ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 18.07.2013 o 08:55, Ecko09 napisał:

Jest jakiś sposób, by kupić grę na steamie jeszcze na dzisiejszej wyprzedaży, jeśli nie
mam nigdzie żadnych kont online, żeby przelew czy cholera wie jak się płaci zrobić? Wiem,
że normalnie na takie konto to chyba pare dni leci kasa jak sie pocztą czy jakoś wpłaca.

Niestety w zasadzie na steam możesz kupować tylko przez paypal lub kartę kredytową/do płatności online. Nie ma tak że kupujesz i wysyłasz przelew bankiem a tym bardziej pocztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w takiej sytuacji nie obejdzie

Dnia 16.07.2013 o 23:42, conradzik napisał:

się bez kontaktu z supportem steama gdzie na odpowiedź (i to w tak gorącym dla nich okresie)
pewnie trochę przyjdzie mi poczekać?


Darowałbym sobie support :/ Blokady regionalne na steam, który jest całkowicie nastawiony na dystrybucję cyfrową w XXI w. to oczywiście jest jakieś kuriozum... no ale na zamordyzm Valve nic nie poradzisz :/ Szkoda tylko czasu. Raczej się pogódź z tym, że jesteś 20 zł. w plecy.


Po częsci jednak sam jesteś sobie winien - wersja z "biedronki" to pewnie wydawana przez Cenegę - gdzieś małym drukiem zapewne masz tam napisane, że gra działa tylko na terenie Polski.

Ta kupowana bezpośrednio u nich (na muve pl) takie ostrzeżenie posiada:

http://muve.pl/digital/akcja/alan-wake-pc-pl-digital/5200#opis-szczegolowy

Jeśli tego napisu nigdzie tam nie ma (w co wątpie) to reklamuj bezpośrednio u Cenegi, jeśli jest... no to cóż - nic nie wskórasz...


EDYCJA: Może jednak spróbuj się skontaktować z supportem - poproś o usunecie z konta Alana, którego masz (z PL) i wtedy powinien dodać się ten z Humble Bundle. O ile "łaskawcy" z Valve przychylą się do Twojej prośby ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno jest globalizacja, a ludzie nie mogą zagrać w grę po wyjeździe za granicę.

To jest po prostu niesamowite. Anyway, kupowanie czegokolwiek od Cenegi, co się rejestruje na Steamie (czyt. prawie wszystko) to pomyłka. Ta firma powinna upaść już dawno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2013 o 11:20, kaczek93 napisał:

Czy też macie wrażenie że 70% wystawionych na rynek przez was kart kupują "ruscy"? :D


Na 20 sprzedanych kart, tylko 4 osoby kupowały z Rosji, zatem nie, nie mam takiego wrażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na Payday, biorę ze znajomym 4 packa jak będzie - 75%, oraz czekam na - 75% retro city rampage. Może coś się jeszcze trafi, ale głównie czekam na te 2 tytuły. Wcześniej kupiłem DLC do sleeping dogs, do dark siders 2 i torchlight 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będę się chyba ubiegał o tytuł debila roku. Odinstalowałem Steama przed przekopiowaniem folderów z grami na inny dysk. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2013 o 13:23, Kadaj napisał:

Będę się chyba ubiegał o tytuł debila roku. Odinstalowałem Steama przed przekopiowaniem
folderów z grami na inny dysk. ;p

Pół biedy jak to były czyste instalki bez modyfikacji :PJ a też zrobiłem kiedyś to samo, ale wtedy nie wiedziałem, że Steam usunie całą zawartość. Sądziłem, że te zmodyfikowane/nowe pliki zostawi. A tutaj zonk. Minęło kilka miechów zanim wszystko przypomniałem co miałem i odzyskałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat modów nie używam, ale do nieba poszło ~1000 screenów i save''y ze starszych gier (bo pliki były w ich folderach). :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2013 o 13:49, Kadaj napisał:

Akurat modów nie używam, ale do nieba poszło ~1000 screenów i save''y ze starszych gier
(bo pliki były w ich folderach). :3


screeny raczej można łatwo odzyskać jakimś małym programem do odzyskiwania danych np. recuva.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No w końcu się Risena doczekałem w promocji :P.Na razie kupię jedynkę,jak mi podejdzie to przy następnej okazji parę euro na dwójkę rzucę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2013 o 19:32, Iverson7 napisał:

No w końcu się Risena doczekałem w promocji :P.Na razie kupię jedynkę,jak mi podejdzie
to przy następnej okazji parę euro na dwójkę rzucę.


Jak ci Gothic podszedł to Risen też podejdzie na 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie [ zdaje sobie sprawę z tego, że zapewne będzie ono dziwne ale ... ] - co to są te całe steam gifty? Jak to wygląda w praktyce? Czy to jest legalne [ niby skoro jest to dostępne na platformie jaką jest steam to powinno być legalne ale tak sobie przejrzałem na szybko neta i widzę, że ta legalność jest jakaś taka ... niepewna.

Bo powiem tak - ze steama nie korzystam na co dzień. I nie widzę potrzeby, włączam go tylko gdy muszę zainstalować / odpalić jakąś grę której on wymaga. Nie korzystam, nie sprawdzam promocji, nie kupowałem, nie dostawałem. Nie znam się. Tak samo miło by było jakby mi ktoś łopatologicznie wyjaśnił jak się kupuje na tym całym steamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2013 o 19:27, Tyler_D napisał:

Mam pytanie [ zdaje sobie sprawę z tego, że zapewne będzie ono dziwne ale ... ] - co
to są te całe steam gifty? Jak to wygląda w praktyce? Czy to jest legalne [ niby skoro
jest to dostępne na platformie jaką jest steam to powinno być legalne ale tak sobie przejrzałem
na szybko neta i widzę, że ta legalność jest jakaś taka ... niepewna.

Bo powiem tak - ze steama nie korzystam na co dzień. I nie widzę potrzeby, włączam go
tylko gdy muszę zainstalować / odpalić jakąś grę której on wymaga. Nie korzystam, nie
sprawdzam promocji, nie kupowałem, nie dostawałem. Nie znam się. Tak samo miło by było
jakby mi ktoś łopatologicznie wyjaśnił jak się kupuje na tym całym steamie.


Na steamie można kupić grę dla siebie, wtedy jest dodawana automatycznie do biblioteki gier i można ją sobie od razu sciągać. Można też kupić grę jako gift, wtedy pojawia się ona w naszym ekwipunku steam, można ją sobie dodać do biblioteki gier (poprzez wciśniecie jednego przycisku) lub wysłać to komuś w prezencie. Często są też specjalne oferty do gier (głównie) sieciowych gdzie jedna osoba kupuje tzw 4-pack, dodaje się wtedy jedna gra do biblioteki gier i 3 pozostałe dodają się do ekwipunku, można je wtedy tak samo jak w poprzednim przypadku wysłać komuś w prezencie, takie 4-packi są oczywiście droższe od pojedynczych wersji, ale niż kupowanie 4 sztuk oddzielnie, ta opcja jest po to aby np 4 znajomych sobie taniej kupiło 4 kopie jednej gry.

PS. Głosujcie na Retro City Rampage ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2013 o 20:02, Tyler_D napisał:

A jak wygląda instalacja [ normalnej gry jak i takiego gifta ]? Dostaje się maila z serialem?


Kupujesz gre na steamie = gdy steam zatwierdzi trasakcje w Twojej bibliotece po prostu pojawi sie gra do sciagniecia (ofc monit o tym tez dostaniesz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się