ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 27.11.2013 o 21:31, Darkstar181 napisał:

Z innej beczki :
Wystartowała sprzedaż jesienna.
Oczywiście ceny wyższe niż u polskich dystrybutorów :D Chyba tylko legendarną edycję
Skyrima opłaca się kupić, a i tego nie jestem pewien.


To gdzie u nas taniej Outlast to wyrwania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2013 o 12:19, Outlander-pro napisał:

To gdzie u nas taniej Outlast to wyrwania?

U nas chyba nigdzie ale na greenman gaming bądź amazonie było chyba taniej (korzystniejsza waluta, dolar zamiast euro)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,
mam pytanie, może ktoś z Was będzie umiał mi pomóc. Chodzi o to, że chciałabym kupić dla chłopaka grę na steamie jako prezent. Sama nie mam konta, ma je mój brat i on w moim imieniu mógłby ją kupić. Tylko jak wygląda to dalej? Z tego jak patrzyliśmy, to trzeba podać adres mail, na który zostanie przesłany link aktywacyjny do gry. Czy ja potem ten link mogę przesłać dalej? (bo prezent ma być na gwiazdkę, a teraz akurat są przeceny...) czy ma to być mail z którym połączone jest konto na steamie? Żeby się potem nie okazało, że ja prześlę link chłopakowi, a on tej gdy nie będzie mógł urochomić, bo przy kupowaniu został podany mój adres mailowy....
I czy taka gra potem normalnie działa? Bo jak szukałam w necie informacji na ten temat, to ktoś pisał, że gry wysyłąne jako prezent aktywne są tylko 48 godzin....
I może jeszcze o co chodzi z kluczami i giftami na allegro. Czy tak też mogę kupić grę, czy lepiej przez steama, na pewniaka?
Proszę o pomoc, przeceny tylko do dziś ;)
ale nawet i po czasie wdzięczna będe za info!!! Mój chłopak pewnie też ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyskoczyła mi ostatnio na steamie informacja, że sprzedałem już ponad 160 przedmiotów i będą potrzebowali ode mnie dodatkowych danych. Wypełniłem formularzyk, a dzisiaj na pocztę dostałem coś takiego.
Dear------------------
Dziękujemy za wysłanie formularza W-8BEN jako poświadczenia twojego statusu jako osoby spoza Stanów Zjednoczonych. Znaleźliśmy problem z twoim poświadczeniem, którego rozwiązanie wymaga złożenia dodatkowej dokumentacji.

Nawet jeśli nigdy nie przebywasz ani nie mieszkasz w Stanach Zjednoczonych, w jednej z poprzednich nieudanych lub udanych transakcji na Steam został użyty adres w Stanach Zjednoczonych. Najnowszą transakcję z adresem w USA możesz sprawdzić na stronie swojego konta pod adresem https://store.steampowered.com/account/ w sekcji „Informacje podatkowe” w prawej części strony. Ponieważ adres w Stanach Zjednoczonych został użyty lub nastąpiła próba jego użycia, musisz podać WSZYSTKIE następujące informacje:

Ważny dokument zawierający dane w wielu językach wskazujący na przynależność do innego kraju niż USA. Twoje dane osobowe znajdujące się na dokumencie muszą pokrywać się z danymi podanymi w formularzu W-8BEN. Akceptowane są wymienione poniżej dokumenty:
Prawo jazdy
Paszport
Karta stałego pobytu
Dowód osobisty
Inny dowód tożsamości ze zdjęciem
Akt urodzenia (ważny tylko w przypadku osób poniżej 18. roku życia)
I
Pisemne wyjaśnienie udowadniające status cudzoziemca. Wyjaśnienie musi spełniać następujące kryteria:
Musi być sensowne i wyjaśnić dlaczego został użyty adres ze Stanów Zjednoczonych na Steam
Musi udowodnić, że jesteś cudzoziemcem
Nie może wskazywać, że przebywasz w Stanach Zjednoczonych
Przykłady obejmują w tym, lecz nie wyłącznie, następujące:
Wybranie przez pomyłkę opcji „Stany Zjednoczone” jako twój kraj podczas finalizowania transakcji
Podanie adresu w Stanach Zjednoczonych podczas odwiedzin znajomego lub członka rodziny na wakacjach
Użycie karty kredytowej członka rodziny, który mieszka w Stanach Zjednoczonych
I
Twoja odpowiedź musi zawierać twoje ID sprzedawcy. Twoje ID sprzedawcy:
------------

Miej na uwadze, że Valve korzysta z usług weryfikacyjnych firm trzecich w celu otrzymywania i weryfikacji dodatkowej dokumentacji.

Wszystkie informacje podane powyżej muszą być wysłane na adres e-mail:
valvesoftware@cticompliance.com lub pocztą na adres:
PO Box 1635 Andover, MA 01810.

Po więcej informacji zajrzyj na stronę FAQ:
https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=6088-UDXM-7214#addldocsemail

Aby uzyskać pomoc lub wsparcie dla produktu, odwiedź witrynę Pomocy technicznej Steam.

Valve S.à r.l.
L-2450 Luxembourg
Registration Number: B169804
VAT ID: LU25517916
IBLT Number: 25517916
valvesarl@steampowered.com

Sprawdziłem nas steamie te dane i wychodzi, że w 2010 kupiłem Jedi Outcast na adres USA ale wypełniając danymi z Polski, czemu, nie pamiętam to było 3 lata temu.
I tu moje pytanie co można z tym zrobić, na pewno napiszę im że to pomyłka ale dokumentów żadnych im wysyłać na razie nie mam zamiaru. Czy ktoś może miał podobną sytuację, czy może jest to oszustwo?
Plus mail mi przyszedł po polsku co automatycznie jest dla mnie podejrzane ale jeśli wszystko się zgadza to powinienem odpisać im po angielsku czu po polsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2013 o 08:40, mala_m napisał:

Tylko jak wygląda to dalej?


Bardzo prosto. Kupując grę, zaznaczasz, że nie jest ona dla Ciebie, ale na prezent. Trafi ona do zakładki Inventory. Teraz masz dwie opcje przesłania jej:
1) bezpośrednio na Steamie, czyli z jednego konta na drugie;
2) mailowo - podajesz adres mailowy, na który "prezent" ma być wysłany, odbiorca dostaje mail z kluczem, który aktywuje na swoim koncie. Nie wiem, czy można to przesłać dalej, ale nie wydaje mi się. Aczkolwiek mogę się mylić.

Zauważ, że przy kupowaniu gry na prezent NIE MUSISZ podawać danych ewentualnego odbiorcy. Gra trafia wtedy do zbiorów osoby, która grę kupiła i to ta osoba potem decyduje, co z grą zrobić (i w jaki sposób).

Dnia 03.12.2013 o 08:40, mala_m napisał:

I czy taka gra potem normalnie działa? Bo jak szukałam w necie informacji na ten temat,
to ktoś pisał, że gry wysyłąne jako prezent aktywne są tylko 48 godzin....


Gra działa normalnie, nie ma żadnych ograniczeń czasowych.

Dnia 03.12.2013 o 08:40, mala_m napisał:

I może jeszcze o co chodzi z kluczami i giftami na allegro. Czy tak też mogę kupić grę,
czy lepiej przez steama, na pewniaka?


Oczywiście, lepiej na Steam. Kupując na Allegro nie masz gwarancji, że nie trafisz na klucz rosyjski, a z tymi bywa różnie. Czasem będą działać normalnie, a czasem Steam uzna, że jest to naruszenie blokady regionalnej i wykasuje grę z Twoich zbiorów. Najlepiej kupować od sprawdzonych sprzedawców i unikać kluczy, mających podejrzanie niską cenę (jeśli gra na Steamie kosztuje 10 euro, a ktoś sprzedaje za 3-4, to coś może być nie w porządku).

Proponuję przeczytać informacje bezpośrednio na Steamie -> https://support.steampowered.com/kb_article.php?p_faqid=549 Tam wszystko jest najlepiej opisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2013 o 08:50, darkwind21 napisał:

żadnych im wysyłać na razie nie mam zamiaru. Czy ktoś może miał podobną sytuację, czy
może jest to oszustwo?
Plus mail mi przyszedł po polsku co automatycznie jest dla mnie podejrzane ale jeśli
wszystko się zgadza to powinienem odpisać im po angielsku czu po polsku?

Nie miałem takiej sytuacji, ale mail wygląda bardzo wiarygodnie. Sugeruję zapytać się supportu Steam, czy to prawdziwy mail i czy możesz to załatwić wysyłając skan ID bezpośrednio do nich a nie na email. Nie pisz do nich, że zakup na adres USA to przypadek. Za bardzo boją się skarbówki aby takie tłumaczenie im wystarczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś, co to jest ten "System DRM innego producenta: Reality Pump"? Większość (jeśli nie wszystkie) gier Topware na Steam to ma. Znalazłem to: http://pcgamingwiki.com/wiki/The_Big_List_of_3rd_Party_DRM_on_Steam ale jest chyba nieaktualne, bo np. KnightShift (Polanie II) tam nie ma, do tego przy grach Topware, które się tam pojawiają, nie ma jakiegoś bardziej szczegółowego opisu czym tak naprawdę ten DRM jest (poza notką o limicie aktywacji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie jak wygląda sprawa polskiej wersji językowej w dodatkach do Dishonored kupionych na Steamie? Mają polską wersję językową? :) Samo Dishonored mam po polsku, ale jako, że jest to gra Bethesdy wydawana przez Cenegę...w każdym razie wolę się upewnić przed wydaniem kasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupujesz w polskim sklepie to powinny posiadać spolszczenie. Ja kupiłem Dishonored z brytyjskiego źródła i o rodzimych napisach mogłem tylko pomarzyć. Podejrzewam, że podobnie jest z DLC.
Takie same cyrki miałem z Falloutem 3, New Vegas i Skyrimem. Bethesda i Cenega to tragiczne połączenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko mianowicie: Jeśli gram w gre z kolekcji mojego kolegi (dzieki usłudze SFS) to czy mogę kupić na swoje konto DLC/season passa do tej gry ?

jesli niema takiej opcji to czy moge np zrzucić się z ziomkiem na season passa, dodac go do jego kolekcji i używać go na swoim koncie dzięki SFS ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KTO POSIADA I MA DOSTĘP DO DLC I ZAWARTOŚCI W GRZE POWIĄZANEJ Z UDOSTĘPNIANYM TYTUŁEM?
Gość będzie mieć dostęp do DLC posiadacza konta, ale może on kupić DLC do gry, której sam nie posiada. Każdy gracz, może kupować, handlować, otrzymywać lub uzyskiwać w inny sposób zawartość w grze podczas grania w nią, jednak zawartość w grze nie jest współdzielona między kontami. Przedmioty te pozostają własnością konta, który je zakupił lub otrzymał niezależnie od faktu posiadania czy wypożyczania danej gry.

http://store.steampowered.com/sharing/?l=polish

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2013 o 12:48, Hartus napisał:

Jeżeli kupujesz w polskim sklepie to powinny posiadać spolszczenie. Ja kupiłem Dishonored
z brytyjskiego źródła i o rodzimych napisach mogłem tylko pomarzyć. Podejrzewam, że podobnie
jest z DLC.

Ja testowałem niedawno Rage na Steam''ie w ramach Wolnego Weekendu z grą. O dziwo miała pełne spolszczenie -wbrew temu co nawet w sklepei pisza- więc pewności niegdy nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się