ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

(...)
Wielkie dzięki za pomoc! Zauważyłem to, ale coś mi się z klientem stało i nie mogłem zauważyć.
Tak w ogóle, czy spolszczenie do kupionego Crusader Kings 2 jest legalne w świetle polskiego prawa i polityki Valve? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2013 o 00:41, LubieWafle napisał:

Czy spolszczenie do kupionego Crusader Kings 2 jest legalne?

A po co chcesz spolszczać? Przecież masz w ustawieniach polski język do wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2013 o 01:34, Hartus napisał:

> Czy spolszczenie do kupionego Crusader Kings 2 jest legalne?
A po co chcesz spolszczać? Przecież masz w ustawieniach polski język do wyboru.

Mówiłem o wersji z HumbleBundle. Ona chyba jest po angielsku, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2013 o 17:39, LubieWafle napisał:

Mówiłem o wersji z HumbleBundle. Ona chyba jest po angielsku, nie?

Jest zarówno po polsku jak i po angielsku. Sam wczoraj zakupiłem tego bundla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2013 o 17:39, LubieWafle napisał:

Mówiłem o wersji z HumbleBundle. Ona chyba jest po angielsku, nie?

Tak, ale skoro to gra bez blokad regionalnych, to gdyby kiedykolwiek ukazywało się spolszczenie w wersji Steamowej gry, to byłoby to odpowiednio zaznaczone w karcie produktu. Np. "Hitman: Absolution" kupiony gdziekolwiek w postaci klucza Steam, zawiera polską wersję językową. :) Choć czasem może się zdarzyć jakieś niedopatrzenie ze strony Steama i nie wyszczególnią jakiejś wersji językowej. Tak było bodajże w przypadku dodatków do "Skyrima."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko: czy po odinstalowaniu gry w którą grałem, po ponownym jej ściągnięciu będę miał te sejwy czy muszę je sobie sam skopiować by móc z nich potem skorzystać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2013 o 23:48, Thalanthas napisał:

Mam takie pytanko: czy po odinstalowaniu gry w którą grałem, po ponownym
jej ściągnięciu będę miał te sejwy czy muszę je sobie sam skopiować by móc z nich
potem skorzystać?

Jeśli gra obsługuje chmurę, to nie będziesz musiał. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2013 o 01:07, FreemanPL napisał:

Ktoś wie czemu mam taką informacje w markecie?


Zalogowałeś się z nowego komputera/przeglądarki. Zabezpieczenie żeby ktoś nie sprzedał Ci wszystkich przedmiotów po podprowadzeniu konta. Z tego komputera/przeglądarki nic nie sprzedasz przez 15 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2013 o 17:43, Hartus napisał:

> Mówiłem o wersji z HumbleBundle. Ona chyba jest po angielsku, nie?
Jest zarówno po polsku jak i po angielsku. Sam wczoraj zakupiłem tego bundla.

Szkoda, że EU3 nie jest po polsku... jak mniemam spolszczenia nie ma?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2013 o 02:00, LubieWafle napisał:

jak mniemam spolszczenia nie ma?:P


Używanie Google naprawdę nie boli. Znalazłem tę informację w ciągu paru sekund.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2013 o 01:17, Nufiko napisał:

Zalogowałeś się z nowego komputera/przeglądarki. Zabezpieczenie żeby ktoś nie sprzedał
Ci wszystkich przedmiotów po podprowadzeniu konta. Z tego komputera/przeglądarki nic
nie sprzedasz przez 15 dni.

Ale ja kupowałem jeszcze 2 czy 3 godziny przed dostaniem takiego komunikatu. I Logowałem się z 2 tygodnie temu, bo mam zwyczaj nie czyscic ciasteczek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2013 o 03:09, Gumisiek2 napisał:

> jak mniemam spolszczenia nie ma?:P

Używanie Google naprawdę nie boli. Znalazłem tę informację w ciągu paru sekund.

Chodziło mi bardziej o legalność spolszczenia, czy jest to legalne ogólnie i w porządku w stosunku do Valve (Steam). Sam znalazłem je zanim zadałem pytania, kwestia teraz tego, czy legalnie jest tego ściągnięcie i zainstalowanie. Słyszałem też, że są pewne problemy z wersją pl, tak samo jak z polską wersją (już w grze, oficjalnie) Crusader Kings 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Steam nie zabrania instalowania nawet nieoficjalnych spolszczeń do gier, tak samo jak nie zabrania instalowania modów (chyba że pomagają one w multiplayerze, ale wtedy są to po prostu zwykłe cheaty). Co do problemów ze spolszczeniem, to nie słyszałem o takowych, nie wiem natomiast, jak wygląda jakość samego spolszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2013 o 15:44, LubieWafle napisał:

> > jak mniemam spolszczenia nie ma?:P
>
> Używanie Google naprawdę nie boli. Znalazłem tę informację w ciągu paru sekund.

Chodziło mi bardziej o legalność spolszczenia, czy jest to legalne ogólnie i w porządku
w stosunku do Valve (Steam). Sam znalazłem je zanim zadałem pytania, kwestia teraz tego,
czy legalnie jest tego ściągnięcie i zainstalowanie. Słyszałem też, że są pewne problemy
z wersją pl, tak samo jak z polską wersją (już w grze, oficjalnie) Crusader Kings 2.

Jeśli spolszczenie jest wyjęte z wersji pudełkowej od Cenegi czy innego wydawcy to jest kradzione, jeśli jest od podstaw stworzone przez fanów to jak najbardziej jest legalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko bo jakoś nigdy nie miałem okazji tego przetestować.
Aktualnie pogrywam sobie s Śpiące Psy a mam w planach przeinstalowanie systemu.
Czy muszę zaznaczyć jakąś opcję aby mógł na "nowym" systemie mieć z powrotem moje zapisy czy ta synchronizacja jest automatyczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło Wam się, aby jakieś pliki ściągnięte przez Steam były podejrzane o wirusy? Po ostatniej aktualizacji klienta Steam, AVG podał mi wiadomość o koniu trojańskim w pliku uruchamiającym grę Audiosurf. Na 99% to pewnie fałszywy alarm, ale ciekaw jestem czy ktoś miał jeszcze tego typu przypadki z jakimiś produkcjami obsługiwanymi przez tą platformę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli gra jest wspierana przez Steam Cloud to save''y powinny wraz z zainstalowaniem gry pojawić się ponownie. Bo wysyła jednak jakieś dane po każdej sesji. Natomiast jeżeli nie ma wsparcia chmurki to trzeba niestety wziąć save''y na pendrive''a.

Ja tak miałem z HL2, gdzie po dłuższym czasie normalnie save''y mi się pojawiły. Tak więc problemu nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się