ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 27.11.2013 o 21:21, lis_23 napisał:

Chyba jednak nie będę się bawił ... w poniedziałek zobaczę, jak stoję z kasą i prawdopodobnie
zakupię dwa dyski twarde / 500 GB na system i 1 YB na Steam, Orgin i Uplay / i zainstaluję
świeży system
i teraz pytanko: jeżeli zainstaluję Steam na innym dysku twardym niż system to czy to
będzie działać, czy musi być on zainstalowany na tym samym dysku co system?.

Daje sobie rękę uciąć że już się o to pytałeś w którymś temacie.
Tak, będzie działał. Zresztą, jakby nie miał działać to by zapewne nie miał do wyboru innej partycji przy instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki :
Wystartowała sprzedaż jesienna.
Oczywiście ceny wyższe niż u polskich dystrybutorów :D Chyba tylko legendarną edycję Skyrima opłaca się kupić, a i tego nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2013 o 21:30, Darkstar181 napisał:

Daje sobie rękę uciąć że już się o to pytałeś w którymś temacie.
Tak, będzie działał. Zresztą, jakby nie miał działać to by zapewne nie miał do wyboru
innej partycji przy instalacji.


Tak, chyba tak ;)

w przypadku Uplay i Orgin można zainstalować te programy na C a gry gdzie się chcę / tak robię to teraz / nie wiem jeszcze, czy przed instalacją nowego systemu na nowym dysku odinstalować gry z w. w. programów? / EA i Ubisoft / bo EA miał wcześniej limit instalacji / choć na Orginie mam 5 gier, na Uplay trochę więcej /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2013 o 21:31, Darkstar181 napisał:

Chyba tylko legendarną edycję Skyrima opłaca się kupić, a i tego nie jestem pewien.


Nie tylko, AC III też taniej (14,99 euro, a na keye.pl za tyle można kupić klucz RU, natomiast wersja "normalna" jest droższa). Ale z tym zakupem się jeszcze trochę wstrzymam (szczególnie, że katuję AC IV), może na zimowej zejdzie do -75%.

EDYTKA: Revelations i Brotherhood też taniej, niż u nas (7,49 euro vs 45 zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2013 o 08:14, Ring5 napisał:

Nie tylko, AC III też taniej (14,99 euro, a na keye.pl za tyle można kupić klucz RU,
natomiast wersja "normalna" jest droższa). Ale z tym zakupem się jeszcze trochę wstrzymam
(szczególnie, że katuję AC IV), może na zimowej zejdzie do -75%.

EDYTKA: Revelations i Brotherhood też taniej, niż u nas (7,49 euro vs 45 zł).


Ekhem. http://digital.gamefly.co.uk/#!/download-assassin''s-creed-iii/5003656 Tu masz za 5 funtów i jeszcze jest kupon -20% do zdobycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z lokalizacją tego Skyrima? Niby jest podane, że polski interfejs, ale nie ma ptaszka przy kolumnie napisy. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2013 o 14:39, Rick napisał:

Jak to jest z lokalizacją tego Skyrima? Niby jest podane, że polski interfejs, ale nie
ma ptaszka przy kolumnie napisy. :P


W żadnym języku nie ma tego ptaszka racz zauważyć...

Skyrim ma pełną polską lokalizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2013 o 15:05, Zb4wiciel napisał:

Skyrim ma pełną polską lokalizację.


Można też jednak grać w angielską wersję z polskimi napisami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2013 o 15:05, Zb4wiciel napisał:


W żadnym języku nie ma tego ptaszka racz zauważyć...

Skyrim ma pełną polską lokalizację.

Tak, ale nie kupuję raczej przez steama a nie zaszkodziło się dowiedzieć. Zwłaszcza, że ktoś na tym forum wcześniej ostrzegał mnie przed własnie Skyrimem, bo podobno różnie z tym bywa. ;)

Anyway, dzięki za radę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2013 o 17:12, Rick napisał:

bo podobno różnie z tym bywa. ;)


Bo podobno zalezy, co kupisz klucz czy gift czy bezposrednio na (polskim) steamie. Ostatnio obserwacje wykazaly, ze klucz kupiony w zagranicznych sklepach nie ma polskiego, a gift ROW od kogos na steamie jak i kupiony bezposredni maja polski. Poplatane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwie sie, ze z jednej "robotki" idziesz w druga w "ponowne ustawienie systemu", a pisales, ze tego nie lubisz(a moze jednak lubisz;) , wiec moze przemysl jaki chcesz miec efekt koncowy, bo wydawalo mi sie, ze chciales moc instalowac gry na partcji, gdzie jest wolne miejsce, a przeciez masz taka, wiec czemu nie uzyjesz steamowej opcji do instalowania gier na innej partycji? Nie dziala? Nie masz? czy jakis inny powod?
Bo to wyglada na najszybsze rozwiazanie, nie wymagajace "grzebaniny".

Wydawalo mi sie, że uplay i origin domyslnie pobieraja gry tam gdzie glowny program, wiec jak ktos tego nie wie to sie moze zdziwic(a nie wiem czy dali opcje zmiany-nie uzywam ich)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2013 o 18:24, Sarinew napisał:

Dziwie sie, ze z jednej "robotki" idziesz w druga w "ponowne ustawienie systemu", a pisales,
ze tego nie lubisz(a moze jednak lubisz;) , wiec moze przemysl jaki chcesz miec efekt
koncowy, bo wydawalo mi sie, ze chciales moc instalowac gry na partcji, gdzie jest wolne
miejsce, a przeciez masz taka, wiec czemu nie uzyjesz steamowej opcji do instalowania
gier na innej partycji? Nie dziala? Nie masz? czy jakis inny powod?
Bo to wyglada na najszybsze rozwiazanie, nie wymagajace "grzebaniny".

Mam pewien dylemat, gdyż dysk ma już te dwa lata, miałem już parę przygód z wirusami, przywracałem system, po drodze przypałętał się babylon ...
nie lubię wgrywać od nowa systemu ale przynajmniej miałbym porządek na starcie - zresztą, jeszcze sie zastanowię.

Dnia 28.11.2013 o 18:24, Sarinew napisał:

Wydawalo mi sie, że uplay i origin domyslnie pobieraja gry tam gdzie glowny program,
wiec jak ktos tego nie wie to sie moze zdziwic(a nie wiem czy dali opcje zmiany-nie uzywam
ich)


W przypadku Orgin i Uplay instaluję gry na innej partycji, nie na C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa:

od dnia premiery mam na Steamie podstawową / premierową wersję " Deus Ex Human Revolution ", dziś zakupiłem w Biedronce wersję " Director''s Cut " i teraz, jeżeli dodam ją na Steamie to będę miał dwie gry, czy zainstalują mi się same dodatki?
podobne pytanie mam w przypadku premierowej wersji " Skyrima " i edycji z dodatkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2013 o 21:24, lis_23 napisał:

Jeszcze jedna sprawa:

od dnia premiery mam na Steamie podstawową / premierową wersję " Deus Ex Human Revolution
", dziś zakupiłem w Biedronce wersję " Director''s Cut " i teraz, jeżeli dodam ją na
Steamie to będę miał dwie gry, czy zainstalują mi się same dodatki?
podobne pytanie mam w przypadku premierowej wersji " Skyrima " i edycji z dodatkami.


Przy Skyrimie doda Ci tylko dodatki, Deusa zaś będziesz miał drugiego w bibliotece. Choć to ta sama gra, te same osiągnięcia, to jednak twórcy zdecydowali się na osobny rejestr na Steamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2013 o 22:55, Boguslav4 napisał:

Nawet jeśli miało się wszystko i do kupi aktualizacje za 4$ czy ile to było?


Dodatki nie mają tu znaczenia, a co do aktualizacji, to nie wiem, bo nie kupiłem. Wydaje mi się, że aktualizacja to tylko patch dodający pewne rzeczy, natomiast wersja DC, to takie GOTY dla chcących kupić raz, a porządnie.

Do tego dochodzi fakt, że zwykłego Deusa i dodatków nie ma już w sklepie. Można tylko DC kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2013 o 01:51, bVarador napisał:

Tak, kupując aktualizację do DC będziesz miał ją na liście jako 3 grę, obok podstawki
i Missing Link.


Cóż, to niesamowicie frustrujące, że w taki sposób to rozwiązali. Widocznie, gdyby chcieli udostepnić jako płatny patchto Valve by im nie pozwolił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się