0,02to tyle ille akurat mamnakonciewięc pisz =[[H]]=Carter

Już nie trzeba, znajomy dał, ale dzięki za chęci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2013 o 20:24, Ring5 napisał:

> Jak radzicie? Trzymać karty z letniej wyprzedaży i sprzedać za 3-4 miesiące czy
tez sklejać
> odznakę (w sumie nie bardzo wiem po co :D)?

Ja sobie jeden poziom odznaki zrobię, a resztę kart planuję trzymać. Jeśli tylko nie
znikną po wyprzedaży (a nie powinny, karty z bety nie znikły), powinny drożeć w miarę
zmniejszania się ich zapasu, na co mocno liczę. Jeśli tak będzie, to za jakiś czas powinny
być warte po kilka euraczy (tak, jak karty z bety pod koniec, gdzie za Axtona z Borderlands
2 chcieli w okolicach 8-10 euro, gdy jego zapas zszedł do dwucyfrowej liczby), wtedy
je opylę i przynajmniej częściowo odrobię "straty" z letniej wyprzedaży.


8-10€ ale za zafoliowane kary...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2013 o 21:35, FreemanPL napisał:

8-10€ ale za zafoliowane kary...


Nie za zafoliowane, tylko normalne, z bety (Game Card, nie Trading Card).

A 40% na Gunpointa to trochę mało... jakby był za 50+ to bym pewnie wziął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle dobrych promocji, tak mało pieniędzy ... jeśli Bastion by wygrał w głosowaniu, to co o nim powiecie? Akurat bym miał kasę ze sprzedaży kart (eh ten Steam - wymyślili głupie karty, potrzebne tak naprawdę nikomu i zarabiają na tym, amazin'')

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2013 o 00:15, Outlander-pro napisał:

Tyle dobrych promocji, tak mało pieniędzy ... jeśli Bastion by wygrał w głosowaniu, to
co o nim powiecie? Akurat bym miał kasę ze sprzedaży kart (eh ten Steam - wymyślili głupie
karty, potrzebne tak naprawdę nikomu i zarabiają na tym, amazin'')

Cóż... mi karty i nowy wygląd profilu się nie podoba, dlatego zbojkotowałem betę. Na dodatek karty są z produktów, które nie posiadam albo nie gram (TF2), ale to nie jest żaden argument; nie uważam, żeby maksowanie osiągnięć, zbieranie kart było potrzebne na Steeam. :P
Ciekaw jestem jak można sprzedać te karty z letniej wyprzedaży (w sensie cena), o ile w ogóle można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brać póki dają za pół darmo. Świetna gra, z niezapomnianym klimatem, doskonałym światem, boską ścieżką dźwiękową i znakomitym gameplayem. Grą jestem nadal oczarowany, pomimo tego, że przeszedłem ją dwa lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odbiór gry jest dość dobry ja sam mam 3 kopie (1 4 sale :D), ale muszę przyznać, że nigdy w grę nie grałem... Jutro jak odpalę Xboxa, to spróbuję sprawdzić co to w ogóle jest.

Ale wracając do opinii. Jest to bieganina w rzucie izometrycznym z progresywnie generowanymi mapami, zaskakuje niesamowitymi komentarzami narratora (który chyba swoją drogą dostał za nie nagrodę.

Czy kupić warto? Tak. Czy warto zagrać? Nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2013 o 00:17, LubieWafle napisał:

Cóż... mi karty i nowy wygląd profilu się nie podoba, dlatego zbojkotowałem betę. Na
dodatek karty są z produktów, które nie posiadam albo nie gram (TF2), ale to nie jest
żaden argument; nie uważam, żeby maksowanie osiągnięć, zbieranie kart było potrzebne
na Steeam. :P

Jednak nowe emotki do czatu czy jakieś nowe tło na stronę profilu nie jest mi potrzebne, a to właśnie można dostać za skompletowanie kart. Całkowicie zbędnie, nie mam pojęcia kto to zbiera. Zatem zawsze jakiś zarobek jest, zawsze jakiś plus.

Dnia 18.07.2013 o 00:17, LubieWafle napisał:

Ciekaw jestem jak można sprzedać te karty z letniej wyprzedaży (w sensie cena), o ile
w ogóle można.

Te karty można sprzedawać jak każde inne - ich cena to około 11-13 eurocentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sposób, by kupić grę na steamie jeszcze na dzisiejszej wyprzedaży, jeśli nie mam nigdzie żadnych kont online, żeby przelew czy cholera wie jak się płaci zrobić? Wiem, że normalnie na takie konto to chyba pare dni leci kasa jak sie pocztą czy jakoś wpłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bastion kupiony, bardziej "na wszelki wypadek" niz z faktycznej potrzeby posiadania go. Zobaczymy, co soba prezentuje.

Najbardziej zaluje, ze nis wrzucili Brave New World na wyprzedaz. Pewnie trzeba bedzie do zimowej wyprzedazy poczekac, zeby sobie husaria posmigac. Na pocieszenie kupilem sobie upgrade do edycji Gold i bawie sie teraz dodatkiem Gods and Kings.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2013 o 08:55, Ecko09 napisał:

Jest jakiś sposób, by kupić grę na steamie jeszcze na dzisiejszej wyprzedaży


Jesli nie masz zadnego konta bankowego, karty platniczej itp, to jedyne, co Ci pozostaje, to dogadanie sie z kims, zeby kupil dla Ciebie gre jako gift, a Ty zrobisz przelew na konto tej osoby. Wszystkie inne opcje wymagaja konta lub konta+karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się