ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 24.11.2013 o 13:42, luzac napisał:

Może coś Ci się pomyliło. Goły Steam po zalogowaniu ma tylko zawartość Twojej biblioteki,
którą możesz potem ściągnąć.


Nie pomyliło mi się i to jest właśnie ciekawostka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki szalony pomysł, żeby nie instalować na nowo systemu na nowym dysku i nie instalować wszystkich gier na Steam od nowa
mój obecny dysk ma już ponad dwa lata ale sprawuje się on jeszcze b. dobrze, więc może nie padnie ;)
obecnie dysk 1 TB podzielony mam na 4 partycje:

C: - 325 GB / z czego prawie 200 GB to Steam /
D: Gry 1 - 185 GB
E: Gry 2 - 205 GB
G: Zdjęcia - 214 GB / dysk praktycznie pusty

myślę więc tak, żeby przenieść zdjęcia z G na inny dysk, odinstalować gry z partycji E, połączyć partycję E i G i przenieść tam Steama / skopiować Steam z partycji C i przenieść na tą połączoną partycję /
dało by się coś takiego zrobić?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Chciałbym zapytać o zasadę działania steam gift.
Otóż chciałem zagrać w Fable 3 ale że w żadnym sklepie nie mogę tego znaleźć jedynym miejscem gdzie znalazłem jest allegro. Sprzedają tam Fable 3 i dwa dlc w postaci kodów steam gift. Jako, że nigdy nie kupowałem nic przez steama a tych kilka gier które mam przypisane do konta kupiłem w sklepie razem z pudełkiem nie wiem na jakiej zasadzie to działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od sprzedającego na allegro dostaniesz maila z giftem, klikasz w link i logujesz sie przez steam i gift przypisuje sie do steam, potem dostajesz wybór czy aktywować gre czy chcesz ją mieć jako gift i wtedy możesz dać gift komuś innemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś odpowiedzieć w kwestii mojego powyższego pytania?
czy taka operacja jest w ogóle możliwa i czy wszystko będzie dobrze działać?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 13:17, lis_23 napisał:

Mógłby ktoś odpowiedzieć w kwestii mojego powyższego pytania?
czy taka operacja jest w ogóle możliwa i czy wszystko będzie dobrze działać?.

Tak, ale będzie trochę zabawy. Po przeniesienu musisz zweryfikować pliki gier.
https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=7418-YUBN-8129

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 13:14, Zatha napisał:

Od sprzedającego na allegro dostaniesz maila z giftem, klikasz w link i logujesz sie
przez steam i gift przypisuje sie do steam, potem dostajesz wybór czy aktywować gre czy
chcesz ją mieć jako gift i wtedy możesz dać gift komuś innemu.



Dzięki wielkie. Jeszcze jedno pytanko.
Jeżeli podstawka została wydana w polskiej wersji a dlc nie, to na jakiej zasadzioe to będzie działać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 13:56, GodOfLiar napisał:

Dzięki wielkie. Jeszcze jedno pytanko.
Jeżeli podstawka została wydana w polskiej wersji a dlc nie, to na jakiej zasadzioe to
będzie działać?

Na przykładzie Crusaders II mogę żecz ,że gra jest po polsku a jak coś jest z dlc(wszyskie po angielsku) to tekst jest w wersji angielskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 13:38, lis_23 napisał:

Po angielsku sobie nie poradzę ;)

1) Kopiujesz wszystkie pliki z katalogu Steam na nowy dysk.
2) Kasujesz wszystko poza SteamApps (tam są wszystkie pliki gier) i plikiem steam.exe.
3) Odpalasz steam.exe i są dwie opcje:
a) zadziała (czytaj dociągnie brakujące pliki Steam),
b) nie zadziała. Wtedy kasujesz plik steam.exe i robisz reinstall Steam.

Dnia 25.11.2013 o 13:38, lis_23 napisał:

trudna jest ta weryfikacja?

Nie, tylko czasochłonna. Trzeba na wszystkich grach kliknąć zweryfikuj pliki lokane. A to zajmuje czas. No i nie możesz wtedy grać w gry steam.

Dnia 25.11.2013 o 13:38, lis_23 napisał:

jak w ogóle zabrać się za łączenie partycji?.

Doświadczenie podpowiada mi, że jedyna rozsądna opcja to skasowac stare i utworzyć nową. Jak to zrobić zależy od systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 15:17, logray napisał:

1) Kopiujesz wszystkie pliki z katalogu Steam na nowy dysk.
2) Kasujesz wszystko poza SteamApps (tam są wszystkie pliki gier) i plikiem steam.exe.
3) Odpalasz steam.exe i są dwie opcje:
a) zadziała (czytaj dociągnie brakujące pliki Steam),
b) nie zadziała. Wtedy kasujesz plik steam.exe i robisz reinstall Steam.


Wtedy trzeba będzie wszystkie gry ściągać / instalować od nowa?

Dnia 25.11.2013 o 15:17, logray napisał:

Nie, tylko czasochłonna. Trzeba na wszystkich grach kliknąć zweryfikuj pliki lokane.
A to zajmuje czas. No i nie możesz wtedy grać w gry steam.

Ktoś tu pisał że ewentualnie można zacząć instalować gry steamowe na innej partycji niż ta na której znajduje się Steam, jak to wygląda w praktyce?
jak to jest z grami, które trzeba ściągnąć ze Steama? / HB / i czy to będzie dobrze działać?.

Dnia 25.11.2013 o 15:17, logray napisał:

Doświadczenie podpowiada mi, że jedyna rozsądna opcja to skasowac stare i utworzyć nową.
Jak to zrobić zależy od systemu.


Jest to Windows Seven Home Premium 64 bit Service Pack 1 + aktualizacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Np. mam do pobrania " Batman Akrham Asylum ", " Arkham City " i parę innych gier / HB /, co zrobić, żeby te gry pobrały się i zainstalowały na partycji G: a nie na partycji C:?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 16:49, lis_23 napisał:

Np. mam do pobrania " Batman Akrham Asylum ", " Arkham City " i parę innych gier / HB
/, co zrobić, żeby te gry pobrały się i zainstalowały na partycji G: a nie na partycji
C:?.


Kliknij Instaluj i wybierz dysk, niewiem czy u ciebie bedzie ta opcja bo ja zawsze mam ustawioną bete Steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2013 o 16:55, Zatha napisał:

Kliknij Instaluj i wybierz dysk, niewiem czy u ciebie bedzie ta opcja bo ja zawsze mam
ustawioną bete Steam.


Właśnie ja też nie wiem, zawsze instalowałem gry steamowe na C: - choć jedną grę mam na innej partycji i nie pamiętam, jak ją tam zainstalowałem ;) / ale to była gra pudełkowa, nie ściągana przez steama /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> 1) Kopiujesz wszystkie pliki z katalogu Steam na nowy dysk.
2) Kasujesz wszystko poza SteamApps (tam są wszystkie pliki gier) i plikiem steam.exe.
>> 3) Odpalasz steam.exe i są dwie opcje:
>> a) zadziała (czytaj dociągnie brakujące pliki Steam),
>> b) nie zadziała. Wtedy kasujesz plik steam.exe i robisz reinstall Steam.

>Wtedy trzeba będzie wszystkie gry ściągać / instalować od nowa?
Przeczytaj post Lograya kilka razy, a znajdziesz odpowiedź.
Skasowanie SteamApps to sciaganie gier od zera
Nieskasowanie SteamApps to wszystkie pliki gier beda na miejscu i ewentualnie steam dociagnie patche czy inne mniejsze rzeczy.

>Ktoś tu pisał że ewentualnie można zacząć instalować gry steamowe na innej partycji niż ta na której >znajduje się Steam, jak to wygląda w praktyce?
>jak to jest z grami, które trzeba ściągnąć ze Steama? / HB / i czy to będzie dobrze działać?.

To opcja w steamie wiec wszystko powinno dzialac poprawnie .
Jak klikasz na instaluj to masz nowe okienko
wymagane miejsce
dostepne miejsce
czas pobierania
Wybierze miejsce instalacji *WAZNE dostepne gdy gra na to pozwala, moga byc gry bez opcji*
cos tam costam i z prawej strony jest strzalka i na nia trzeba kliknac, bedzie lista i tam mozesz wybrac inna partycje, wybierasz partycje i postepuj zgodnie z poleceniami programu

podgladowy obrazek w jezyku angielskim (lista bedzie inaczej wygladac, bo na obrazku jest juz gotowe drugie miejsce do wyboru)
http://www.rockpapershotgun.com/images/12/sep/stein1.jpg

Gry sie uruchamiaja jak zwykle, a pobierac sie beda do wybranego miejsca.
Wydaje mi sie, za ta opcja powinna byc juz ogolnie dostepna, a nie tylko w becie ale nie sledze zmian na steamie.

pamietaj, ze wiekszosc gier na steamie zapisuje sejwy i inne pliki w folderze "uzytkownika systemu" na partycji systemowej/partycji c. !
wiec
Kopia zapasowa(backup) to podstawa przy operacjach na partycjach, wiec pytanie czy, ten nowy dysk mozesz podlaczyc jako drugi-to otwiera wiecej mozliwosci. Wiec zamiast laczyc partycje to lepiej korzystac z steamowej opcji na wybor partycji, gdzie jest zapisana gra.
Osobiscie uwazam, ze lepiej miec kilka partycji mniejszych niz jakies 1-2 wielkie duze, bo moze byc latwiej nimi "zarzadzac".
Jak nie masz doswiadczenia lub male to musisz uwazac przy zabawach z partycja, bo cos popsujesz i np bedzie polaczona partycja, ale bez danych to co zrobisz? a w necie mozna poczytac o gorszych historiach, ponadto, widze posta, gdzie laczenie 2 partycji w 300 GB zajelo 5h.
Wiec przemysl sobie to wszystko, rozpisz/rozrysuj na papierze/ekranie monitora (niedoslownie ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 14:06, Carter napisał:

Na przykładzie Crusaders II mogę żecz ,że gra jest po polsku a jak coś jest z dlc(wszyskie
po angielsku) to tekst jest w wersji angielskiej


Czyli z tego co rozumiem zawartość podstawki będzie po naszemu ale to co zwiazane z DLC po angielsku? Czy też wszystko bedzie po angielski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od gry, jak bardzo DLC wchodza w strukture podstawki. szeroki temat.
Ale radze sie wstrzymac z zakupem Fable 3 http://store.steampowered.com/app/105400/
wg. karty steam nie ma kluczy do gry, a klucze sa przyzwane przy pierwszym uruchomieniu gry, wiec mozliwe,ze gra z gifta, nie bedzie dzialac(nie mam pewnosci, ale takie braki wewnetrznych kluczy wystepowaly takze przy grach z bundlach i trzeba bylo czekac 1dzien? ), a na tamtejszym forum, sa posty "kupilem fable 3 20 dni temu nie mam klucza" . Wiec przepytaj mocno sprzedawce by sie nieczuc sie "oszukany".
Games for Windows Live, ktorego fable 3 uzywa, ma zostac zamkniety w przyszlym roku, a nadal nie wiadomo co z fable 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wypowiedzi Sarinewa dodam, że Fable3 to słaba gra. Jak baaaardzo ci zależy na zagranie w nią to napisz na steam (taki sam nick), moge cie dodać do Family Sharing i zagrasz za free.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 18:56, GodOfLiar napisał:

Czyli z tego co rozumiem zawartość podstawki będzie po naszemu ale to co zwiazane z DLC
po angielsku? Czy też wszystko bedzie po angielski?

Tak jest na przykładzie Crusaders II podstawka po naszemu dlc po angielsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 18:55, Sarinew napisał:

pamietaj, ze wiekszosc gier na steamie zapisuje sejwy i inne pliki w folderze "uzytkownika
systemu" na partycji systemowej/partycji c. !
wiec
Kopia zapasowa(backup) to podstawa przy operacjach na partycjach, wiec pytanie czy, ten
nowy dysk mozesz podlaczyc jako drugi-to otwiera wiecej mozliwosci.


To miałby być nowy dysk na system 1 TB gdyż mój obecny dysk ma już ponad dwa lata a ostatnio w tym okresie padają mi dyski
czego miałbym zrobić kopię zapasową i jak?

Dnia 25.11.2013 o 18:55, Sarinew napisał:

Osobiscie uwazam, ze lepiej miec kilka partycji mniejszych niz jakies 1-2 wielkie duze,
bo moze byc latwiej nimi "zarzadzac".


No właśnie - myślałem o tym, żeby na nowym dysku zrobić tylko jedną partycję systemową i tam mieć system, Steam, Orgin, Uplay, itp. ale piszesz, że lepiej jest mieć więcej partycji
obecnie partycja C: zajmuje 325 GB z czego ok. 200 GB to Steam
mógłbym podzielić nowy dysk na trzy partycje: 300 GB na system, 400 GB na Steam i ok. 300 GB na Orgin, Uplay i inne gry, które nie wymagają tego typu platform do działania ale jeżeli wtedy zainstaluję Steam na tej partycji 400 GB zamiast na partycji systemowej to system będzie coś trzymał na C:, zajmując tam dużo miejsca, czy już nie tak dużo, jak obecnie?
mam więc do wyboru:

1: połączenie partycji i przeniesienie tam Steama
2: instalowanie gier ze Steama na pustej obecnie partycji
3: reinstal świeżego systemu na nowym HDD, który + instalację od nowa ok. 40 gier na Steam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się