ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 20.12.2013 o 02:01, Pietro87 napisał:

Korzystał ktos z tego sklepu ?


Ja od dawna tam kupuję. Głównie pre-paidy do LotRO, ale parę gier (m.in. Diablo 3) też u nich kupiłem. Wszystkie klucze jak najbardziej legalne, jeśli mają (tańszą) wersję rosyjską klucza, to jest to wyraźnie zaznaczone w nazwie produktu (np. Tomb Raider EU, Tomb Raider RU). Po opłaceniu zamówienia klucz przychodzi w kilkanaście sekund, w mailu masz wtedy przepisany klucz (żeby zrobić "kopiuj-wklej") oraz, na wszelki wypadek, zeskanowany klucz. Jeszcze mi się nie zdarzyło, bo obie wersje się ze sobą nie zgadzały.

Warto też się u nich zarejestrować, bo dostaje się punkty promocyjne, które mogą być wykorzystane do obniżenia ceny kolejnych zamówień. Wprawdzie nie są to wielkie kwoty, ale ziarnko do ziarnka... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki piękne wszystkim za odpowiedzi. Wolałem się tak na wszelki wielki upewnić, bo właśnie jeszcze nic tam nie kupowałem a cenę na antologię mają całkiem spoko i idealnie mi ona pasuje na prezent [bo siostrzeniec nie ma oprócz Morrowinda żadnej innej części TES, na święta dostanie od rodziców nowy komputer, samym morkiem ja go zaraziłem i spodobał mu się bardzo ale na jego starym PC ani obek ani skyrim by nie ruszył - więc idealny prezent z mojej strony :)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie 3,23 euro zarobione na wyprzedaży, za 3 głosowania wpadł mi foil, którego od razu opyliłem :) A promocji ciekawych jak nie było, tak nie ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie dotyczące Dishonored . W sklepie Steam jest coś takiego ''''Uwaga: Tej gry nie można wysłać jako prezent na terytorium twojego kraju.'''' Czy to znaczy że jak kupię w Polsce i chcę ofiarować ją komuś w naszym kraju ,to zablokują taką możliwość ? A co będzie jak dostanę tę grę jako gift od kogoś z zagranicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tak napisali to chyba tak bedzie, mozna sprobowac przejsc do zamowienia, kasy odrazu nie biora, wiec mozesz zobaczyc czy opcja "prezent" jest dostepna. Sam nie probowalem giftowac gry z taka blokada.
-Dobra-sam sprawdzilem-kup jako prezent jest niedostepne, "nieklikalne".

Dishonored gift/klucz z zagranicy to tylko z "zachodu", bo Rosja ma taka sama blokade na gift, a wydanie zachodnie nie ma polskich napisow oraz sa problemy by aktywowac nowsze dlce do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miał już ktoś z was taki problem ze Steamem,że nie chce działać po uruchomieniu windowsa?Ja mam ten problem od paru dni już i przez to nie mogę pograć w nic.Przeglądałem ich Steam Support Center i znalazłem rozwiązanie tego problemu, lecz niestety mi nie pomogło.Jak Steam nie działał tak nie działa.Napisałem w tej sprawie do supportu, ale obawiam się, że zostanie mi tylko format i reinstalka windy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2013 o 17:13, Pablovy napisał:

Póki co kupiłem Dishonored, Hard Reset i Deponia. Zobaczymy, co będzie dalej. :3


Ja w sumie na początku promocji przelałem sobie na konto Steama 5 euro, sprzedalem jakieś tam karty i mam w tej chwili 6 euro...i nie mam na razie co za to kupić :D Większośc gier byla niedawno taniej w innych sklepach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2013 o 17:49, pawbuk napisał:

Większośc gier byla niedawno taniej w innych sklepach ;)


Mam dokładnie ten sam problem, tyle, że ja nic nie przelewałem, miałem za to szczęście w otrzymywaniu Steamowych "kul śnieżnych", dzięki którym (i dwóm boosterom) mam w tej chwili na koncie 5,5 euro. Szkoda tylko, że poza wartym 18 euro Helm''s Deep obecnie nie ma absolutnie NIC, co mogłoby mnie zainteresować :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście miałeś szczęście :) Ja do tej pory podczas wszystkich promocji nic szczególnego nie wylosowalem - ciągle czekam na coś bardziej wartościowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już nabiłem parę gier. Z kart świątecznych (wbiłem jeden poziom w odznace świątecznej i po jednym poziomie z każdej gry, w której wcześniej zebrałem karty do odznaki) zdobyłem 4,88 euro. Wydałem je na Angry Video Game Nerd Adventures.

Wcześniej wziąłem Electronic Super Joy''a, Memorię i Toki Tori 2 (z kuponem -10%), ale to już za stówę, którą wymieniłem na PSC.

Obecnie czekam na lepsze przeceny gier: Leisure Suit Larry in the Land of the Lounge Lizards: Reloaded, DuckTales Remastered, Postal 2 i Mysterious Cities of Gold i zastanawiam się, czy nie rzucić się na AOE Bundle [a jakby co, to mógłbym wybić się trochę dzięki kartom z AOEsów].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie narzekam, jak nic nie kupię to kasa z kart będzie na następną okazję. ^^

A mam tyle zaległości i tytułów na zapas, że nie muszę mieć niczego nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2013 o 18:22, pawbuk napisał:

No to rzeczywiście miałeś szczęście :)


Pierwsza "kula", jaka mi wpadła za głosowanie, była foilem. Szkoda, że nie wpadła wcześniej, bo chodziła nawet po 10-14 euro, potem spadła do 3 z hakiem (i cieszę się, że jej nie trzymałem, teraz jest po niecałe 2).

Jedno, co mnie zastanawia, to skąd się biorą ciągłe zapasy wyprzedażowych kart. Podczas letniej wyprzedaży były ich dwa rodzaje. Najpierw gracze dostawali "Summer Getaway Game Card", potem zmieniono jedynie nazwę na "Trading Card". Po zmianie te pierwsze zniknęły w ciągu kilku godzin, pod koniec osiągając obłędne ceny. Te drugie, co dziwne, trzymają się na stałym poziomie około 60k do dziś. I teraz pytanie - jakim cudem? Ok, rozumiem, że podczas craftowania możemy dostać karty, ale craftując tracimy ich 10, a otrzymać możemy 2-3. Czyli liczba kart powinna systematycznie maleć, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że od tego czasu minęło pół roku, a codziennie sprzedawane jest około 100 kart KAŻDEGO WZORU. Czyżby ktoś na bieżąco uzupełniał pulę kart w obiegu? A widzę, że z kulami śnieżnymi jest tak samo - cena ciągle spada, kart stale przybywa. Dlatego też ich nie trzymam, tylko na bieżąco sprzedaję, bo cena pewnie w końcu zatrzyma się (jak w przypadku letnich) na 8-10 centach, czyli za każdą sprzedaną teraz kartę będę mógł sobie (jeśli zechcę mieć badge''a) kupić 2-3 karty po wyprzedaży. Trochę to dziwne, ale być może Valve po prostu nie chce dopuścić do tego, by gracze jakoś nadmiernie się bogacili na tych kartach, a to by było nieuniknione, gdyby zaczęły one znikać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym razem nie będzie można kupić kart po wyprzedaży. Summerowe nie miały daty "wygaśnięcia", tutaj już się stosowne info pojawia tj. "3 stycznia godzina 20.00".

Ja się cieszę, że te karty mogę opylać na rynku i jest na nie wzięcie. Sprzedałem teraz parę, dostałem trochę centów i kupiłem sobie dlcki single-playerowe (tj. boostery i mapka do singla) do gry Tomb Raider. A przy okazji z PSC skorzystałem i dokupiłem DuckTales Remastered oraz Surgeon Simulator 2013.

Dostałem za to wszystko kartę i znów mam kilkanaście eurocentów :D

Może jeszcze dojdzie nowy Shadow Warrior, ale poczekam, co wrzucą w głosowania i flash sales oraz w DD jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2013 o 20:00, Heartbreaker napisał:

Tym razem nie będzie można kupić kart po wyprzedaży.

Czyli jest jakaś realna szansa, że w okolicy deadline''u, ceny znowu przebiją sufit? Za długo przetrzymywałem swoje "kule" i za 3 zebrane dostałem niecałe 50 pensów, podczas gdy przedwczoraj mogłem za nie spokojnie skasować 3 razy tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2013 o 20:16, Sandro napisał:

> Tym razem nie będzie można kupić kart po wyprzedaży.
Czyli jest jakaś realna szansa, że w okolicy deadline''u, ceny znowu przebiją sufit?
Za długo przetrzymywałem swoje "kule" i za 3 zebrane dostałem niecałe 50 pensów, podczas
gdy przedwczoraj mogłem za nie spokojnie skasować 3 razy tyle...


Przypuszczam, że tak, choć nie gwarantuję. Przy tej odznace poeksperymentowano trochę. Podstawowa odznaka ma prawdopodobnie nieskończoną ilość poziomów (z tego, co widzę, 70 + to złoty Snow Globe). SG Foil dotarło obecnie do 19 poziomu.

Możliwe, że teraz ludzie kupują po najniższej cenie, a jak zbliży się styczeń (bądź nadejdzie), to zacznie się szał i karty będą szły za każdą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem Max Payne 3 complete za 1.09 euro. :) Wykorzystałem w dużej mierze kredyt ze sprzedaży innych kart. Nie kupić w takiej cenie to byłby wstyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo polecą w dół "na złamanie karku", bo każdy będzie chciał się pozbyć "zapasów" do 3 stycznia :D.

Ja polecam zaglądać na GMG, jest tam trochę gier steamowych w korzystniejszych cenach, niż na wyprzedaży u GabeNa :).
Wczoraj np. był Super Sanctum TD za dolara (z voucherem -20% za 80 centów), gdy na Steam jest za 1,35€, cały czas jest Superfrog HD za $4.99 (Steam - 4,49€, ale i tak w $ wychodzi taniej, nawet bez vouchera :D), dziś jest Sanctum 2 Season Pass za $5.99 (z voucherem - $4.80), na Steam - 5,99€. Nawet gry Valve się znajdą, wczoraj były Counter Strike''i, dziś jest np. Deathmatch Classic za $1.24 (z voucherem równy dolar :)).
Voucher -20% na GMG: GMG20-ZB5D1-93X49 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się