ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 16.08.2013 o 02:29, Janek_Izdebski napisał:

> Mógły ktoś kupić dla mnie tego bundla? moge dac 6-7€ na steam
Którego? Origin zy najnowszy Weekly? :)

Tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można sobie dowolnie dysponować kluczami z tego Origin Bundle?
Bo mam już Mirror''s Edge i oddałbym za coś czego nie mam, a mógłbym zagrać ;)
Nie wiem też, czy Dead Space jest wart mojej uwagi, bo przyznam, iż kupiłem zestaw trochę licząc na fajne gry, które mogą być jeszcze do niego dodane :)

P.S. Jaki jest czas na wykorzystanie kluczy Steam z takich zestawów? Mogę dokonać aktywacji za kilka miesięcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2013 o 00:10, Iverson7 napisał:

No to wiem,ale chodzi mi o to czy steam nie może wykryć zainstalowanych plików i ich
użyć zamiast ściągać grę od zera(np.przez przeglądanie plików lokalnych itd.)?

No i ja na to odpowiadam - nie da się.
Chyba że zależy Ci na tym byś mógł wykorzystywać steama w tej pudełkowej wersji to zawsze możesz użyć opcji ,,dodaj grę spoza steam".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że Origin nie ma na gramie swojego tematu to podepnę się tutaj :) Pewnie sporo graczy ściąga obecnie Battlefielda 3. Dobiłem do 89% po czym procent ukończenia wrócił do 62%. Miał ktoś podobny problem? Mam wolnego neta i raczej odpuszczę sobie na razie zasysanie jeżeli to powszechnie występujący problem.

EDIT:
http://www.reddit.com/r/origin/comments/1kg3ii/downloads_going_backwards/
Wygląda na to, że to nie tylko mój problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2013 o 00:10, Iverson7 napisał:

No to wiem,ale chodzi mi o to czy steam nie może wykryć zainstalowanych plików i ich
użyć zamiast ściągać grę od zera(np.przez przeglądanie plików lokalnych itd.)?


Mozesz sprobowac tak
zainstalowac gre z plyty(w folderze niesteamowym lepiej). potem uruchomic pobieranie z steam i zapauzowac jak zrobi foldery(prawie odrazu), wylaczyc steama, przekopiowac glowne pliki z zainstalowanej gry do nowopowstalego foldera w folderze steam(poprzednia zawartosc skasowac). Male pliki dll czy exe mozna sobie darowac, bo steam sciagnie swoje oraz kwestia patchow:- nie wiem czy gra przy patchowaniu tworzy nowe pliki czy modyfikuje duze-glowne pliki, jak to drugie to lepiej samu spatchowac gre przed przenoszeniem, bo steam wykryje pliki jako nieaktualne i bedzie pobieral na nowo.
Jak masz duzo miejsca na dysku wtedy mozesz kopiowac pliki zamiast przenosic i mozesz "eksprymentowac" jak nie wieszy czy gra miala patche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktywowałem na Steamie Blood Bowl: Legendary Edition. W sklepowej karcie gry widnieje informacja o tym, że gra jest zabezpieczona przez SecuROM i posiada limit pięciu aktywacji. Moje pytanie brzmi następująco: jak usunąć grę bez utraty limitu aktywacji i czy jest to w ogóle możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2013 o 02:01, Gumisiek2 napisał:

Aktywowałem na Steamie Blood Bowl: Legendary Edition. W sklepowej karcie gry widnieje
informacja o tym, że gra jest zabezpieczona przez SecuROM i posiada limit pięciu aktywacji.
Moje pytanie brzmi następująco: jak usunąć grę bez utraty limitu aktywacji i czy jest
to w ogóle możliwe?

Jak usuniesz grę z kompa to nie tracisz limitu dopóki nie użyjesz opcji dezaktywacji.
Jak zainstalujesz grę ponownie to nie będzie trzeba aktywować dopóki windy nie przeinstalujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: A więc podczas grania w Hitman Absolution (świetna gra swoją drogą) nie zaliczyło mi achivmentu : "Finish 10 challenges" w sumie tego nie zauważyłem dopóki nie odblokowało mi takiego samego tylko za 50 wyzwań,da się coś z tym zrobić? ( Rozpoczęcie gry na nowo nie wchodzi w grę bo challange itp są naliczane na gracza a nie na "przejścia misji/kampanii) W sumie nie żeby mi aż tak zależało na achivmentach ale moje OCD wariuje przez to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy masz kolejny achievement związany z odblokowaniem jakiejś ilości wyzwań? Słyszałem, że gdy mamy w grze achievementy w stylu "Ukończ 10 wyzwań", "Ukończ 50 wyzwań" i "Ukończ 100 wyzwań" i nie zaliczy nam tego pierwszego, lecz zaliczy drugiego, to przy zaliczeniu trzeciego (niezła wyliczanka :P) jest szansa, że pierwszy aczik również się odblokuje. Istnieje też program do odblokowywania konkretnych aczików o nazwie Steam Achievement Manager, lecz nie wiem, czy używanie go nie wiąże się z jakimiś konsekwencjami ze strony Valve. Na logikę nie powinno, jednak nie chciałbym być odpowiedzialny za ewentualną karę ;-) Chociaż podobno używanie programu jest w 100% bezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mea culpa. Akurat mam dwa wątki przypięte, tj. Promocje oraz Steam i wrzuciłem w pierwszy, który był wyżej. Dodam, że każda gra to osobny kod, więc można podzielić się kodami z innymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem przed chwilą jeden detal, który wprowadził Steam w kartach gier sprzedawanych na swojej platformie (sprawdzałem z poziomu przeglądarki, ale powinno to być także zaimplementowane z poziomu klienta).

Otóż, od teraz oglądając karty gier widnieje nowe oznaczenie wersji językowych gier. Teraz mamy:

- Text

- Full audio

- Subtitles.

W zależności od gier, krzyżyki są umieszczne w różnym miejscu, odzwierciedlającym formę lokalizacji danej produkcji.

Taki mały drobiazg, a cieszy. :)

Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się